Maandag- 22 Juni 1891. «vviiiuiai NIET EEDEEPEN! 'M 4047. Uitgever Dit blad verschijnt Maandag en Donderdagmiddag. Abonnement per S maan en f 1.Franco per BUT6&U H. VAN CLBBFF P°st Z1.15- Advertentie 1—8 regel» 60 Cta. elke regel meer 10 Cu. Groote lettere naar MUURHUIZEN plaatarnimte voor randen en andere extra iarigtiag geschiedt honger prijsberekening. Legale te Amerstoort. officic6leau onteigen. Adr per regel IS Cta. Reclames per regel ii Cta. Aft. nummert 10 Cte. llOOlt Kortegracht TVylC B 60 SC UVTT K it iJ Kennisjfcviiis: De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Brengen tengevolge van de deswege bestaande voorschriften en ter verdere geregelde uitvoering van de doorZ. M. den Koning vastgestelde regle mentaire bepalingen omtrent de Schutterijen, ter kennis van de belanghebbenden, dat de alphabeti- sche naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij, gedurende acht dagen op de plaatselijke Secretarie voor eenieder ter image liggen alle werkdagen van 10 tol 1 uur, teneinde eenieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen oi omstandigheden mochten bekend zijndie daarop nog zouden behooren te worden aangetee- kend of ervan moeten worden weggelaten, dit aan hel Bestuur kenbaar te maken. Dal de loting voor de Schutterijtusschen de ingeschrevenen van het jaar f %.9f, onder toezicht eener Commissie uit hel Bestuur, ten raadhuizc dezer gemeente zal plaats hebben op Zaterbag den 27. Juni aanslaande des voonniddags ten 10 uren. Wordende alzoo de belanghebbenden opge roepen om op plaats en tijd voormeld te verschij nen, of bij afwezigheid zich aldaar door een bij de voormelde Commissie bekend persoon voorzien van behoorlijke schriftelijke volmacht, te doen verlegenwoordigen om de bij de. wet vereischte loting naar behooren te doen zullende voor hen die persoonlijk afwezig mochten blijven en zich niet op voorschreven wijze hebben doen vertegen woordigen, door een der leden van de Commissie worden getrokken. Dal tenzelfde dage, op gelijke wijze, eene nalo- ting zal plaats hebben, ten behoeve van diegenen, welke tot dc loling verplicht zijnde buiten hun toedoen niet onder haar mochten zijn begrepen gewordenalsmede ten behoeve van hen die ofschoon in andere gemeenten reeds geloot heb bende sedert de laatstvoorgaande inschrijving alhier zijn komen wonen, en voorde vreemdelin gen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezeten te worden aangemerkt. En dat eindelijk den belanghebbenden bij de loting de gelegenheid zal worden op ingesteld, om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aan spraak zouden mogen maken ter kennis van de genoemde Commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel daarvan, waarop zij hunne reclame gronden. Amersfoort, den 17. Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT De Secretaris. Weth. 1° Br. W. L. SCI1ELTUS. FEUILLETON. 30) Vrij gevolgd naar 't Duitsch door S. Zij sidderde, voor een oogenblik werden hare wangen door een donkeren blos gekleurd om daarna weer bare gewone bleekheid te hernemen. Hoewel innerlijk diep ontroerd dwong xij zich om bedaard te blijven. «Ik wil je gaarne aanhooren Krabbe her nam zijop de canapéwelke in een hoek der kamer stondplaats nemende. Krabbe zette zich nevens haar en zeide na eene kleine pauze «Je waart het daar straks roet mij eens niet waarEstherdat een levenzooals wij tot heden toe geleid hebbenons beiden op den duur ten verderve moet voeren. Wij zijn beiden te jong om op de ruïne van een vroegere verceniging gezamenlijk verder te leveneene vereenigingwelke op zulk eene treurige wijze ontbonden is geworden. Wij moeten ons voor eeuwig scheiden, indien wij geene nieuwe banden aanknoopen kunnen, welke sterk genoeg zijn om ons opnieuw met elkander te verbinden. Ik geloofdut het ons beiden zou goed doenals we de krachten Politieke Revue. Langzaam vermeerdert in Frankrijk het getal dergenen die inziendat de pogingen om de gunst van den alleenheersch^r aller Russen te winnenvernederend en vruchteloos zijn. In de Figaro laat een «eminent diplomaal» zich aldus uil: Frankrijk is in Europa geheel en al geisoleerdop Rusland valt ni't te ver trouwen het zal zich door Frankrijk laten helpen oin zijne eerzuchtige plannen in hot Morgenland le verwezenlijken maar zelf zal het geen vinger uitsteken om Frankrijk te helpen om den Elzas bekommert Rusland zich nietdit heeft Gortschakof! reeds in 1875 tot een Fransch man gezegd. Duitschland is vast besloten zijn laatsten thaler aan de verdediging van den Elzas t<j wagen. Anders is het gesteld met Lotharingen dit is een Fransch land; het is voor de veilig heid van Duitschland niet zoo noodig als de Elzashet is niet de huissleutel van Duitschland maar van Frankrijk. Bismarck was in 1871 tegen zijne annexatie. Lotharingen zou misschien aan Frankrijk kunnen worden teruggegeven, als Duitschland daarvoor eemge Fransche koloniën kreeg als NossibePondicheryTahitienz. Dan zou niets meer Duitschland en Frankrijk van elkander vervreemden het drievoudig ver bond zou geen reden van beslaan meer hebben beide landen zouden voordeelige handelstractaien kunnen sluiten de wedijverende wapening zou ophouden en de vrede zou voor onbepaalden tijd zijn verzekerd. Urn dit gelukkig resultaat te verkrijgenzou Frankrijk er van moeien afzien niet alleen Lot haringen maar ook Elzas terug te willen krijgen. Uit de hoofdstad van Chili wordt geseind Het Regeeringseskader heeft de steden Pisagua.An- tofogasta en Iquique gebombardeerd en Toco- pulea bezeL in de door insurgenien bezette plaatsen begint gebrek aan levensmiddelen te komen. Het Congres heelt geweigerd te Delegatie der insurgenien le erkennen. De Fransche Kamer is met een meerderheid van 300 stemmen lot de eenvoudige orde van den dag overgegaan ten aanzien der interpel lalie van Chiche over het schieten der troepen le Fourmies. De beruchte zaak is dus met een welke in ons sluimeren, praclisch aanwendden. Ik voeldat hel mij dagelijks zwaarder begint te vallen om die geestelijke zwakheid te over winnen die zwakheidwelke erger is dan de dood. Gaal het jou ook zóó?» Zij knikte bevestigend, hem in angstige spanning aanblikkende. Hij vatte hare hand en vervolgde «Zoo je lust en moed hebt om je met mij te vereenigen, Esther, dan heb ik eene taak voor je le vervullenwaartoe je al je kracht en al je geduld noodig hebL Die kinderen welke je daar straks zoo vol moederlijke liefde verzorgd hebtzijn van heden af de mijne. In de oogen der stervende moeder lag zulk eene onbeschrijfelijke hopeloosheidals zij den blik rusten liet op haar kroost, dat ik niet anders kon dan haar le belovendat :k de kleinen onder mijne hoede zou nemen. Ik zal nimmer het oogenblik vergelentoen zij mijne gelofte ontving haar bleek, vermagerd gelaat werd door eene uitdrukking van geluk en vrede plotseling verhelderd met een zalig glimlachje om de trillende lippen lag zij hel moede hoofd neer de dood had toen niets verschrikkelijks meer voor haar. Wil jij voor die arme kinderen eene moeder zijn, Esther? Maar, vóór datje dat belooft, moetje goed weten, watje op je neemt te zullen vol brengen. Het is geene gemakkelijke taak. Ge woonlijk onderzoeken zijdie een kind adop- teeienalsdan wel bet eerst of het uit fat soenlijke ouders geboren is en of het wel vol komen gezond is. Ik wil het je niet verbergen, dat noch bet eennoch het ander het geval is met de kleinen, die daar ginds rustig slapen. Hun vader was een dronkaaul en een land- looper de moeder heeft eene kwaal gehad, lleb je, ondanks dat alles, toch den moed om sisser afgeloopen. Mei de beslissing omtrent het door de douane commissie voorgesteld recht op buitenlandsch brood in de Kamer gevallen is de zaak nog niet afgedaan geweest. Verwierp de Kamer toen met kleine meesderheid een recht van 6 francs de 100 kilogram, later bleek zij daarom nog niet vrijen invoer te willen en vereenigde zich met 291 tegen 205 stemmen met een recht van 5 francs. De Times meldt uit Konstantinopeldat er dagelijks kabinetsraad gehouden wordt wegens den opstand der Arabieren. De Porte vertrouwt de troepen niet en vreest dal zij gedeeltelijk zullen overlo'pen. Natuurlijk blijkt weder de geldnood der regeeringzij vroeg de Oltouia- nische bank om bijstandwelke echter twijlel- achlig isdaar de bank zelve weinig missen kan aangezien hare banknoten moeilijk nemers vinden. Wederom loopen er geruchten rond dal de Porie desnoods zal overgaan tot schorsing van den dienst der openbare schuldindien andere pogingen tot liet verkrijgen van geld mislukken. Hetgeen in den laatsten tijd van verschillende kanten over hel bestuur van den Congostaal is bekend geworden, houdt in.België ernstig de aandacht bezig. De met de regeering van den Congostraat in betrekking slaande bladen varen heilig uit tegen den Ametikaanschen kolonel Williamwederleggen enkele der door hem uitgesproken beschuldigingen en erkennen dat siiet alles is, zooals het behoort, maar aan het algemeen geuit verlangen dat de regeering het bewijs zal leverendat de wreedheden en on gerechtigheden der Belgische beambten die de kolonel zegt gezien te hebben verzonnen zijn wordt geen gehoor gegeven. Zeker zijn vele be schuldigingen overdrevenmaar alle eenvoudig voor verzinsels le verklarenis geen voldoende verdediging. Twee onverschrokken reizigsters. Miss Fieldde jonge dame die Miss Kate Marsden op haar tochtter opsporing van een heelkrach- tige plant, tot Omsk, de vesting aan de uit watering van de Om in de Irlisch (Siberië) vergezeld heeft, is thans weder op met mij hand in hand der strijd tegen die bezwaren te aanvaardenden strijd tegen de slechte kiemen van geestelijken en lichamelijken aard dan zal je in mij een trouw, een dapper kameraad vinden. En thans vraag ik het je voor de laatste maalEsther wil jij bij die kinderen de plaats van moeder vervullen Zij zag hem vol geestdrift aan hem beide handen reikende. «ia. Krabbe, ik wil het,» riep zij op be slisten toon uit«ik wil die kinderen tot eene trouwe zorgvuldige moeder verstrekken. Ik heb den moed om mijn leven te wijden aan de zware taakwelke gij mij toevertrouwen wilt. Dacht jij van middag aan die kinderen, toen gij zeidet om nieuwe banden aan te knoopen.» «Ja natuurlijkwat had anders mijne be doeling kunnen wezen?» Zij xweeg. «Je dacht toch nietdat ik eene andere vrouw wilde nemen Op dat punt zijn al mijne illusion vernietigd. Wij beiden zullen als een paar goede kameraden samen werken ons bindt immers voortaan een gemeenschappelijk levensdoel. En, kan deze gedachte ons niet gelukkig maken welnu, dan zal zy ons wellicht langzamerhand den verloren vred® doen terugvinden Hij drukte een kus op hare hand en verliet met een vluchtig«Goeden nacht» het vertrek. Twee jaren zijn verloopen sedert dokte» Krabbe en zijne vrouw de drie kinderen in genomen hadden Zij hadden zich geenszins ontveinsd welk® moeilijkheden van wierlei aard hen wachtte» bij de opvoeding van dergelijke kinder®». Vooral de oudste bad hen in den beginne veel zorg gebaard. Zijne zigeuncrnaluur kon zich

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1