den aard dor beweging kan oordeelcn.' Vermoedelijk zal ook deze «opstand» wel behooren tol de tallooze vecht partijen welke bij de grenzen van Servië en Turkije tusschen Arnauten en Turken plaats hebbenen die overigens geen politieke bekentenis hebben. DAGELIJ KSCI1E WATERSTANDEN van de jLuntersohe book en de rivlor de Eocn* I>ATUM ROUBI» boren Hi** bened. OVER IKK. Lam- bal- OKI». Pot- BBUG. Ubkkb- LBI AARD. 1891. M. M. M. M. M. M. M. 5,70 4,07 5,85 3,67 3,18 2,25 0,95 3 4,60 5,20 3,50 3,10 4,05 8,31 3.41 3.U 1,98 4 5.67 4,1)5 5,30 4,89 3,12 3,10 5 5,80 4.97 5.22 3,98 3.38 2,28 4,98 6,19 3,92 3,50 2.30 7 5,55 4.99 5.17 3,89 3.44 2,25 ln het gouvernement Kieff werd een paar verloofden door wolven overvallen. Het meisje weid verscheurd en opgegeten en toen haar minnaar, die in een boom gevlucht was, dit vreeselijk schouwspel had gezianviel hij dood op den grond. Uit St. Maartensdijk wordt gemeld van 8 Febr. Heden heeft het gerecht uit Zierikzce den geheelen dag hier vertoefd ten einde een onder- Eoek in le stellen naar eene poging tot moord gepleegd op den timmerman 11. v. B., uil Scher- pennisse. Na verhoor van getuigen werden de verdachten zijnde een persoon «it Scherpenisse en een uit Poortvlietgevankelijk naar Zierikzee getransporteerd. De echtgenoote van den heer Md. K. Vander- bildt (eenige malen millionair) is dezer dagen in de Opera te New-York verschenen met een kroon op 'l hoofddie nauwkeurig gemaakt is naar die van koningin Victoria. Het sieraad moei 3,600,000 gulden hebben gekosL Den 29sten Maart 1889 kwam prins Napo leon met het stoomschip Gravin var» Vlaanderen van Ostende naar Dovertoen het stoomschip werd aangevaren door de Prinses Henrielte. De kamerdienaar van den prins, die zeil op de Prinses Henrielte oversprong, verloor bij dit ongeval het levenornaat hijop last van den prins, nog naar de hut in het schip ging om belangrijke documenten te redden. De zoon spreekt nu prins Napoleon aan om frs. 10,000 schadevergoeding en heelt deswege een rechts vervolging tegen den prins ingesteld. (a den nacht van Zondag op Maandag is te Bergen op Zoom in de kantine der kazerne Markiezenhof, diefstal gepleegd gepaard met inbraakdoor een der militairenaldaar ge kazerneerd. De dader is door het openschuiven van een raam naar binnen geklommen en heeft zich verraden door het ontsteken van een lucifer. Een schildwacht merkte het licht opwaar schuwde de wacht en deinbreker werd gevonde n verborgen onder het buffet De arrestralie had hierop plaats onder wanhopig verzet van den dader. 9000 Duitsche vrouwen hebben een adres gezonden aan den Pt uisischen minister van open bare werken dr. Maybach waarin zij aandringen op het afschaffen va., de bediening door vrouwen aan de spoorwegstations. De minister heeft be loofd, dal hij den toestand zal onderzoeken. De havenbeambte Klodnitzkite Odessadie bij de Januarilrekking der eerste Russische pre mieleening den hoofdprijs van 200.000 roebels won is op raadselachtige wijze nabij hel spoor wegstation Schmerinka vermoord. streng woord toemaar ik smeek u alleen laat mijn kind met vredestort haar niet in hel verderfzij is het eenigewat ik op aarde bezit. Ontneem haar mij nietSignor Johannes was diep getroffen en voor die smart week zijne dolzinnige verliefdheid. «Ik zal doen, wat ge eischt.zeide hij zacht. «Ge weet echter niet, hoeveel gij daarmede van mij en van Francesca verlangt. Wij zijn voor elkander bestemd wij moeten elkander loe- behooren.» «Maar u zijl immers toch gehuwd,» riep de vrouw wanhopig uit. «Neen, dat ben ik niet. Waarom de waar heid nog langer verborgen. Zeg Francesca, dat zij inij ól' als een vrij manzonder ketenen weerziet ólnimmer 1 Goeden nacht Hij ijlde heenvast besloten om de handen Je verbreken, welke hem aan Wera hechten, liij wilde tiaar eerlijk het voorgevallene, den toestand zijner ziel schetsen en haar het oor- de I overlaten. Hij vond haar op hare kamer aan de tafel gezeten met een brief in de hand. Bij zijn binnentreden hief zij even liet hoold op en groette hem vluchtig. Wordt vervolgd. GovondCi» op «Ion openfiafen weg Twee sleutels aan een stukje, Een koperen slinger van een klok Eenige plakzegels. Gevonden in een mestschuit der Geraeente- rciuiging Een zilveren theelepeltje. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan het bureau van politie. «Napels zien en dan sterven «zegt de Italiaan «neen,» beweren wij «neen. Napels zien en genieten!» Wie denkt er aan sterven te midden van die lachende natuur, van die eeuwenoude kunstschattenvan die schoone vrouwen wier bewegingen reeds haar levendigenvurigen aard verraden en wier veelbeleekenendkunst vaardig waaierspel den dichter de volgende uit 'l Italiaanse!» vertaalde regelen in de oen legde «Jupiter heeft in zijn leven D'engelen vleugelen gegeven Aan de vorsten gaf hij kronen Aan de dichters den Helicone Aan de vrouwen 't kon niet fraaier Schonk hij de lielde en den waaier 1» Neen, dat alles kan den beschouwer dadr geen «Memento mori» weien integendeelhet doel vernieuwden levenslust in hem ontwaken al doortrilt hem ook een gevoel van eerbiedige bewondering, als hij te Romeop het Forutn Romanum staande, naar hel Colosseum blikt, of wanneer hijzich op de Piazza di San Pietro bevindendenaar de Pieterskerk en hel Vati- caan staart om eindelijk op den Pincio gekomen met verrukking het wonderschoon panorama te aanschouwen dat de Eeuwige stad van daar ainbiedt. Hij gevoelt *ich als't ware losgemaakt van alle aardsche banden eerst nu wordt hem de nietigheid, 't brooze van zijn bestaan duidelijk en eene weemoedige vredige stemming maakt zich van hem meester, als daar straks de tonen van de kerkklokkendie beneden in 't dal het Ave Maria luidendoor hel avond windje lot hem gevoerd worden. 0elk denkend wezen moest ten minste eenmaal in zijn leven de betoovering ondervinden, welke er van dat heerlijke land der eonne uitgaat wie haar eens leerde kennen vergeel haar nimmer zij blijft hem bij en zij is de bladzijdewelke hij telkens weer opslaat, als hij in het boek van het verledeH bladert Een dergelijk genot kunnen zich slechts ver mogende lieden veroorloven maar daarentegen ligt 't toch schier ondet elks bereik om door het aanschouwen van afbeeldingen eene voor stelling van het schoone op de wereld te ver krijgen en raden wij derhalve een ieder aan om hei PANORAMA, dat hier ter stede eenige weken te bezichtigen is, herhaaldelijk te bezoeken. Wij zagen er gisteren met genoegen een aantal werkelijk schoone gezichten uit Italiëdiete oordcelen naar beschrijvingen uit vertrouwbare werken, zeer goed de werkelijkheid weergeven. Van af heden tol en met Zaterdag is de Hhijn raet zijne onderscheidene bekoorlijke punten aan de beurt en twijfelen wij niet of velen zullen zich opgewekt gevoelen, om den «grootvorst van Europa's stroomen* in zijn hooldslroomgebied te gaan aanschouwen. Zie nevensst. adv. AMERSFOORT, 12 Februari 1891. Maandagavond jl. had in Amicitia alhier het aangekondigde Concert plaats van Mevr. v. Ophe- mertSchwbncke en de heeren Jon. Scumier IIerm. Yehvkiiloo en Willem Coehkn. Het herhaald en luid applaus van hel talrijk publiek beweesdat het ten gehoore gebrachte in aller smaak! viel. Vooral Duponls «Mcin Ideal» en Wickedes «Herzensfrühling» werden door Mevr. v. Ophemerl zeer goed gezongen en loonde zijeveneens in de voordracht der andere num mers, in ruime male de gaven te bezitten, welke haar tot eene talentvolle zangeres stempelen. Juist daarwaar het de vertolking der zachtere gevoelens bel relt, die er ia het hart des menschen wonen, klonk hare stem het meest sympathiek en daarom trol ons bijzonder «Herzenslrühling alhoewel in onze realistische, practischc f i n- d e - s i c 1 e dit woord zoowel als de toestand, welke 't uitdrukt, overal schier een medelijdend schouderophalen afdwingtDoch wc willen nog wel eens heel graag zoo'n tiental minuten droo- men niet waar, en vergelen dal we leven in een tijd, waaria 't «hoe werkelijkerhoe mooier» de aigemeene leuze is en wellicht juist om deze reden luisteren we met een zeker welgevallen naar die zoetvloeiende melodiènal ontkennen we geens zins dat Richard Hols «Maartje van Schalkwijk,» los en gemakkelyk door den heer Vcnverloo voor gedragen, door ae frissche, natuurlijke eenvoudig heid eene eigenaardige aantrekkelijkheid heelt. Genoemde zanger vertolkte de Ncderlandsche liederen, gecomponeerd door Ned. meesters, niet eene kernachtige flinkheiddie uitnemend in overeenstemming was met onze pittige schoon minder liefelijke taal. Het vioolspel van den heer W. Cooncn ken merkte zich door eene rustige zekerheid, welke de toehooi'dci'S aangenaam trol Zeker was dat niet hel minst hel geval in Bcriols «Loncerilanlai>ie ,t een nummer dat nog al dikwijls en terecht op een concertprogramma prijkt. Ook den heer Johan Schmier komt alle lof too voor de wijzewaarop hij zich van zijne laak kweet. Zijn stem is omvangrijk, zuiveren kiachtig, terwijl zijne voordracht beschaafd cn gevoelvol mag worden genoemd Met de keuze echter van hei groot duo uit de opera «De Hugenoten» (Mevr. Ophemerl als Valentine) kunnen wij ons minder goed vereenigen, omdat men eene opera al onder scheidene malen in haar geheel moet gehoord hebben om ook zonder actie en tooneelschikking 'tgeen een concert varië niet vereischl een klein gedeelte daaruit naar schatting te kunnen waardeeren. De voordracht van naturalistische composition voor zang en pianodoor den heer Joh Schmier voldeden uitstekend. In '1 bij/onder roemen wij die van «De pruimenboom» en «Hel gebroken glas,» als origineel en vermakelijk en zeker had het publiek, sprekende met vader van Alphen gaarne zijne tevredenheid geuit met een welge meend «die perzik stnaakl naar meer.De luide toejuichingen bewezen dit volkomen en daarom zal 't velen ongetwijfeld genoegen doen om te vernemen, dat de heer Schmier 'l voornemen op geval heelt om in April wederom hier ter slede op le treden en dan zijd geheelen cyclus naturalisti sche muzikale compositiën ten gehoore le bren gen. We geven hem echter in overweging om zich dien avond ook van Mej. Ch Jaspers' medewerking te verzekeren die thans wegens verkoudheid t niet in slaat was te zingen, doch zeer verdienstelijk den zang der solisten accompagneerde hetgeen ontegenzeggelijk veel tol hel welslagen van het concert bijdroeg. Yan de Kostelooze verschaffing van Brood en Koffie hebben dankbaar gebruik gemaakt tol •n mei Maandagochtend 32248 personen Dinsdag 416 Woensdag 413 Donderdag 443 33521) Het aantal inrichtingen waar sterke drank in het klein, krachtens vergunning wordt verkocht, beliep op 1 Januari jl. 120 12 vergunningen werden in den loop van 1890 verleend voor localiteitenwaarvoor reeds aan een ander persoon vergunning verleend was, cn 3 werden er verleend boven het maximumkrachtens de achtste zinsnede van art. 2 der drankwet4 vergunningen werden op grond van art. 9 in getrokken doch voor dc betrekkelijke locali teiten werd aan anderen die daartoe aanvraag deden, wederom vergunning verleend; 12 ver gunningen zijn vervallen wegens gebreken van tijdige betaling van het vergunningsrecht waar onder 2 betreffende localiteiten waaraan op 1 Mei 1890 de bestemming oin tol drankverkoop in bet klein te dienen is ontnomen De overige werden door andere personen na verkregen vergnnningbetrokken, liet totaal-bedrag van de voor alle vergunningen betaalde som be loopt f 4529.37$. 't Volgende uit een te Strijp (N. Br.) gevonden brief gekniptis wel als curiositeit een plaatsje waard «hoe slim de boere in liessel zijn daar zij den dockter haden gehaall bij een zieken toen de dockler zeide dat hij zaago pap moet heben toen zeide zij legen een jongen alia pot.,., de zaag en toen aan het hout zaagen en van het zange meel pap gekookt toen hij hot begon te eten had hij dade lijk genoeg want toen duurden hel niet lang of hij gal den geest zoo gij wel kunt begrijpen mij dunkt dal het wel is.» De «pip» is eene bekende ziekte onder de kippendie in den krop ontstaat. Daartegen wordt volgend middel aanbevolenmen geeft eenige dagen lang aan de kippen dagelijks des morgens zeven peperkorrels met een weinig boter. De kwaal wordt hicidoor geheel weg genomen. Eene nieuwe uitvinding op hel gebied der spoorwegen zfd^binnenkort in Amerika worden uitgevoerd.* fee werktuigkundigen Edison cn Lowry hebben ter vervanging van de stoom fluit een toestel uitgedachtwaarmede de machi nist wooiden kan seinenzooals remmen stoppenbi ug open enz. Deze seiner» woiden met zooveel kracht uitgestoomddal ze op verren afstand door de sein wachters en slationsbcambtcn kunnen worden gehoord. Sir Cordon Cammingkolonel der Scots- Guards, een der schoonste regimenten van het Brilsche legeren de boezemvriend van den prins van Walesheelt een gerechtelijke vervolging ingesteld tegen vijf personen tol de

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2