gedregd De zwemmeester is onmiddellijk in arrest genomen. Inbrekers. Ken Engelsche dievenbende heeft een nieuwe methode toegepastede beste 't in gebruik», hoogst waarschijnlijk tot nog toe want hel is de politie tol op dit oogenblik niet gelukt een dor boeren inbrekers te snappen. Zij begin nen met naar een badplaats te gaan daar snuf felen «ij in de registersintormeeren wie van de gasten' zyn woning onbeheerd heeft achter- gelalen wie een meid of bewaarder thuis hebben enz. enz. Wanneer zij zich daarvan goed op de hoogte liebnen gesteldbegint het eigenlijke •werk. Zij vertrekken naar de plaatswaar ze -weten dal een rijk seigneur zija woning- onbe- •hee:-J heeft gelatenop hun gemak maken ze walschc sleutels, die op d« deur passen en door snuffelen 'tgansche gebouw, alles meenemende '.vat waarde bezitliefst effecten. Dan stappen ■ze op den treinen vóór de politie eenige lucht won de.» diefstal heeft zijn zij reeds verre. Deze methode moet den dieven reeds tamelijk goede inkomsten hebben opgeleverd. Dj ftolterd. Rechtbank heelt J. W., uitgever van het blad <De Medusa,» wonende le Rotter - ■damwegens smaadschrift en beleediging veroorJeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Tegen eene dienstbode uit Deventer zijn zware vermoedens gerezen van in de laatste weken ten huize van de dames B. aldaar, bij wie zij dienst baar wasbij herhaling brand te hebben gesticht. Te Chicago was het 96 graden in de schaduw Na den middag viel de temperatuur 20 graden. Et hadden gevallen van zonnesteek plaats. Te Valkenswaard sloeg Donderdagmiddag om streeks één uur de bliksem in de woning van den landbouwer Prins. In de kamerwaar de bliksem zich vertoonde en ook weder een uitweg vond zaten tien personen aan een tafel koffie te drinken. De koffiekan werd over de tafel heengeslagen terwijl kalkblokken van den muur werden losgerukt en een paar vensterruiten verbrijzeld. Een wonder is hetdat er geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad Gegageerde koloniale militairen. Militaren, -die den Indischen dienst met gageraenl dan wel anet paspoort verlaten hebben en willen sollici- teeren oaar eene betrekking, door den Minnister v^n Koloniën te begeven, raden we aan die ver zoeken niet op te zenden naar het Departement wan Oorlog, maar ze rechtstreeks naar den Mi- nisier van Koloniën te stureu fper ongefrankeer* ■den brief)waardoor de behandeling der aan vragen natuurlijk spoediger kan plaats hebben, dan dat die verzoeken langs een' omweg aan laatstgenoemd Departement terecht komen. Aardappelen koken. Nieuwe aardappelen werken niet gunstig op het danneostelsel. Om ze zoo te kokendat zij niet meer gevaarlijk en veel lekkerder zijn, zette men twee ketels tegelijk le vuur. den ceneo met de aardappelen erin, -op da gewone wijzeden anderen alleen met •water. Koken de aardappelen, dan giete men dadelijk het vuile (solanine houdend) water er af. voege het kokende water uit den tweeden ketel er bijen late ze dan gaar koken. Wie de aardappelen eens zoo bereid hoeft, doel hot nimmer weer anders. hare reeds warmte gevende stralen den kleinen heuvel Zij rustte in vredeik gunde haar die eindelijk verkregen rust ten volle Nauwelijks van het kerkhof thuiskomende -waar ik lang verwijld had 't was mij daar ook zoo wèl le moede trof het mij pijnlijk dat hel lijkmaal reeds in vollen gang was. Mijn vader zvt aan het hoofd der lange, breede tafel, de ledige stoel mijner moeder stond aan zijne rechterhandterwijl zijne vrienden met hunne vrouwen en kinderen onophoudelijk dezen le digen stoel «toe dronken.» liun gelaal was vuurrood gekleurd, de vrouwen wischlcn voorl- duiend de rijkelijk vloeiende tranen van de wangendaarbij de deugden van de overledene roemende, terwijl de mannen den diepbedroefden weduwnaar troostwoorden toevoegden. Dat alles verhinderde niet, dal men zich rijkelijk le goed deed aan de smakelijk toebereide spijzen en dal de glazen geen oogenblik ongevuld bleven en dat alles geschiedde ter eere van de over ledene 'Mazzali zat aan de linkerhand mijns vaders en nog schrikwekkender uitziende dan gewoon lijk. Toen ik binnentradijlde hij mij dadelijk tegemoet, noemde mij zijne lieve bruid en geleidde rnij naar mijn vaderopdat hij ons zeg-men zou. Deze kuste inij driemaal op de lippenwaarna alle da gasten mij naderden en moest ik het mij laten welgevallen, dat elk hunner mij diep bewogen omheinde en rnij met allerlei banale geliMWêfischen overlaadde. Wordt vervolgd. Een guitige zelfmoordenaar heeft de Via St. Na/zaro le Verona in opschudding gebracht De goede man had twist met zijne sterkere weder helft en daar deze weer .de overhand behield en met eene slemdio haren echtgenoot door merg en heenging, hem toeschreeuwde(Daar moet een einde aankomen vluchtte de bang geworden man met de woorden: «Ja, daar zal een eind aan komen in den put 1» Da vrouw zag haren echtgenoot over hel erf snellen over den muur van den put klimmen boorde zijnen laatsten ontzellendcn angstkreet en vernam een doffen val. Daarna werd alles stil. Nu was eens klaps hare woede tegen den echtgenoot ver dwenen en oprecht berouw maakte zich van haar meesterweenend ea schreeuwend liep zij de straat op en riep de buren te hulp. Met ladders en stangenstrikken en lantaarns ge wapend, kwamen de dapperen van allo kanten toesnellen en begonnen het moeilijke reddings werk terwijl de berouwhebbende vrouw met hare kinderen schreide en jammerde. Het waren bangeverschrikkelijke minutentoen het na veie vergeefsche pogingen geluktetwee krach tige mannen in den put te doen afdalenoin den verongelukte uit de zwarte diepte op te halen. Met ingehouden adem verbeidden allen het resultaat. Doch eensklaps hoorde men achter het tuinhek eene stem roepen: alle, hola! Wat is dal daar voor een oploop op mijn erf en de doodgewaande kwam le voorschijn. Ilij was loos genoeg geweest ora in plaats van zichzelven eenen dikken steen in den pul le werpen. Met een uitroep van vreugde wierp zijne vrouw zich in zijne armen en gaf hem de zoetste namen en kussendie hij ooit gekregen had. Anders de buren zij bonden de meegebrachte louwen aan elkaar en dienden den grappenmaker daarmede een flink pak slaag toeook zijne vrouwdie hem niet loslietkreeg li3ar deelnadat de echtelijke vrede op die wijze hersteld wasver lieten de buren hel ert Uit Valkenburg (L.) meldt men van 16 dezer: De maréchaussee alhier ontving dezen nacht bericht dal er te flunnecuragemeente Nulh (L.), gisterenavond eene misdaad gepleegd was op den leidekker Cuijpers 41 jaar, dien men met een stuk hout dusdanig legen het hoofd had geslagen, dat hij réeds tel uur na midder nacht aan de gevolgen was overledenterwijl van dezen moord verdacht werd diens broeder M. IL Cuijpers, oud 31 jaar, wonende te Val kenburg, die den vermoorde op gemeld uar uit zijne woning had Ijlen roepan. Hij werd geboeid weggevoerd. Op de .vraag van den olficier van Justitie tol den verraoedelijken moordenaar gerichtof hij zich schuldig verklaarde aan hel hem ten laste gelegde teilantwoordde hij bevestigend en legde volledige bekentenis at Hierna is hij naar Maastricht overgebracht. C. heeft een ongunstig verledenleefde in onmin met zijne familieen zelfs met zijne vrouwwelke hij onlaags nog met eene revolver dreigde dood te schieten. Reeds tweemaal in 14 dagen tijd heeft men te Brussel vergiftigingen waargenomen door hel eten van krabben. De eerste had den dood van drie personen tengevolge. Ditmaal zijn de twee dochters van een politiecommissaris de slachtoffers. De eene zal waarschijnlijk genezen, maar de tweede verkeert in ernstigen toestand. De meisjes hebben gcene inlichtingen kunnen Ïeven over de vrouw, die haar de krabben eeft verkocht. In het (Rotterd. Nieuwsblad» van gister geeft een inzender het ijverig gemeentebestuur in overweging om evenals te Antwerpen langs elke kade dicht bij het water een open ka9t te plaatsen waarin zich eenige reddingsmiddelen voor drenkelingen bevinden. Uet noodlottig uit einde van een knaapje inde Leuvehaven gaf hem daartoe aanleidingdaar z. i. de reddingsmid delen als dreggen hier ter stede veel le wenschen overlaten en omdat te Antwerpen deze onder ieders bereik zijn spoedige en gewenschte hulp kan verleend worden. Het denkbeeld is o. l zoo kwaad niet. Men meldt uit Zurich dd. 17 Aug. aan de N. Rott. Ct.: Hedenochtend le zeven uur- stiet de sneltrein van Parijs bij Zoilikofen op een extratrein, die feeslgenooten naar Bern bracht, en op de rails stilstondteneinde den sneltrein voorhij te laten. Yan den extratrein zijn vier wagens verbrijzeld, meer dan 15 personen ge dood en velen gewond. Door de straten van Bern ziet men de gekwetsten vervoeren. Er heerschl algemeene verslagenheid en aan de fees telijke stemming is geheel den bodem ingeslagon. De gezagvoerder Mann van het Engelsche plci- zierjacht Nowdrop is gisterenochtend omstreeks f> uren vóór den Nieuwen Waterweg overboord geslagen en verdronken. Het jacht was van Ostende naar Rotterdam bestemd Daar genoemde schipper de eenige zeevaartkundige aan hoofdwas, hebben da passagiers de hulp ingeroepen van de bemanning van een visch-unak en is toen een daarvan op het jacht overgegaan, die het te IJmuidcn binnenbracht. De koning van Serviëdie een petekind van den czaar is r heelt van dezen zijn (desczaren) portret in een met diamanten versierde lijst ontvangen. Tegelijkertijd iieelt de keizerin van Rusland den jongen souverein een parure van kostbare steenen gezonden voor zijn galauniform. Zekere J. K te Meppolontving twee op roepingen de eene om Maandag onder de wa penen le komen, de andere om zich dienzelfden dag te Assen 'e bevinden, teneinde 14 dagen gevangenisstraf te ondergaan. Te Naaldwijk is een jongelingdie zich had afgezonderd om ongestoord eenig schrijfwerk le kunnen verrichten, dood in zijn kamer gevonden. Wanneer men een distelvink (ook wel putters genaamd) met een kanarievogel wil laten paren, dan moet de kanarie een wijfje en de pulter een mannetje zijndalof' zelf opgekweekt ol jong gekochtaan de samenleving onzer kamervogels gewoon is geraakt. De jongen die men uit deze vereeniging trekt, ztjn sterke vogels en zingen, wanneer zij in de omgeving van Saksische voorzangers hangenuitmuntendkan men geen goeden voorzanger machtig wordendan zijn Schrams patentrollerfluiten, die men bij den vogelhandelaar Ziekte Nijmegenbekomen kaneen uitstekend instrument om ze daarop te dresseeren. Don 3en September zal te Frcdensborg de verloving plaats hebben van den Russische» troonopvolger met de 15jarige prinses Maria van Griekenland, zoo wordt uit Petersburg ge meld terwijl hieraan nog wordt toegevoegd dat hal volgend jaar reeds het huwelijk lus- schen hen zal worden gesloten. Zondagavond kreeg le Deventer een burger een sabelhouw van een huzaar tegen het hoofd. De gewonde viel in onmacht en werd in een kof fiehuis gebracht, waar men heelkundige hulp verleende. Later werd hij in het Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Noodlottig einde van luchtreizigers. Uil New-York wordt gemeld, dal zekere (prolessor» Dicvoeen bekwaam luchtschipperuil Man chester in Engeland, afkomstig, bij Picasant Beach eergisteren opsteeg en van plan was zich met een valscherm neer te laten. Het woei echter nog al langs de kust en het was daarom minder gunstig weer voorde vertooning. Terstond nadat de luchtreiziger was opgestegen, werd hij echter door een anderen luchtstroom zeewaarts gedreven. Of hij nu eene verkeerde berekening maakte of dacht dat zich zoo spoedig mogelijk neer te laten zijne eenige kans op behoud was weet men natuurlijk niet, maar hij maakte de para chute losdaalde snel viel in het water éo verdronkwaarschijnlijk omdat hij zich niet kon bevrijden van de overblijfselen zijner para chute. Verleden Zaterdag bekocht in Amerika ook eene jonge lu< htreizigstcr hare gevaarlijke ver tooning met den dood. Miss Annie Harkess steeg te Cincinnati op, maar toen zij zich neerliet wilde hare parachute niet opengaan en stortte zij van eene hoegte van 500 voet te pletter. Ook nit Rome wordt hel noodlottig omkomen vad een luchtschipper gemeld. Eergistei en steeg Louis Pieronieen aèronout van professieit» het stadje Maceataaan de kust van de Adria- tische zee in de hoogte. Zijn ballon werd al spoedig zeewaarts gedreven en men zag hem in het water storten. De luchtschipper ging mei den bak, waarin hij zich bevond, maar de diepte; den ballon bevrijd van zijnen lastzag men later weer opstijgen. Te Denver, aldus wordt aen de Times ge meld, stegen een heer en dame op, die even voor hel commando «los» in het schuitje in den echt werden verbonden. Het huwelijksreisje bekwam het jonge paar slecht. Op 8000 voet hoogte werd de ballon mei het huwelijksschuitje door een storm aangegrepen. De ballon barstte en vieldoch vormde zich zelven als een parachute, waardoor hel leven der jonggehuwden werd gered Burgerlijke Sliuul van Amersfoort. GEBOREN: 15 Aug. Christina, d. van Mar- tinus Hendricus van der Doorn en Maria Vin- kcslcijn. Gerarda Christina Mariad. van Antonie Johannes lleunks cn Matje van Doorn. 20 Aug. Cornelisi. van Cornelis van Wegen en Rikje vun Nim wegen. Arïe i. van Rijmen van Surksum en Calharina Margarelha Kreijkamp. ONDERTROUWD20 Aug. Nicolaas Hijmering en Rengertje Kas. GEHUWD: 19 Aug. Louwinus van Ni ra wegen en Aaltje Gornclisse. 20 Aug. Hendrik Arcndso

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2