Waron geen vrijers Tf Sappeuicer heelt in het midden van den nacht een brutale inbraak plaats gehad. Omstreeks 12 uur werd de dienstmeid van den landbouwer Jan Boutnan verschrikt wakker. Tot haar niet geringe ontsteltenis bevinden zich bij hare legerstede twee vermomde personen. Zij wil om hulp roepenmaar wordt daarin ver hinderd door een der kerelsdie haar het mes op do keel zet en onder vreeselijke bedreigingen haar waarschuwt geen gedruisch te maken. l)e beide kerels mishandelen daarna hun slachtoffer op weerzinwekkende wijze, en laten zich daarop door haar de plaats aanwijzen, waar de worsten verborgen zijn. Nadat zij zich hiervan een groot gedeelte hebben toegeëigendnemen zij in allerijl de vlucht door het glasraamdat zij om zich ingang te verschaffen, blijken verbrijzeld te hebben. Den volgenden morgen werd de politie tijdig roet het gebeurde in kennis gesteldmaar de daders is men nog niet op 't spoor. Naar thans uit Friedrichsruhe gemeld wordt heelt prins Bismarck ter gelegenheid vaa zijn verjaardag 6000 gelukwenschen ontvangen. Zijn getrouwen van Jever hebben hem niet het gebruikelijke geschenk van 100 kievitseieren kunnen zenden omdat er op 1 April nog geen te vinden waren. Als schadeloosstolling heeft een Silezier er 70 stuks aan den oud-kanselier doen toekomen. Te Heumen had in de Protestantsche Kerk de plechtige onthulling plaats van het Gedenk- teekengewijd aan de graven Lodewijk en Hendrik van Nassau, die 1 4 April 1574 op de Mookerheide zijn gesneuveld. Als een bijzonderheid deelt men ons mede •dat in de vorige week te Oosterbeek drie zonen ■en twee dochters uit één gezin tegelijk in •ondertrouw zijn opgenomen. Toen Zaterdagavond aan het Centraalstation Ie Amsterdam de laatste naar Haarlem vertrek kende trein reeds in beweging waskwam de heer Wwoonachtig te Vogelenzangaanloopen en wilde nog mede. Hij werd gewaarschuwd, maar opende toch een coupé, met het noodlottig gevolg dal zijn beenen lusschen treeplank en wjgen bekneld raakten. Bewusteloos werd de ongelukkige, die zeer zwaar gekwetst bleek te zijnopgenomen en naar het Binnen Gasthuis vervoerdwaar hij reeds des nachts overleed. Maandagmiddag 5£ uur is op den Singel bij de Oude Lelieslia.<t te Amsterdam een glazen- wasscher van een 40-sporlsleer gevallen en door zijn kameraden op een ladder dood naar hel Gasthuis gedragen. Bij een deze week te Breda gehoudm Com muniefeest zaten 35 gasten aan den feesldisch toenna het gebruik van de soepde een na de ander genoodzaakt werd zich le verwijderen. Binnen enkele minuten waren alle stoelen on bezet en stonden alle gasten in den tuin op hevige wijze te brakenenz. Gelukkig herstelden allen wederen na onderzoek kwam men tot de ontdekkingdat de in koperen kett's be reide soep vergiiliging had aangebracht. kozen. Ik ben ijdel genoeg om mij te ver beelden dat gij die japon aangetrokken hebt omdat ik haar zoo mooi vind. Maar kom toch binnen, kleine, weerspannige Lili.» En ondanks haar tegenstribbelen geleidde hij haar naar Esther. «Neen werkelijk ge hebt 't rose kleedje niet aan nu, dat witte staat u niet minder goed. Gij ziet er zoo lief uit, dat ik grooten lust heb u op mijne étagère onder een glazen stolp le zettenom u op deze wijze voor de stol en den tocht van de danszaal te vrijwaren. Geene brutalenieuwsgierige blikken moesten er op u kunnen rustengeene onbeschaamde handen uwe slanke gestalte mogen omvatten,» zoo plaagde de dokter haar. Lili keek hem toornig aan. «Wal zijl u vandaag weer vervelend, ik haat uals u mij zoo plaagtzeide zij heftig. Waarom vervolgt gij mij steeds met uwe on beleefde gezegden? Weet gij dan niet, dat ik wij deze niet langer wil laten welgevallen Als gij denktdal ik een dom, onwelopgevoed kind ben, een schaal zonder kern, welnu, schenk rnij dan geene opmerkzaamheidbe schouw mij dan als eene levenlooze pop, welke men onder een glazen stolp op eene étagère zet. Geel u dan ook in het vervolg verder geene moeite om niet mij te pralengij doet toch niets dan mij plagen of mij beleedigen. Ik verzoek u vriendelijk om mij voortaan niet rrv;er «kleine Lili» te noemen; ik ben geene «kleine Lili,» voor u, ik ben eene jonge dame ik betitel u toch immers ook niet met den naam van «kleinen OscarWordt vervolgd. In de Ivarolinemijn te Gleiwilz is een groote brand uitgebroken. Twintig bedwelmde en zwaar gekwetste werklieden benevens een doode, zijn reeds bovengehaald. Ook de paarden zijn om gekomen. De rechtbank te Charleroi had in de volgende zonderlinge zaak te beslissen Eene vrouw, tante van een jongeling, wiens moeder hem geen toestemming tol trouwen wilde gevenbad het op zich genomen in bare plaats als moeder op te treden. Maar de zaak werd ontdekt en de rechtbank vervolgde baar, evenals de twee jong getrouwden. Deze laatste» werden veroordeeld tol 20 Ir. boete maar tante Katrien is er erger aan toe. Zij is met drie maanden gevangenis gestialt. Acht en éen vrouwtje! Door de «Vrije Vrouwenvereeniging» zijn Zondag ook candi- dalen gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kameren wel de hoeren D. de Klercq G. V. Gerritsen, 11. A. Gerhard, van Duiven- bode, Vitus Bruinsma11. Beets, F. van der Goes en J. II. Geerke. Naar wij vernemenzal juffrouw Drucker deze candidalen in vrijheid voorstellen aan hol kie zersvolk waar men haar zal uitnoodigen lot hel geven van voorstellingen. De eerste zal vermoe delijk in den circus plaats hebbenwanneer het walerballet algekeken is. Mevrouw Meulemans-van Ginkeldie als protestcandidaat gekozen werd, zal het met die lieeren in de Manege uitvechten. Deze «eenling» schijnt nog al wat «mans» te zijn dal men baar alleen legen zooveel mannelijke candidalen stelt. De meeste candidalen zijn bekend. De heer Geerke verslaggever van de Amster dammer, dankt wellicht zijn candidatuur aan de onderscheidingdie hem dezer dagen te beurt viel voor zijn verslagen van de Veiligheidsten- loonsielling. Men hoopt, dat door rijn verslagen van de verschillende meetings in den lande, vele onge lukken zullen voorkomen worden. Men vreest echterdal vooral de vrije Kriesche vrouwen om wraak zullen roepen dat de boel zoo ongelijk verdeeld is en tegen 8 mannelijke candidalen slechts éen vrouwelijke is gesteld. Men schrijll dit algemeen toe aan hei leit, dal juffrouw Drucker met Recht voor Allen op geen besten voet staat. Amst. Ct. Eenige bewoners van Fevenoord hebben het voornemen zich per adres tot den minister van financiën te wenden, met het verzoek dat ge zorgd zal worden dat dit jaar ook bij heil in de maand Mei de beschrijvingsbiljetten voor de personeele belasting bezorgd wordenen zij dan op de vastgestelde vervaldagen kunnen be talen Hel vorige jaar ontvingen zij de inschrij- vingsbiljelten eerst in de maand Augustus, en weidende belastingbiljetten eerst in September bezorgd, liet gevolg was, dal wie in Januari de helft van zijnen aanslag niet betaald bad eene waarschuwing ontving. Door de nalatigheid der administratie waren zij dus genoodzaakt inden winterals er het minste wordt verdiend bel meeste te betalen. Uil Hoorn meldt men van 14 April: «Een vreeselijk drama werd hedenmorgen in de Peperstraat alhier afgespeeld. Donr een dor kinderen van zekeren N. gewaarschuwd, bega ven zich een paar buren naar diens woning en vonden voor de bedstede bel ijselijk misvormde lijk, nagenoeg ongekleed, van N's vrouw, die daar met verpletterden schedel en gebroken schouder lag uitgestrekt. Op eenigen afstand vond men een bijl, die blijkbaar tot moordtuig had gediend. Bij voortgezet onderzoek op den zolder, kwam men daar tot de ontdekking dal N. zeil zich door ophanging van het leven bad berooid. Hij is daartoe, na den moord op zijne vrouw gepleegd terstond overgegaan zooals trouwens ook uit hel verhaal der beide kinderen bleek, die op vader's bedreiging niet luide hadden durven schreeuwen. N. was een ijverig werkman en ging zich niet aan s'erken drank te buiten. Ook leefde bij met zijne huisvrouw zeer goed. Sedert eenigen lijd leed hij echter aan waanzinwaarvan de aanvallen zich in de jongste dagen maar al te menigvuldig herhaalden. DAGELIJKSCIIK WATERSTANDEN van de Luatersotie beek en de rivier de Eem. Rortt» Haam Ovr.ii I.am. Pot- (iEirr- lui- ii* boven bened. a*h~. Brui. rrei.v AA«D. kRM M. M. M. M. M. M. 11 M. 5,80 +,58 5,0» 3,01 2.55 1,52 0,07 60— 5,31 *,69 5,0» 3,1 2,07 1,02 1,0» 0,83 10- 3.32 +.01 5.11 3,10 2.7» 0 02 5,30 kov 5,39 8.37 2,HO «,77 25f 3,30 +.08 5.20 3.51 '2,'JU i.MI OM) 251* 3,58 1.03 5,10 3.38 2,»5 20? 5,37 5,00 3,31 2, «7 0,01 20 f 336ste Staats-Loterij. DEBDE KLASSE. Trekking van 13 en 14 April (1000 lotn.) Ten kantore van den Collecteur le Amersloort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van 1 45. 866 876 882 897 907 2163 2172 2193 2197 6796 6798 6801 6820 6848 6854 6809 6880 6980 10555 10561 14933 14956 15268 15317 15318 18672 en 18685 Te zamen 27 piij/.cn. Trekking van 15 April (500 loten Prijzen van f45. 10578 10584 10589 14868 14877 14878 14886 14895 14922 15297 15315. ,Te zamen 11 prijzen. Trekking van 16 April (100 loten.) Prijzen van f 45. 887 6953 6959 en 10558. Trekking van de vierde klasse geschiedt 27 28, 29 en 30 April. Deze klasse be-laat uit 1600 loten en bevat evenzoovele prijzen name lijk 1 van 125000, 1 van f5000, 1 van 12000, 2 van f1500, 5 van f1000, 5 van I 300, 5 van 1200, 15 van f 100 en 1565 van 105. Loten zijn nog verkrijgbaar. Tl"W—B—HMO—liiTllf "iijnbBIIBII MSMr.SSSjg-) De Tweede kamer behandelde Dinsdag 't voor stel om Dinsdag 21 April de legerwet aan de orde te stellen De heer Vermeulen bestreed het. Tijd, kalmte en zedelijke bevoegdheid mist deze kamer om het belangiijk omwerp in de stervensuren vóór de verkiezingen te behandelen. Al kon liet algedaan worden, zou de uitvoeiing toch door de andere kamer moeten geschieden. Hij stelt voor bel niet aan de orde te stellen. De voorzitter wijst op den wensch der regee ring tot behandeling in de openings) ede dien zij nog deelt. Alle werkzaamheden zijn er up ingericht. De heerSanders bestreed ook de behandeling, liet publiek is niet voorbereid en baast is er niet. De gevolgen der amendementen kan men niet overzien. Zekerheid van uitvoering bestaal er toch niet. De heer van der Schrieck wees op de onbe kendheid met het advies der staatscommissie in zake kustdclensie dal toch van invloed kan zijn op de beslissing. De hser van Vlijmen wees op den reusachtigen omvang van hel ontwerpgesteld in de taal der magiërs. Hij heelt ten minste bel verslag niet behoorlijk kunnen nagaan. De heer A. van Dedem is voor behandeling om de kiezers uitspraak te laten doen over de wet zooals ze is vasigesleld. De heer van Houten had er niets legen om te beginnenmaar voorzag dat men toch niet tot hel einde zal komenook wegens onzekerheid of deze regeering en deze kamer over de uit voering zullen beslissen. In principe is bij legen behandeling thans De heer Huigers bestreed uitstel als ongemoti veerd. De details behoeven niet uitvoerig door de leden te worden behandeld Nadat de minister van koloniën namens de regeering, op behandeling aandrong, is liet voorstelom Dinsdag de legerwet le behandelen, aangenomen met 03 lagen 25 sleinmen. AMERSFOORT, den 16 April 1891. Bij Kon. besluit van 13 pril 1891 No. 51 is benoemd lol Kantonrechter plaatsvervanger in liet Kanton Amersfoort, de heer Mr. J Ph. Th. Du Quesne van Bruchcmwonende te Soesterberg. Bij Kon. besluit van 13 April 1891 No. 36 is henoeind tot commandeur in de orde van den Ned. Leeuw de heer Dr. C. E. van Koets veld Hofprediker. Bij dc op eergisteren. Dinsdag 14 April, te Baarn gehouden verkiezing van een Hoofdinge land in hel 4e district van liet Heemraadschap de rivier de Eein c. a., is met algemeene stem men ,115, herkozen de Ueer 11. Bulzclaar llzn., te Soest. Ds. G- J. A. Jonker, predikant le Lensden nabij Amersfoort, beeft bel beroep naar Kralin gen aangenomen. Bij de namen der officierendie 30 April aanst. te Amersfoort in garnizoen komen ver meld in ons vorig nummervoegen wij thans tien kapitein F. J. G. ten Raazijnde dit ons Maandag jl. nog onbekend. Zondag 19 April aanst. zal dc godsdienstoefe ning in de Bernonslranlsclie kerk te Amersfoort worden geleid door Ds. J. A. Böliringcrpre dikant te Amsterdam. De heer G. de Mooydirigecrend officier van gezondheid alhier, heelt eervol ontslag uit die betrekking verzochtmet ingang van 1 Mei a.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2