m 1050. Donderdag 2 ISBJÏ Juli 1891. NIET EEGEEPEH! FEUILLETON. Politieke Revue. Hm HIT. Uitgever Dit bind verichijnt Maandag on Donderdagmiddag. Abonnement per 3 maanden ƒ1.—. Franco per BurOftU ATT VAN CLE E F F '10*' Advertentie1—8 regels 80 Cte. elke regel meer 10 Cta. Groote letterj naar UURHUIZEN plaatsruimte voor randen en andere eitra inrigting geschiedt beoger prijsberekening. Legale te Amersfoort. •flleieMeen onteigen. Adv per tegel It Cte. Eeolaraes por regel 35 Cts. Afz. nummert 10 Cts. llOOk Kortegracht W^jk B 60 K li i» i s e v i it g e n De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewei, Brengt ter kennis van de ingezetenendat de Baad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag, den 3. Juli aanstaand», des namid dags halftwee. Amersfoort, den .10. Juni 1891. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. Huisnumraering. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Overwegende dat dc wijkletters en nom- mera van perceelen in deze gemeente door de eigenaren niet in behoorlijken staat worden onderhouden Brengen bij deze in herinnering de deswege in liet op den 2. Augustus I85ti algekondigde Al gemeen politie reglement dezer gemeente voor komende bepalingen die luiden als volgt 1. Binnen twee maanden na de invoering van deze verordening zullen de wijkletters en nom- mersvanwege het gemeentebestuurduidelijk in zwarte olieverf aan de posten van dehoold- ingangen der gebouwen en getimmerten geplaatst worden, en zullen zij veder, te allen tijde, door de eigenaars in behoorlijken staat moeten onderhouden worden. 2 Wanneer, door aanbouw of verandering van gebouwen, vermeerdering of vermindering van perceelen plaats beeft, zal de eigenaar, na alloop daarvan, binnen acht dagen, ter Secretarie der gemeente hiervan kennis geven, opdat de ver- cischte wijziging in de huisnummers kunne ge maakt worden. 3. Elke overtreding van of weigering van vol doening aan eene dezer bepalingen wordt gestraft niet eene geldboete van ten hoogste zeven galden. Burgemeester en Wethouders noodigen de be trokkenen uit. aan voormelde bepalingen gevolg te geven, teneinde zich ie vrijwaren voor na- deelige gevolgen die uit het constateeren van overtredingen bij het nazien van de huis nummering waarmede eerstdaags zal worden aangevangen, zoudenkunnen voort vloeien. Gedaan tc Amersfoort, den 29. Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT De SecretarisWcth. 1°. Br. W. L. SCUELTUS. (Slot)) Vrij gevolgd naar 't Duilsch door S. «Dal wil ik je eens een anderen keer ver tellen Esther, mijn geluk is te nieuw, te over weldigend grootals dal ik er nu over spreken kan. Ik kan hel mij zelve bijna niet begrijpen, hoe alles zich toegedragen heelt.» Esther deelde Lili's vreugde volkomen en van ganscher harte. Haar innigste wensch was dan vervuld geworden. Zij had altijd nog eenige wroeging gevoeld als zij aan Oscar llaller gedacht had. Hij was voor haar het doode punt in haar bestaan geweestthans echter was de laatste schaduwwelke op haar verleden rustte verdwenen. Alle huisgenoolen hadden zich reeds lang te ruste te begevenalleen Esther was nog op Zij kon zoo vroeg niet gaan slapen en had daarom hare kamer verlaten om in den tuin, op eene bank gezeten do frisscho nachtlucht te genieten. Zij gevoelde zich somber -:n zwaar moedig gestemdden vredewelke over de natuur uitgebreid lug, kon zij niet deelachtig worden. Onwillekeurig keerden hare gedachten weer tot het verlodone terug. Het gebeurde kon zij niot ongedaan maken voor haar misdadig De Parijsche correspondent van het llongaar- sche regeeringsblad Newzet heelt met den ge wezen Franschen minister van builenlandsche zaken den heer Flourenseen gesprek gehad en meldt dal de heer Flourens daarin het vol gende heeft gezegd«Aan het beslaan eener alliantie tusschen Frankrijk en Rusland valt thans niet meer te twijfelen al is daarvan geen for meel verdrag opgemaakt als tusschen de mogend heden die tot hel drievoudig verbond behooren. (k kan u ten stelligste zeggen dat reeds onder mijn ministerie Frankrijk en Rusland gemeen schappelijk zekere eventualiteiten in beraad slaging en overweging hebben genomen Al mo gen de hierop betrekking hebbende stukken als overeenkomsten worden beschouwd een eigen lijk verdrag beslaat er nietwant dit zou eene uittarting zijn. Het tractaat der mogendheden van het drievoudig verbond is niets anders dan eene bedreiging. Frankrijk en Rusland dreigen nietomdat zij niet voornemens zijn in den vrede storing ie weeg te brengen. Het bondgenootschap is van zuiver verdedigenden aard en vermijdt elke manifestatie De correspondent vroeg vervolgensof het waar was, dat de heer Flouwers door denczaaraan een déjeuner was genoodigd. Hierop ontving hij ten antwoord «Ik heb bij hem gedejeuneerd. De czarin heelt insgelijks aan hel dejeuner deel genomen. De daarop gevolgde loochening van dit feit laat zich hieruit verklarendal het naai de Russische begrippen eene ongehoorde zaak is dat een niet adellijk persoon bij den czaar aan tafel komt. Daarom hebben de Russische bladen het tegengesproken. Het scheen hun al te ongelooflijk. Wat de czaar heeft gezegdkan ik natuurlijk niet verraden. Alleen wil ik zeggen dat het getuigde van eene buitengewone wel willendheid jegens Frankrijk en onze politiek. Het Fransch Russisch bondgenootschap is zijn werk.» In den verderen loop van het gesprek zeide heer Flourens: «Wanneer Oostenrijk geen lid van het drievoudig verbond was geworden dan zou Rusland niet te bewegen zijn geweest om zich met Frankrijk te verbinden. De strategische vriendschap tusschen Rusland en Frankrijk is nog nauwer geworden sedert Engeland zich aan de zijde van net drievoudig verbond heelt ge schaard gedrag bestond geene boete niets kon het uitwisschen dat denkbeeld was Krabbe ook toegedaananders zou hij haar heden wel ge schreven hebben. Zij moest het leeren om zich in haar lol te schikken, hoe zwaar het haar ook viel zij had zelve tot het tegenwoordige aanleiding gegeven enals zij alles overwoog dan moest zij nog dankbaar zijn voor hetgeen zij bereikt had. Was het niet meer dan zij eigenlijk wel verdiende had zij daarop wel in den beginne durven hopen? Langzamsrhand zou zij zich wel weten te schikken in hel on vermijdelijke.hare heftige begeerte naar geluknaar liefde zou wel uitdoovenzij zou wel eindelijk ruste vinden «Es! her.» Krabbe was van achter om het huis binnen gekomenzij zag hem eersttoen hij dicht nevens haar stond. «Esther mijne lieve vrouw.» Hij drukte haar aan zijne borst. «Je vermoeddei immers dat ik komen zou, niet waar?» clleb je mij daarom niet geschreven, Krabbe? Wilde je mij verrassen. Oen ik was zoo on gerust Is dan het dan werkelijk waardat je weer de mijne bent Kan je mij vergeven en alles vergeten. Ik wilik kan mij niet langer met je vriendschap tevreden stellen,» fluisterde Esther leeder, hem scherp aanstarende. «Nauwelijks had ik je brief ontvangen, ot het verlangen om je weer te zien werd te machtig in mij om rustig te huis te kunnen blijven. Ik vergat al mijne plichten ik moest ie zien en spreken. Als een minnaar heb ik net nachtelijk uur gekozen om eene wijle bij jo te toeven. Binnen een uur moet ik terug- Voor koloniale doeleinden, of, zooals het officieel heetvoor de bestrijding der slavernij, zal in Duilschland eene loterij worden gehouden lot een bedrag van 8 millioen Mark die 2fc millioen zal opleveren. Die maatregel vindt veel afkeuring. Zelfs zij die over het algemeen niet legen loterijen zijn, zeggendal er een grens moet worden ge trokken. Wanneer er uilgaven noodig zijn voor kolo niën die het rijk heeft overgenomenzegt de Nat. Ztg.dan moet de regeering aan den rijksdag het geld vragen en het zich niet op slinksche wijs trachten te verschaffen. Maar voor private ondernemingen, zooals hel schenken van een stoomschip aan Wissmann moet het rijk geen loterij uitschrijven. Het blad is een voorstander van de koloniale politiekmaar het wenschtdat zij waardiger wordt uitgevoerd. Berichten uit Petersburg aan de Times mel den dattengevolge van den slechten oogst de prijs van hel brood sedert drie dagen drie kopeken per pond gerezen iszelfs is er sprake van den uitvoer van granen voorioopig te ver bieden. Volgens bericht a3n de «Daily News» heerscht er anarchie op bijna geheel Creta de Christenen op het eiland bedrijven misdaden uit weerwraak wegens de wreedheden van overheidswege be gaan of uit lijfsbehoudwat den Muzelmannen en den troepen wederom tot verontschuldiging strekt voor nieuwe geweldplegingen Eene aardige en helangrijke proef zal in Zwit serland worden genomen om na te gaanin hoever het mogelijk isden dienst voor de postbeambten te verlichten. De posldireclie heeft een nieuwe soort van postzegels, zoogenaamde Sonntagsmarkenlaten drukkenplakt men deze des Zaterdagsavonds oi des Zondagsmorgens op een brief, dan wordt die brief in den loop van den Zondag niet meer bezorgdverlangt men echter den de bezorging op Zondagdan bedient men zich van gewone postzegels. Over eenige maanden zal de uitslag van dit «plebis ciet met postzegels» worden bekend gemaakL In het circus te Rotterdam zou de kunsten maker Leopoldi over 100 voet hoog gespannen telegraafdraad op zijne monocyele door het circus rijden. Bij de repetitie is hij met zijn rijwiel keerenik raag mijne patiënten niet langer alleen latenzij kunnen mijne hulp soms noodig hebben?» Zij bleven buiten voor het huis zitten, totdat zij den postwagen hoorde aanrollen. «Ik moet gaan Esther.. ik heb den wagen besteld om mij te komen halen. Wil je mij naar buis vergezellen?» Esther overlegde een oogenblik. «Ik heb hier nog zooveel te doen. kan ik de kinderen aan Lili's hoede toevertrouwen en vooral thans, nu zij zoozeer van andere gedachten vervuld is. Mijne plichten. «Deze heb je getrouw vervuld. Geloot je niet, dat ik de kinderen benijd hebdie zoo leeder door je verzorgd en gekoesterd werden. Je scheen nooit tijd of lust te hebben om aan mg te denken «Nu goed, Krabbe, ik wil je wensch vee- vullen.» Zij maakte haastig eenige hoogst noodige toebereidselen voor baar vertrek. «Zou ik Lili wakker maken om haar oos plan mede te deelen vraagde zij hem. «Neen. dat acht ik niet noodig. Ik zal haar morgen dadelijk met eenige woorden berichten, dat haar prozaïsche zwager eensklaps zoo ro mantisch geworden is om zijne vrouw te schaken. Zij zal er braai om lachen en denken dar It opnieuw jong geworden bent.» «Wil je ook niet even de kinderen omhelzen. Krabbe?» «Neen, Esther, thans wil ik een ieder builen jou vergelen. In mijn hart is heden slechts ruimte voor jou. Morgen bn ik weer gwree om de mij wachtende plichten nauwgezet ea

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1