vrooral een groole weldadigheidzoo zelfs dat men in de aristocratie wel vindtdal Mevr. Cat not daarmede wal al te veel de prinses speelt. Maar mev. Garnot gaat haren gang. Als men haar zielkalm donkermaar vriendelijk ernstigmet een sierlijk hoedje boven haar ver standig voorhoofdgevoelt iederdat zij eene vrouw isdia weet wat zij wilgoed wil zijn en goed doen. Zij blijft van alles op de hoogte en is overalevenals haar man. Concerten scliouwburgen tentoonstellingen feesten am bassades overal vindt men haar en overal handelt en spreekt zij juist hetgeen noodig en nuttig is. Mevr. Carnot is zeer beschaaid en heeft eene zeer degelijke opvoeding ontvangen. Overleden is Prins Napoleon, zoon van Jerome, Koning van Westphalenden broeder van Keizer Napoleon 1. Hij was een dikke nul, dik van lichaam, en dun van geest en stond bovendien bekend als moed loos niet te verwarren met moedeloos. In gansch zijn leven heeft hij geen puuliek nut verrichtleidde een lekker leventje en washoe wel met eene Italiaansche prinses gehuwdde bekende maintenenr van de corpulente en wulp- sche Cora Paerlterwijl hij bovendien met leden van zijn gezin en familie in onmin leefde. En ten overvloedewas hij godsdienstloos. De wereld heeft veel verloren aan de «kleine» Excellentiedoch zij verliest aiets aan den «dikken» prins. Nog enkele etmalen en de kalenderlente maakt haar entréecompliment. Welkom zal zeker de jonge lieve Dame zijn vooral wanneer zij door veel warmtegloed en andere attracties zal zijn gesierd. Nieuwe bloemennieuw groenkortom hare «nouveauté'saan geen «mode» onderhevig, zullen weldra ontluiken of opschieten. Maar bij alle hare liefelijkhedenwacht ons overal in Nederland hevige kiespijn. Tandartsen kunnen daarin geen baat aan- brengen. Zelfs nu reeds doen zich de voorboden daarvan gevoelen. Want diverse eerzuchtige volksvleiers zijn thans reeds actief, vooral in de Noordelijke provinciënom zich den weg ie banen zetels in de Tweede Kamer machtig te worden. Onder het masker van «algemeen belang» houden zij het kiezersvolk allerhande lokaas voor oogen. Hun «eigenbelang.» om parlementsleden te wordenis enkel hun ware drijfveer. Bij bet Maandag ten Hove gegevea gastmaal voor de leden van den Raad van State de Algeraeene Rekenkamer en den Hoogen Raad was de Koningin gezeten tusschen de vice president van den Raad van State en den president van den Hoogen Raad, terwijl tegenover H M. eene plaats was aangewezen voor den president der Algemeene Rekenkamer, die echter wegens ziekte verhinderd was aan het diner deel te nemen. Tot de genoodigden behoorde ook de generaal Verspyck. Na afloop van den maaltijd heelt de Koningin zich ruina 1} uur met al de gasten op zeer min zame wijze onderhouden, terwijl zij er vóór met onderscheiden hunner enkele woorden wisselde. De minzaamheid der Koningin-regentes en de vrije toon, die na den maaltijd heerschte, maakte op de aanwezigen een aangenamen indruk. Heden Donderdag heeft H. M. de Koningin- regentes de hooge militaire autoriteiten in de «Adieu genadige vrouwHet is maar goed, dat er iets in 'tleven bestaat, dat arbeid en plicht heetdat ons roept en ons staande houdt, als we dreigen te vallen Esther bleef peinzend aan bet geopende venster zitten. Haar blik gleed drooraerig over den tuin waarin vele perken met heerlijk ontloken rozen stonden. Hel zag er alles zoo vredigzoo rustig uit, men werd hier niets van die wereld daarbuiten, van al haar gewoel en al hare beweging gewaar. Hierwas hel hier niet haar eigen gezellig «thui3.» Doch was het eigenlijk niet te eng voor haar had zij et- jaar in jaar uil iets meer dan hel leven eener gevangene geleid VV'at betoekende dal heftigeverterende ver langen naar dat naamiooze? Janu is 't haar eensklaps duidelijk gewor den thans weel zij wat zij ontberen moest! Het vertrouwen van haar echtgenoot. Haar innige wonsch om elke zorg, elke vreugde met hem te deelenwas niet vervuld geworden. Hij begreep haar niet. En toch was hij op i ij n e wijze goed en vriendelijk legen haar. 0; die beschermende, nêerbuigende vriende lijkheid deze was juist aan alles schuld daarin moest het gezocht wordendat zij zich steeds meer en meer koel terugtrokzijdie zoo gaarne licht en warmte ontving oin ze wederkecrig ook te verspreiden. Wordt vervolgd. residentie aan de koninklijke tafel genoodigd. Dit zal het laatste zijn van do reeks gastmalen welke H. M. zich voorgenomen heelt le geven. Volgens de Zw. Crt.. schijnt hel zoo goed als zeker te zijndat de Kon. familie omtrent 15 April Het Loo zal betrekken. De minister van oorlog heeft bepaalddat aan de lotelingen der lichting van dit jaar die zich een plaatsvervanger wenschen te stellen door een militien der lichting 1884, op hunne aanvrage aan die autoriteit zes weken verlol zal worden verleendin afwachting dat de lichting van 1884 gepasporleerd wordtindien dit door onvoorziene omstandigheden niet uitgesteld zal worden, terwijl den chefs der corpsen machti ging is verleendaan de miliciensdie zich als phatsvervanger wenschen le stellenop hunne aanvrage een bewijs van goed gedrag uit te reiken, zoo hun dit bij hunne paspor- teering niet zou zijn onthouden. De Minister van Oorlog brengt ter kennis van de landmachtdat door zijn ambtgenoot van financiën is bepaalddal op betalingen niet plaats hebbende op stukken van bel De partement uitgaande, maar op order van daartoe gemachtigde autoriteiten buiten het Departement, geen leges moeten worden geheven in afwachting van nadere regeling. De door den heer A. J. Krieger, ingenieur te Amersfoort, le leveren stukken van het ontwerp Locaal-spoorweg SchoonhovenUtrecht zullen weldra gereed zijn en is eerstdaags de bekend making van meer bijzonderheden te waehicn omtrent dit voor een groot deel van de provincie en van de stad Utrecht zoo hoogst belangrijke ontwerp. Door het hoofdbestuur van hel genootschap voor landbouw en kruidkunde te Utrecht is aan de regeering verzocht, om, voor rijks rekening, in de provincie Utrecht een adviseur aan te stel len die de landbouwers en veehoudersieifer in hun vakpraktisch kan voorlichtendaar waar hem dit verzocht wordt. Voor 'l Dept. Amersfoort der Maalsch. Tol N. v. 't A. zal heden Donderdag, 19 Maart, 's avonds te 8 uren, in Amicilia in eene vergadering met dames, als spreker optreden de lieer Willem van Leer, die voornemens is le behandelen 1. Annette. Eene novelle van W. v. L. 2. Hel klooster Sepolte Vive. Het vertrek van den staf der koloniale reserve (bestaande uit luit. kol. J. F. D. Hruinstna kapt-adj. J. R. Jacobs en le luit.-kwailierm. J C. J. van Goor), van Zutfen naar Nijmegen, is definitief vastgesteld op 28 Maart a. s. 336ste Staats-Loterij. EERSTE KLASSE. Trekking van 16 en 17 Maart (1000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 20. 852 886 891 898 902 909 2151 2173 6787 6837 6947 6986 10560 10590 14875 14898 14905 14926 14927 14930 14934 15264 15286 15311 15336 15343 18057 18663 18669 18674 18693 en 18698. Te zamen 32 prijzen. Trekking van 18 en 19 Maart (600 loten.) Prijzen van f20. 858 2166 6816 6879 10601 14899 15266 15330 18659 18680 18684 en 18699. Te zamen 12 prijzen. Volgende trekkingen geschieden31 Maart 1,2, 13-16, 27-30 April, 11—14,19—22, 2629 Mei en 26 Juni 1891. Gevonden op dea openbaren weg Een defecte kantoorstempel. Een rozenkrans. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan het bureau van politie. Burgerlijke Stand van Amersfoort GEBOREN: 12 Maart RoelofCornelisz. van Arie Fonlijn en Cornelia Wilheimina Mulder. 13 Maart Elsje, d. van Johannes Floor en Heintje van der Kuilen.Chrisliaan Wilhelmusz. van Jacobus van den Akker en Maria den Enting. Hendrikje, d. v. Cornelis Wouterus van Nieuwen- huizen en Wilheimina Woutera Everarda Jekel. 15 Maart Geerlruida Anna d. van Klaas Hoefman en Anna Maria Mulder. 17 Maart Jacobus Hendrikz. van Hendrik Wels en Geertje van der Stonden. Johannes Josephz. van Ger- ardus llvberius Flos en Adriana Maria Lablans. Dirk Fok z. van Dirk Fok van Slooten en Jacoba Rudolfina Spruijt. 18 Maart Willem z. van Gijsbertus Kreikamp en Cornelia Pothoven ONDERTROUWD 12 Maart Cornelis Wijcker- held Bisdom en Wilheimina Albarta Maria Bothof. 19 Maart Leonardus Franciskus Zeiss en Johanna Jonker. OVERLEDEN: 12 Maart Arnoldus van Nus, 18 ra. 13 Maart Pieter Johan van 'tllof, 9 m. Maria Agneta de Beer, 3 in 14 Maart Adriana Polhoven, 42 j. echtg. van Frans de Kruijff. 15 Maart Jacobus van der Linden 74 j. wedr. van Teunisje van der Horst. Adrianus Heere67 j. wedr. van Hendrika Roejolfina van der Weijden Sjoerd Haringa, 13 j. 16 Maart Petrus Marinus van Niekerk, 3 j. 17 Maart Jan Hannesse 53 j. echtg. van Christina Johanna Barbonus. Hendrika van de Klashorst, 63 j. echtg. van Alexander Kesler. 18 Maart Een levenl. aang. kd. vr. gesl. yan Aart van Soeren en Aaltje Baatje. Engeliua Johanna van Woudenberg19 j. ongeh. 19 Maart Maria Antonia Frederika Lou36 j. echtg. van Theodorus llendrikusde Greef. HULPBANK te AMERSFOORT. Tol het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 23 MAART aanstaande, 's namiddags van halftwee tot halfdrie, zitting houden in ccn der localen van het Raadhuis, alwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. BERM. P. VAN 1IASELEN Secretaris-Penningmeester. AMERSFOORT, 19 Maart 1891. Den 1en luitenant der inianterie van hot Ned. Oost-Indisch legerD. L. de Rochemontis op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De Berlijnsche hoogleeraar Dr. Liebreich, thans in Frankrijk vertoevende, wordt deze week le 's Hage terugverwachtten einde zich persoonlijk te overtuigen van de uitwerkingdie de tot passing zijner gewceswijze op een door hem behandelden patient daar ter stede gehad heelt. Men deelt aan de Asser Ct. mededat waar schijnlijk lol Gouverneur van Suriname, ter ver vanging van jhr. mr. M. A. de Savornin Lohuian, zal worden benoemd een olficier der landmacht, van wien in de laatste jaren meermalen niet onbelangrijke geschriften over die kolonie en hare bevolking zijn verschenenen wiens denk beelden omtrent de middelen welke hij noodig acht, om dat land tot welvaart te brengen, door de Regeering worden gedeeld. Zaterdagmiddag vervoegde zich eenejuilrouw in de bank van leening te Rotterdamom een pakje te belecnen. Bij haar heengaan vergat zij een ander pakje mede te nemen. Eene andere vrouw maakte er een der ambtenaren opmerk zaam opdie bet pak op zijde legde en zeide «straks zal zij het wel komen halen De zaak kwam later echter verdacht voor; men opende het pakennu kwain er een levend kind voor den dag. Zondagmorgen in de vroegte heeft zich in alle stilte uil Teendam verwijderd de Chef- Veldwachter F. T. Toen men 's morgeus de niet gesloten woning binnendrongwaren daaruit al de meubelen verdwenen. Er is Zondag al dadelijk naar verschillende stations geseind om aanhouding van den voortvluchtige daar deze nog een som van drie i vierhonderd gulden had afteuragen aan den gemeente-ontvanger wegens opgehaalde schoolgelden. Ook moet be doelde persoon een vrij aanmerkelijk bedrag aan kleine schulden hebben achtergelaten. Uit Groningen meldt men Bij besluit van gister is door den heer Com missaris des Koning?, met in-ang van 17 dezer maand F. Tilbusscher uil zijne betrekking van veldwachter der gemeente Veendam ontslagen. Het dier, dat men dezer dagen in den polder te Eemnes opmerkte en dat men voor een das varken hield blijkt een witte Poolvos geweest te zijndie uit «Arlis» le Amsterdam was ontvlucht. Naar wordt medegedeeldheeft de minister van Binner.landsche Zaken besloten dit jaar weer twintig beurzen disponibel te stellen voor iedere Rijkskweekschool voor onderwijzers en ook weerevenals vroeger plaats hadslechts één toelatingsexamen te doen plaats hebben. De oproeping van sollicitanten zal plaats heb ben in de maand ApriL Tegen de dienstbode van den heer v. d. W. te Deventer zal eene vervolging worden inge steld omdat zij zich van daar naar haar ouders te Wij he heeft begeven niettegenstaande een ge neesheer haar verklaard haddat zij lijdende was aan eene besmettelijke ziekte (diphthoritis). Bij art. 8 der wet tegen besmettelijke ziekten is het nl. verboden zich naar eene andere plaat» te begevenwanneer men lijdende is aan eene besmettelijke ziekte. De redacteur van de socialistische Volksstem Je Maagdenburg is wegens het afdrukken van 't weverslied van Heinrich lleine, ter zake van godslastering tot 0 maanden gev. veroordeeld Te Sassariin Italië, is dezer dagen een vrouw overleden, die in 1768 was geboren.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2