ju 4025. Maandag1 6 April 1891. MARGARINE. A. H. UltgOFef £)it blad Tnrschijnt Mian dag eu DoHdardujmiddaj. Abonnnmenk per 3 maanden f 1.—Franco per VAN CLEEFF P0,t Z1.1*- Advertentién 1-9 regel. 80 Cu. elke regel meer 10 Cu. Groote letter, naar plaatsruimte Toor randen en andere extra inrigting geschiedt honger prijsberekening. Legale ofScieëleen onteigen. Ad», per regel 15 Ct». Reclame, per regel S6 Cu. - Afx. nummert 10 Cu. hO0k KOrtegraCht Wijk B 60 Bui eau MUURHUIZE N te Amersfoort Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tan AMERSFOORT Gezien ari. 5 der wet tot regeling Tan den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling Tan openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennisdat een ver- ïoekschrift ora Tergunning tot Terkoop Tan sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van de Weduwe W. DRI ESSEN, in het perceel wijk G, No. 176. Amersfoort, den 6. April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCI1ELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gelet op de missive van den heer Luitenant- Kolonel, garnizoens commandant alhierd. d. 1 April 1891 No. 86 Brengt ter openbare kennis dat van den 8. Mei tot den 16. Juni eerstkomende een kamp zal worden betrokken op terreinen gelegen in de gemeenten Zeist, Soest, Amersfoort en Lensdentot het houden van schietoefe ningen en dat volgens mededeeling van den leider dier oeleningen geschoten zal worden in de richting van den Amersfoort- sohen straatweg naar de Pyramide terwijl er zoowel bij dag als bij naoht zal worden geschoten. Voorts dal de toegangen tot het schietterrcin zullen worden algesloien door middel van staande palen met plankenwaarop hel woord «onveilig» is geplaatst. Amersfoort, den 6. April 1891. D« Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. AMERSFOORT, den 0 April 1891. In de plaats van Jhr. Mr. 11. J. L. van Sasse van Ysselt, naar Wiesbaden vertrokken, is de heer D. F. van Warmelo door heeren Burge meester en Wethouders van Amersfoort benoemd tot lid der Districtscommissie van het ionds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewa pende! dienst in de Nederlanden. Vrijdag jl. is te Amersfoort in ede Arend» bij den heer A. Maters gehouden eene Keuring van Slieren en Beeren door de Aldeeling Amersfoort van hel Utr Genootschap voor Landb. en Kruidk. Keurmeesters waren de heeren D. van Wijk HeufT te ZoelenJ. Koopman te Beeinster en D. Prins te Rietveld in de Breeallen inspee teurs van hel Ned. Kundveeslamhoek. De uilslag der Stierenkeuring was voor slieren mot kalvertanden en van in- landsch ras le prijs f4-0.aan een zwarte kolslier van S. Bloemendaal te Woudenberg. 2e prijs van f 80,aan een blauw bonte slier van J. de Lange te Woudenberg. 8e prijs van f 20,aan een zwart bonte kolslier van Steven van Manen te Woudenberg. -ie prijs van f 10.aan een zwart bonte kolslier van J. van der Vliert te Woudenberg. De le prijs f 15 en 2e prijs f 10,voor stieren met twee breede tanden en van inl. ras weiden niet toegekendechter zijn getuigschrillen toe gekend aan 2 ter opluistering ingezonden slieren, alseen roode van den heer A. J. de Beaufort te Leusden en een zwart bonte kol van den heer Mr. H. J. li. baron van Boelzelaer van Oosterhoul te Amerstoort. Beerenkeuring 1e prijs van f 15,aan den beer van II. van Brummelen te Woudenbeig. 2e prijs van f 10,aan dien van C. van Wolfswinkel te Maarn. 3e prijs van f 7,50 aan dien van Rijk Rijksen te Woudenberg en een Besiuursprijs van f5,aan den Engelsche beer van G. van Kool te Hoogland. Aangevoerd waren 9 stieren met kalvertanden en slechts 4 met breede landen en 6 beeren. De herijk der maten en gewichten in de ge in de gemeente Amersfoort geschiedt van al heden 6 April tol 16 April, uitgezonderd des Zaterdags. Op de paardenmarkt van 2 April waren aangevoerd 108 stuks hieronder waren 12 hitten en 8 veulens. Men besteedde voor paarden 1ste kwaliteit van f250 tol f400, vooroude paarden van f60 tot f140, voor gladtands van I 140 tot f200, voor veulens van 150 tot f 120. Bij afwezigheid van buitenlandsche kooplieden was de handel niet bijionder levendig. Uit 'a Gravenhage wordt gemeld Er heelt een oogenblik vrees bestaan dal ons een bekend stadgenoot, de oud minister Winl- gens zou ontvallen. Dezer dagen moei bij door een aanval van beroerte getrollen zijn. Men verzekert echter dat de nog altijd krasse man een der laatst overgebleven trouwe vertegen woordigers van het onvervalscht conservatisme weder herstellende is en dal er hoop bestaat op een herwinnen der krachten waardoor hij wellicht nog eenigen lijd voor de zijnen zal blijven gespaard. De eerlijkheid en cordaalheid waarmeé Wintgens zijne richting altijd voorstond ze hebben hem ook onder zijn politieke tegen standers vele vereerders verschalt. Ongaarne ziet men zulke figuren heengaan. Terwyl de directeur van onze opera de leiding der zaken heeft neergelegdgaal hij toch voort met te geven wat hij krijgen kan om den a bon nés voor 't door hen ie lijden verlies een ige vergoeding aan te bieden. Hel Weener operetten- gezelschap dal ie Amsterdam hij gebr. van Lier gastvoorslellingen geeft, zal eenige malen optre den o. a. morgen met Der arme Jonathan en de abonnés van de Fransche opera zullen daarbij entree hebben men verwacht ook nog een ander, Fransch gezelschap en zoo zullen we voor 't gemis der laatste opera-maand nog eenigerraate worden schadeloos gesteld. Nu onze gemeenteraad voor 1892 de f5000 subsidie voor de Scheveningsche sporttentoon- stelling weder heeft toegezegd is men aan 't werk gegaan, liet plan is nu uitgebreid. Er komt een afzonderlijke internationale paarden- tentooostelling bij en complete visschorij-expositie. Ten slotte zie ik er nog een miniatuur- wereldtentoonstelling op elk gebied van groeien. Bij hel dezer dagen te 'sllage gehouden examen voor commies der posterijen is o. a. geslaagd de heer J. Udosurnumerair ten posikantore te Amersfoort. De rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde W. J. Senderman. voorheen provisor ie Waal- I wijkdie zich zelf in hand der jus'itie over- I leverdeals hebbende zijne vrouw vigifligd, tot vijftien jaren gev. (le eischwas drie jaren). I Der rechtbank oveiwoog, dat de vrijwillige, volledige en in ai hare onderdeden nauw ver band houdende en logisch samenhangende be kentenis van den beklaagde in onderscheiden opzichten wordt bevestigd door de verklaiingen van de gehoorde getuigen en deskundigen en alzoo die bekentenis naar eisch van de wel als wettig bewijsmiddel moet worden aangenomen. Derhalve achtte de rechtbank wettig en over tuigend bewezen: lo dal beklaagde zijn vrouw het vergift heelt toegediend met het oogmerk haar van het leven te berooven2. dal de vrouw tengevolge van de strichninc-vergiftiging is overleden en volgde op die gronden boven genoemde veroordeeling. In de Pali Mali kotnt een lijstje voor van ernstige ongelukken door het voetbalspel ver oorzaakt. Niet minder dat een-en-twintig per sonen zijn in één jaar in Engeland aan de ge volgen van schoppen enz. overledenterwijl een groot aantal meer of minder ernstig ge kwetst werden. In ons land dreigt dit spel ook sterk in te komen. Uit Hulst meldt men Door de raaréchausseé is gearresteerd en alhier gevankelijk binnengebracht Maria de Blaak dienstbode bij den landbouwer De Binck onder de gemeente de Grouwverdacht van moord, gepleegd op haar Vrijdag II. geboren kind. Tot verder onderzoek is de verdachteals mede het lijkje van het kind, hetwelk in een mesthoop gevonden is, naar de juslilie te Mid delburg getransporteerd. Te Amsterdam en aangrenzende gemeenten moeien de honden gedurende 5 maanden van een muilkorf voorzien zijn. Drie personen lol een tooneelgezeischap be- hoorendedat aan een wedstrijd te Vilvoorde in België, had deelgenomen, wilden Zondag avond bij eeistgenoemde plaats dwars over de rails van den spoorweg loopenom aan bet station te komendaar zij met den laaisien trein wenschien te vertrekken. Eensklaps stoomde een trein binnen en de d"ie ongelukkigen werden door de iocoinoiiel g-.g e- pen met hel treurig gevolgdat zij allen j n de bekomen verwondingen bezweken. De brievenbesteller te Arnbt-Vollenhovedie binnenkort 26 jaren zijn betrekking zou hebb n waargenomen en dan aanspraak bad up een pensioen van f 6 's weeksis verleden w- ek gevankelijk naar Zwolle gevoerd beschuldigd van bet maken van valsche handtekeningen op postwissels. Vooral in den laatste» tijd maakte zich de ongelukkige man schuldig aan liet mis bruik van sterken drank. De man heelt een vrouw en 8 kinderen. Te Nijmegen is door G IJzerdaal een zeld zaam jubilé gevierd. Deze trouwe handelsbe diende van de firma H. L. Pol.ik te dezer slede heelt nl. den dag herdacht waarop hij vóór eene halve eeuw in betrekking bij die firma kwam. Het heelt den jubilaris dan ook bij die gelegenheid niet aan bewijzen van belangstelling en waardeering ontbroken. Tusschen Breukelen en Harmeien is Donder dagmorgen ongeveer zeven uren eene dame uit deu spoortrein gesprongen. Zij moest te Vleuten zijn en meendedat men verzuimd had haar te waarschuwen. De trein siond stil en door conducteurs werd de dame opgenomendie bleek, uitwendig althans, niet ernstig te zijn gekwetst. Nochtans is zij te Utrecht n3ar het ziekenhuis gebracht. Dat de zucht tot landverhuizen in het Noorden des lands- nog niet alneemt, blijkt uieiui:, dat in de vorige week alleen uit FiiesLnd en Oro- ningen ruim 400 personen naar Rotterdam vertrokken, om van daarpei stoomschip «Veen- dam» de reis naai Aiumua i o keutiisgtfviug;. De BURGEMEESTER en WEf.iuUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wel van den -2. Juni ls75 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van het publick dat door hen aan NV. H. MEURSING en zijne rechtver krijgenden vergunning is verleend lol uitbrei ding van de stoom- brood on beschuit fabriek in het perceel, alhier gelegen aan het Smalle pad wijk Gn°. 347 348 kadastraal bekend onder sectie Dn°. 971 Amersfoort, den 6. April 1891. Burgemeester en Wei houders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASUil VAN WIJCK. De Secretaris, VV. L. SCIIELTUS. Feuilleton en Marktprijzen oe bladz.- kennis- geving en vervolg der belichten 4c blad/.. ADVERTENTIE N Voor eene der eerste fabrieken wordeu DEGELIJKE AGENTEN gevraagd. Gros siers en Agenten in natuurboter en vetwaren genieten de voorkeur. Fr„. offerten sub 5 EO a/li Ai.m■t'.r.x An ir- TBNTIKÜUIIKAU NIJGli VWN Di f MAit Amsterdam.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1