TRAAG NOBEL PETROLEUM ffi- Origineele Singer Naaimachines f12,- PIL1EN HOLLOWAY ZILF INLLOIM. vijftig cents per 100 kilo goedkooper dan Amerikaanschbrandt op de tien uur één uur langer. Dc naaimachines van de SINGERMAATSCHAPPIJ te New YonK zijn de voïmaak8te en goedkoopste naaimachines van den tegenwoordigen tijd Alle echte Singer Naaimachines worden desverkiezende op proef ge leverden oNDEiiniciiT gratis verstrekt, opdat ieder zich van de voor treffelijke kwaliteit kan overtuigen vóór dat hij koopt. Ook op afbetaling van fl.per weokoontant hooge kortinguitsluitend voor AMERSFOORT en OMSTREKEN bij G. VAN EDE, Viiinarstraal hoek Stoovcsiraat. GUMMI TOCHT it AND en verdere GUMMI-ARTIKELEN. Wie zeker tijn wil, de Eclitc Eikel-l'acao te ontvangentesamen- gesield en na vele proefnemingen in den h- nd'-l gekomen ouder den naam des uitvinders Dr. Miohaelis, vervaardigd op de bi-ste O.in In t wereldberoemde êlabbli.-se- nir.nl Vein Gebr*. Stollwerck te Keulen, eidche: •Dr. TEreinciij' Eikel-Cacao in vierka .te bossen. Deze Likel-Cacao is met melk gekookt eeraangename gezonde drank voor dage- lijksi.ii g Iiraik, (een a 2 theelepels van 't puwl-r voor i-iii kop Chocolade) Als genecs- kr.u lilig1' drank bij geval van diarrhue slechts met u.it r te gebruiken. Vorkr: .t. mi' bij de voornaamste H. H. Apo- tiiekoi J ins. j Ko.V Ko. prcefbnsj' S Prijs t 1 80, c! 0.90. c. 0.35 Oeneraal vertegenwoordiger voor Kederland Julius Mattenklodt, Amsterdam, Kalverstraat 103 Ken Wiire schat voor allen die door jeugdige verkeerdheden lijden, is het beroemde werk Dr Retail's elfbewaring. Ilolhmdsche uitgavemet 27 alb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad lijdt, rnoet het lezen. Duizenden hebben hun herstel er aan ie danken. Te verkrij gen bij het Vcrlags-Magazin te LeipzigNeumarkt No 34 franco tegeninzendingvan het bedrag (ook in postzegels) en in eiken boekhandel in Holland. i| lilI «Jadoe dat zonder vrees zoo mengde von Rectow zich ni in het gesprek «doch ik mag niet nalaten om u te waarschuwen voor mijn jeugdigen vriend die de stoutste huwe lijksplannen heeft. Gij kunt niet vermoeden wat er in zijn hoofd omgaat, ja ik wed zelfs, dat hij den verlovingsring reeds in zijn vestzakje draagt. Wat er dus geschiede, mejuffrouw, ij zult immer kunnen getuigen dal ik u op et gevaardat u looptgewezen heb het geen mijn plicht mij als man van eer en als waardig echtgenoot ook gebiedt.» «De Mo:genstond» vereerde hem thans met een barer verleidelijkste lachjesmaar slechts even om zich daarna weer tot den vermeenden luitenant te wenden wien zij uitsluitend hare aandacht schonk, diens vriend echter slechts nu en dan rnet eenige woorden verwaardigende. Plotjcling kwam er ocne gedachte bij hatfr op, want zij nam uit haar sierlijk reislaschje een klein hoekjewaaruit zij een kaartje te voor schijn haalde. Zij overhandigde het met oene buiging aan Erksdorfl, waarna deze halfluid las «Sidonie Reek.» Ja. even rusteloos als het water in een beekje vloeijeven onvermoeid babbelde «dc Morgenstond» door aan de zijde van don quasi- officierdie haar met het noodige pathos ver zekerdedal hij invloedrijke vrienden bezat, welke z'jne promotie rnet alle kracht zochten te verhaasten. En hoe naïf wist juffrouw On versaagd allerlei vragen ie doen hoe kinder lijk «anvallig was zij bevreesd voor de zee en hoe aardig vertelde zij den jeugdigen krijgs man hel sprookje van do schoono Molusine 1 Rectow evenwel mengde ïlclt niet in het ge EN sprek. Zwijgend leunde hij tegen de verschan sing en sloeg hel zonderlinge paar onophou delijk gade. Toen hij echter dachtdat mejuf frouw Reek ten slotte bedrogen werd gevoelde hij zich toch onaangenaam te moedewant dc grap moest haaren haar alleen teleur stelling baren. Wordt vervolgd. Vervolg «lor berichten. Den 15en Juli stierf in de dessa Kcdoong- moendoc drie praal bezuiden de stad Semarang gelogen in den hongon ouderdom van honderd en drie jaren de inlander Tisnó loerah van ge noemde dessa. Lieden die den overledene goed gekend hebben vertellen van hem liet volgende: «Tijdens den Ja va-oor lof; was Tisnó een gids van generaal De Koek, die in hem een onbegrensd vertrouwen stelde. Toen do oorlog beëindigd waswerd hij voor zijne trouw en gehechtheid beloond met enne benoeming tot demang, welke betrekking hij bekleedde tot het tijdstip, dat zijn ouderdom en zijne krachten hem noodzaakten zijn ambt neder te leggen, waarop men in zijne plaats zijn zoon tot demang aanstelde en dc oude Tisnó loerah werd van de desa Kcdong- inoendoe.» Dc aanvraag om plaats naar New York op de schepen der Nederl.-Amcrikaansehe Stoomvaart- Maatschappij is zoo groot, dat dc directie be sloten heeft om in deze maand ook hel stoom schip «Zaandam» een extra-reis te laten maken. Dus zullen in September 7 schepen naar New- York varen. fn de herberg aan den tol te Kuitaart (gem. Honlenisse) ontstond Zondagavond twist tusschen zekeren Baart en den tolgaarder Dieleniun waarbij eerstgenoemde den aBder met een ines een sloot in den buik toebracht. De getroffene is den volgenden morgen aan zijne verwonding overleden. Hoe de Australiërs lellen. Als de inboor lingen van Australië tellen gebruiken zij niet alleen de vingers alle hulpmiddelen maar ook andere lichaamsdeelen in bepaalde volgorde. Zij beginnen met den pink, tellen van de vier andere vingers op tct het handgewrichtden voorarm, den elleboog den bovenarm, den schouderden' halsde oorlellende slapen den schedel en zoo van de andere zijde in omgekeerde volgorde weer af tot den pink. Zaterdag zijn aan de fabriek Nijverheid te Stadskanaal twee arbeiders gevallen de een in een vat met warme stroop en de ander van het dak. De laatste kwam er met eenige lichte kwetsuren af, de zoele inval van den eerste verwekte nog al vroolijkheid. In den slaapwagen van de te Turnhout met een menagerie verblijf houdende familie Jonk heer is brand ontstaan met het treurig gevolg, dat twee kinderen van den eigenaar der mena gerie verbrandden. Bij de instorting van een stelling voor den bouw van een gouvernementsgebouw te Breslau, zijn tal van werklieden verongelukt Reeds heelt de brandweer zeven lijken te voorschijn gebracht. Uit Rome meldt mendat door een cycloon groole schade is aangericht te Titla di Casiella nabij Pérusia. Vier kerken zijn ingestort en een aantal personen gewond. Te Pistunanabij Pérusiais een huis omvergeworpen en zijn 5 menschen onder de puinhoopen begraven. Gittensnabij Pisluno is bijna geheel verwoest. Bij Maisan in beneden Oostenrijk is een goe derentrein door een storm uil de rails gewoi pen. De storm ging gepaard met een hevig onweer en de bliksem trof de locomotief. Dit feit wordt vermeld als een bijzonderheidomdat het tot dusver als zeker gold dat een trein die in volle vaart isnooit door den bliksem kan getroffen worden. De directie heeft daarom een onderzoek ingesteld ten einde zoo mogelijk uil te maken of de trein voor of na de ontsporing is getroffen. Het standbeeld van admiraal De Ruijtcr te Vlissingen zal waarschijnlijk een betere stand plaats krijgen. Tot nu toe stond de held met den rug naar de zeedoch thans bestaat het plan hein te plaatsen op den nieuw-aangelegden zeeboulevard en het beeld dan met hel aan gezicht naar de zee te richten. Dit is beter. Dan kunnen de Engchchen en Franscben zich des te levendiger herinneren als zij uit zee naar Vlissingen komen dat de Ruiter hunne voorvaderen zoo dikwijls heeft overwonnen. Doctor Schreibcr, directeur van hel meteoro logisch instituut te Chemnitzheelt ecne brochure uitgegeven, waarin hij betoogt, dal sinds 1864- hel aantal dagenwaarop regen vielsteeds is toegenomen en dal vooiloopig hel getal nog grooler worden zal Een ander meteoroloog prolessoi' Reiszegtdat wij sinds langen tijd ons in eene regenperiode bevinden en daarin ons zullen blijven bevinden lol 1904, zoodal ons nog 14 regenjaren tc wachten staan. Pleizierige vooruitzichtenvoor parapluies- fabrieken an winkeliers. Gnlnchtiglieidziekte nan den lef er. Na lang nat weder zal de vochtige gror.d ver oorzaken dat de lucht overvloedig met verderfe lijke dampen is opgevuld welke dampen koorts en ontsteking in de darmen zullen voortbrengen. Om de werkeloosheid van den lever(hetwelk ge woonlijk de eerste vermaning van koorts is) te doen ophouden zijn dc pillen van professor llol- loway weergaloos. Deze pillen zijn zoo gemakke lijk en zoo goedkoop te verkrijgen dat men niet bevreesd behoeft te zijn, om ze dadelijk te kunnen gebruiken in gevallen van misselijkheid slechte spijsvertering, ongeslelden lever stijve darmen in een woord in alle ongemakken der functien. Deze pillen hebben een gelukkiger uitwerking op de verteringsorganen dan eenig ander geneesmid del hetzij plantaardig of mineraal. Door het ge bruik kan men goede gezondheid verzekeren. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgtDoosjes Pillen en Potjes Zalf a f 0,80 f 1,85f 3.00 f H.75f 13.50 f20.50. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle aanzienlijke Apothekers en Drogisten in de beschaafde wereld, alsmede in Professor Holloway's etablissement te Londen 78 New OxfordstreeL Toen in de vorige week een spoortrein in de nabijheid van het station Stegenwaldhausin Duitschlandkwamgeraakte de japon eener jonge dame, juffrouw Stall, door vonken eener cigarettein brand en de ongelukkige stond weldra geheel in vlam. liet arme meisje sprong, waanzianig door pijnuit den trein en snelde naar een naburig bosch. Een reiziger, de koop man Eiberiprong haar na wierp haar op den grond en wist de vlammen te smoren. De arme juffer had niet enkel ernstige brand wonden bekomen maar ook een der beenen verstuikt. Gelijk te begrijpen is bracht het droevig voorval bij de reizigers in den trein dien men bijtijds kon laten stoppengroole ontsteltenis te weeg. Ter gelegenheid der kermis te Breda was er veel volk op het nabuiigc Belgische kanton. Des avonds deed een machinist der Belgische tram op eigen gezag met de locomotief eenige jongelui uit Zundcrlnabij Bredauitgeleide naar de Nederlandschc grens. Nauwelijks was de .locomotief in beweging, of iemand, die slapende op de rails moet hebben gelegen werd overreden en verpletterd. Het was een 25jarig jongeling nil Bachl (België).

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 6