PIEPER Co. HEER HUIS ER ERE JAPONSTOPFEN, en verdere NOUVEAUTÉS voor het Seizoen, I BUKSKINGS, LINGERIES KOETSHUIS TE KOOP (REU) De Notaris VAN DER WANT te Amersfoortzal op Enterdag f Ito 11 Apr it 1891des avonds ten 9 ureia het Koffiehuis (HET VALKJË» te Amersfoort, ia het openbaar IGRKOOPEN: Nommer EEN. "Een voor vijfjaren nieuw gebouwd met ruimte voor 10 rijtuigenstal voor 3 paardenen groole hooizolder met beschoten Aapstaande en geleeen ia de Muurhuizen te Amersfoort, wijk F No. 526a, kadastraal bekend in Sectie E nommer 4131groot 1 are35 «centiaren. Nommer TWEE. iBe daarachter gelegene met eene brug uitkomende aan de Weversingel te Amersfoort, kadastraal bekend in Sectie E nommer 4130groot 90 centiaren. Deze woning bevat twee KAMERS KEUKEN KELDER en beschoten ZOLDER. De pereeelen worden eerst afzonderlijk en daarna in massa geveild. Dagelijks te bezichtigendes namiddags van 9 tot 5 ure. Aanvaarding en betaling der Koopprijzen 1 Juni 1891of zooveel vroeger als de Koopers verlangen zullen. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Notaris TAN DER WANT. tod matigen prijs «en «EEK waarvan de belasting tot 31 December 1891 is betaald. Reflecteerenden vervoegen zich Bureau Ameraf. CtMuurhuizen. weestmaar Lili Men was er nimmer zeker van of zij niet eene dwaasheid zeggeneene domheid begaan zou en al nam het gezelschap hel haarzoo zij 't al deedniet kwalijk, maar baar integendeel lachend gadesloeg't feit bleef, naar mevrouw Holms meening, even vreeselijk en ellenlange sermoenen over op voeding en betamelijkheid werden Lili dan voorgehouden, waarnaar de kleine wildzang slechts met een half oor luisterde. In den laatslen tijd echter braken er oogenblikken aan, waarin hare gewone vroolijkheid haar verliet zij gevoelde een verlangen naar iets, dat zij onder geene woorden kon brengen. Dan onder steunde zij het bevallige door een overvloed van blonde krullen omlijste gelaat met de hand en zal te peinzen en te denkenom ten laatste eensklaps op te springen en met eene wilde beweging het hoofd in den nek te werpen. Daarna was zij nog uitengelatener dan voor heen luid jubelend liep zij haar schoot hondje naot rukte de piano open orn met hare frisschezuivere stem allerlei liederen te zingen. En of mevrouw Holm haar dan ook vol moederlijke bezorgdheid onder het oog brachtdat zij door zulk een kinderachtig ge drag zich zelfs voor de meiden vernederde dat hare zenuwen daartegen niet bestand waren, 't baatte nietszoodat de waardige dame haar eindelijk, tendeele ontwapend door den helderen lach van het meisjehaar zuchtend verliet en zich in hare vertrekken opsloot, waarin de tonen der muziek niet gehoord konden worden. Wordt vervolgd. nar i Notaris Mr. J. M. RICHELL1 te Amersfoort, is voornemens op Eater dag den 11. April 189i, des avonds te 7 uurin «HET VALKJE» aldaar, bij afslag en opbod in het openbaar te VURK.OOPEN: Binnen AMKRSTOORT. aan het Bloemendal, wijk D, n'. 209, kadas ter sectie E, n". 1022, groot 1 are4 centiaren. Bewoond door S. ROSIER. Te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen, op 11 Juli 18 91. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht, d.d. 1 April 1891No. H Az. (Provinciaal No. 33) en art. 228 der gemeentewei. Brengen ter kennis van de ingezetenendal ingevolge de wet van 8 November 1815 (Staats blad No. 51), alle vorderingen ten laste van het Rijk over het jaar 1890, vóór den 1. Juli e. k. moeten worden ingediend bij de autori teiten door wie de bevelen tot het doen van leverantiën zijn gegevenen dat de belangheb benden, die hiertoe van de tusschenkomst des gemeentebesluurs wenschen gebruik te maken, hunne declaraliën vóór den 30. Juni aanslaande ter Secretarie behooren inteleveren terwijl voorts in herinnering wordt gebrachtdat de vorde ringen over 1890ten laste van deze Gemeente, vóór laaistgeraeld tijdstip ter Secretarie moeten zijn ingediend. Amersfoort, den 6 April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. TAN ASCH VAN WIJCï. De Secretaris W. L SCHELTUS. Vervolg der berichten. De Hollandsche dienstboden hebben ten minste lezen en schrijven geleerd; maar zelfs deze twee élémentaire takken van wetenschap zijn meostal eene ongekende en ongehoorde weelde voor eene rechtgeaarde Brabantsche dienstbode die iedere belangstellende vraag daaromtrent beantwoordt met een verschrikt en nadrukkelijk hoofdschud den en de wel eenigszins overbodige toevoeging: (ik zij volstrekt niet geleerd!» Nu (geleerd» zijn zij ten minste zeker niet, want kunnen zij dan al eenigszins spellen, dan is het schrift ten eeneraale onleesbaaren schrijven zij goedd. i. kunnen zij duidelijkde letters vormen, dan is do spelling gewoohijk zóó wanhopig slecht, dat de arme geplaajde huisvrouw, die de posten in haar boekje tmet nazien, haast evengoed Sanskriet of llebreeuwch zou kunnen lezen en begrijpenals de cief- d'oeuvres van taal en stijlhaar door Miete ol Antje voorgelegd 1 Soms gaat het nog al gemakkelijk. Eene kuis- vrouw van eenige ervaring zal al spoedig de geheimzinnige spelling kunnen vatten van de woorden: «naarring» en criggebroot» ookver- eischte het niet zoo heel veel nadenkencm te begrijpen, dat een: vpostwezel,» postwissel beteekent; dat: (sguurlmnen» voor andere hui selijke doeleinden wordt gebruikt, en datmet: «poespermaden» het kleine blikken doosje vordt bedoeld, waarin zich de donkerroode stof bevindt die hel koper van schellen deurknoppen zulk een schitterend aanzien geeftNeen, da1 alles is nog niets, vergeleken bij andere: «puizles» in de dienstbodealitteratuur I Een aardig jong vrouwtje zat eens een uur lang te huilen, om dat zij maar niet kon begrijpenwelk voocings- rriiddel werd aangeduid door 't woord: otoklak;» totdal haar man par intuition raaddedat het «chocolade» zou moeten beduiden en deze op lossing bleek na lang vragen gelukkig de juiste te zijn. De tranen hielden op te vloeien, maar een oogenblik later snikte zij weder, nu niet van ver driet, maar van toorn, bij het ontdekken, dal een heerlijke (vol-au-ventwaarop zij den vorigen dag juist haar echtgenoot had getracteerddoor het keukenpersoneel met den hoogst democrati- schen naam van: (wolle-want» weid bestempeld!! Uit Geraerl Niettegenstaande herhaalde waarschuwingen legen kwartjesvinders en dubbeltjeswisselaars, worden nog steeds personen gevondendie zich dour dergelijke sujetten laten misleiden. Zoo wsrd de vrouw van den slachter Th. J. alhier, Dinsdagavond weder de dupe van deze ouderwetsche oplichters methode. Eene net ge- üneda Belgische juffrouwzekere M. Holman vervoegde zich bij haar om dubbeltjes met het jaartal 1854. Da goedgeloovige vrouw haalde haar geldbakje te voorschiji, aan groole en kleine munt juist 60 gulden bevattende. De juffrouw zou wel evan helpen uitzoeken en werkelijk vond men 2 dubbeltjes van 1854, waarover de juffrouw zich zoo verheugd betoonde, dat zij 3 dubbeltjes in ruil gaf. Geen kwartier echter naderhand of vrouw J. bemerkte, dat, behalve de 2 dubbeltjes van 1854, nog f 14.63 met de juffrouw uil haar geldbakje verdwenen is. De politie werd dadelijk gewaarschuwd en begaf zich naar den logementhouder P. Van Lieshout, bij wien zij vernam, dat de juffrouw, veigezeld van haar neef, aldaar in den avond wel geweest was, dal zij om nachtverblijf ge vraagd hadden, doch na geïnformeerd te hebben, dal in onze gemeente een brigade maréchaussèo bestaal, hel raadzaam vonden nog deizeiftlett avond op te raarcheeren. Onze wakkere politie stond echter niet stil en het mocht haar dan ook gelukken beide per sonen reeds gisteren te Uden in ontvangst te nemen waar zij juist gevangen waren genomen door da maréchaussée van Uden, die door onzen brigadier telegraphisch was gewaarschuwd. Beides werden geboeid en naar hier getransporteerd en zullen heden gevankelijk naar Roermond worden overgebracht Nadere berichten uit Manipore bevestigen wat reeds terstond door sommigen werd vermoed, namelijk dal de tijdingen der vluchtelingen omtrent de slachting sterk overdreven waren. Volgens een telegram aan de Central News uit Bombaytrok de troeptoen hij aangevellen werdzich terug in het residentiegebouw, dat in der haast versterkt werd. Twee dagen lang doorstond men hier een beleg en de vijand bracht zelfs een kanon voor den dag, waarmede echter niet veel schade werd aangericht. Toen nu de ammunitie uitgeput was, opende men onderhandelingen doch de hiertoe uitgezonden parlementairsde heeren Quinton Grimwood en kolonel Skeneweiden door den vijand verraderlijk gevangen gehouden. Over deze han delwijze gebelgd en geen kwartier van den barbaarschen vijand verwachtende besloten de dappere Ghoorkhas en hunne officieren zich er doorheen te slaan. Zij namen mevrouw Grira- wood in hun raidden, en zoo gelukte het hun, na een heel gevechtzich baan te breken en met betrekkelijk geringe verliezen Silchar te bereiken, waar kapitein Cowley met zijne twee honderd man zich bij hen aansloot. Eén der Engelsche officieren luitenant Brackenbury, is gesneuveld. De overige zijn öf gevangenof hi veiligheid. Nu Londen met Parijs in telephonisehe ge meenschap staatkoiul eene verbinding van Londen met Nieuw York aan de beurt. Reeds vroeger heelt men verschillende proeven in dit opzicht genomenen is het reeds gelukt geluiden aan gene zijde van den Oceaan over te brengenhoewel men er nog niet in is ge slaagd zich op dien groolen atsland verstaan baar te maken Men moest zich hiertoe echter van den bestaanden telegraafkabel bedienen en daarom vertrouwt men bij een aan alle eischen bcanlwoordenden lelephoonkabel gunstiger uit komsten te zullen verkrijgen. De gouverneur van Minnesota had besloten h dollars te geven voor elk woivenveldat mer. hem zou aanbrengen. Hij wilde de vreeselijke dieren aldus snel en zeker uitroeien. Hij was niet weinig verwonderdgedurende hel jaar 1890, 8000 te ontvangen. Men deed een onderzoek en men bevond dat er eene maatschappij bestonddie het be sluit van den gouverneur exploiteerde. Zij had eene wolvenfokkerij aangelegd I Een volwassen wolf kostte haar twue dollarsmen kreeg vijf voor hei vel, dus drie dollers winst per kop.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 4