heeft men 31 dooden en 20 gewonden boven gebracht; van deze laatsten xullsn ongetwijfeld nog velen bozwijkentwee zijn sedort reeds gestorven. Alzoo moeten nog 122 lijken in de diepte bedolven liggen. Maandagmiddag te 4 uren is de plechtige graflegging dergenen wier stoffelijk overschot gevonden werdgeschied. Duizenden waren naar de noodlottige plek opgegaan, om daarvan getuigen tc zijn. Men is te Anderlues nog verre van gerust omtrent nieuwe ontplof fin gen daar do brand nog geenszins gebluscht schijnt. Mist-kogels, Alweer iels nieuws onder de zon. Een Duitscher, een zekere heer Paul Rielim, heeft mist-kogels uitgevonden, welke.afgeschoten, den vijand in een diepen mist wikkelen. Zij zijn gevuld met ammonia en nog eenige mengsels die dezen mist doen ontstaan, waardoor de vijand belet wordt oro de gelederen zijner tegenstanders te onderscheiden, welke dan voordal de mist is opgetrokken, telkens voorwaarts kunnen trekken of andere stellingen kunnen innemen. Goed nieuws Indian het waar is, dat kraanvogels den zomer aankondigendan voorzeker zijn w(j dezen spoedig te wachten. Gisteren toch passeerden honderden dezer dieren Venloo. Ook de kievit is gearriveerd. Te Breda is een knaap door een hondje gebeten. Daar hel gebleken isdat hel dier aan dolheid lijdende wasis dit algemaakt. De kuaap komt onder behandeling van Pasteur. Niet steeds is de lielde bestendig van duurl De waarheid daarvan bewees Zondag een echtpaar te Amsterdam. Toen namelijk een huiselijke twist het hoogste stadium had bereikt, ging de man zijn leed vei zetten door een fiachustempel binnen te gaan en uit verdriet eenige wipperlies te nemen. Zijn gade, wellicht gebelgd dat hun twist door hel weggaan van haar torteljuist nn hij goed begon te worden en zij wellicht eenig voordeel op haar tegenpartij had behaaldzoo onverwacht eindigde zwoer bij zich zelve hem, bij zijne terugkomsteen warm blijk van hare vurige liefde te zullen geven. En zij hield woord. Toen haar echtvriend thuis kwam, werd hij door vrouwlief boven op de trap opgewacht en als een tweede Kenaustortte zij den kokenden inhoud van haar bruisend gemoeddat voor deze gelegenheid opgesloten was in eene water ketel haar man over hoofdhals en schouders, met het noodlottig gevolg dal hij per btancard naar hel Gasthuis werd gebrachl en zijn wij juist ingelicht, dezen nacht aan de treffende blijken van genegenheid is overleden. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft der maand Febr. 1892. 1. J v. Bloemendaal Almeloo. 2: M. Merchy Hilversum. 3. Heeren Ewicht Lcusdcn. 4. C Hofman 5. F. Veneman 1 Soesterberg. •6. L. L. Mori N. Ainstel. Brielkaart. 1. C. Graftdijk Amsterdam. 2. W. Verboom 's llage. Brieven Frankrijk. 1. Camp Cannes. DAGELIJKSCIIE WATERSTANDEN van de IiunterBohe beok en de rivier de Eem. Opgenomen des morgens acht ure. ROODKK Uami Oi aangenomen waszoo hing het toch geheel van diens wil af om de nicht zooveel geld te gevendat deze in staat was om met een arm officier te trouwen. Het jonge paar vertrouwde echter op het goed gesternte en Wolfgang be schouwde het reeds als een gunstig voorleeken. «Jat tante Elise hem gisterenavond op hel bal uiinoodigde als antwoord op zijne klachten welk een treurige, eenzame Nieuwjaarsavond hij vieren zou om die uren ten harent door te brengen. Zooals te hegrijpen is, had de jonge officier zich gehaast om dankend de uit- noodiging aan te nemen en ook Margot had het zeer verheugdwijl tante op oudejaars avond gewoonlijk zachtzinniger gestemd was. En thans sprong zij eensklaps op om met de hand aan het hoold nogmaals er over na 1denkenwal zij vergeten had. Wordt vervolgd. Het Damestoilet. Barones Carola Cynathen te Weenen schrijft hel volgende over hel toilet van dames »Hel toilet kan eerst dan een goedeu, ele- ganten indruk maken, als snit en kleur volkomen in overeenstemming zijn mei hel voorkomen der draagster. Groote gestalten kleeden kostbare zware toiletten beter dan kleine figuren, terwijl dunne sloffen korle kleedjes slechts voor jonge meisjes geschikt zijn die ook zoo weinig mogelijk sieraden dienen te dragen Een lint. eene bloem is alles, wat dezen behoeven hare jeugd is haar voldoende! Zoo goed als eene brnneilo levendige kleuren slaan, zoo bevallig kleedt zee groen lichtblauw en rose de blondine. Eene der hoofdzaken is dal de japon hel figuur tot zijn recht doet komen, en dat is slechts hoogst zelden hel geval. Men drage er eveneens zorg voor, dat de verschillende kleuren waaruit het toilet is samengesteldin volkomen harmonie zijn en dat de garneering zoodanig aangebracht en gekozen wordedat zij geen afbreuk aan het geheel doet.< Gematigdheid is overigens bij alle modes aan te bevelenhaar te overdrijvan maakt even belachelijk, als geene rekening met haar te houden, beide verdient ufkouring. Het groote geheim om zich te kleeden hostaal in gematigd heid in het vermijden van alles wal spotach tige bemerkingen te voorschijn roept. Een Londensch predikant hield eens middtn in zijn preek op en zeide: »Ik wensch u mede te doelen dat hier zakkenrollers tegenwoordig zijn. Ik heb er niet het minst tegen dal zij hier zijn en ik hoop dat ze ter harte zullen nemen wal ze hooren. Doch ik wil er hen aan herin neren dat het oog der Voorzienigheid op hen neerziet en dat er politie in de galerij is. Vrijstermarklen Te Schermerhorn (No -rd Holland) bestond Troeger een zeer eigenaardig gebruik: De boerenzoons, die een meisje wilden hebben, bestelden «koopdag» in den heiberg «De Valk. en lieten dit door den dorpsomroeper met bekkenslag bekend maken De meisjes, die gaarne trouwen wilden, tooiden zich haai open gingen naar de herberg, waar zij onthaald werden. De waard las vervolgens een »barijind reglement* voor, met de handleekening van den schout voorzienhetwelk in de gelagkamer aan den muur hing en over don urnaakdoop» handelde. Was men hel van heide kanten omirent de voorwaarden eens gewordendan werd da koopsom aan den vader van het meisje uitbetaald. Overleed de vrijer, vóór hei huwelijk, dan be hield het meisje 1/3 en de rest kwam aan de armen van het dorp. Na afloop van de markt werdt er lustig rijstebrij met suiker gesmuld en een danspartij besloot de pret Ter Schager viijslenuarkt vergaderden de meisjes op hel kurkhol en de jongens kwamen er ook. De werveldraaier aan 't hek kreeg van ieder een dubbeltje en weeide hen, die er niet bij behoorden. De vrijers kozen elk een vrijster, en do arme meisjes, die overschoten, werden uitgelachen. Toch kregen deze misdeelden haar dubbeltje» van den goeden werveldraaier eerlijk terug Gelijk onlangs gemeld weid is te Hardings veld de onderwijzer P. Verhagen door den ge meenteraad als zoodanig ontslagenbehoudens goedkeuring door Gedeputeerde Staten. In het door hem ontvangen gezegeld schrijven dd. 29 Febr. jl. worden genoemd klachten over het onderwijs optreden tegen 'l openbaar gezag en verlies van prestige. De justitie te Winschoten, zoo schrijft men er, bemoeit zich sedert Maandag jl. met een feit, dal zich volgens geloofwaardige geruchten dezer dagen moet hebben voorgedaan te Winschoterzijl. De zaak betreft eene odgchuwde dienstbode, die in een gezin sedert 12 a 13 jaren in betrekking is en het verdwijnen van een haar pasgeboren kind. Nijbij de Limburgsche gemeente Noorbeek doch op Belgisch grondgebied, heeft een jacht opziener een 20-jarig jongelingdien hij op wildstrooperij betrapte en die een schot op hem gelost haddoodgeschoten. Door schuld doen ontslaan van gevaar voor een spoortrein. Hiervoor stond voor de Rotter- damsche rechtbank terecht J. G.oud 43jaar, j wisselwachter en overwegwach.rr te tkuda. Bekl. j die reeds 10 jaar in diens: dtr «'-^schappij was, had op 26 Januari ve-'.uircd wissel 34 te verzettenwaardoor trein 6.40c.m moest loopen op het zesde spoor geloopen is op het vijlde spoor en op eenige daar geplaatste ledige wagens. Bekl. bekende de feiten gepleegd te hebben omdat hij vermeende dat zijn maatdie hij af gelost had de wissel reeds voor hem verzet had. Eisch 14 dagen hechtenis. Mr. U. J. A. Bichon van Uselmondc, verdediger van bekl. concludeerde tol toep van een geldboete Omtrent de vreeselijke sneeuwstormen in Wis consin Minnesota, Dakato, Kansss en Jowa kan nader het volgende worden gsmeld. Ten Westen van Chicago is 't telegraaf- en 't spoor wegverkeer geheel gestremdalle zaken slaan er als het ware sliL Op sommige plaatsen, o. a. te St. Paul (Minnesota) duurde do sneeuwstorm onafgebroken 30 uren cn daarop trad een on gekende koude in, de thermometer daalde tot 1U graden onder nul. Groote schade werd ver oorzaakt de landbouwer» moesten allen arbeid slaken het verlies van mensthenlevens is groot, niet enkel door bovriezingmaar ook door spoorwegongelukken. Een trein van den Illinois- spoorweg werd Ie Waterloo (Jowa) uit de rails geworpen en vele reizigers kwamen daarbij om. Sedert Maart 1888 had men in de Vereenigde Staten zulk noodweer niet. De toon der Japantche bladen ichijnl ook al te wenschcn over te laten in een verkiezingsstrijd, gelijk inen daarginds thans heleell. Een adicaal liooldorgaan noem» de regeeringspartij een troep leugenaars, bedriegers en schurken, die den troon van hemel en aarde gaande maken De meeat gewone naam voor de conservatieven is de honden en vossenpartij Daarentegen valt het regeeringsorgaan, om niet onder te doen. een der .oppositie-candidalan non in de volgende termen: «Gij. bonsing gij schelm, gij. slaafsche rat 1 uw eigen vrouw moest u in liet aangezicht spuwen 1» Ralten, insecten, vliegen, al leen goed om op nicsthoopen te wriemelen, baze lende zotten en dergelijke zijn in de voornaamste bladen de gewone namen voor leden der andere partij. Een der ministers wordt beschuldigd zijne officiëele positie misbruikt te Itebben voor beurs- ondernemingen en een dor eerste oppositie leden wordt gezegd in een staat van bankroet te verkeeren. Het gewezen parlementslid Hastings is tot vijf jaar tuchthuisstiaf veroordeeld wegens liet ver duisteren van hein toevertrouwde gelden Van een som van 28 000 p sl., todieliooi ende aan vier inindeijarige kinderen van zekeren m-ij-or Brown heelt hij in xt-s jaar tijds niet minder dan 21.000 p sl.(en eigen bate aangewend. Daar de man 65 jaar oud is, zal hij vermoodelijk de gevangenis niet meer verlaten. Eenigen tijd geleden werd in de Figaro ge meld dat de vrouw van een gezant te Parijs voor de rechtbank ie Sioux Fall, (in den Amoii- kaanschen Staal Dakota) een eisch tot schade vergoeding had ingesteld tegen haar cchtjieiiuol. Wij aarzelden, zegt de Figaro, de namen te noemen, zoolang er nog kans bestond voor een schikking. Nu echter de rechterlijke beslissing is gevallen bestaat er niet de minste reden meer om te verbergen, dal hc> hier den heer de Slucrs betrof gezant der Nederlanden te Parijs, en mevrouw de Stuurs De rechtbank heeil de scheiding uitgesproken ten voordeele der laatste, liet meest merk waardige is dal twee dagen na de scheiding de ex-mevrouw de Sluers zich heelt gehaast in het huwelijk te treden met den heer Zahorow.-ki die juist door den heer de Stueis genoemd werd te zijn de «correspondent» van zijn vrouw. De heer de Stuers, die een der meest be kende personen is in de vreemde kolonie, woont te Parijs met zijn twee kinderenin de rue Lubcck. In d» tapperij van de weduwe M.in het Lutkenieuwslraaije te Groningen werd Maan dagavond een bloedig drama afgespeeld. Een berucht sujetzekere A. L.kreeg over eene kleinigheid twist met een persoon zekere B. J. De laatsteverhit door den drank greep ten slotte een groot glassloeg hel stuk en bracht met de scherven zijnen tegenstander herhaalde malen verwondingen toe in het aangezicht. Badende in zijn bloed werd L. opgenomen en naar liet politiebureau vervoerd alwaar hein heelkundige hulp werd verleend. De dader werd nog dienzellden nacht gearresteerd. De gemeenteraad van Rozenburg heeft nu reeds tweemaal een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot oproeping van een onderwijzer op een jaarwedde van f 500 (hel salaris van den tegenwooidigen titularis) in behandeling en beide malen slaakten de stemmen, zoodut het voorstel daarmede verworpen is. Maandag jl. vergaderde de vroede mannen van Rozenburg andermaal Het raadslid de heer Verheul stelde nu voor een proeping te doen voor een salaris van I 450. En zietde heeren waren het weer nie' eensde stemmen slaakten opnieuw en andermaal zal de gemeenteraad het voorstel in stemming moeten neinen. Gevonden op den openbaren weg Een defect gouden oorbel Een zwart wolion vrouwenkapje. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan hel bureau van politie.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2