«n eerie teerhartige dame gruwt van de ruwe voorvaderendie koeien slachtten om ze op ie eten. Iedereen is de gelijke van den ander iedereen is vrij en iedereen spreekt Latijn. Want de taal van Cicero en niet liet Volapük Ircoll alia talen vervangen cn de Kaffer correspondeert met den Chinees. Wij verdenken Fokke Simonsz. van de oude boertigheid als hij spreekt van een geleerden Kaffer, die over de muziek van onze eeuw'heeft geschreven Voor 't overige wordt er weinig aan muziek of aan andere schoone kunsten gedaan in liet jaar diieduizend en zells dc handel is van geene helcekenis. Men bebouwt vlijtig den grond, die nog niet ondergolonpen is. Hel schijnt, dal over duizend jaar de [Irenische heide een tuin zal zijn. Van Amsterdam is geen spoor meer te vinden. Op eene kaart der oude wereld vindt men dc aanlcckcning llic olim AmsUlpolis forlasse i.ita erat(dit is misschien de plaats waar eens Amsterdam heelt gelegen). De kerken zijn zodescholende si ral wetten zijn afgeschaft evenals de ridderorden Men leest pliilusofische verhandelingen en Klopstock is een klu.siek dichter «Schoror's FamilienhlalUhel uitstekende geïllustreerde tijdschrilt, dat niet enkel in Duitsch- landmaar door geheel de beschaalde wereld een uitgelezen kring van lezers verwierf door zijn leerrijken en boeienden inhoudzijn novel- lislische waarde en zijn meeleven van onzen modernon tijd, zal in 't nieuwe kwartaal, dat 1 April aanvangteen tweeial belangwekkende romans opnemen: lm Winkel, van A. Harlen- sleincn Unglciche Naturenvan A. Remin. Voorts beeft de redactie, met 't oog ook op het succes met de eerste proelneminglot een tweeden wedstrijd voor amateur pholographen besloten. De inzendingen moesten vóór of op 15 Oct. e.k. geschieden. Eindelijk zal een nieuwe rubriek: «de geest van den nieuwen tijdwor den geopend, waarin vooral de vrouwenquaestie, en in 't bijzonder alles wat op vrouwenarbeid betrekking heeltzal worden behandeld. Men schrijft uit Wageningen: De commissie voor het groenlenproefveld alhier heelt van menigen kant reeds blijken ontvangen, dat men haar streven waardeert en in sommige gevallen tot het geven van advies niet ongenegen is. Zoo zijn door eenige exporleurs (o. a. uit Rotterdam) inlichtingen gegeven, op welke wijze de geteelde producten moeten worden verzonden en verpakt. Het ligt in hel plan der commissie, om in relatie te treden met voormalige tabaksplanters alhier en hun te verzoeken een kijkje te komen nemen, om ze op het proefveld zeil te tooncn, welke resultaten zijn verkregen. Zoo hoopt de commissie haar doel naderbij le komen Dit jaar zullen niet zooveel soorten groenten worden verbouwd als in 1891. Het proefveld zal in 5 stukken worden verdeeld, welke bebouwd zullen worden met: hel 1e vroege aardappelen, hel 2e uien, waarvoor men de planten uit Zwijn- drechl zal laten komen, het 3e aardbeziën, het 4c schorseneeren, het 5e verschillende groenten, die hel vorig jaar de beste uilkomsten hebben gegeven. Naar wij vernemen, is de komst van onze beide Koninginnen in Friesland thans voorloopig be paald op hel laatst van Juni ol liet begin van Juli. Het ve>'bliif zal enkele dagen duren. De Koninginnen zullen met Haar gevolg alsdan Haar intrek nemen ten huize van den Commis saris der Koningin in die provincie. Zijn wij wel onderlicht, dan zullen de Koning innen, hetzij voor. hetzij na het bezoek aai Friesland, ook de provincie Groningen bezoeken. Einde April vertoeven zij eenige dagen te Amsterdam. Te New-York is weder een moordenaar een «Mijn arme broeder is ontroostbaar, freule, hij heelt op onverwachte wijze bevel gekregen oin het commando op zich te nemen van een vaartuig dat naar Zuid-Afrika bestemd is. Reeds binnen drie dagen moet Hellmulh aan boord zijn om wederom stellig voor het kunnen ook twee jaar wezen zijn geboorte land vaarwel te zeggen. Hoe onbeschrijfelijk zwaar het hem valt om thans het bevel te volvoeren, dal kunt gijfreule nog beter dan ik hegrijpen. Als het Hellmuth slechts eenigszins mogelijk isdan komt hij heden nacht nog een paar uur hier om u te zien ol te spreken is hemook dat niet vergund dan hoopt hij u spoedig te schrijven en schriftelijk u en uw papa alles mede te deelen, wal hij zoo gaarne persoonlijk gevraagd had. Deze brief zal het gewichtigste schrijven zijn, dat hij ooit verzond en uw antwoord beslist over zijn geluk. En ik, die mijn broeder zoo innig lielhebikdie weethoe goed hoe ede', en braaf hij isik smeek u, dal dit aulwooid zóo moge luiden, dat het u en hem eens ten zegen zal zijn. a Wordt vervolgd. Italiaan door eloriririieit ter 1 1 gebr :ht Deze electroexeculie» liep niet zoo gord al als de vorige. Evenals bij de eerste moet de veroordeelde martelingen verduren, daar hij eerst hij de vierde ontlading van tleclricileil g- dood werd. Eenige hoofden van srholon te Arnhem hebben tot D. en W. dier gemeente een verzoek gericht om schoolwandelingen te mogen houden, waar aan door de hoogste klasse van elke school zal worden deelgenomen De wandelingen zullen eenmaal per weck geschieden de proef zal tot de Kerstvaeanlie worden voortgezet. De minister van landh uiw heeft don invoer in Frankrijk vcrhnricn van levende runderen goitcn, schapen cn varkens uit België Uil Nedeiland zullen deze soorten vee. transito over België in Frankrijk niet anders toegelaten worden dar. onder voorwaarde dat hel vervoer plaats heeft in geslo ten wagens, welke door de Noderlundsche douane geplombeerd zijn. Gelijke voorschriften zi>n uitgevaardigd voor den invoer van vee, uit Uuiucliland afkomstig Zooals trouwens te verwachten was, wordt het onderzoek in zake den versrlirikkelijken moord, op den avond van den 29 Maart, op de dienst meid te Amsterdam gepleegdnacht en dag voortgezet. Nog is men bezig in de gracht voor de bewuste woning te dreggener werd echter nog niets gevonden. Er zal waarschijnlijk een proef ge nomen worden met hel zoeken in hel water bij electri3cli lichtwaartoe de justitie zich reeds met de maalschsppij Elect ra in verbinding heeft gesteld. Een verhoor hij de buren en oen onderzoek der privaten heelt mede reeds plaats gehad, voor zoover men weet zonder goed gevolg. De schildersknechtdie voorloopig was aan gehouden is weder in vrijheid gesteld omdat zijn alibi volkomen bewezen is Reeds vroeger zou alle vermoeden der justitie volmaakt geweken zijn. Hij ontkende echter hel dienstmeisje meer dan oppervlakkkig gekend te hebben. Uit Ca merino (Italië) meldt men de inhech tenisneming van graaf Vincenzo Bruschelti beschuldigd van zijne kostbare boekerij te heb ben in brand geslokenna die voor een zeer hoog bedrag verzekerd te hebben Na den brand moeten de kostbaarste en zeldzaamste werken teruggevonden zijndie op geheime plaatsen verstopt waren. Do graal heeft uitgebreide land goederen maar zijne financiën moeleu deerlijk in de war zijn. Dooi' de politie te Eist (Over Betuwe) is naar Arnhem een kinderlijkje overgebracht om ge rechtelijk te worden geschouwd. Het was in een sloot gevonden Het gerechtelijk onderzoek heeft lol hel vermoeden geleiddat hel lijkje reeds gedurende drie maand, n in de steeds met ijs en sneeuw bedekte sloot heelt gt-logonnadat verstikking een eind aan hel leven had gemaakt. De justitie doel ijverig onderzoek. Rallen en muizen kan men dooden door zee- ajuinen, die in elke apotheek ol drogisiwinkel verkrijgbaar zijn. Fijngehakt en met vet gebra den. zet me.ii die op een oud bord, ol in een gebroken schotel, op de plaats, waar de rallen of muizen komen. Bloedvergiftiging Ook te Breda heeft zich een geval van bloed vergiftiging voorgedaan. Als bellanger moet de heer II. namelijk met een wondje m aanraking zijn gekomen met behangselpapier, tengevolge waarvan hij reeds overleden is. New-York, 2 April. Bij de ontploffing in eeue dynaraifltfabriek te Bessemer (Alabama) zijn zes menschen omgekomen en de gebouwen verbrand. De schok werd vijl uren ver gevoel Een vrceselijko brand is gister-ochtend ten vier urein het Clarke-holel te Boston uitgebroken. Men wil, dal er 50 personen in da vlammen zouden zijn omgekomen. Stormen hebben in het Noordweslen groote verwo stinging aangericht. Vele menschen zijn gedood, gehoede steden zijn verwoest. Te Touanda zijn alio huizen ingestort en 20 menschen go- dood. Te Augusta zijn vier dooden. liet graaf schap Butler in Kansas is verwoest. Te Chicago daalde een hoos uit de wolkenvernielde huizen en doodde twee menschen. Ue storm woedde over vijftig uren lengteover dc vruchtbaarste streken van Nebraska m duurt nog voort. Het verkeer mei Nebraska is gestruind. Acht merkwaardige huwelijken haddon binnen een paar weken te St Marie, Quebec, plaats. Twee buren, Marin en Rhoaumo geheoicn, heb ben ieder acht kind reu, vier zoons en dochters. J Rheaume's vier zoonsbobb-n Morin.» vier doch- turs gehuwd en Morin'* zoons zijn mol de i dochters vni Rbeautne gerouwd. Uit 'sfliavenliiige wordt gemeld: Men is te Schuvcniiigen druk in de weer met het gereed maken van de spoi llentoonslelling naar tie reusachtige gebouwen te oordeelen zat dal heel wal wordi-n hel is een enorm terrein de gevel wordt smaakvolmaar men kan er nog weinig meer van ziendaar het terrein voor iedereendie niet tot 't comité of hol werkpersoncel'behoortals 'l ware hermetisch blijft afgeslotenmen wil blijkbaar nog niet te veel er over gesproken hebben. Dicht bij de tentoonstelling wordt een Hippodrome opgesla gen waarin dezen zomer de liefhebbers van paardrijden hun hart kunnen ophalen. We zullen waar Carré ook met zijn circus komt op hippnlogisch terrein dus genoeg te genieten krijgen. Daarentegen schijnt er van al de grootsche plannen die men verleden jaar vooi 't Kurhaus beraamde en die de impresario Schünnann zou uitvoeren, niets te zullen komen. Dat is nic-t de schuld van de directie van het zeehaddie, naar ik meen te wetenaan de groote aantrek kelijkheid van Scheveningen in den aanst. zomer gaarne nog meer had toegevoegd. Maar de heer Schürman heelt mei verontwaardiging den rug aan 'l Haagje toegekeerd, omdat men hem nu hij met hel theatre I i b r e uil Parijs kwam om ons ook eens met die nieuwe richting op looneelgebied te doen kennis maken, drie avonden voor stoelen en banken heelt gespeeld. Men liep toch ook bij duizenden naar generaal Booth om 't verheveno dat er in zijn taal en streven ligt, zonder zich door de bizar e uiterlijke vormen van 't heilsleger te laten alschrikkeu. Men gaat toch nog steeJs naar Sequah om zijn wonderlijke genezingen te zien, al w.et iedereen dal zijn mal costuum en zijn muziek en zijn humbug met collecten en liefdadige bestemming der entreegelden met de geneeskracht van zijn prairitflower etc. niets gemeen hebben. Waarom ging men dan niet naar Anloine om een geheel nieuwe en op zich zeil zoo prachtige kunst to bewonderen? liet is mij zeer verklaarbaar, dal na deze opgedane ondervinding, de lieei Seliür- mann genoeg heelt van den Haag en van sche veningen Intusschenook zonder zijn komst z.il door sporllentoonslelling cn wat daaraan annex is onze badplaats dezen zomer toch ecu druk bezoek hebben vooral omdat ik wensch hierop met nadruk te wijzen de gezondheidstoeslaud er uitnemend is. AMERSFOORT 4 April 1892. De kiesvereeniging de Grondwet te Amersfoort heefi na langdurige beraadslaging aangenomen het door een der aanwezige leden ged wu voorstel om het algeloopen mandaat van alle bestuurs leden te verlengen lol den afloop der verkiezing van leden voor de Provinciaale Siaten in Mei aanstaande. Een onzer Ams'erdamsche correspondenten meldt ons. dat een ongeleekende hriel, door een vrouwenhand geschreven, d-« justitie aanleiding gaf om Donderdag twee personen in Haarlem te arresteeren, die een niet vlekkeloos verleden hebben, en van wie een hunner ook in meer intieme betrekking stond tol de verslagen Anna Verhoeven. Beide p«rsoncn moeten den nacht van Dinsdag op Woensdag in hun slaapstede la Haarlem niet doorgebracht hebben, en gaven dan lo'. nog loa ook geen antwoord op de vraag: waar zij dien nacht vertoefd hebben Ofschoon beiden herhaaldelijk ondervraagd zijn, is er tol nog toe wel niets uitgelekt. maar vond de officier van justitie ook geen aanleiding hen in vrijheid te stellen. Roti. Nieuwsblad. Door de rechtbank te Amsterdam is rechts ingang verleend tegen den voorlvlucltiigen com missionair in Effecten Br.beschuldigd van ver duistering van effecten ten nadeele van een notaris te Amsterdam Politiebond De achtste algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Politiehond zal op Vrijdag 22 April a.s. in het hotel «Scholton te Haarlem worden gehouden. Daarin zullen 0, a. de volgende onderwerpen aan de orde komenweezenverpleging; oprich ting van provinciale afdeelingen verkiezing van twee leden in het hoofdbestuur; politietoezicht op de diankwel, in te leiden door den heer J. kruseman, algemeen secretaris van den Volks bond de bespreking door den wiskunsligen adviseur van de londsen van den Bond in verband met andere fondsen politiewet enz. Een gronadier van 120 jaar. Uil St. Peters burg wordt hel overlijden gemeld van Stapan Ivanoff, onderofficier hij tie grenadiors der kci- Z'-rlijke garde, die don oudeidoin van 120 ja.ir bereikt had. in dienst getreden onder keizer Paul I, maakte hij den veldtocht me- met jSouvaroff m Zwiisev-

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2