hebben hem nooit trotsch en overmoedig ge naak t. 1 N G K Z O N H E N 2Gsle Uitvoering door de aldeelingszangvereeni- ging van Toonkunst. De jongste uilvoering der hier gevestigde aid. van de Maatsch tot bevordering der Toonkunst mag zeker onder de welgeslaagde gesteld worden. Beginnen wij ditmaal hel eerst met de vermel ding der koren, dan mag geconstateerd worden dat deze van flinke studie getuigden. Menig ge lukkig oogenblik viel daarin waar- te nemen. We gens het betrekkelijk gering tijdsverloop tusschen de vorige uilvoeiing en deze had men zich er toe moeten bepalen uil de vele schoone veelstemmige koren uit «Paulus» eenige grepen te doen «n het bleek, dat daarbij de directeur zeer gelukkig ge slaagd is. Maar de grootste aantrekkelijkheid voor velen bestond toch ongetwijfeld in de soli door Mej. Marie Snijders (Delll) en den heer Anton Bouw man (Utrecht) ten gehoore gebracht. Wij geloovea niet te veel te zeggen, wanneer wij vermeldeD, dal zelden het publiek zoozeer zijne ingenomenheid betuigd heeft, als na de voor drachten van Mej. S. Eu voorzeker is dit gerecht vaardigd. wanneer wij bij die vermelding nog voegen dat deze zangeres niet alleen over zeer schoone en krachtige stemmiddelen (mezzo sopraan-timbre) beschikt, maar bovendien degelijk geschoold is, getuige de gemakkelijke geluidsvor ming en de zeer duidelijke uitspraak. Het was «nzes inziens ook een goed denkbeeld van Mej. S., waar zij niet door een orkest begeleid worden kon, goen concertaria ter uitvoering te kiezen, doch tweemalen met eenige kleinere liederen opte- treden, onder welke ook de HolLndsche compo nistes goed vertegenwoordigd wareu. De heer Bouman uit Utrecht iswij rekenen ■ons gelukkigdit te kunnen zeggen alhier een *oede bekende. Toch vervulde hij bij vorige uitvoe ringen niet zulk een omvangrijke en belangrijke vol als Dinsdagavond jl. De heer B. namelijk trad op èn als componist én als solo-vioncellist en het mag onmiddellijk gezegd worden, dat hij in beide meesterschap aan den dag legt Het concertin «enigszins verkorten vorm geschreven, behoort tot die werken in welke men niet alleen de schoone thema's, maar levens ook de fraaie bewerking be wondert. Bovendien biedt hel den speler de gun stigste gelegenheid zijne virtuositeit te bewijzen daar talrijke en groote technische moeielijkheden erin voorkomen Dat men dit laatste bij de uitvoe ring weinig bemerkte, bewijst zeker wel het meest hoezeer de heer B. zijn instrument meester is en dit geldt voorzeker niet alleen de techniek maar niet minder den fraaien, weiluidenden en tevens krachligen toon. Natuurlijk zal het concert aan zienlijk nog winnen wanneer men hel met or kestbegeleiding kan hooren. De beide andere door den heer B. ter uitvoering gekozen nummers waren van eenvoudiger aard, maar daarom aan velen niet minder welkom. Met een woord van dank aan Mej van Driel en aan den heer VV. Petri voor de vervulling van hunne zeer gewichtige rol en aan den directeur den haer M. W. Petri, voor de uitstekende ineen- zetting van het geheeleindigen wij dit verslag. Eene zachte stem in haar binnenste ontkende dit echter; zij had verdiend wat zij thans ondervondwat zij thans leed. Zij beproelde "Walts hand te vatten, doch het kind trok zich terug en met een bewusteloozen blik wendde bel zich om. cOGod,» zuchtte Esther pijnlijk getroffen. «Wees bedaard, het kind weetniet, wat hij doet! Hij heeft te lang op je gewacht, om «r eenigszins een denkbeeld van ie hebben dat je nog zoudt komen. Over een half uur, als de koorts verminderd is, hoop ik, dat hij je herkennen zalmisschien oefent de vervulling yan dienzijn innigen wensch een gunsligen invloed op hena uit 'tis hoog noodig Esther antwoordde nietzij had het hoofd tegen den ijzeren rand van hel ledikant ge drukt; zij kon, zij wilde haar man niet aan zien zij begreep maar al te goedhoe het hem te moede moest wezenheimelijk be wonderde zij den moed. de geestkracht en den ▼asten wil. welke hij aan den dag legde. Zoo verliep er een kwartiernog een kwartier, zonder dal de stille in het vertrek door iets anders gestoord werd dan door het tikken der grooteouderwetsche hangklok en door de hijgende benauwde ademhaling van het kind. (lel ijlen had opgehouden slechts nu en dan slaakte hij een diepen zucht. Ein delijk boog Krabbe zich over hem heen om eenige seconden later Esther toe te fluisteren De koorts is aanmerkelijk verminderd... wees nu kalm. wij zullen zien of hij je herkent.» En met de leederheid en voorzichtigheid eener moeder nam de sterke man hel zwakke kind in zijne armen en deed het eene andere houding aannemen, zoodal zijn oog, als hij het opsloeg dadelijk op Esther moest vallen. Wordt vervolgd. Door den Minister van Oorlog zijn de navol gende wijzigingen gebrachtbetreffende den tijd waarvoor de oproeping van verlofgangers behoort te geschieden «De verlofgangers der ligting 1888 van het Regiment Grenadiers en Jagers, hei 4de Regi ment Inlanterie en het 7de Regiment Inlanterie, moeten in werkelijke dienst worden geroepen voor het tijdvak van !0 Augustus tot 11 Seplem ber in plaats van 7 Augustus tot 9 Seplember de verlolgangers der ligting 1888 van het 2de, hel 3de e.i het Gde Regiment Infanterie voor hel tijdvak van 14 September tot 26 Seplem ber. in plaats van 7 Seplember tot 19 September de verlofgangers der ligting 1889 van het 2de, het 3de en het Gde Regiment Inlanterie voor hel tijdvak van 28 September tot 10 October in plaats van 21 Sepiemher tot 3 October; de verlofgangers der ligting 1889 van de 4de, 5de en 12de compagnie van het 4e Regiment Vesting Artillerie voor het tijdvak van 13 Julij tot 14 Augustus, ia plaats van 13 Julij tol 15 Augustus en de verlofgangers der ligting 1888 van het Isle en de 2de Compagnie Hospitaalsoldaten voor het tijdvak van 10 Augustus tot 11 September in plaats van 7 Augustus tot 9 September.» Gevonden op dea openbaren weg Een houten roxenkrans, Een zwarte doek, Eenige stukken zinkEen groote mandEen sleutel Twee sleuteltjes aan een touwtjeEen blauwe maandduit (terug te bekome» bij J. Bast.) Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- koming aan het bureau van politie. 336»te Staats-Loterij. VIERDE KLASSE. Trekking van 27 en 28 April (1000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aande' navolgende nummers te beurtgevallen: Prijs van 1400 op No. 6863 Prijzen van f200 op No. 6811 en 6877 Prijs van 1100 op No. 881 Prijzen van I 65 854 871 878 880 900 6783 6794 6807 6813 6841 f 857 6859 6873 G972 6976 10574 10587 10608 10609 10621 14913 14946 14949 15267 15293 15295 15301 15327 15340 15345 15348 18651 en 18676. Te zamen 37 prijzen. Trekking van 29 en 30 April (600 loten Prijzen van f65. 2187 6795 6808 6824 6836 6847 6963 6983 10599 10607 10624 14923 15285 en 15287. Te zamen 14 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 1114, 19— 22, 26—29 Mei en 2—6 Juni. De vijfde of laatste klasse bevat behalve de premiën van f30,000 voor den laatst uitkomende der 65 hoogste prijzen, en van f30110 voor hel laatst uitgetrokken lot de navolgende 4100 prijzen 1 van 1100,000. 1 van f50 000 1 van 125.000, 1 van f15 000, 1 van 110.000 1 van f5000, I van 12000, 3 van 11500, 55 van 11000, 65 van 1400. 70 van 1200, 170 van 1100 en 3730 van f70 te zamen 1617,600. Loten zijn nog verkrijgbaar. K c n ii i s «r e v l ii er- De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet tol regeling van den kleinhandel in sterken drank en tol beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van J. VAN VEEN, in het perceel wijk F, nommer 257, thans bewoond door C. Scuoonderwoerd. Amersfoortden 28. April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHBLTUS. AMERSFOORT, den 30 April 1891. Hedenochtend is de Regimentsstaf en het 2e bat. van het 5e reg. infanterie per spoortrein uil Nijmegen hier aangekomen. Op uilnoodiging van den fleer Garnizoenscommandant bevonden zich, ter hunner ontvangst, de alhier in gar nizoen zijnde officieren enz. aan het station. Bij aankomst werden de nieuw aangekomen offi cieren bij monde van den Luit. Kolonel Wellan welkom geheeten en de officieren van het garni zoen en de Schutterij aan den nieuwen garni- zoens-commandant, kolonel Banniervoorgesteld. Daarna stelde zich de troep, met hel Regiments muziekcorps aan het hoofd in beweging om na het vaandel naar het tijdelijk verblijf van den kolonel op de Varkensmarkt te hebben gebracht zich naar de nieuw» kazerne te begeven. Door de officieren van het 1e bat. wordt heden middag een diner aan de nieuw aangekomen kameraden aangeboden. Ter Teler leedwezen is gisteren in den leeftijd van 55 jaren overleden de ZeerEerw. Heer L J. van den Bosch, Pastoor der R. C. parochie van den 11, Franciscus Xaveriiu alhier. Na eerst als kapelaan te zijn werkzaam geweest te Groenlo, Zutphen Zwolle en Huisscn wei d hij in Maart 1876 Int pastoor te Hasselt bij Zwolle en in 1884 tot pastoor alhier henoemd. De hooggeachte overledene heelt zich steeds doen|kennen als een zeer beschaafd ea kundig geestelijke en als waardig opvolger van wijlen Monseigneur Blom. Bij de luisterrijke viering van het zilveren jubilé zijner priesterwijding op 10 Augustus 1888 is voldingend gebleken dat hij in ruime male veler genegenheid en hoogachting genoot. Eergisteren is door het Bestuur der Sociëteit Amicilia te Amersfoort aanbesteed het vergrooten en verplaatsen van de Muziektent en het leveren en stellen van een ijzeren afsluithek. Hiervoor is ingeschreven door de haeren H. lleiiijgers alhier voor f1400. L. van Achlerbergh «1350. L. Ruitenberg «1294, Het werk is den minsten inschrijver gegund Een vreeselijk ongeluk viel eergisteravond te Nieuwe Schans voor. De voerman S. Bijl was na aankomst van den Duitschen trein bezig met rangeeren, toen het seinfluitje, dat den machinist hel «alklaar» moet te kennen gevenbuitenge woon lang uitbleef. De machinistongerust ge worden gaat onderzoek doen en vindt genoem den persoon op vreeselijke wijze verminkt onder den trein. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is niet bekenddaar 't niemand gezien heelt. De man laat een vrouw en 5 kinderen na. Een aardige satire op ons voorjaarsweer is een slrooien dameshoud die dezer dagen in de uitstalkast van een modewinkel prijkte Deze was namelijk rijk met pelswerk gevoerd met stevige linten ter bescherming van de oo en tegen de «zoele voorjaarssuizewindekes voor zien.» Een stukje doove kool eenige vuur makers en wat lucifers waren de garneerin,;. Geen kermis op de Zuidorzee maar oorlog! Men schrijft vaa Terschelling De strijd tusschen de korvisschers op rog en hen die met nelten vangengeelt meermalen aanleiding tot vrij krasse gesprekken maar de visschers. die in de Meep de netten gebruiken, maken het erger en zijn meermalen geneigd tot handtastelijkheden over te gaan. Dit alles laat zich hieruit verklarendat de netten zeer lang zijnde rog allengs doodgevischl wordt en het terrein betrekkelijk niet groot is Om ongelukken te voorkomenzou hel wenschclijk zijn. dat de Regeering hier een boot station neerde (al ware het slechts veor enkele weken) belast met het politietoezicht op de visscherij in de Zuiderzeel In elk geval is politietoezicht wenschelijk en noodzakelijk. Tc Parijs is Zaterdagochtend een politieagent Alfred Autran genaamd die den dag te voren een verraderlijken moordaanslag gepleegd had op een winkelier en bij die gelegenheid een ander, die hem wilde beletten te vluchten met een revolver in de borst en in de zijde geschoten hadin hechtenis genomen. Dit wapen dat hij op straat had laten vallenverried hem. Hij heeft alles bekend maar geweigerd te zeggen wat hem gedreven had. Een vermakelijk incident deed zich Zondag bij de zitplaatsen-vei liuiing in een ke>k te Stadskanaal voor. Zeker iemand was al jat en lang huurder van een en dezelide plaats ge weestde man scheen er bepaald een «zwak» op te hebben. Hij bleel dan ook bieden toen de plaats reeds aanmerkelijk duurder was dan vorige jaren, daar telkens een andere slem van achter uit het kerkgebouw klonk die zijn bod met een kwartje verhoogde. Ten slotte begon hem dit spel begrijpelijkerwijze locli te verdrieten en liet hij de plaats varenmaar hoe groot was zijne verbazing toen hij op de vraag van den pander: «voor wien is dal?» zijn eigen naam hoorde noemen 't Geval hel derde zich weldra opzijn ega had legen hem en hij legen zijne ega geboden wel schadelijk zal men zeggen maar 'i doel werd dan toch bereiktde man behoudt zijne zitplaats. Burgerl. Stand 3e bladz. 3e kolom. ADV ERTENTIEN lieden overleed tot onze diepe droefheid ons eeuigst geliefd dochtertje THEODORA MARIA JOHANNA AGATHA in den jeugdigen leeftijd van byna 7 jaar. G. v. Kallrvrrn. A. M. v. Kallrvrrn Vivil Amrrsfoort, 27 April '91.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2