Tn sommige Parijsche bladen heeft men eene annonce kunnen lezenwaarin eene dame jonge weduwe mei een vermogen van 1,400 U00 fr. een heer lol den adel of lolde nijverheid be- hoorendelen huwelijk vraagt. Adres... Na tuurlijk kwamen er een massa brieven en heefl de vermeende schatrijke dame, Eveline Leal genaamdmeer dan veertig mannen gelopt. Doch ten slotte is zij in de val geloopen. Een harer aanzoekers die haar te Londen ook zoo genaamd getrouwd had reisde haar na te Parijs en deed bij de politie aangifte van hare oplich terijen cn deze heeft haar nu vastgenomen. Ook in Brussel verrijzen de gehouwen als paddestoelen. In den nacht na den grooten carnevalsdag te Brussel werd de drukkerij en zetterij der «Réforme»gelegen in de Rue des Sables, door brand geheel vernield, en Zater dag, d. i. zes weken later juist den duur van de vasten is degeheele inrichting weder in gebruik genomen eu liet blad weder gedrukt in het nieuwe gebouwhetwelk op de puin- hoopen van het oude verrezen is. De griffier van Hoerde in Wesifalen was wel geen huzaar dat blijkt natuurlijk omdat hij griffier is maar toch heeft hij een goed hart een groot harteen hart dat warm klopte voor de arme stakkerdsde slachtofters van de heden- daagsche wetten die moesten zuchten achter slot en grendel. Maar was de rechter streng de griffier was goed en hij vervalschte de re gisters. Hij vulde in zijn boeken indal de gcëischte gevangenisstraf reeds was ondergaan en liet de gestraften in vrijheid rondwandelen hij schreef in zijn register, dat de opgelegde boeten waren betaaldhoewel ze niet werden ontvangen. Dit alles geschiedde geheel belangeloos. Doch de justitiedat hardvochtige wezen dat niet handell in goede harten en niet filanlropeert heeft desniettemin den filantropischen griffier ■voor haar vierschaar gedaagd. Zoo wordt de deugd gestraft "Volgens de Pall Mall is Nora van Ibsen te Sydney met het meeste succes opgevoerd en heefl reeds aanleiding gegeven tot twee stroo- mingen onder het volktwee partijendie reeds den naam gekregen hebben van Noraïten en anti-Noraïten. Deze strooming staat in verhand met den bijna algemeenen wensch betreffende eene her ziening der wet op de echtscheidingen. Onnoodig te zeggen dat de Noraïten oene wet verlangen die de echtscheiding zoo gemakkelijk mogelijk maakt. Sedert eenige dagen houden de maréchaus sees in de omstreken van Dinxperloo een scherp toezicht, teneinde een troep van 180 zigeuners, die twee beren hij zich hebben en op onze grenzen gelegerd zijnden toegang lot ons land ie beletten. De vorige week wilden zij bij 's-Hecrcnberg in ons land komen doch weiden hierin bijtijds door de maréchaussees verhinderd. Nu de gure Maart, zonder één enkelen zomer- schea dag gebracht te hebbenten einde is moge het velen een troost zijn, dat de volkstaal aan deze maand nog zooveel kwaads niet toe denkt. Het spreekwoord zegt: «Witte Paasch ■want dat is zij immers,» meende Lili. «Ik bewonder Esther juist zooals zij iszij ziet er naar mijne rneening veel beter uit als die spichtige figuren met hare wespentailles en tourmureswelke onze salons vullen.» «Lili behoort tot de oppositie» merkte me vrouw Holm verwijtend aan. «Zij staat opeen voet van oorlog met de mode en alle moderne gebruiken, evenals dokter Maller. Ik geloof, dat deze een schadelijke invloed op haar uitoefent, met al zijne zoo eigenaardige opvattingen en niceningen. Achmama hoe kunt u zoo iets veronder stellen. Onze kleine Lili is nog veel te jong en te onervaren om zoo spoedig bedorven te worden. Dwing haar nog niet lol die huichel- achlige vormen en phrasen onzer samenleving; laat haar zoolang als 't slechts eenigszins mogelijk is, hare onopgesmukte fiischlieid, hare ongekunsteldheid behouden Hel leven zal haar spoedig genoeg zijne ontnuchterende werkelijk heid leuren kennen, rnama.» «Hebt jij dal dan al ondervonden, Eslher?» vraagde mevrouw Holm,, ten deele verwonderd, ten deele bezorgd over den ernst, welke er in de woorden der jonge vrouw lag. «Ja maina is dat ook niet natuurlijk en bovendien begreep ik dat ten deele ook reeds toen ik zoo oud was als Lili. Zij heeft meer eigen wil dan ik op dien leeftijd bezatzij is minder «opgevoed» zooals men 'tnoemt, maar daarentegen is zij veel gelukkiger met hare eenigszins jongensachtige manieren, dan ik met mijne zoogenaamde wijsheid ooit was.» Wordt vervolgd. geeft vette kaas, een groene Maart brengt zelden iets goeds, Maart in bloem, zomer zonder dauw, de oogst veidroogd, de akker dor, Maartgroen is niet goed, Aprilgrocn half goedMeigroen heel goed - een gure Maart geeft des zomers een vruchtbare gaard, koude in Maartwordt een lente te paard en zaait vrucht in de aardMaart met een langen staart, brengt later spek en wosrt aan den haard.» Zij hel zoo De Engelschc reg'eering heeft de hand in een wespennest gestoken toen zij, gedreven door een gevoeldat wij Europeanenop lioogen prijs schattendocli dat een Indiër niet begrijpt den Hindoes heeft verboden in 'l huwelijk te treden met meisjes van zeer jeugdigen leeftijd de Engelsche regeering heelt bovendien zich het lot aangetrokken der weduwendie een leven lijden, waarbij dat van de ongetrouwde leden eener vrije vrouwenvereniging niet le vergelijken is. Hiermede heeft Engeland evenwel de zeden en gewoonten der bevolking aangetasten de bewijzen zijn daar om te laten zien hoe ge vaarlijk dit is Onwaarschijnlijk is hel derhalve niet, dat 't vermoorden der Engelsche troepen wanneer dit dooi de bewoners van Assam is geschied en niet door de Tartareneen begin is van een ernstigen opstand tegen 'l Engelsche bestuur, of dat het in allen gevalle hel signaal is voor een uitbarsting; dat het de vonk isdie een grooten uitsiaandeu brand kan veroorzaken. De stad Przyrow, gouvernement Petirlau, in Ruslandis geheel afgebrand. Meer dan 400U personen zijn zonder schuilplaatsverscheiden menschen zijn in de vlammen omgekomen. Er is kwaadwilligheid in 't spel. Bij de Exploitatie-Maatschappij zullen met den aanstaanden zomerdienst de tweedaagsche re- tourkaartcn op de lijnen van den voormaligen Rijnspoorweg vervallen en worden vervangen door vierdaagschevoor alle afstanden op de Staatsspoorwegen. De Ass. Ct. meent uit zeer vertrouwbare bron te kunnen mededcelundat de heer F. Domela Nieuwenhuis verloold is met mevr. de weduwe B. Feith Gotthelp. De heer Feith was in leven officier van gezondheid in Ned.-Indië. De Engelsche stoomer «Strathairly», melende 1910 tonnen, heelt op de kust van Noord- Karolina schipbreuk geleden De geheele be manning, rnet uitzondering van één matroos, vond haar dood in de golven. Het schip was op reis van Kuba naar Baltimore. Tc Weesp is zekere P. K.terwijl hij als nachtwaker in de fabriek van de heeren van Houten dienst deedin hel wachtlokaal in slaap gevallen. Door een of ander toeval ging het licht uit en door de ontsnappende gassen is de man geslikt. Des morgens werd zijn lijk gevonden. Te Assen is in hechtenis genomen zekere P. beëedigd klerk ter grilfie van het gerechtshof aldaar, beschuldigd f 47U0 le hebben verduis terd uil de kas der diaconie. De milicien C. v. T. van het le regiment vestingartillerie te Utrechtdie is aangeklaagd van het met woorden en gebaren dreigen tegen zijn meerdere in rangii naar den krijgsraad verwezen en dientengevolge heden onder ge leide naar Arnhem overgebracht. De beklaagde had zich op straat onbehoorlijk gedragen en zou daarom in verzekerde bewaring genomen worden door een patrouilletegen den koin- mandant daarvan maakte hij zich toen aan bedoelde handeiing schuldig. Negen-en zestig jaar is hij nu oud. En van die vele jaren heelt hij meer dan de helft, ruim 4(J jaarin gevangenis of tuchthuis doorgebracht Toch heelt hij zich sinds 1887, lijd van zijn laatst ontslaggoed weten te houdenen in Antwerpen als kleermaker gewerkt. In Maart is hij naar Amsterdam gekomen om een broer op te zoeken maar die bleek gestorven, litj is toen weer zwerveling geworden en heelt op 7 Maart uil den winkel van jufirouw Schreurs aan de Bouwersgracht, aldaar, een lap bukskin weggenomen doch is onmiddellijk achterhaald, met de lap nog hij zich. Het bleek toen hij fouilleeringdat hij nog f 1.28 en een halve kaas bij zich had en dus niet in onmiddellijke nooddruft verkeerde. De beklaagde verzocht de rechtbank hem niet le lange straf op te leggen, daar hij verder zijn best wil doen om builen dé gevangenis Ie blijven. «Je sterk toch liever in de maatschappij dan in de gevangenis,» zeide hij. Het O. M. achttemet het oog op 's mans verledenzijn vrij rondloopen in de maat schappij een gevaar cn cischte daarom een straf van 3 jaar. Na eenige woorden van zijn verdediger, zeido bekl. nog snikkenddat die eisch zijn dood is en vroeg een lichtere straf. Kon vreeselijk ongeluk hoeft eon huisgezin In IJzendijke in rouw gedompeld. Een vader heeft twee zijner kinderen, lijdend aan kinkhoest en mazelenop eigen gezag een hoestbcdarend middel gegevendal indertijd door een Belgi schen geneesheer aan een volwassen mensch was voorgeschreven. Beide kinderenhet eene 3 jaar, hel tweede 1 jaar oud, zijn am de gevolgen bezweken. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een bericht voorkomende in de Nieuwe Amersfoortsche Courant van gisteren, hetwelk onjuist is, verzoek ik 11 onderstaande in uw blud op te nemen. In genoemd bericht wordt mei.ling gemaakt van de spoedige hulp van de stad&weikers onder leidiug van den sladopzichlcr en politie maar toen die verschenen was door vereende krachten van eenige burenmei gevaar van hun leven, de brand lot zooverre beperktdat verdere uitbreiding voor geweken wad be schouwd. Te circa kwart voor zeven uur waren die buren al kiachtig bezig met blusschen cn een half uur daarna verschenen twee, zegge tweestadswerkers niet den opzichter aan de plaats des onhuiis. Wanneer ooit een begin van brand als deze welke zich zoo dreigend liet aanzien, door de flinkebedaarde en krachtige werking van slechts eenige personen is bedwongendan is het die van Maandagmorgen hij den heer N B. Dank zeggende voor de plaatsing teeken ik mij hoogachtend Uw dienaar Van H.. 336ste Staats-Loterij. TWEEDE KLASSE. Trekking van 31 Maart (750 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van I 30. 853 874 08GG 10567 10575 1059410648 14864 14867 14949 14943 15461 15308 15349 en 15350. Te zaïncn 15 prijzen. Trekking van 1 April (750 loten) Prijs van f100 op No. 6981. Prijzen van 130. 883 901 903 4154 4190 6804 6855 6967 6974 10576 10616 14 G6 14948 14944 1495414959 154G2 15494 18GG5 en 18G79. Te zamen 41 pi ijzen. Volgende trekkingen geschieden: 1316, 27—30 April, 11—14, 19—44, 40—49 Mei en 4G Juni. Loten zijn nog verkrijgbaar. K e n ii i s ff t' v i ii g:. De RURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en lot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een ver» zoekschnll om vergunning tot vei koop van sterken drank in het klein hij hen is ingekomen van C. A. SCHALK in het perceel wijk D nomrner 7. Ameisloorlden 4. April 1891. Burgemeester cn Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. De Secretaris, W. L. SCHKLTUS. Gevonden op don openbaren weg Een sleutel. Een sleutelring waaiaan drie sleuteltjes. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan hel bureau van politie. AMERSFOORT, den 2. April 1891. Morgen, Vrijdag 3 April, «les ochtends te elf ure, wordt door de Aldoeling Amersfoort van liet. Utr Genootschap voor Landbouw cn Kruidkunde in «de Arend» hij den lieer A. Malers eene Keuring van stieren en heeren» geirouden. Des middags te 12 uren wordt aldaar door de Afdceling eene algemeene vergadering ge houden, waarin aan de orde isbespreki ng der punten van behandeling op de algemeene ver gadering van hel Genootschap te houden te Utrecht Zaterdag 18 April aanst.volgens con- voeatiebiljet dier vergadering aan de leden. Zoowel voor de Keuring le elf uren als voor de algem. vergadering te 12 uren, mag men hopen dal een groot getal leden aanwezig zullen zijn. De opperwachtmeester A. .1. Scholman der Rij- en lloelsmidschool te Amerslonrt, wiun op 18 Nov. jl. do zilveren medaille voor 24jarigon houwen mi), dienst is uitgereikt, zal op 1(1 April e. k. 40 jaren als wachtmeester in dienst zijn.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2