"deele. Zij beloven hem zelfs een tegenstand "wanneer Bismarck zijn mandaat slechts be schouwt als een geschikt middel om zijn opvolger te bestrijden Ban zal hij de naiionaa! liberalen tegenover zich zien. Dan zullen zijdie zijn politiek hebben ondersteund terwijl Bismarck rijkskanselier wasin de noodzakelijkheid wor den gesteld zich van hem at te wenden. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De «eerste» Mei mits op een werkdag vallend, is meestal de verhuisdag in den llaageen dag van drukte en beslommeringmaar een goede dag voor winkel- en magazijnhouderseen gezegende voor de Gruyter'sKlever's Allan's en consorten een opperbeste voor sjouwers en bestellersdie wel wilden dat hel 't geheele jaar door de eerste Mei was. Mei is de lentemaand bij uitnemendheidde maand waarin ieder vogeltjeals men 't oude Tijmpje gelooven mageen ei legtde maand waarin menig manneke onder de vogels een «popke» zoekt en onder de menschen ook. Mei is de maand van de huwelijken en daar is wellicht iets voor te zeggenwal ikom niet voor erg ondeugend te worden gehouden, liever niet zeg maar wat zich wel iaden laat. Is de Meimaand mooi dan onderstelt ze een onherroepelijk breken met den winter, in alles: in de woningwaar de zware overgordijnen door lichte vitrages worden vervangenin de kleedingwaar de winterjassen immers worden opgeborgen en de zomerplunje voor den dag gebaald op straatwaar toch de stadsreiniging reeds de sproeiwagens uitzendt om de keien nat te houdenliever dan het in Augustus le doen, als er werkelijk behoelte aan is op de openbare pleinen en plantsoenenwaar evenals in de tuinen der particulieren de nijvere tuinlieden bezig zijn jonge stekjes te planten en wal er stond en door den wintervorst gespaard bleef, wat op te Beuren en nieuwen Bloei te verzekerenin de middelen van ver voer gelijk blijken kan uit de hervatte proef ritten met onzen eieclrischen tram naar Sche- veningenin den schouwburgwaar immers eetsldaags 15 Mei de «onherroepelijk laatste» voorstelling in dit seizoen gegeven wordt. Mei is de maand der jaarvergaderingen van instellingen van den meest verschillenden aard, van instellingen van nijverheid en handel in- dustriëele ondernemingen banken en credietin- stellingenhypolheekkanloren en consumptie- vereenigingen enz.enz.enz. In dit opzicht is de Meimaand voor velen een recht aangename. De couponknippers zijn druk in de weer en op den och'end van den eersten stonden er soms vijl tig menschen tegelijk voor het loket van hel agentschap der Nederlandsche bank. Voor de persmannen die in den regel ook veel knippenal zijn 't dan geen coupons, is deze m <and zeker niel van de aangenaamslen. Dc vergaderingendikwerf drie en vier op een daglaten hen geen lijd om te gapen. De heer F. Van Moorsel. te Waalre (Noord- Brabant;is de eeiste Nederlander, die in de woestijn de Sahara onder de gewapende Broeders van Mgr. Lavigerie den strijd gaal aanvaarden tegen de negerjachten der slavenhandelaars en tevensvolgens de Statuten van de orde dezer Broeders, tol ontginningen mede te werken. eenzaam zaL Haar kind nam hare ziel mede naar het graf. Maar moest haar lichaam dan leven 7 Neen zij wilde haar Walt volgen voor wal moest zij nog op aarde toeven 7 Deze gedachte liet haar rust noch duur. Zij begon de kamer op le ruimenzij nam haar port rei weg en legde liet speelgoed in een mandje. Zij schikte bel beddegoed terecht en plaatste eenige brandende kaarsen bij het ledikanije. Het licht wierp een roodachligen gloed up hel doode kinddal slechts scheen te sluimeien. Hoe lief, hoe engelrein zag hij er uil! Wat geleek hij toch op zijn vader «Ga niel weg van papa,» had hij haar ge smeekt. Jazijne bede zou haar heilig wezen. Daarin had meer dan een bloot toeval gelegen. «Ga niet weg van papa.» Zij herhaalde dt-ze woorden onophoudelijk en het was haar alsof zij zich aan deze woorden vastklampte als een drenkeling aan een slrookalm. De dagen vóór Walls begrafenis gingen op eigenaardig stille, rustige wijze voorbij. Krabbe oelende zijne praktijk met den hein eigen ijver en zorgvuldigheid uit, terwijl Esther het noodige bezorgde en de gebruikelijke bezoeken van rouwbeklag ontving Hoewel uiterlijk kalm geschiedde dit alles op schier werktuigelijke wijze jj op den oppervlakkigen beoordeelbar moest pn en ander den indruk makenalsof zoowel Esther als haar man hel verlies van hun eenig kind met gelatenheid droegen. Hunne smart uitte zich niet in tranen; zij behoorde tol diewelke alle hoop uitsluit. Die twee menschen gingen eenzaam dooi' hel groots De jonge buffetdames aan de spoorweg- en scheepvaaristalioqs in Denemarken plachten tel dusver hel hooldhaar la Frou Frou met ponnie te Iriseeren. Hel loffelijke spoorweg en seheepvaaribcstuurdat zich ook met de zeden wil bemoeien, vond echter, dat dit Pa- rijsche kapsel al te pikant en te verleidelijk dus «onzedelijk» was. Op zekeren morgen ont vingen alle buffetjuffrouwen van Denemarker, eene officieele aanschrijvingdie haar het verder dragen van het Frou Frou kapsel ten strengste verbood. Het officieele schrijven voegde ej bij dat voor Deensctic meisjes in haren eenvoud het bekende «Gretchen-kapsel» nog hel beste Baste. Daarop groole revolutie in liet rijk der eensche buffeljuffrouwenDe voorstandsters van hetFrou Fron kapsel hielden eene «meeting» en protesteerden plechtig tegen het verwijt als zou haar haardracht onzedelijk zijneene spreekster verklaarde onder den luiden bijval barer collega'sdat hel beroemde kapsel Gret- chen niel voor een misstap had bewaard, terwijl men met een Krou Frou kapsel zeer goed een eerzaam meisje, ja zells eene oude juffrouw kon blijven. De vergadering besloot, door eene deputatie intrekking van het verbod ie eischen, om bij weigering allen den dienst op le zeggen. De dader van de onlangs te New York ge pleegde viouwenmoord is gevat. Het is een 29 jarig veehandelaar, Arbre Labruchmann genaamd. Natuurlijk is weer het vermoeden gerezendat hij de beruchte Jack the Hipper zou wezen maar er zijn daarvoor nog volstrekt geen be wijzen of het moest zijndat hij ook eens te Londen daarvan verdacht en twee dagen ge vangen gehouden werd. Te Stramproij heeft den molenaar K. een treurig ongeluk getroffen. Zijn oudste zoontje, een zesjarige knaap, droeg hem de kolfie inet boterham naar den molen in welks nabijheid hel knaapje de pet afwoei. Zonder aan het gevaar te denkenwilde het arme kind zijn pet grijpen met het ongelukkig gevolgdat een molenwiek hem trof en een heel eind ver wegslingerde. Hel deerlijk verminkte knaapje werd voor dood naar huis gedragen. K e ii ti i s a, e v i n t; n SCHOUW. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 22 van het reglement op hel on derhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrechtd.d. 8 November 1853 (Provinciaalblad No. 102), alsmede art. 104 van het algemeen policie-reglemenl voor de gemeente Doen te weien dat de bij voormelde artikelen bedoelde voorjaars-schouw over de wegen, slooien en waterleidingenaan hun toezh-hl of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Woensdag, den 20. Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze bepalingen van bovenge melde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 5. Mei 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCIIELTUS. huis; zij hadden elkander niets te zeggen en verineden elkander zooveel mogelijk. Zij zagen elkander slechts aan den maaltijd of wanneer zij iets gewiclitigtigs het huishouden belrellende te besprekefi hadden. Krabbe had zijn bed in zijne studeerkamer laten plaatsen, waar hij nacht en dag vei loeide, als hij te huis was. Esther hoorde hem gedurende den langen nacht onophoudelijk heen en weer loupen. Zij lag wakker en luisterde met ingehouden adem; zij kon geene rust vinden, zoolang zij zijne voetstappen niet vernam, maar zij durfde niel opstaan en tot hem gaan. De nacht, die op Walts dood volgde, had zij in hel vertrek doorgebrachtwaar hel lijk stond. Tegen den morgen eerst was Krabbe binnengetreden. Esther zal als wezenloos en staarde naar het kind zonder zich le bewegen. «Esther Zij blikte hem schier bewusteloos aan. «Esther, je moogt niel langer hier blijven... je zult ziek worden in die koude «Dat doet er niet toe; ik heb het niet koud, mag ik niel hier blijven 7» smeekte zij zacht. Neenje moet naar bed gaanEsther, hoor je niet 7» Hij legde zijne hand op haar schouderals wilde hij haar wekken. «Hier behoeft niemand meer te waken. Het is overbodig om hier te blijven zitten de dooden hebben onze zorgen niet meer noodig. Ga nu, Esther Ik sluit de deur af. kr mag niemand meer in deze kamer komenvoordat het lijk daaruit verwijderd iseindigde hij op vastenschier strengen loon. Wordt vervolgd. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek dat een door J. KRKEFTENUEBG ingediend verzoek, inet bijlagenom vergunning lot het oprichten van eenen wind- koren- en soüorsmolen op het perceel alhier gelegen aan den Lagen- wegbij hel kadaster bekend onder Sectie A No- 222 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den 19. Mei aan staande des voormiddags te elf uren gelegen heid ten raadhui/.e wordt gegeven om ten over slaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner leden bezwaren tegen het oprichten van de inrichting inlebrengcn. Amersfoort, den 5. Mei 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCIIELTUS. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van gisterenavond gepresideerd door den heer Burgemeester Jhr. Mr. T A J. van Asch van Wijckwaren aanwezig 13 leden en alwe./ig met kennisgeving de heeren Croockewil en Kleber. Aan de orde was 1. Ontwerp-besluit lot hel onttrekken van een gedeelte grond der wandelplaats lussclien de Ulrechtsche- en Arnheinschestraal. Goedgekeurd. 2. Ontwerp-besluit tol het geven in erfpacht van een gedeelte grond aan hel bestuur der sociëteit Ainicitia legen f 2per jaar. Goedgekeurdonder bijvoeging van een ter mijn van 31) jaar en voorwaardelijke verlenging met gelijk tijdvak. 3. Drie onlwerp-hesluiten lot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeente begrooting voor 189U. Goedgekeurd. 4. Ontwerp-besluit lol hel doen van al- en overschrijvingen op de begrooting der dienst doende schutterij voor 1890. Goedgekeurd. 5. Afwijzend advies op bel request van Mej. de weduwe J. Radersma om ondersleuning. Dienovereenkomstig is z. h. o. besloten. 6 Voorstel lot hel verstrekken van eene gra tificatie respectievelijk van f 100 en van f 50 aan Mej. de wed. D. F. van Slootenplaatsverv. en waarn. hoofd der school in de Koningstraat, •n aan den onderwijzer C. A. Ileunks, laatstelijk als waarn. hoold aldaar werkzaam. Aang^n. 7. Advies van üurg. en Weth. op de requeslen van A. en L Maas om eene gratificatie, strekkende om aan ieder van deze wegens lichaamsgebreken eervol ontslagen agen:en van politie 3e kl. eene jaarlijkschc gratificatie van f 50 le vei'leenen. Aangenomen. 8. Voorstel van Burg. en Weth. lot uitbreiding van het personeel der brandweec voor dc be diening der brandkranen met 1t) manschappen. Aangenomen. 9. Voorstel van Burg. en Weth tot intrekking der vergunning aan de firma Hamers en van Beek tot het daarstellen van een spoelsteiger aan het Bloemendal. Aangenomen. 10. Verzoek van den heer C de Mooy om eervol onu-lag uil de heirekking van lid der openbare gezondheidscommissie. Verleend met dankbetuiging. 11. Benoeming van een Regent voor hel bur gerweeshuis. Benoemd is de heer J. Zandijk Jr met 0 st terwijl de heer Groencb om 4 sl erlangde «m I brielje builen aanmerking bleef. Aangezien de heer Z.mdijk verklaarde zijne benoeming niet aanleneinen zullen Regenten worden uitgenoo- digd eene nieuwe voordracht van drie personen intedieneu. De heeren Groenehoom en Zandijk onthielden zich van medestemmen. 12. Renoeming v m leden der commissie be doeld bij arlt. 11 en 15 der wet op de schutterijen. Benoemd zijn de heeren Cioockewit en Ce- losse tot leden, Visser en van Zijsl tot plaatsverv. 13. Renoeming van leden en plaatsvervan gende leden der slcinbureaux voor dc verkie zingen in 191 In wege als volgt samengesteld Voor de Tweede Kamer der Staten Generaal: De heeren Visser en van den Wall Rake. Plaatsvervangende ledentevens leden van hel hut eau voor Provinciale Staten: De heeren de Koningh en Kleber. Plaatsvervangende ledenlevens leden van liet bureau voor den gemeenteraad De heeren Van Ksveld en Zandijk. Plaatsvervangende leden De heeren Van Zijsl en Van llardenhroek. ingekomen zijn Koninklijke goedkeuring van de verordening tol helling van schoolgeld op hel gymnasium Voor infoiraatic Goeükeuiing van Gcdep. Stalen op hel oor spronkelijk kohier van den hooldelijken omslag over 1891. Voor informatie. Idem op het raadsbesluit waarbij de jaarwedde van dun lieer N, van Veen hut hoofd der school

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2