as 4062. Donderdag1 13 SS® Augustus 1.891. EEN TEEMT LETffl! Politieke Revue. FEUILLETON. mm® comm. Uitgever Oit blad rorschijnt Vaandag en Donderdagmiddag. Aboanaiaeat per S m&auden f 1.Frasen per Bur0ilU A H. VAN CLEEPF P0'1 Adrertenti#i regel» 80 Cu.«Ike regal Hear 10 Ct«. Oreote letten «aar MUURHUIZEK plaatsruimte voor randen en andere eatra iarigtiag (eacbiedt huuger prijsberekening. Legale te Amersfoort ofieieêieen onteigen. Adv per logel IS CU. Reclame» per regel IS Cte. - Afz. nummert 10 Cta. hO0k KOrtegrACht Wijk B 80 Te Vichy is grootvorst Michael ontvangen als «en regeerend vorst, extra-treinen voerden dagelijks honderden belangstellenden aan. De- toogingen ten gunste van Rusland zijn op Fran- schen bodem aan de orde van den dag; als men maar een nootje te hooren krijgt van het Rus sische volkslieddan komt men in extasede vivos weergalmen en men laat de muzikanten blazen tot zij blauw zien en zelf schreeuwt men zich heesch. Even enthousiast als in Frankrijk schijnt men te Moskou te zijn geweest tegenover de Franschen en men schijnt de perken daar wel eenigszins te huiten te zijn gegaan, zoodat men 't in hooger sferen wat al te kras vond, en eigenlijk inwendig blij was dat de geliefde gasten goed en wel op het zilte water dobberdenden steven naar John bull's eiland gericht. Uil Kopenhagen wordt van een aanslag op het leven van den koning melding gemaakt, waaraan deze slechts door zijn groote tegen woordigheid van geest ontkomen is. Donderdag namiddag deed hijals naar gewoontegeheel alleen een wandelrit in een bosoh op een af stand van een mijl van het kasteel van Bcrns- dorf gelegen. Plotseling kwam een met 2 paarden bespannen rijtuig, waaiin een twaalltal mannen waren gezetenin volle vaart op hem aan gereden met hel kennelijk oogmerk om hem in een sloot te rijden. De koning wist echter goed ruiter als hij is, een botsing le voorkomen. Door den koning zelf werd het voorval twee dagen geheim gehouden, terwijl het nog niet zeker isol er verder werk van zal worden gemaakt. De geruchtendat Engeland voornemens zou zijn het eskader der Middellandsche zee aan merkelijk te versterken, houden aan. Twee pantserschepen en kruisers van het nieuwste type zouden aan het eskader worden toegevoegd met het oog op een mogelijke Russisch-Turksche ol Russisch-Fransche alliantie en ten einde even tueel een ontmoeting van Rusland's eskader der Zwarte zee met Frankrijk's eskader der Middel landsche zee te verhinderen. Uit Konsiantinopcl wordt gemeld dat Rustem Pasha bij lord Salisbury pogingen heeft gedaan tot liet hervallen der onderhandelingen over de Eene schets uit de groote wereld. 6) Naar 't Duitsch door S. Hij kwam vooral in het tweede jaardat ik in Taganrog woonde dikwijls bij ons eten; bij deze gelegenheid streelde hij mij herhaalde malen de wangen en gaf mij de liefste bij namen.0, geloof mij, een ieder had ik met vreugde tot man genomen om uit die hel te komenmaar Mazzali niethem niet, om geen enkelen prijs llij had eene veileglimmende huid en koude vochtigeklamme handen als hij mij aanraaktedan was het mij als of ik een pad voelde en als hij zijne blauwachtige dikke lippen lot een akeligen grijnslach vertrok dan werd het mij angstig te moede. Neen, dien man kon ik niet nemen.» Wederom schepte Wera een oogenblik adem. Ik durfde geen woord spreken om haar niet in hare herinneringen te storen. Weldra ging zij dan ook voort: Eindelijk brak dan de Pinksternacht aan, die over mijn leven besliste, liet is nu bijna drie jaar geleden. Ik ging steeds met mijne moeder naar de Grieksche kerk die zich op niet verren afstand van onze woning statig verheit. Zonder ling is het dat mijn vader ons nooit verbood om daarheen te gaanevenmin als dat hij ons dwong om zijn geloof aan te noiuen. Ik ver onderstel dal hij dit niet deed uil de over tuiging dat wij volgons zijne leerna onzen ontruiming van Egypte. Salisbury gaf te verslaan dat hij, bij afwezigheid van al zijne collega's, niet alleen een antwoord geven kan, niettegenstaande zijn levendig verlangen om den sultan ter wille te zijn. Hij is intusschen eveneens van rncening datnu er sedert de jongste onderhandelingen met Wolff vier jaren verloopen zijn de vei an derde omstandigheden eene machtiging lol het hei vatten der bedoelde onderhandelingen noodig maken. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Porte aan de ambtenaren in Macedonië bevel gezonden heeft de ingezetenen van Bulgarije vrijelijk hun nen godsdienst te laten uitoefenen zonder tus- schenkoinst van Grieksche priesters. Hierdoor wordt eene ernstige grief weggenomen. Aan Daily News wordt uit Athene gemeld, dat de Grieksche regeering de Turksche onder het oog heeft gebracht, naar aanleiding der voortdurende regeeringloosheid op Kretadat het wenschelijk is de rust op het eiland le her stellen door het teruggeven van de in 1889 op geheven voorrechten. Dit optreden van Grieken land schijnt voornamelijk le geschieden met het doel de bewoners van Kreta tevreden te stellen, dewijl deze verbitterd zijn tegen de tegenwoor dige Grieksche ministersdie geheel in strijd handelen met hetgeen zij vroeger in de oppo sitie gezegd hebben. In de nabijneid van Kensington viel het Vrij dagmiddag een vreeselijk spoorwegongeluk le New-York voor. De 53jarige Mrs. Eliza Haifer deed met hare beide kinderen, den 14jarigen Lauwrence en den 11jarige Hilean een pleizierrit. Het begon te regenen en de kap van het buggy was opgezet, terwijl ook de zijkleeden waren neergelaten. Hel rijtuig naderde aan de I19ih sl. de spoorbanen der Pan-Handle en geen dergenen die er in zaten bemerkten het naderen van een trein. Haastig de spoorbaan willende kruisen werd het lichte rijtuig door een zuidwaarts ijlenden passagierstrein in een oogwenk verpletterd. Mrs. Haifer kwam als lijk op den grond terecht, nadat de locomotief haar voelen ver had omhoog ge slingerd. De kleine Hilean stier! al heel spoedig aan bekomen wonden en de jonge zoon der weduwe deed zulke zware kwetsuren opdat er aan zijn levensbehoud gewanhoopt wordt. De trein zelf kwam ongeveer 50 voet van de dood verdoemd waren. Ons bereidde die kerk bezoeken de eeltige vreugde in ons zoo treurig en somber leven. De koorknapen zongen altijd zoo zuiver, zoo schoon de wierook geurde zoo bedwelmend en wij behoefden niet elke seconde te sidderendat onaangename woorden of vloeken ons toegevoegd werden. U kent zeker wel de prachtige Grieksche kerk in Taganrog, waar de godsdienstige plech tigheden met zooveel luister gevierd worden? Hoe roerend klinken daar de treurige grafge zangen als de aandachtige menigte aan het graf van Christus bidt. En als dannadat die sombere tonen weggestorven zijnplotseling de groote altaardeuren geopend worden en de priester verkondt«Christus is opgestaan odan blijft er geen oog droog. Otoenmaals werd het mij ook zoo week hartig te moede, alsof voor mij eveneens het uur der verlossing moest slaan. En wel dadelijkAandachtig biddend hief »k den blik tot hel Moedergodsbeeld op. Daar staarden mij plotseling twee schooneblauwe oogen mede lijdend aan zijne oogendie van mijn ge liefden armen Konny. En ik wist eensklaps, dat ik nic: meer veriatan wasdat hij mij voortaan liefhebben zou Mijne moeder was vermoeid en wilde naar huis gaandoch ik smeekte haar zoolang, dal zij mij toestond om de heilige processie in de stad te volgen. Mijn vader was immers voor den morgen niet le huis le verwachten en welk leed kon mij te midden van al die biddende» overkomenin den nachtwaarop ieder zich liefdevol en weekhartig gestemd gevoelde. Nauwelijks had mijne moeder zich verwijderd plaats des onheils lot staan Niemand was hier rechtens te beschuldigen Al hel mogelijke was gedaan om de ramp le voorkomen maar alles te vergeefs. De wed. Haifer dreef een saloon aan den hoek van Liberty- en 115lh st. De lijken der veron gelukten zijn naar dat huis vervoerd. Een proces om millioenen. Ernest Dale Owen van Chicago heeft voor de BondsrechtbankJohn T Boyd, de Nevada Bank van San Francisco, John 0. Steinheimer en L. Osborne aangesproken voor een schadever goeding van 2,300ft)00. doll. Mr. Owen is de beheerder der nalatenschap van hel vermogen van den Mexicaan Jose Ignalio Ronquilla Doze had van de regeering een uitgestrekte opper vlakte gronds in Preridio County Texasgekre gen waarvan de aangeklaagden voor 2.000,000 doll, aan zilver en voor 150.000 doll aan hout zouden verkregen hebben. Deze beweren door aankoop eigenaars van dien grond geworden te zijn. Onlangs liet de Parijsche tooneelspeelster Leonide Leblanc in het hótel Drouol haar sic raden verkoopen. Daaronder bevond zich ook een kostbaar halssnoer van parelen, haar iu- dertijd door een harer rijke aanbidders ge schonken en op eene waarde van 50000»1 geschal. Twee diamanthandelaars meenden een bijzonder koopje te hebbentoen zij hel hals snoer voor 180000 Ir. konden koopen. Nu cellier weigeren zij het halssnoer in ontvangst te nemen, omdat bij onderzoek gebleken is, dat de oude parelen er uit genomen en door anderevan geringer waardevervangen zijn. Leonide Leblanc heeft nu de beide kooplieden bij deurwaarders-exploit opgeëischt de parelen in ontvangst te nemen en te betalen. Op den cata logus stond alleen«een prachtig vierdubbel halssnoer van parelen,» maar verder niets. In- - dien dus de koopers hadden geloofddat zij met het bekende kostbare halssnoer te doen hadden dan kon de actrice die dit nooit heeft beweerdhiervoor niet aansprakelijk gesteld worden. De koopers blijven weigeren te betalen, zoodat een proces te wachten is. Daarbij zullen zij den schenker van het snoer als getuige laten dagvaarden, ten einde de echtheid der parelen na te sporen. of Konny trad aan mijne zijde. De kaars die hij zooals elk geloovige in de hand hieldwas uitgegaan en hij verzocht mij verlol om haar aan de mijne te inogen opsteken. Doch ik be greep weldat het zijne bedoeling wasof hij mij beminnen mocht en ik reikte he n mijn licht alsof het mijn hart wareterwijl ik een schuchter «ja» Duisterde. En, hij verstond mij... Zijne oogen glinsterden en zijne vingers om sloten mijne handwaarop wij beiden oot moedig tot het Moedergodsbeeld opzagen en als uil één mond zeiden «In Eeuwigheid, amen!» Eerst daarna volgden wij de menigte naar buiten. Nog nimmer heb ik heerlijker ochtend be leefd. Hel was eerst midden April, doch het was daarbuiten zoo zoel er. warm, alsof het zomer ware. Overal vertoonden de boomen knoppenin de tuin kwinkeleerden de vogels al hun best, waaraan zich het gului dor kerk klokken paardewelke heinde en verre ver kondden «Christus is opgestaande ver lossing is aangebroken In eene onafzienbare schare bewoog zich de heilige processie door de enge straten; dc priesters met de kerkelijke vaandels hel eerst, dan de koristenjubelende liederen zingende en eindelijk de geloovigen gelukkig lachend schertsend doch in het diepst hunner ziei ge troffen. Op de marktplaats ontmoetten wij de tweede processie en nu werd er eerst naar hartelust gezongen. Vet volgens begaf men zich langzaam naar huis Groep op groep ontbond zich ora lnor en daar te verdwijnenzorg- dragende, dal de kaarsen niet uitdoofden. Want,

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1