het volgende medegedeeld «De maatregel is genomen zoowel in het belang van bet rei/end publiekals in dat van den dienst der Maatschappij. De viijhcidaan een ieder gelalenom op de perrons te komen ook zonder dal hij zich op reis begeellol iels in verband met bet aankomen ol vertrekken van treinen heelt te verrichten, heelt aanleiding gegeven, dal op een aantal stations het perron cihs verzamelplaats is geworden van lieden •die er niel behooren te komen en de bewegingen, ■zoowel van de reizigersals van de beambten •van den spoorwegdienst, belemmeren. Daartegen Ik«n alleen worden gewaakt door den toegang Hot de perrons slechts open te stellen voor «reizigersdie hun plaatsbewijsen nicl-reizi- 41 ers die een toegangsbewijs kunnen vertoonen. •Aan uw verzoek om mede te werken tot op telling van een maatregel, die alleen in het sbelang der goede orde is genomenen die niel ïn snijd is met de bestaande wettelijke ver- «ord'-ningenkan door mij geen gevolg worden gegeven. Uwe bewering, dal de perroukaartjes slechts geldig zouden zijn gedurende liet uur, waarin zij worden afgegevenschijnt op een misverstand te berusten. Blijkens bericht van den directeur-generaal der Ezploiiatie Maat schappij zijn die kaartjesvolgens de gegeven voorschriltennog geldig gedurende het uur, volgende op dat, waarin zij zijn algegeven.» In No. <4061 van 10 Augustus jl. zijn vermeld de discussion der Kamer van Kooph. en Fabr. te Ainersloort omtrent de «perronkaartjes» en ■werd toen hel thans gepubliceerde antwoord des Ministers nopens dit onderwerp in dien geest van ZExc. door de Kamer tegemoetgezien. Nu er echter zoo druk sprake is van per roukaartjes, is het wel wenschelijk dat zich ook de aandacht des Ministers spoedig en prac- lisch op de perrons zelve vestigewat Amers- fooit betrefteen voornaam Centraalpunt des Rijks, alwaar bij dag en avond, ook nog zeer laat, een zeer groot getal treinen aankomen en ver trekken en waar de perronloesianden van dien aard zijn dal het wei te verwonderen is er nog geen ongelukken zijn voorgevallenbij den breeden overgang over de menigte rails door reizigers, reizigsters en kinderen van het eene perron naar het andere. Daarbij zij nog gevoegddat men op de onoverdekte Amersloorische perrons van het oude spoorstation fel blootgesteld is aan aller hande soorten van ongunstig wederwaardoor n.enlgeen er eene ziekte opdeed en zal opdoen. Bovendien hebben een massa dorpenmet geiinge bevolking, zoowel in ons land als in vt buitenlandbeter en doelmatiger stationsge bouwen dan Amersfoort, de tweede stad der provincie Utrecht. Het is werkelijk schande dat in 2S jaren tijd, namelijk sedert in 1863 de eerste spoortrein er arriveerdenog geen ordentlijk stationsgebouw en stationsomgeving zijn daargesteld. Gevonden op dea openbaren weg Een parapluie. Een embrasse. Rechthebbenden vervoegen zich ter lerug- "bekoming aan het bureau van politie. kennisgevingen. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de llaad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdagden 20. Augustus aanstaandedes namiddags halltwee. Amersfoort, den 17. Augustus 1891. De Burgemeester voornoemd F. D. SCUIMMELPEN.N1NCK. voor hel heilige Mocdergodsbceld. «Zweer hij je eeuwig zieleheil dal je met Mazzali trouwen zult,» beval hij mij. Ik zag dat hij hij deze woorden naar zijn rechlar laars lasttewaarin hijvolgens gebruik dei' boeren, steeds een mes droeg. Een doodelijke angst maakte zich van mij meester cn nauwelijks wetendewat ik deedzwoer ikwat hij van mij cisehle. Djarinede was de woestaard tevreden gesteld en inel een akelig grijnslachen sloeg hij de deur van mijne kamer dicht. Ik ijlde naar mijne moeder. Het bloed stroomde langs haar gelaat, wam zij had zich bij het vallen aan een ijzeren koffer bezeerd. Ik kon niemand ter hulpe roepen, want mijn vader zou natuurlijk niemand boven willen zien. Ik moest mij dus vergenoegen om de diepe wonde mei koud water uil le wasschen en om haar daarna met een handdoek te ver binden Vervolgens droeg ik de half bewuste- Inoze in mijn bed en ik was dankbaar, toen tij eindelijk vrij rustig insluimerde. Mijn vader hoorde ik nog steeds in zijne kamer, die door eene deur met de mijne verbonden was op en neer gaaneene andere uitgang bezat zij niet Plotseling viel mijn oog op bet vensterzonder mij te badenkenrukte ik het open en sprong naar beneden in onzen tuin hetgeen maar eene geringe hoogte was. Onze gronte holhond sloeg aan bij dal onverwachte geritsel. Wordt vervolgd. De BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Brengen ter kennis van hel publiekdat door hen aan G. WOLBERS en zijne rechtverkrijgen den voorwaardelijk verguning is verleend om eene stoommachine van zes paardenkrachten te plaatsen in het perceelalhier gelegen aan de Kampstraat, wijk C No. 94kadastraal bekend onder sectie ENo. 3442. Amersfoort, den 17. Augustus 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester F. D. SCHIMMKLPENNINCK. De Secretaris W. L. SCHELT US. Uit 's Gravenhage wordt van Vrijdag gemeld Den Haag is in de laatste dagen door vreem delingen als overstroomd en te Scheveningen was 't in jaren zoo vol niet. Als bet weer nu maar wat meewerktwant de tweede helft van Augustus en 't begin van September, die door Waclput zijn aangewezen als de schoonste ge deelten van den zomer, hebben veel goed le maken. Wat mijbij het druk bezoek van vreem delingen in deze dagen trof, was de weinige animo bij de wedrennen op Clingendaalwaar van we gisteren de tweede journée voor 'tjaar hadden en ultimo dezer de laatste meeting Of schoon 't weer zeer gunstig en 't terrein droog waswaren er geen duizend mcnschen op tri bunes en terreingeen 5Ü rijtuigen in 't mid denpark. De komst van den groothertog van Saksen gaf aan het altijd interessante sportfcesl nog eenig relief maar hel was en bleef een kalme vertooning. De salon van de Teeken-maatschappij beval dit jaar slechts 110 kunstwerken. De buiten- landsche leden (eereleden) hebben zich ditmaal dapper geweerdbeter dan de Hollanders, van wie er velen op 't appél ontbreken o. a. Apol, Bles, Bisschop, Eerelman, Sadée, Vrolijk c. a. Wat er ismag inlusschen gezien worden. De prins en prinses van Wied kwamen reeds den eersten dag kijken cn kochten eenige mooie aquarellen. Te Scheveningen begint men zeer druk aan hel brengen van afwisseling in de kurzaal-ver- makelijkheden. Nu de poppententoonstelling ten einde loopt (Zondag sluiting)komt de theater- galerij en daar kan men nu heel wat goeds van den impresario Schurmann verwachten: Reichem- berg en Mari KolbRejane en Coquelin zullen elkander opvolgen. Daarenboven beginnen in de volgende maand ook de opvoeringen van operettes etc. door den nieuwen directeur van onze Fransche opera, den heer Merlensdie naar ik hoor, zeer gelukkig moet zijn geslaagd in de keuze zijner sujettenook wat 't uiterlijk schoon betrefteen niel geringe taclor voor het sudcès Een vreeselijk ongeval heelt Dinsdag Deo Haag doen sidderen. Een bekende dame, mevr. T. v. B-, geboren v. E.een niet onverdienstelijk schil deres sedert eenigen tijd aan melancholische aanvallen lijdende, heeft zich op de rails van de Rijnstoomtram geworpen en is letterlijk door een aankomende tram vermorzeld Een vriendin, die haar vergezelde deed vergeefsche en krach tige pogingen om haar weg te trekkenmaar zij wierp zich achterover en ondanks de in spanning van den machinist om de tram tijdig te doen stoppengingen locomotie! en eerste wagen over haar heen. Haar lijk was schier onherkenbaar. De dagbladen hebben hel aan een ongeluk toegeschreven dat is onjuist en de billijkheid vordert dil openlijk te zeggen, omdat dit droevige geval anders ook weer voor rekening komt van de trainondernemingen, die 't in den laatsten lijd toch al vrij hard hebben te verantwoorden. AMERSFOORT, den 17. Augustus 1891. Donderdag, 20 Augustus 1891, namiddags halltwee, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punien van behandeling zijn 1. Onderzoek van de geloofsbrieven der be noemde raadsleden. 2. Eerste aanvullings-kohier van den hoofde- lijken omslag, dienst 1891. 3 Advies op hel request van den kapt.-adjud. Schrek tot hel rooien van boomen. 4. Rekeningen van de GemeenteSchutterij het burger Weeshuis, het burgerlijk Armbestuur en de Kamer van Koophandelallen over 1890. 5. Benoeming van een lid der openbare ge zondheids-commissie. Woensdagavond 19 Aug. zal op hel terras der Sociëteit Amicitu een concert worden gegeven door het Stafmuziekcorps van 't 5e reg. Inl. Direc teur de heer G. K. G. van Aken waarvan het Programma is als volgt 1. «llohenzollern Ruhm» marsch Weissen- born. 2. Ouverture «Raymond ou le secréi de la Reine,» Amb. Thomas. 3. «La Séré- nata» Yalsc Espagnolc, 0. Métra. 4. Souvenir I de Verdi, Grande Fanlaisic, van Aken. Pauze.— 5. Ouverture «Ruy Bias.» Mendelssohn. 6. a. «Abendlied.» Bob. Schumann. b. «Ros- signol» Polka pour picolo solo, Sleenehruggen. 7. «Aufforderiing zum Tanz,» Introduction und Rondo, C. Al. von Weber. 8 Grosze Fan tasie nacb Motive der oper «Der Fliegende Hol lander» von Rich. Wagner, Fr. Blumentrilt. Aanst. Woensdag zalzooals in nevensst. adv. is omschrevenkapitein Léon Mary met zijn luchtballon «Wilhelmina» in den tuin van het lokaal «de Arend» opstijgen. Daar heelt men een ruim en vrij uitzichtzoo dat de toeschouwers uilstekeod in de gelegenheid zijn om dit belangwekkende schouwspel onbe lemmerd gadeteslaan zoodat velen, dit wetende, daarvan ongetwijfeld getuige zullen zijn, vooral, wijl de matige entreeprijzen (50 cents bij in- teekening, 75 cents op den dag der opstijging) daartoe medewerken. Omtrent de Miniatuur Parachuteaanvang van vulling en opstijging cn het tevens daarbij le geven concert verwijzen wij naar de advertentie. De gemeente-rekening over 1890 wijst in ont vangst aan f 190,979.864, in uitgaaf f 177,262.64, en sluit alzoo met een voordeelig saldo van f 13.717.22J. Tot rentmeester van het college van de Malen - geërfden op het Hoogland is in eene verl. week gehouden buitengewone algemeene vergadering door de geërfden benoemd de heer P. 11. van Haselenmakelaar alhiermet 29 van de 39 geldige stemmennadat door de vergadering was beslist, dal uit de geërfden een rentmeester moest worden verkozen. Yrijdag zijn de alhier in garnizoen liggende batterijen veldartillerie uil de legerplaats bij Oldebroek teruggekeerd. Aan hel station werden zij opgewacht door heeren olficieren van het garnizoenmet het muziekcorps van hel 5w regiment infanterie. Vrijdag is door de nieuwbenoemde olficieren bij hel 5. regiment infanterie voor hel front van den troep de gevorderde eed afgelegd. Na afloop van die plechtigheid werd door den troep met de muziek aan het hoofd voor hen gedefileerd. In de zaak van W. J. S.provisor in eene apolheek te Waalwijkdoor het gerechlshol te 's Hertogenbosch veroordeeld tot 6 jaar gevan genis wegeis poging tot moord door middel van vergiftiging gepleegd op zijne vrouwcon cludeerde de advocaat-generaal Gregory voor den Hoogen Raad tol vernietiging van hel door genoemd gerechtshof gewezen arrest en ver wijzing der zaak naar een aangrenzend gerechts- hol om opnieuw behandeld te worden. Te New-York heerschte den 10 Augustus eene buitengewone hitte. Des middags reos de warmtemeter tol 92 graden in de schaduw. Het was de heetste Augustusdag sedert 20 jaar. Tegen Charles Devonportzich noemende Sequah is verl. week door de arrondissements rechtbank te Bergen-op Zoom een boete van 1300, subsidiair 60 dagen hechtenis geëischt, wegens hel onbevoegd uitoefenen van genees kundige praclijkbenevens lol f 200 boete sub sidiair 40 dagen hechtenis, wegens het onbe voegd verkoopen van geneesmiddelen. In de laatste negen jaren werd do akte als onderwijzer ol onderwijzeres achtereenvolgens uitgereikt aan 720 746 806. 735 758. 7*20, 697, 611 en 669 personen, alzoo aan 6462. Waarlijk een respectabel getal. Er bestaat voor ongehuwde vrouwen eene uitstekende gelegenheid om haar geluk een echtgenoot le vindenen wel in de Argentijnsche republiek. Op de zestien mannen treil men daar ééne vrouw aanterwijl de on gehuwde heeren niets liever wenschen dan zich eene levensgezellin aan te schaffen. Zoodra er «eene nieuwe vrouw» met dien naam wordt elke vreemdelinge betiteld aangekomen is beijveren zich wel vijftig mannen om haar hot hof te makenmei hel doel om haar tot de zijne te verkrijgen en hijwien dat gelukt wordt als een held beschouwd. Het komt er niet op aanhoe oud de dame is, en hoe zij er uit ziet zij wordt in een woord met open armen ontvangen. De tijd van beraad voor beide par tijen mag niel langer zijn dan drie dagen. Ol de «echtscheiding» er even vlug kan ge schieden als de «echivereeniging» wordt niet gemeld. Te Avesnes zijn gister twee hoofdmannen van een moordenaarsbende ter dood gebracht. Men moest een hunner met geweld het hoofd onder den bijl houden. Hij verweerde zich als een [azende.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2