voor eenige dagen werd den advocaat een som var: 400 dollars gazonden voor «rechtsgeleerd a vies» van wege den jonkman, die met zijn nichtje gevlucht en in Kansas met haar ge- tivuwd was. Dai honorarium voor het woord »Kiiisas«, zoo rekent een echt Anierikaansnh Liad uit, b dus 100 dollers per lettergreep en 83'/s dollar per letter. In Je gasfabriek te Sittard kwam men tol de ontdekking, dat er van tijd tot lijd uit het kanioorije geld verdween dat aldaar in eon kistje van de opbrengst der gascokes geborgen was. Gisteren ochtend gelukte hetna eenige nachten waken?, aan een paar stokers, den dief, zekeren M. Timiners een ouden bekende der justitie die zich door inbraak toegang had welen te verschaffenop heeterdaad te betrappen. Na oekenlunis te hebben afgelegd dal hij ook de vroegere diefstallen aldaar bad gepleegd werd hij door do maréchaussee naar Maastricht over gebracht. De Fransche soldaat (ïugel was door een krijgsraad ter dood veroordeeld, omdat hij een onderofficier, op wien hij gebeten was, had trachten te deoden. Carnot schonk hein gratie en vrrandeido d« straf in 20 jaren dwangar beid. Nu dringt Gugel er echter op aan te worden doodgeschoten. Een kogel onteert den soldaat niet. dwangnibeid wel, zegt hij. En hij heelt de zaak gebracht voor den Houd van State. Maar deze kan geen besluit van den President dei' Republiek vernietigen. Het i9 thans gebleken, dat de man, die naar hel heette dezer dagen le Utrecht op den zolder van een tuinhuisje, tengevolge van koude en gebrek zoude zijn overleden, niettegenstaande hij over een kapitaaltje van f 50.000 had te beschikken niet alleen niet doodmaar zelfs frisch en ge zond is en zijne gewone bezigheden bij een bierbollelaar verricht. Dolde beide erfgenamen die zich Woensdag avond bij de politie, omtrent hetgeen er mei hun ertoompje was voorgevallen, kwamen infonnoeron bij hel vernemen dat deze frisch en gezond was nu juist geen vroolijk gezicht trokken laat zich jenkenevenals hei zeer goed te begrijpen is, dal zij daarna blijkbaar teleurgesteld de terug- reis aanvaardden. 338ite Staats-Loterij. VIJFDE ol LAATSTE KLASSE. (Derde week). Trekking van 28 en 29 Januari (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurtgevallen: Prijs van I 1000 op No. 177.1-4. f 100 op No 1667S. Pi ijzen van I 70 54 68 6893 11453 16615 16677 17709 17710 en 17769. Te zamen 11 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 65 2.114 2548 2382 2400 2402 6865 6868 68X8 0889 6899 8809 8810 8835 8845 11427 11447 16602 16604 16613 16048 16657 16664 10673 16680 10686 16687 16692 1609817675 176*3 17684 17691 17707 17728 1773517752 17755 17756 17767 1776S 18821 1882518828 18832 18839 18859 18860 18864 18876 18887 en 18888. Volgende trekkingen geschieden 26 Febr. Behalve 1159 prijzen van f 400, f200, f i 00 en f 70 zijn nevens de premie van f 30,000 voor den laatst uilkomenden prijs van 1000 of hongeren de premie van I 3 000 voor het •ratst ui'getiokken lot 1NGKBLEVENde hoold- prijzen van I 100.000, I 10.000, f 2.000. 1.500 en elf V8n I 1000. (•nl.noeue ik plotseling hemom wiens wil dei arme meisje den dood gezocht hüd. 'I Was en eenzame weg... liet schoen tnij of een iirote geest hen met mij samen bracht. Link» van het padvloeide een beekje •et» stool van mijne hand en Susie was ge- 'V! ik en geweest, en werkelijk, ik stak mijne hand reeds uittoen ik tegenover hem stond. Maar mün onzichtbare beschermengel waakte ov'T mij en belette my om een moordenaar te weiden. Toen ik zijn doodsbleek en ontsteld gelaat v«* r urj zap. beving mij een onoverwinnc- jjjVen j:kecr. Ik wilde hem niet dooden, hoewel Isy zich wellicht niet eens zou verdedigd hebben. vergenoegd mij echter om den handschoen jf. mijn- re liierhund al le doen en sloeg hem laarm-.ïJe in het gezicht, jh lirnrldezag mij verward aan en ver- Ij der zich haastig. To m ik den volgenden dag mijne kamer ver,el ok dzar r,immer weer terug ie keeren vi,: mi., een sleen van het hart. Ik was be- jit-ulJ verheugd eene plek te kunnen vaarwel ^•gi.'en. wea.a«n zich voor mij zoovele srnar- te'üke'herinneringen knoopten ik bracht echter nop eerst een hizoek aan Susies graf, waarop i' ci ,r practitigen bloemkrans vond liggen Jh-j'f .••inde van wien hij afkomstig was. slingerde ;k n-.r* ter zijde... het was mij, alsof hij de tune ongelukkige nog in baar dood bezoedelde! Bij gunstig weder komen in den laatsten tijd weder le Rotterdam kooplieden op straal met doosjes pepermunt, waarvan zij er drie stuks voor vijf cent verkoopen. Oir. veel koopers te krijgen doon zij in enkele doosjes muntstukken, hetgeen overeenkomt met dobbelspel. Daar die verkoop niet geoorlooid is, waakt de politic er voordat de kooplieden hun waar niet aan den man bren gen. Ook wordt weder 'l oog gehouden op zooge naamde standwerkers, die galanleriën op hun wagens le koop aanbiedendoel» er een complete loterij op nahouden. Door de politie te Delft is proces-verbaal opgemaakt tegen H. IIzonder beroep, oud 71 jaar, wegens overtreding van art. 247 wetboek van strafrecht, aan welke euveldaad hij zich in den laatsten tijd meermalen had schuldig ge maakt. Te Dordrecht had de spoorwegarbeider W. Daane, wonende aan de Toulonsche laan hel ongeluk, doordien hij le dicht bij de rails aan het station stond, door den trein te worden gegrepen. Hij kwam er nog al vrij goed af. Wel viel hij achterover en gingen de wielen hom over den groolen teen van een zijner voeten, zoodat hij daar eene amputatie zal moeten ondergaan, maarweinig verschilde het of de man was letterlijk geheel verpletterd gereden. Uif 'stiravenhage wordt gemeld: Alvorens op recès te gaan, vroeg en ver kreeg de Eerste Kamer audiëntie bij II. M. de Regentes. Eon bijzondere aanleiding bestond daartoe niet. Het was een eenvoudig blijk van hulde aan H. M., die het, naar ik hoor, ook gaarne als zoodanig beschouwde en zeer met het bezoek ingenomen was. De audiëntie duurde niet langer dan een klein hall uurzoodat de 35 leden met den voorzitter en de griffiers juist den lijd hadden voor H M le buigen en voorbij te gaan. Met enkelen hunner onderhield zich de regentes. De jeugdige koningin was niet bij de audiëntie tegenwoordig, evenmin als bij het galadiner aan de diplomatiedal in den aanvang dezer week gegevenprachtig moet zijn geweest. (Jok hel eerste casino in dit jaar, dal Woensdag in de pruch'ige zalen van den Oude Doelen plaats had, was bijzonder luisterrijk, hoewel veel minder bezocht dan vroeger, vermoedelijk ten gevolge van hel nog altijd zeer groot aantal reconvales centen onder do flaagsche inlltienzalijders van dezen winter. Aan de opgewektheid onder de aanwezigenaan de goe'de gelegenheid om te dansen en aan de gezelligheid van 't gebruikelijk souper deed de geringer opkomst niet de minste afbreuk en de eigenaar van den Doelen die steeds een ikuin ontvangt voor elke soirëe voor buffet en souper, was de allerlaatste oin zich er over te beklagen. Van hot casino naar de opera il n' y a qu' un pas. Ik verneem dal de heer Jos. Mertens voor het volgend speelseizoen opnieuw do directie heeft aangevraagd, heigeen bewijst dat de zaken toch nog niet zóó slecht gaan als men van zekere zijde heeft willen doen gelooven. liet is niet twijfelachtig of de exploitatie zal ook door burg en welh. weer aan den heer Mertenc worden gegund. Is dit zoo dan kan men de grootsche plannen van onze nieuwe schouw burgmaatschappij wel voor goed opdoeken. AMERSFOORT I Februari 1892. Dinsdag, 2. Febr. aansl., namiddags halflwee zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene ver gadering houden, waarin de punten van behan deling zijn 1. Verzoek van den fleer J. C G. Grasé om eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere Bur gerschool en liet Gymnasium. 2. Verzoek van den Heer J. II. Fortuin om eervol ontslag als onderwijzer aan de school 1c soort, jongens. 3. Voorstel van Burg. sn Welh. tol aanvaar ding van een geschenk van de betrekkingen van wijlen Dr. 0 Burger. 4. Voorstel van Burg. en Welh. tot het doen rooijen van lindeboomen aan beide zijden van de korlegrachl over het nieuwe postkantoor. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het daar- stellen van een schoolgebouw in de Koestraat. Morgen, Dinsdag, in Amicitia: Oom Bhabsig 'l Is een van Fritz Heuter's geestigste schep pingen. Voor 't tooneel bewerkt door Jur.kermann. Bigot komiek en kranig, speelt de titelrol. Van Lier's ilollandscli tooneelgezelschap ont lokte overal met dit stuk uilbundigen bijval i bij volle zalen. Men mag dan ook vertrouwendat het tooneelminnend publiek van Amersfoort in groot getal bij deze voorstelling aanwezig zal zijn. Ook van het 3e concert. Woensdagavond in Amicitia gegeven door hetSyrnphonieorkest van het Slafmuziekcorps van het 5e reg. Infanterie directeur de heer G. K. G. van Akbn, kau niets dan goeds worden vermeld. Van do orkestwerken maakte vooral Kélcr Béla's «Racoczy Ouverture» een diepen indruk, terwijl de uitstekend uitgevoerde tempowisselin gen in Brahms «Ungarisclie Tanze» zeer de aandacht trokken. Strauss' Wals word op echt vroohjkeopge wekte wijze ten gehoore gebracht en was, bij de meer ernstige nummersvelen als afwisseling zeer aangenaam. Een woord van lof aan den heer van IJbdkl voor zijn met gloed en solioonen toon voorge dragen Ave Maria van Cliéi ubini voor Oboe-solo is zeer zeker hier op zijne plaats. Ook de lieer van Akun wei d terecht luide toegejuicht bij de voordracht der Introduction en Gavotte ven Fronz Ities, waarin men opnieuw gelegenheid had zijn uitmuntend vioolspel te bewonderen en het was goed van hem gezien om, als dankbetuiging voor liet daverend applaus juist de Cavatine van Raff len beste te geven, waarmede hij 'l is onnoodig schier om hel hierbij le voegen wederom aller «Anerkennung» uitlokte. Ook dit concert behoort weer tot het verledens niet echter het genot, dat men smaakte, wijl de drie volgende, ongelwijldd in dezelfde male den muziekliefhebbers eenige aangename uren zuilen vei schaffen. De heer F. U. Ockerse heeft met goed succès het semi-arts examen aan de llijks Universiteit te Utrecht afgelegd. Gaarne vestigen wij de aandacht op nevens- slaande advertentie der Commissie voor kinder voeding. Reeds vroeger werd door ons op het nut dezer inrichting gewezeu. Het behoell nauwelijks betoogdat kinderen van wie men verstandelijke en zedelijke ontwikkeling wenscht, alleen dan daartoe geschikt zijn, indien voor dc eerste eischen des liebaains gezorgd iswaar onder voldoend voedsel zeker een grooie plaats inneoinl. Dat vele ingezetenen onze weening deelen, blijkt wel uit den steun, dien do Vereeni- ging van hen ondervindt. Dit jaar bleef deze ook niet uit, maar stond niet in verhouding tol de veel grooter eischen die om verschillende redenen aan de kas der Verenging gcsieid werden. Het is dan ook daaron i wij'allei», die met hel doel der Vereeniging verschaffen van-voedsel aan alle schoolgaande kinderen die dit noodig hebbeninstemmen opwekken oin haar door geldelijke bijdragen te steunen en aan lien, die aan 'l nut der inrichting twijfelen, de raad geven eens eeii kijkje le gaan nemen aan de Anna l'aulownabewaarschool waar eiken werkdag van lli1 uur aan eirca 250 kinde ren een warm maal woidt verschuil. De tweeinaandelijksche commissie tot keuring van lourages naslaat thans uil de fieeren ni- mcesler Blauw, 1o luitenant Drabbe en paai den- arts Frederikse, terwijl als plaatsvei vengenue leden zijn aangewezen do hoeren ri meester graal van der Duyn. le luitenant Steenkamp en paardenarts Knipscheer. Gedurende het jaar 1892 bestaal de garnizoens voudings commissie uit de hoeren luitenant- kolonel Boogaardvoorzitterkapitein van der Slraaten, ritmeester graaf van der Duiju Wagner, olficier van gezondheid Coenen en paardenarts Knipscheer, terwijl zij door den 2eluileuantkwuilieimeester Muijser als seeielai is zal worden bijgestaan Tot plaatsvervangende leden der commissie zijn benoemd de hoeren luitenant-kolonel YVellan kapitein de Waal ritmeester Bolle, ollicier van gezondh. Nooren paardenarts Fredetikse, zoomede de 2u luitenant- kwartiermeester Smits. Bij vertrek van den trein 265 aan het slation van de lijn AmersloortKesteren wilde Woens dagmiddag de conducteur P. Zeeman in een rijtuig 3. kl, stappen toen de trein zich reeds in beweging zeue. Di. gelukte hein echter niet en hij viel op hel verhoogde perron lolde van daar op de treeplank van bedoeld tijtuig en van daar op den grond lusschen den trein en liet verhoogde perron.. Hij werd verwond aan hoold en linkerbeen terwijl het rechterbeen inwendig zwaar gekneusd bleek. Na voorloopig verbonden te zijn is hij per rijtuig naar zijne woning vervoerd, en aldaar verbonden door dr. P. Smits. Bij het depót escadron van hel le rcg. huzaren, alhier in garnizoen, zijn paardendekens gestolen. Een der daders, die dekens bij zekeren L. de M. had verkocht, is reeds geval. Te Utrecht is eergisteren overleden de heer Mr. G. Tork, president van het Hoog Militair Gerechtshof, Mr. Turk was vroeger eerst subst.-olficier en (laaina officier van justitie bij de voorma- liger arond.-rechtbank te Amersloort, en weid, ollicier van justitie aldaar zijndebij K. B. van 28 Febr. 1868 benoemd tot lid van het Hoog Militair Gerechtshofen vervolgens na het overlijden van mr. I. H. leiders, in diens

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2