ingetrokken i: geheel ongegrond. Wel is zijde lings I j iv-ipi. Key er een ernstige poging ge daan uiii de zoek in der minne .e schikken, doch hij weigerde beslist, zoodal beide hecren heden door den Rechter-Commissaris over de quac?tiö zijn gehooid. Antwoord van een dienstmeisje (19jaar). «Nou die is goedDal is ook een vraaghoe mij de kermis bevalt'? Desl bevalt mij de kermis. Dat is nog een verzetje in een menschenleven Ik dans al als ik een draaiorgel hoor. En wat een pleizier wij gehad hebbenmijne kameraad en ik begrijp eenswij hebben in hel blaadje eene advertentie geschreven«Twee nette burger meisjes zoeken twee nette burgerheeren om ge- noegelijk kermis te vieren». En daar is een antwoord op gekomen ook. En toen hebben wij geschrevendal de heeren zouden loopen 'savonds ora acht uur in de lleerestraat met een paraplu op. Dat hebben zij wezenlijk ook gedaan en 't regende niet eens. En wat hebben •wij gelachenDe eene was meneer Gis en de andere meneer Gis. En mijne kameraad heelt nog wel bij meneer Cis zijn ouders gewoond en toen hij er voorbij liep onder de paraplu zei zij zoo: «Zoo, meneer Cis, is u die nette meneer?» Gelachen dat wij hebben!... Nu, u kan begrijpenik heb geen kermisvrijer uit het blaadje noodig. Want ik heb een vrijer en mor gen gaan wij uit en hij is een heel ordentelijke jongenniet erg mooimaar ik zeg als hij van binnen maar goed is en dat houdt niet over bij de mannen tegenwoordig. Zuodat ik maar zeggen wilmeneerdat de kermis een mooi ding is en ik eindig met de pen maar niet met het hart Aangaande den moord gepleegd op de 74jarige weduwe de liaan ie Drachtsier-Compagnie (Fr.) verneemt de Zwolsche Ct. Een rijksveldwachter uit Opsterland moest den reeds sedert eenige dagen in hechtenis zijnden beschuldigde de Vries over een zaak betrekkelijk huur spieken en begaf zich daartoe naar de gevangenis te Heerenveen. Hij werd daar bij den gevangene toegelaten en na de zaak aan gaande de huur algebandeld te hebbenwist de rijksveldwachter het gesprek te brengen op den vermoedelijken moord van de weduwe de Haan. Hoewel de beschuldigde in den beginue terughoudend was wist de rijksveldwachter het gesprek zoodanig te plooiendat er van weers zijden meer vertrouwen kwam, met 't gevolg, dat de Vries den moord bekende Hij waszoo deelde hij medetegen den tijd dat zij gewoon was naar bed te gaanin 't achterhuis ge slopen en had daar een touw genomen waar mede het schaap gebonden werd. Nu was hij in de kamer gegaan had de vrouw v.m achteren aangegrepen, haar hel touw om den hais ge slagen en zoo geworgd. Üin nu aan'l geval den schijn te geven dat zij zichzell had opgehangen had hij 'l lijk aan de ladder opgehangen. De rijksveldwachter deed dadelijk mededeeling dezer bekentenis aan den heer olficier van justitie. Toen de Vries voor den rechter van instructie verscheenherhaalde hij de bekentenis. De redenen die hem lot den moord hebben aan gezet moeten deze zijn. Hij wistdal de we duwe den volgenden morgen naar Siegerswoude zou gaan waar het meisje met wie hij hoopte te trouwenwoont. Daar hij tijdens zijne in woning bij de weduwe vernomen had dat deze sterk legen dit huwelijk was, vreesde hij, dal zij middelen zou aanwendenom aan de ver keering een einde te maken en daarom had hij haar van kant gemaakt. al die dagen ontbeerd had en Esther ontdekte tot hare groule verwondering, dal hel hem eene opoffering geweest was om haar van zich te hebben laten gaan en dat slechts bezorgd heid wegens hare zwakke gezondheid hem daartoe had doen besluiten. Om den knaap genoegen te doen was hij met hem gaan wandelen en had hein bloemen en boeken gekocht, welke Wall ten geschenke zoude gevenals zij weer thuis kwam. Als zij thuis kwam! Dal was het. waarom de spil van hunne gedach'en draaide als zij thuis kwam Esther steunde pijnlijk. «Kan je het niet verdragen, dat ik over hem «preek?» vraagde hij haar zacht. «Ja, ga slechts voort.» fluisterde zij snikkend. Hij vlijde haar hoofd aan zijne borst. «Leg je goed? Esther,» zeide hij, de hand over het haar latende glijdende. «0. ja, heerlijk, mag ik zoo even blijven uitnist-n 7 Ik ben zoo moe!» «Riisi zoo lang je wilt, zoo lang je hier vrede vindtantwoordde hijhaar vaster in zijne armen sluitende. Daarna begon hij weer van liet kind te ver tellen. Ontelbare kleine trekken herinnerde hij zichvoor ieder ander dan voor de moeder zonde het aanhooren vervelend geweest zijn zij echter luisterde met ingehouden adem naar zijne woorden. Wordt vervolgd. In het dok van New Port (Wales) is een lading petroleum aan boord van hel stoomschip «Tancarvillo» (2330 tonnen), dal daar lag om eeltige ioperatie te ondergaan, ontploft. Ei- waren ongeveer 100 werklieden bezig met het lossenacht mannen werden gedood en 25 anderen gewonden er zouden nog veel meer slachtoffers zijnals de arbeiders niet voor het meerendeel aan wal waren geweest op hel oogen- blik der ontploffing, liet schip geraakte in brand en werd voor een groot gedeelte vernield 0"k verscheidene huizen aan de kade zijn zwaar beschadigd. Edison Dinsdag te Chicago aangekomen, heeft aan leden der commissie voor de wereldtentoon stelling aldaar medegedeelddat hij voor de tentoonstelling eene «gelukkige combinatie van photographic en electriciteit» denkt gereed te hebben waarmede men niet alleen de opera zangers op eene verwijderde plaats in zijne huiskamer gezeten zal kunnen hooienmaar op een doek de acteurs en actriceselke uit drukking van hun gelaat en al de kleuren hunner kleederen zal kunnen zienvolmaakt alsof inen de personen zei/ zag. Te Wageningen is gearresteerd G. F. R., laatst horlogemaker te Amerongen. Hij had aldaar een zestal horloges ter reparatie ontvangen en te gelde gemaakt. Hij zijn arrestatie had hij nog een horloge in zijn bezit8 andere zijn nog door de politie opgespoord. Hij is gevankelijk naar Arnhem overgebracht. De vuurwerkfabriek Kramer, te New York is tengevolge van eene ontploffing afgebrand. Drie jonge werkmeisjes zijn in de vlammen om gekomen een meisje en een werkman bekwa men zware brandwonden. In de groote houtstapels te Long Ysland City is brand ontslaan. De schade bedraagt 2| mil- lioen gulden. Jack the Kipper? Te Melbourne is wederom een vrouw naar de Jack the Ripper-methode verminkt en ver moord. Dit is de derde moord van dien aard daar. Men vraagt zich thans af, of Jack the Ripper behoort tot de bemanning van een dei- schepen, die tusschen Londen en Melbourne varen Te Parijs werd kortelinai een 10 jarig meisje naar hel buieau van politic gebracht, dat be trapt was bij het plegen van diefstal in een delicatessen winkel. Aanvankelijk ontkende zij alles, doch bij de ondervraging vertrok zij haar gelaat herhaaldelijk alsoi zij de hevigste pijnen gevoelde. Plotseling uitte zij een hevigen kreet en trok angstig haar rokken bij elkaar. Men drong bij haar aan om de oorzaak van haar pijnen te verklaren wal zij echter weigerde. Eindelijk kwam er een groo:clevende kreell te voorschijndie tusschen zijn scharen een stuk linnen een gedeelte van een hare kleding stukken vast hield. De jeugdige dievegge had het dier in den winkel gestolende scharen met een touwije vastgebonden en h«t toen onder haar rokken verborgen. De kreeft had hel touwtje losgerukt en zich bijna op een min gepaste wijze gewroken. Het duel tusschen Isaac en Rochefort zal waarschijnlijk niet doorgaan, omdat de maat regelen, genomen door de Belgische en Hol- landsche politie, van dien aard zijn, dat een samenkomst volgens het oordcel der wedcr- zijdsche getuigen onmogelijk is. De beide kam pioenen zijn dus weder naar hunne respectieve woonplaatsen teruggekeerd Een Parijscli blad maakt den brief openbaar die aanleiding gal tot de uildaging. Deze luidde als volgt «In naam der te Londen wonende Franschen verklaar ik u voor een moordenaar en een schurkgelijk uw vader een bankroetier en een diel was. Met de grootste voldoening kwijt ik me van deze taak. (w. g Henri Roche lort. St. Clarence TerraceLonden. Volgens de Köln. Ztg. heeft de VVest- faalsche stad Soest kans om opgenomen te worden in de rij der steden die zulke beroemde mannenals den steltenlooper Dornon c. a. voortgebracht hebben. Een in Noord Amerika gevesiige Soesler wil namelijk te paard een reis om de aarde inakeneen plan dat zijn vader stad tol glorie verstrekken zou zoo denkt althans de man zelf er over. Hij heelt aan den landraad van zijn gewest, Van Bock urn Dol lïs geschreven wal zijn plannen zijn en verzoekt zijn voormalige landgenootcn hem daarvoor het benoodigde geld voor te schieten. Tot nog toe is er evenwel nog niets ontvangen Berichten uil Haïtiover New-York ontvangen melden Jat er een burgeroorlog dreigt. Gedurende de jongste weken stond staatspresident Hyppolile bloot aan vier aanslagen op zijn leven. Dezer dagen vuurden vier in hinderlaag gelegen mannen nabij Jjcmel op hem. Twee zijner volgelingen werden gedood De staatspresident bleef onge deerd. De moordenaars ontsnapten. Om ortolanen, die pas gevangen zijn, zoo vet ie maken als een stuk boterhandde men als volgt: De vogels worden in langwerpige kooien, die niet tioog mogen zijn, bij elkander gezel en de vleugels gebondenom bel gedurig been en weer vliegen te vermijden. Zij worden uitsluitend gevoerd inel wil zaad. Aangezien deze vogels erg vraatzuchtig zijn kan men bij ben 'r nachts een lamp hangen zoodal zij altijd door kunnen pikken zoodoende worden zij in 4 dagen zóó veldat hel een lust is om zc te zien en te eten I Het Berliner Tageblattblijkbaar niet op de hoogte van de toestanden bier tc lande deelt mededal men aan bel ministerie van marine in de grootste verlegenheid verkeert, om een Ne- derlandsch eskader bijeen te krijgen oiu den Duilschcn Keizer bij aankomst voor IJinuid.n te salueeren. liet blad meldt dal de grootste oorlogschepen alle op weg naar Indië zijn en niet ontboden kunnen worden. Nog wisi het blad te verzinnen dal de schepen waarmede de Duilsche Keizer naar Amsterdam komtmo< ie- lijk door de zeesluizen van IJimiiden geschut kunnen worden zoadat inen den Keizer moest verzoeken, den Itoileidamschen Waterweg bin nen te koinen en via Rotterdam per cxtratrein zich naar de houldstad ie begeven Ter gerust stelling zij medegedeeld, dal hel eskader, be- sieind ler begroetingreeds onder commando van den vice admiraal J. B. A De Jnssttlill i e Jong is gesteld eu dal het saluut van de sch<-ju n en de forten den Keizer zal oveituigen d. t daar nog menige pil te slikken zat vallen mocht een Dubsch eskader daar met minder vreedzaine bedoelingen verschijnen. Dc sprinkhanenplaag in Algeriö neemt naar men uil Mascara berichtsteeds toe. De zwermen bedekken nu de gemeenten Frendali ei» Caiiieion over een uitgestrektheid van 50 Kilometer. Zij zijn zeer dicht, soms ziticn drie ot vier sprink hanen opeen. De inboorlingen gebruiken evenals Johannes de Dooper in de woenstijn de sprinkhanen als voedselzoowel voor henzelven als voor hunne paarden. Gisterenochtend vroeg drong een uit Ko- nigsliergen alkomstige onderwijzeresZipper genaamd in de slaapkainci van den ingenieur Sees en te Breinen door, met wiun zj vroeger geëngageerd was geweest en Uooddu hem uicl verscheidene revol vei scholen. Uaai na hegal zij zich naar de woning van deu metselaar Pausingmet wiens dochter de ingenieur sedert den vorigen dag verloofd w a< om ook deze van hel leven te beroOven. Z.j miste haar echter en wilde toen een einde aan haar eigen leven maken heigeen haar ev- nurn gelukte. Zij werd in hel huis van Panding in hechtenis genomen. 336ste Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE (Eetsic weck Trekking vau 14 Mei (700 lol n Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aande navolgende nummers te beui igcvallcu: Prijs van f 40 op No. 14021. Prijzen van I 70 885 803 005 2181 0817 0840 en 0075 Te zauicu 8 prijzen. Zonder piijs zijn uitgetrokken: 802 2170 21 S3 2i02 2108 0780 0800 0828 0820 0830 0835 087D 0878 OOi.i 0051 10550 10570 14802 14030 15258 15270 15310 15347 en 18000. Volgende'trekkingen geschieden: 10-22, 20 20 Mei eu 20 Juni. Behalve prijzen vau 1400, 1200, I 100 en f70 zijn nevens de preiniün van 130.000 en en 13000 INtjEBLEVKN de hoofdprijzen van I 100.000, I 50,000 I 25.000 l 50 00 I 2000 3 van 1 1500 lii 44 van 1 1 000. AMERSFOORT, den 10 Mei 1801. In de algeloopen week heelt alhier een examen plaats gehad vau onderolficieren dingende naai den graad van Adjudant-onuerollicicicrdd. Olficier, bij de Hercuen Artillerie. Van de vier aspiranten voor de twee vaca tures hebben zich twee tusschenlijils terugge trokken terwijl de wachtmeester O. E F War- neckc van hel 2e regiment veld aitillerie »*n de lourier A. 0. Galle van hel korps rijdende artillerie aan hel examen hebben voldaan. Door den^ keurmeester van vleesch. weid gisteren 0 kilogram vel, die op de luuikl alhier

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2