Maandag* 3 Augustus 1891. Mr. J. n F. W. J. 4059. Uitgever Dit Mad Yerachijnt Maandag ra Donderdagmiddag. Akonaemeat per 3 maandon f 1.—Franco par JL H. VAN CLBBFF ƒ1,11. Advertentie1—regels «O Cte. elke regel moer 10 Ct*. Qroote letters naar plaatsruimte voor randea ea andore rafra iarigtiag geschiedt hooger prijsberekening. Legale efflmetleea eateigen. Adt per tegel 15 CU. JLeolaaes per regel 25 Ct». A/s. mummers 10 CU. hO©k Kortegraollt Wijk B 60 te Amersfoort. Bureau MUURHUIZEN Kenntsffeviiiff. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeentedat het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingenenz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier van hel Patentrecht over het dienstjaar 1891/92 aan den Ontvanger van 's rijks directie belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt le Amersfoortden I. Augustus 1891. De Burgemeester voornoemd F. D. SCHlMMhLPfiNNlNCK. MorgenDinsdag 3 Aug.geschiedtvan 's ochtends 9 tol des namiddags 3 uren, de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten van Utrecht en de verkiezing bij herstemming, van twee leden voor den Gemeenteraad van Amersfoort. Gp de grondendoor ons tijdens de verkie zingsperiode ontwikkeldworden wederom voor «de twee raadsplaatsen aanbevolen de lieeren en de kiezers dringend uitgenoodigd trouw Ier stembus optekomen. AMERSFOORT, den 3 Augustus 1891. De 33e verjaardag van II. M. de Koningin- Regentes is gisteren alhier gevierd met het uilsteken der vlaggen aan de gemeentegebouwen en vele particuliere woningenklokkenspel van nationale liederenenz. Te halltwee werd groole parade gehouden door de troepen van hei garnizoen, in bataille opgesteld op het terrein der infanterie kazerne en gecommandeerd door den luitenant-kolonel Putman Cramer Nadat zy door den Garnizoenscommandant Kolonel Bannier vergezeld door de chefs van de korpsen en diensten waren geïnspecteerd werd tweemaal gedefileerdwaarvan ae tweede maal door de inlanterie in versnelden pas en door de cavalerie iu draf. Een talrijk publi'ek was aanwezig en voor zeker hebben vele kenners hunnen lof niet onthouden aan de flinke houding en het net defileeren der troepente meerwanneer man in aanmerking neemtdal het grootste gedeelte der manschappen, wal de inlanterie betreft, eerst sedert Mei jl. in dienst is. 's Avonds was er concert van het stafmuziek corps van het 5e reg. infanterie, Kapelmeester de heer van Aken, op het fraaie verlichte terras van de Sociëteit «Amicilia», waarna in de groote zaal ruim gebruik van de gelegenheid tot dansen werd gemaakt. Ter eere van den verjaardag v. II. M.de Koningin- Regentes zal er heden, Maandagavond, door de Amersfoortsche Muziekvereeniging «Caecilia» een wandeling uoor de stad gehouden worden. De kiesverecniging «Amersfoort» heeft in hare vergadering v. Vrijdagavond jl. lot candidaat voor het lidmaatschap der Prov. Staten van Utrecht, aflredingslijd Juli 1892, den Heer Mr. II. J. II. baron van Boeizelaer van Ooslerhoutburge meester van Leusden en Sloutenburggesteld. Bij het examen te 'sGravenhage voor de Iloogduitsche taallager onderwijsis o. a ge slaagd Mej. E. S. van Ghecl Gildemeesler, van Amersfoort. De le luitenant E J. van de Poll, van het 2e bat. 5e reg. infanterie te Amersfoort is in zijnen rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers. Zekere P. V., die bij een buurman hier ter stede een handkar huurde heeft dezelve te Utrecht verkochtdoch is aldaar door den hoofdagent dc Jager aangehouden en naar hier getransporteerd, terwijl de kar in beslag is genomen. Na verhoor is hij als verdacht van verduistering ter beschikking der Justitie naar de gevangenis te Utrecht overgebracht. Hel is niet de eerste maal dat hij voor een dergelijk feit terecht zal moeten staan. Bij vennis van het Kantongerecht alhier is L. W., alhier wonendeveroordeeld tot hech tenis van 5 dagen of geldboete van 20 gulden benevens in de kosten van het gedingter zake het in bewaring nemen van goederen behoo- rende tot de kleeding en uitrusting van een krijsman benedon den rang van officierzonder schriftelijke vergunning door of vanwege den bevelvoerenden officier afgegeven. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Men houdt het voor zeker, dat koningin Emma in September hierheen komt om de leden der kamer te beëedigen cn om de nieuwe wet gevende periode zelf met een troonrede te openen. Of onze kleine vorstin daarbij dan tegenwoordig cal zijn, is nog onzeker, maar het tegendeel is voor het oogenblik niet vasigesleid. De kamer opening zal in elk geval dus voortaan weêr den ouden luister verkrijgen en de «prinsjesdag» van weleer zij het ook zonder dat de naam reden van bestaan heeft als speciaal Haagsch- nationale feestdag herleven. Het wordt nu weer eens een nieuwigheiden daar hebben we be hoefte aan. Het oude slijt spoedig af. Dat hebben we gis teren gezien bij de eerste wedrennen in dit seizoen op de baan van Clingendaal. Hel is waar 't was ongelukkig weer; de renbaan was ge heel door den regen doorweekt en het slijk spatte den dravers en rijders om de oorende zon hield zich achter dikke wolken schuilals schaamde ze zich (niet zóo geheel ten onrechte) voor zulke «hondsdagen maar met dat alles viel me het bezoek nóg tegen. Er werd mooi gereden; er waien flinke paarden op 'tveld, maar de toeschouwers waren wel te tellen. Over een 14 dagen zullen we zien of de animo er geheel uit is. Met ons zeebad Loosduinen dreigt het mis te loopen. De hypothecaire schuldeischers wille» niet wachten totdat de Engelschen de onder neming zullen hebben overgenomen. Er wordt van een voorgenomen executie gesproken. Het zou jammer zijnjuist op 't oogenblik dat door den voorgenomen bouw van een kinderzieken huis in de jonge badplaatsdaaraan weder eenig nieuw leven zal worden gegeven. Bij ver koop zullen 1e schuldeischers overigens niet beter varen dan bij afwachten. De voorspellingen van den Belgischen wcer- profeet Waelput komen vrijwel uit. Voor hel einde van Mei voorspelde hij eenige dagen goede warmte. Van den 29n tol en met de 31 n heeft zich die warmte goed doen ge voelen. Juni zou over het algemeen droog en schoon zijn. De warmte zou waarschijnlijk eerst na den 10n komen. Ook dit kwam uitalthans het laatste de warmte begon na den 18n. In Juli zou men wal regen en een weinig warmte hebben den 22n Juli zou eene vochtige periode beginnenmaar er zou minder regen vallen dan verleden jaar. Warmte hebben we in het begin een beetje gehad en 'tis bij «een weinig» zeer correct gebleven. En wat de vochtige periode betreft, daar weten we alles van. Voor Augustus luidt de agenda de eerste helft der maand wat regende laatste helft warmte. Prettig. De stad Readingin Pennsylvania wordt geteisterd door een ware vlooienplaag welke geweten wordt aan een aantal onlangs aangekomen fersche landverhuizers. Zelfs in de woningen der rijkste ingezetenen kan men 's nachts niet slapen en het moet dwaas zijn de radelooze bewegingen van fraai gekleede dames en heeren te ziendie zelfs op straat elk oo'genblik den strijd tegen de «vreesb're dieren» te voeren hebben. Een belangwekkend proces zal binnen eenigen tijd te Londen op de rol worden gebracht. Dokter Tenado, die een natuurlijk kind had aan genomen en opgevoed, weigert op den eisch der moeder liet haar terug te gevenop grond dat zij onwaardig is het groot le brengen. De moeder houdt evenwel haar eisch staande en beweert evenveel rechten op ditals op een wettig kind te hebben. Met verlangen wordt een beslissing van den rechter tegemoet gezien Gevonden op den openbaren weg Een ring met 8 sleutels, Een vingerring en een blauw koralen halskettinkje met gouden sluiting. Rechthebbenden vervoegen zich ter lerug- bekoming aan het bureau van politie. Kenuisgeviug. De BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift om vergunning lot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van AALBERT KUIJER in hel perceel wijk C n°. 21laatst bewoond door P. VERSTEEG. Amersfoort, den 3. Augustus 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNING*. De Secretaris, W. L. SCUELTUS. ADVERTENT IE N. Verloofd FRANCINA RINTEL iSAftC LEUVENBERCt. Amersfoort. Receptie; 15 Aug. 1S91. Gouda. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Vaderbehuwd- en grootvaderde WelEerwaarde Zeer Gel. Heer JAN HENDRIK GEERTS, in den ouderdom van ruim 85 jaar. Namens kinderenbehuwd - en kleinkinderen H. J. GEERTS. Amersfoort, 29 Juli 1891, Op verlangen van den overledene zullen er geen uiterlijke teekenen van rouw worden gedragen. De dochtertjes ons 31 Juli geborenwerden ons heden dooi den dood ontnomen. B. VAN 't EIND en Echtqenoote. Amersfoort, 3 Aug. '91. Volstrekt eenige kennisgeving Heden overleed tot mijne diepe droefheid mijne geliefde Moeder Mevrouw GEERTRUIJ, ELISABETH HONSTEDE, Wed. van den WelEerw. Z.Gel.Heer Ds. G. D. OTTOin den ouderdom vau ruim 85 jaren. Wed. A. C. WETSELS-Orro. Amersfoort, 29 Juli 1891. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden va* onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder betuigen wy onzen hartelijken dank. W. H. KAM E. KAMMetzelaar,

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1