KENNISGEVING. E. L. Visser, Dr. P. Groeneboom E. L. H. van Lanscboi Hubrecht, J. J. de Koningh H. W. A. Tan den Wall Bake; Ir. J. fleyligers. Mart F. WJ. it tag. iTiMMffirai sd LANDBOUWERS. TWEEDE MEID. De andere talmde niet met antwoord te geven, «n wel in dezeltde kernachtige bewoordingen scheldnamenlos en aaneengeregen. Toen van weerszijden goed uitgeraasd was begonnen de talrijke omstanders eindelijk te be grijpen wal eigenlijk de oorzaak was van die wederkeerige begroeiing te meer toen een der beide vrouwen zich kalm verwijderdenog lang door de andere nageschreeuwd. Uit het verhaaldat de vrouw thans aan de omstanders deedbleek dal de vrouw, die zich verwijderd had, thans «leefde» met den man, van wien deze vrouw geschieden was. Dit was hel hooidinoiief van het drama dat nog door lal van bijzonderheden werd opgehel derd de meeste van minder kieschen aard bandelende ever de aanleiding tol genoemde ■echtscheiding. Met de bedreiging «Ik vermoord haar nog!» verwijderde de vrouw zich eindelijk met hare beide kinderen. Amst. CL Zondagavond te 11 uur is te Parijs aan den ingang van hel station der Noorderlijn een ernstig ongeluk gebeurd. De sneltrein van Bou logne is op dien van Rijsel geloopen. De baga gewagen van laatstgenoemden trein werd op een rijtuig 2e klasse geworpen, dat geheel verbrijzeld werd. De hoofdconductcur heelt zich door een sprong welen te redden. Volgens de laatste be richten zijn 17 personen ernstig gekwetst en vele anderen licht. Een der reizigers moet den volgenden morgen aan de gevolgen overleden zijn: Het ongeluk wordt hieraan toegeschreven dat beide treinen in vertraging waren en deze door eene overgroote snelheid Jtrachtten in te ■halen. Buitendien verklaart de baanwachter, dat hij. door schrik verbijsterd, verzuimde het signaal over te trekken om den sneltrein te waarschuwen. De machinist van dezen sloot den stoom af, toen hij den trein van Rijsel bemerktedoch te laat om het ongeluk te voorkomen. In een te Almelo gehouden vei^adering van de r.-kath. kiesvereeniging is niet alleen bij acclamatie beslotenaan dr. Schaepman de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor dit district aan te bieden maar is voorts nog besloten een telegram van hulde te zenden aan rar. W Creraersomdat hij zijn mandaat heeft beschikbaar gesteld. Johan Dupree, Ie Wezel geboren in 1851 heeft hij zijne arrestatie wegens diefstal den polilie-agenl Möllman met een mes vier levens gevaarlijke wonden aan den hals toegebracht en toen de vlucht naar Nederland genomen. De Pruisische justitie heeft van dit gevaarlijk sujeL dal 10 jaar tuchthuisstraf achter den rug heeft, wegens een dergelijk rai^drijl op zijne vrouw gepleegd, de aanhouding en uitlevering gevraagd. Door een vrouw van Duitschc afkomstge naamd J. A. P. B.( werd bij den landbouwer G. Lubbers te Egede (Overijsel) en zilveren heugel met geld uil liet kabinet gestolenterwijl de bewoners, behalve een klein meisje, afwezig waren. Dadelijk werd aangifte van dien diefstal gedaas en de vrouw door den rijksveldwachter in bewaring gebracht in den toren van Den Ham, om den volgenden morgen naar Almeloo te wor den getransporteerd. Onderweg naar den toren deed zij nog een poging om te ontvluchten, doch werd weer gavat. Zondagmorgen bleek het, dal zij uit den toren wzs gevlucht. Door een of ander werktuig zijn de steenen aan het luchtgat afgehaktwaarop zij zich door plaats gehad hebbende verandering voor de gasten verbergen zonde. Het toeval w ilde echter dat het dezen weldra bekend werd. Een der bij de tamilie Ludieke komende politieagenten had gezien dal de timmerman toen hij Anna 's avonds thuis brachthet ineisje omhelsd had. Zoodra hij zich in de eetkamer bij zijne kameraden had gevoegd hield hij het voor zijn plicht om zijne kameraden van hetgeen hij ge zien had op de hoogte te stellen. Juist op dal «ogenblik trad Marie binnen om het vleesch op tafel te zetten. De agenten wisselden eenige schertsende woorden met elkander, ja, zij gingen zelfs zoo ver in hun overmoed om zich regel recht roei hunne bemerkingen tot Marie le wenden. «Waar is uw ring gebleven, juffrouw Marie?» vraagde de een plagend. Ue balion nam eensklaps eene andere rich ting,» meende een ander, niet zonder ironie. «De bruigom heeft zich misschien ook nu nogmaals vergist,» riep een derde uit. «liet getuigt van weinig kiesch gevoel en von weinig opvoeding wanneer men tot een jong meisje op deze wijze spreekt,» bracht een jong politieagent in het midden. Wendt is natuurlijk, zooals gewoonlijk, weer galantschertsten de anderen spottend, het geen de jongeling echler niet opmerkte of niet wilde opmaken. Wordt vervolgd. dat gat op hel dak der consistoriekamer heeft gewrongen en zoo is ontvlucht. Haar kind van ruim I jaar, dat haar 's avonds was gebracht, heeft zij in den toren achtergelaten. De politie doet onderzoek. Nader verneemt mendat het den rijksveld wachter II J te Kielte, gelukt is de vrouw weder op te sporenwaarna zij naar Alineloo is over gebracht. AMERSFOORT, den 16 Juli 1891. Van alle verkiezingenwaaraan wij een be langstellend woord hebben gewijdwaren in den regel ons de periodieke verkiezingen voor den Gemeenteraad ter behandeling het lielsl, voornamelijk omd.U wij bij hel langduring zil- linglijdperk van aftredende leden in de gelegen heid waren hun werken cn stemmen gudeleslaan en voorat is ons dit thans zeer aangenaam bij de aanslaande verkiezingontdal alle vijf aflre- denden titularissen zijn die aan de beraad slagingen ruimschoots hebben deelgenomen en in coramissiën als anderszins van behartigenswaar dige werkzaamheid voldingende blijken gaven. Hel heelt ons daarom pijnlijk getroffendat de kiesv. Nederland en Oranje niet alle altredende ledendoch slechts twee hunner ter herkiezing proclameerdeen wat ons daarbij het pijnlijkst trolisdat zijhoogst ondankbaar handelende, uitgesloten heeft een hunnerjuist de mandie met allen grootelijks de eer der herkiezing ver dient want juist de heer v. Lansciiot Hubukcht heeft, bij trouwe, bezadigde vervulling van hel lid maatschap van den Raadmede hij vele zaken van algemeen nul en genoegendoch vooral als secretaris-penningmeester der Vereeniging tot Werkverschaffingen nog in den jongslen winter als Penningmeester der Commissie tol ondersteuning van door den strengen winter in nood verkeerende werklieden, rusteloos gearbeid om het beoogde doel volkomen te bereiken. De kiezers zullen echter naar wij verirouwen, erkennende de verdiensten der aftredende leden allen aanst. Dinsdag met glans herkiezen. Voor de vervulling van twee nieuwe Raads- zelels, tengevolge van vermeerdering der be volking, kunnen wij den kiezers aanbevelen: 1°. den heer Mr. J. HEYLIGERSdie in be sturen, commissiën en bij lal van andere zaken bewijzen gaf een door en door kundig en op velerlei gebied voortreffelijk ervaren en uitermate werkzaam man le zijnvolkomen geschikt aan hel mandaat van Raadslid ten beste le beant woorden ons voorspiegelendedat hijmet de andere raadsledenbezadigd aan de ziltingde- balten zal deelnemen; 2'. den heer MAURITZ F. VV. J. DE JONG. Zeer actief en bekwaam is hij bovendien iemand, die een open oog heeft voor de eischen des lijds. Geboren Amersfoorterwarrn aan stad en bevol king gehecht, werkt hij zeker gaarne mede tot haren bloei. Maar bovendien door zijne verkie zing zal ook thans aan het billijkheidsgevoel worden voldaanwant de gezindtewaartoe hij behoortvormt tme vij/de der bevolking terwijl onder vijftien raadsleden thans slechts één van deze gezindte zitting heelL Diensvolgens willen wij gaarne hopendat de Kiezers aanst. Dinsdag met overgroote meer derheid hunne stemmen zullen uitbrengenw i t stembriefje, op de aftredende lieeren Geel stembriefje, op do llceren Maandagavond ten 9 ure werd den nieuw- benoemden Burgemeester dezer gemeente aan zijn tijdelijke woonplaats in de Langstraat uil naam der Officieren alhier in Garnizoen een Serenade aangeboden door de kapel van het 5e Reg.-Infanierie. Begunstigd door schoon weder is deze serenade door een talrijke menigte mensclien bijgewoond, liet afsteken van Bengaalsch vuur, gevoegd bii hel fakkellicht leverde een lantastisch schouwspel op. Na afloop der serenade, die «cn ruiin half uur geduurd hadging hot Muziekcorps onder het spuien van vroolijke marschen en vooraf gegaan door een vroolijke menigte menschcn naai de Bergstraat waar het weid ombonden. In de vorige week slaagde o. m. voor het notarieel staatsexamen voor hot eerste gedeelte de heer A G. van Berkel, van Amersfoort. Aan «liet Centrum» wordt gemeld, dal de waarschijnlijkheid veld vindtdat Mr. J lleenis- keik Azn. als Kahinetslormeerder zal optreden. Ook van andere zijdon verneemt men dit en levens dal de vorming van een Ministerie van Zaken van gematigd liberale kleur., door hem wordt bedoeld. Bitr^orlijlio Stand rmi Amersfoort. GEBOREN 10 Julij Hendrik» Anna d. van Franciscus Cornelis Voskuilen en Maartje Sel- derbeek. 11 Julij Hendrika Johanna, d van Gerrit van Grootheest en Teunlje van Loenen. Geerlruida d. van Reijer Zwanenburgen Grietje Kamer. Meinier Wilhelmusz. van Fran ciscus Hendrikus van llainersveld en Anna Maria Heere. 13 Julij Gijsberla d. van Andries de Wit en Gijsberla Rutsclaar. Pieier Hen drik Janz. van Hendrik Christiaan Adolph de Jong en Jeanaette Lamberta Gerarda Goedigs 14 Julij Johannesz. van Leendert de Winter en Johanna Maria Houtendorp. 15 Julij Eli- sabelh Wilhelmina d. van Christiaan Klee en Christina van der Geld. 16 Julij Catharina, d. van Dirk Willem Gillissen en Maria Bauer. ONDERTROUWD: 10 Julij Coenraad Engel en Annetje van Kuijzeo. 16 Julij Gijsberius Vetkamp en Neellje RavesIooL Jan Tominel en Alijda van der Velden. GETROUWD: 9 Julij Anton Lodewijk Chris tiaan ter Bruggen en Pelronella Maria van lt- tersura Johannes Cornelis Boers en Jacoba de Goeij. Hendrik Verhoef en Gerritje van Keulen. OVERLEDEN 10 Julij Christiaan Wilhelmus van den Akker, 4 m 11 Julij Elisabeth Veenendaal6 m. 12 Julij Frans Rowond 48 j ongeh 15 Julij Johannes van Asch, 58 j! ongeh. 16 Julij Clasina van Winterswijk 4 j. ADVERTENT IE N. Heden overleed ons jongste DOCHTERTJE in de ouderdom van bijna 5 maanden. P. J. B. JACOBS. M. F. M. JACOBS-Hobs. 16 Juli 1891. TC KOOP een weinig gebruikte HAiDSEPAIIATUII van LIVA li, ook geschikt voor STOO VI- BEDRIJF. Ou (roomt 140 liters per uur. Prjjs f200 (inkoopprijs f396.) Brieven franco letters SMD Algemeen Adver tentiebureau Nijgii <Jc van Ditmar Rotterdam. Er wordt gevraagd met 1 AUGUSTUS e. k. eene nettezindelijke TWEEDE MEIDgoed kunnende werken P. G.voor NOODHULP of VOOR VAST. Te bevragen Bureau Amersfoortaohe Couraat, Muurhuizen. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den BUNSCHOTER VEEN- en VELDEND1JK brengen ter kennis van belanghebbenden 1°. datingevolge besluit van hunne Ver gadering ter Secretarie van het Hoog heemraadschap verkrijgbaar zijn gedrukte exemplaren van een rapport van den Ingenieur C. LELIJ Chef van hel Tech nisch Onderzoek der Zuiderzeevcreeni- ging, le 'silage, betreffende den iQ- vloed eener verhooging van de SLAAGSCHE DIJKEN te Hoog land en zulks tegen betaling van f 1, per exemplaar, zoolang de voorraad strekt. 2°. dat de Dijkgraaf en de Secretariste beginnen met Augustus e. k.op den laten en 3den Vrijdag van elke maand 's voorm tusschen 11 en 12 uur, ter Secretarie van het Hoogheemraad schap zitting houden en aldaar voor een ieder te spreken zijn over zaken het Hoogheemraadschap betreffende. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd M. v. BEEKDijkgraaf. Joh». KNOPPERS. Secretaris. De Secretarie is gevestigd te AMERSFOORT Lakgegraciit Wijk F No. 200.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2