Bourse S. GUILL0N C'E ZOMERSEIZOEN Uit 's Gravenhage wordt gemeld: Nil zijn de holdiners werkelijk ten einde. Weldra zal de koningin reycntbs met de kleine koningin op reis gaan naar Arolsen en levens naar Zwitserland. Men verzekertdal dit in liet belang van ons jong koninginnetje noodig is geoordeeld En ik kan 't begrijpen. Dezer dagen heb ik haar gezien en het kwain mij voordat zij bleek en ieer er uit zag. liet ergerde mij dat men «Haar kl-ine Majesteit» in 't gure Maarlsche weer in een open rijtuig liet rijden; ik houd niet van dat verhardings-systeem en zou met alle bescheidenheid willen wijzen op de roekeloosheiddie in 't nemen van zulke proeven met Neerlands koninginnetje is gelegen. Intusschen heelt men met groote voldoening ■vernomen dat H. M. de koningin, even als de groot-hertogin van Saksen voor een groot be drag heelt deel genomen in de nieuwe labriek ter voortzetting van de kon. fabriek te Amster dam waarvoor ooknaar aanleiding van een adres in 't belang der werklieden in de tweede kamer is gepleit. Dat was eigenlijk wel over bodig. Want ik kan u de verzekering geven dat een van de voorwaardenwaaronder de nieuwe eorabinalie is lot stand gekomenmet zijde- lingsche medewerking der regeering, deze is, dat de machines en ketels voor de twee op de ■werf te bouwen oorlogschepen aan de nieuwe fabriek zullen wordt gegund, in 't belang van ■circa 12UU werklieden en een belangrijke ar beiderswijk van de hoofdstad. Het «Nut» te Veendara heeft besloten «ene proef te nemen met hel oprichten eener be waarplaats waar kindereB van 1 lot 8 jaar bewaard, verpleegd en gevoed worden. Aoor dit doel is reeds een huis aangekocht en denkt men in Juli a. s. de school te openen. Dat is eene beste aanbeveling om te trouwen! Onze Nederlandsche sociaal-democraten gek of dol. .Met het opschrift: Ter herinnering aan de Sociale Revolutie, Leve de Commune! is, op rood papier gedrukt, een feestnummer van Recht voor Allen uitgekomenter herdenking Tan de roemrijke uitroeping der commune in Maart 1871. Bovenaan staan o. a. deze aanhalingen van Marx: «Proletariërs aller landen vereenigt u en «Het geweld is de vroedmeesler van elke oude maatschappij.» Een hoofdartikel genaamd «Maart overden kingen» herinnert aan de Commune en aan den moord op den keizer van Rusland gepleegd en roept de aanhangers op, als ooit weer de roode vaan geplant wordt, die niet te laten neerhalen, liet eindigt met deze wei wat luidruchtige woorden «Scharen wij ons dan allen rondom haar en wij zullen onoverwinnelijk zijnals onze leuze is sterven ol overwinnen!» Uit Caïro wordt gemelddat in het arsenaal van Oindnrraan bij Khar.oera eene ontploffing heeft plaats gehadwaarbij 100 derwischen werden gedood. Het Nederlandse!» comité voor de tentoon stelling te Parijs in 1889 heeft medegedeeld dat eindelijk zijn aangekomen de bewijzen der be kroningen. bij gelegenheid der tentoonstelling door de Nederlandsche inzenders verworven. De heer A. Smits Van Gilste Oosterhout is in het bezit van een eidat 9 decimeter hoog is en een omvang heeft van 1.32 M. Dit «kje weegt 40 kilo en is van chocolaad. nu reeds, dat hij mij niet bevallen zal de moderne boeken zijn alle zoo droefgeestig en zoo werkelijk. Wanneer ik leeswil ik mij verstrooien boeken moeten ons leven ver- vroolijkenons alles in een lichtgloed vertoonen, in plaats van alles te ontleden en ons de droevige werkelijkheid le beschrijven.» Toen Esther 't boek gelezen hadwierp zij het haastig op tafel. Hare wangen gloeiden tranen parelden er in hare oogen maar zij zeide niets tot Oscardie haar zwijgend ga desloeg. Zij stond op en nam een kluwen garen uit haar nanitaleltjc. Zij begon het af te winden doch, daar hare handen beefden, geraakte het in de war. «Nu, genadige vrouw, wat zegt u van dit boek?» vraagde hij eindelijk. «Het scheen bijna, also! gij uwe fraaie handen door zijne aanraking verbranddel. Gij wierpl er in 'l gevoel uwer eigen reinheid een steen op.» «Wat, 't is een afschuwhjk werk. Zij hadden toch ten minste eerlijk kunnen zijnhernam Esther met trillende stem. «Gij zijl «lus van mcening, genadige vrouw dal het zoo gemakkelijk is om eerlijk te wezen?» In zijne oogen lag eene eigenaardigespot tende uitdrukking, welke haar aan hunne eerste ontmoeting op den avond zijner aankomst herin nerde. Toen had hij haar op dezelfde wijze aangestaard. Wordt vervolgd, Prof. Dr. Liebreich heeft Vrijdag 's Graven- hage verlaten, zich hegevende naar Amsterdam en aldaar eene wetenschappelijke inrichting der universiteit bezochtom vervolgens naar Bussuin te vertrekkenlot hel toepassen aldaar zijner nieuwe geneeswijze van keelteering en van daar over Amersfoort naar Berlijn teruglekeeren. Het eerste kievitsei is Vrijdag te Cubaard gevonden. Kapitein Keyserplaatselijk adjudant te Am sterdam, diende hij de justi'ie een aanklacht in tegen oud kapitein M. de Ras burgemeester van Pannerdenwegens laster in openbaar ge schrift. De heer De Ras schreef onlangs in De T ij d een voor kapt. Keyser weinig vleiend stuk. Het kasgeld der gemeente Gouda is in den regel in het rootjaar luttelditmaal heelt de langdurige vorst op de gemeentelinanciën zulk een ongimstigen invloed uitgeoelenddat er bepaald gebrek van kasgeld is, waarom de vroede mannen van de nijpenstad besloten hel aanbod der Öcwm wed Knox en Dorlland om der gemeen;? enkele maanden onder ecnige voorwaarde*t 30,090 voor te cchieten met alg. stemmen aan te nemen. All 'top Ne;* ng aankomt. is men in den regel nieuwsgierig 7oo ook te Kampen. De raad dier gemeente beert bij de behandeling der be grootme besloten belasting te hetï-n en wel lol een bedrag van ruim I 50 000dat voor eene eerste hetöng in deze gemeente met hare rijke bezittingen zeker niet onaanzienlijk mag heeten. In weerwil van het krachtig verzet van enkele raadsleden en een groot deel der burgerij, die beweerdendat belastingheffing onnoodig zou zijnzullen toch de ingezetenen over de brug moeien komen. Op de dezer dagen rondgezonden grondbelas tingbiljetten komt reeds een verhooging van 40 percent voor; dan zullen volgen die ran het per soneel met 35 percent verhooging en eindelijk die der inkomstenbelasting met nog onbekend percentcijfer. Alleen weet meo dal voor deze laatste p. m. 136.U00 moet geheven worden. De club der dertien. Onder eene menigte vereenigingen treft men ook in Londen de club der dertien aan eene vereeniging die den strijd heelt aanvaard tegen hel ongeluksgetal 13. Is het niet om te griezelen van angst Wil het er bij u in dat er menschen gevonden worden die alleen willen vergaderen als er dertien leden present zijn wier reglement uit dertien artikelen bestaaldie dertien shillings contributie betalen slechts op den 13en van iedere maand willen vergaderen, ea die 't liefst hel jaar in 13 maanden en de week in 13 dagen zagen in gedeeld. Kan men zich zulke spotters voorstellen die de oud-vaderlandsche gebruiken verloochenen? Hoe is het mogelijkdal hun het eten nog smaakt, en dat het 13e glas wijn nog naar binnen wil. En toch inoet het gezegd worden dat die 13 ongeloovigen reeds twee jaar lang ongestoord feest vieren zonder dat ze nog ooit een onaangenaamheid hebben ondervonden, die aan den geheimen invloed van hel ongeluks getal is toe te schrijven. Een cadet der Kon. Mil. Academievan het 2de studiejaar inf. O.-I., is naar 's llertogenbosch overgebracht, om voor den krijgsraad terecht te slaan wegens hel beleedigen van een 1ste luitenant-ingenieur, leeraar aan de Academie. Te Gent is het internationaal studentencongres geopendwaarin motiën werden aangenomen ten gunste van de grondwetsherziening de on zijdigheid van het onderwijshet toelaten van vrouwen als advocaten enz. De vergadering werd gevolgd door een diner van ruitn 500 couverts. Aan eene eeretafe! zaten de professoren en autoriteiten die zich bij den regen van toosten niet onbetuigd lieten. In de volgende week zullen te New-York weer twee misdadigers door eleclriciteit ter dood ge bracht worden Het zijn de vrouwenmoordenaars Slocurn en Smiler laatstgenoemde een oud- officier van het Heilsleger. In de Sing-Sing gevangenis worden toebe reidselen voor de terechtstelling gemaakt en men heeft het toestel beproefd op eenige paarden die onmiddellijk gedood werden door den elec- trischen stroom. Men hoopt dus nu gevrijwaard te zijn voor tooneelen, als bij de eerste terechtstelling van die aard voorvielen. De koopman Adolph Philipsen te Kopenhagen die den besleller Meyer vermoordde en zijn lijk in een vat kalk naar Amerika zondis ter dood veroordeeld. GRANDS MAGASINS DE LA II HU SS RL De fraaiste en (rrnntste Map.silnan van Nimreantfe in Tinlgiê Is versohenende prachtige geïllustreerde Catalogus voor het Zomerseizoenbevattende de nieuwste modellen voor Damesjaponnen lleeren- en Kinderkleeding en voordeelige aan biedingen der Nieuwste Stoffen. Bestellingen worden FRANCO vracht en rechten toegezonden door geheel Nederland. Goederen welke niet bevallen worden ver ruild of het bedrag der rekening terugbetaald. On» Rcëiprditiohui» te Rotendaal verzekert U de spoedigste en atipsle toezending der bestelde goederen. Verkoopiag van vaste goederen. Zaterdagavond 21 Maart i/h Valkje le Amersfoort. Notarisde heer A. li DRIJFHOUT VAN IIOOFF. Een heerenhuis met tuin in de Muurhuizen uitkomende aan de Singclgracht f 3540. Gevonden op don openbaren weg 2 Kippen. Rechthebbenden vervoegen zich ter lerug- bekoming aan hel bureau van politie. AMERSFOORT, 23 Maart 1891. Heden is door heeren Burg. en VVelh. van Amersfoort aanbesteed 1. het maken van eene eikenhouten mestpraam. Ingeschreven is daarvoor door de heeren E. J. Overmarsch te Hasselt f514, T. Hol lander te Alblasserdain f559,90, T. tl. Ceelen le Gorinchem f1134. 2. hel uitdiepen van de haven en binnen grachten. Ingeschreven is door de heeren S. van Doogewaaid le Weesp 1888. T W. Bonte te Amersfoort f945, P van Dijk te 1 Scherpenzeel I 948 P. Schimmel te Amersloort 1967G. van de Lnagcroaai le Schcimenzeel f971 en B. van Kooien te Weesp 1987. Gegund aan de minste inschrijvers. Door het losraken van een lemoen zijn Don derdagmorgen twee aan elkander gekoppelde wagens in het Kleine Spui gereden zonder dal hierbij verdere ongelukken plaats grepen. Tot kapelmeester der muziekver. «Caecilia» alhier is door het bestuur benoemd de heer G> A. O. Hein rich. De heer F. van der Mast, klerk ter Goniróle der directe belastingen alhier, is met ingang van 1 April a. s. benoemd tol deurwaarder der directe belastingen te Uilhuizen. Een banket onder water. De voor eenige tijd voltooide uitdieping van de haven te Ciolat (ten 0 van Marseille) werd inet een feestje beslo ten. Bij die gelegenheid bood de directenr aan de vertegenwoordigers der pers en het medeper- soneel een lunch aandie mei recht origineel genoemd mag worden. In de zinken kast, die tol onderaardsche werkplaats der arbeiders had gediend was een keurig gedektewelvoorziene disch geplaatst, terwijl de wanden aardig versierd en het geheel electrisch verlicht was. Het banket werd gevolgd door een geïmproviseerd concert, en eerst laat in den middag konden de vroolijke duikers besluiten weer de vrije lucht op le zoeken. Ze waren acht meter diep onder de oppervlakte van het water geweest. Yoor eenige dagen gal de Oo3tenrijksche ge zant te Berlijn, graal Szechenyieen feestmaal waarbij ook keizer Wilhelm en de keizerin aan wezig waren Even voordat de gasten aan tafel zouden gaan, gingen alle gaslampen uit. het geen groot ongerief veroorzaaktevooral in de keuken. Terstond werden andere middelen van verlichting aangebrachtmaar toch moesten de keizer en de keizerin bij hun komst worden voorgelicht door een lakei, die met de studeer lamp van den gezant was gewapend. Het duurde geruiraen tijd voordat het gebrek was hersteld en hei feestmaal kon beginnen.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2