koningin ïor kerke, zooals trouwens da gewoonte ateeds was in de stille week. Wal da scènes in 'I Gebouw voor K. en Vf. kelraltwij hebben daarvan in de laatste dagen nog al Teel moeien hooren Een ernstig conflict tusschen de militaire n acht en de politie isnl. ontstaan. Zie hier wat er is voorgevallen. Een heer bezoekt het Gebouw en neemt een niet besproken plaats ingedurende de pauze gaat hij de zaal uit en vindt, terugkomendezijn stoel door een sergeant Itezelhij verzoekt dezen zijn plaats te verlaten, maar krijgt ten antwoord, dal het geen besproken plaats is (hij had zich daarvan vooraf vergewist) en dal hij er dus op blijft zitten; de heer in stede van verstandig een anderen zetel te zoekenplaatst zich met eenig geweld op den stoei, waarop hij recht meent te hebbenden sergeant op zijde drin gende deze biedt weérstandeen wederkeerige duwpartij volgt en de burger wordt al spoedig weggedrongen en tuimelt op den grond. Dal ziende komt een inspecteur van politie lusschen- baidepakt den zergeant bij den kraag en werpt hem met geweld de zaal uit Het publiek en vooral de aanwezige officieren en onder officieren trekken paity voor den verwijderden aergeant en in een oogenblik zijn meer dan 50 personen bijeondie allen zich bereid verklaren, een klacht tegen den inspecteur te ondersteunen. 1)e omstandigheid dal de sergeant jhr. de Geer heet en -de inspecteur den burgernaam van Van der Toorn draagtmaakt de zaak tot een echt Haagsche cause célébreer iz nu een raad van onderzoek aan 'l werk en men ziet een ernstige berisping van den inspecteur -tegemoet. Of de jonkheerlijke sergeant wegens zijn mo«d om den burgerwiens plaats bij innam en dien bij daarna op den grond wierp zal worden bevor derd of eervol vermeldis nog onzeker. Tot aanvulling mijner mededeelingen ineen, vorigen brief diene nog dat Sequah te Schevenin- gen eene villa he6ft gehuurd en 't plan heelt althans in den aanstaanden zomer, daar te gaan wonen Na afloop van zijn reelamereis door Nederland schijnt hij plan te hebben zich als hoofdagent van de'vette producten derSequah- maalschappij en tevens ais masseur te vestigen. Weel gij hoe de Duitschers masseur vertalen Ik zal 'l u zeggen: Mei ne Schwemr (ma soeur). Nog een andere aanvulling. Ze betreft de kinderzanguilvoering op de binnenplaat! van het koninklijk paleis, bij welke gelegenheid de koninginnen den kinderen sinaasappelea uit reikten De onderwijzers hadden de kleinen op 't hart gedrukt netjes voor de vorstinnen te bui gen en beleefd te bedanken voor de ontvangen gate. Maar een van de jongens kon 't toch niet van zich verkrijgen zijn llollandschen kwüjon- gensaard te verloochenen en er niet een pretje bij te maken. Toen hij 't bordes genaderd was en voor H. M. de regenies stond, nam hij heel beleefd zijn hoofddeksel af en dit aan de vorstin voorhoudende, vroeg hij heel familiaar: «gooi 'm maar in m'n pel.» II. M. lachte hartelijk en legde met een vriendelijk: «daar ventje, als je 'l liefst zóo ontvangt, dan is hel mij wèi» de vrucht in zijn* Zondagsche pel. Te Nantes is een droevig ongeluk gebeurd, fie heer Drouinkapit in van den stal, vergezeld van zijn vrouw, 3 kinderen en een zijner vrien den begaven zich per rijtuig naar de stoomboot «Yille de Tours» toen door een noodlottig toeval bet rijtuig omsloeg en in de Loiio stortte, met bet gevolg dal de vrouw en twee kinderen verdronken. Lherot, de Parijsche kellner. heeft per post eene kleine doos ontvangen, inhoudende 250 1t— liet mijn, is het zijn noodlot... wat is het toch Het is mij gelukt om tlellmuth's adres te weten te komen. Hij woont als invaliede te Wiesbaden. Wal er met hem geschied isis inii onbekend maar als ik aan hein denk, dan vullen zich mijne oogen met tranen. Wie weet, hoeveel bij geleden heelt en nog lijd en ik die hem zoo innig graag had willen troosten ik ben verre van hemvan hem gescheiden door... ja waardoor? Dat raadsel, dat geheim zinnige martelt mij zooseer zal het dan nimmer voor mij licht worden Deze regelen zijn aan hem gericht, zij zullen hem met de Chineesche kopjes geworden en hem doen zien, dal hij zijn geschenk destijds niet in de hand eener onwaardige legde. Ik heb mijne belofte vervuld ik ben hem trouw tot aan den dood gebleven. Mijn laatste adem tocht zal een zucht zijnwefke mijn doelloos levenmijn verloren gelnk geldt Doch ik erken ondanks dat alles tochdat bijdie mijn hart op de wreedste wijze gefolterd heeft, de eenige geweest iavoor wien het zoo luide, met zooveel liefde geslagen heeft. Oik heb je zoo innig lief... zelfs nu nog... Ba al wal er gebeurde! Kom tot mijgeliefde ik kan niet meer .Vaarwel, God zegene je! Elise.» Wordt vervolgd. gram buskruit. Ook is hem een brief gezonden, waarin hem bericht wordt, dat hij weldra in de lucht zal vliegen. Te Pretoria hcerscht groote opgewondenheid over hel vinden van diamanten even huiten de atadnabij de inrichting voor melaatschen. Uit den xoogenaamden blauwen grond van dezelfde soort als te Kiraberley voorkomtzijn vijf diamanten opgedolven, die. naar men zegt voor de beste Bullonleinsclie niet onderdoen. Een verzoekschriftdoor omsiréekt duizend personen onderleekcndis terstond gericht lot de Regeeringoin de Kroonlanden als publieke delverjj te openen in welken zin waarschijnlijk ook beslist zal wordenindien het onderzoek, dat in handen van het Johannesburg-Pretoria- syndicaat is gesteldtot de gehoopte uitkomst leidt. Men spanning wordt dat onderzoek afge wacht, omdat hel ook niet ontbreekt aan per sonen die van meening zijndal speculanten de sleenen in den bodem hebben gebracht Koning George van Griekenland is aan een groot gevaar ontsnapt. Bij het houden van schietoefeningen met de< Spetzia»kwam een geladen kanon onverwacht te vallen in de on middellijke nabijheid des koning». Door een gelukkig toeval volgde geen ontploffing. De koning verliet onmiddellijk de commandobrug en gaf de bemanning een zeer scherpe berisping. Wijlen de heer J. J Fedder, vermaakte f 300,000 voor een toevluchtsoord van 10 be hoeftige oude lieden der Ned. Hoogduitsche Israëlitische gemeente te Amsterdam. In een twist tusschen twee kinderen heeft een twaalfjarige knaap zijn neef met een klomp doodgeslagen. Men schrijft uit Jolhay dat er in die streek zooveel sneeuw is gevallen, dat men met schop pen en bezems wegen heeft moeten maken ons de gemeenschap in het dorp te onderhouden. ▼an een feest te Le Mans (Frankrijk) naar huis rijdende gingnabij de brug over de Huisne, het paard van een der rijtuigen op hol. In het rijtuig zaten de eigenares, de gravin De Lahaye-Mongault, alsmede mevrouw De Graslin en jonkvrouw De Graslin. Op de brug gekomen sprong het paard over de leuninghet rijtuig vloog in stukken, mevr. de Graslin werd in de» 12 meters diepe thans bijna geheel droge rivKsr geslingerd en kwamr op den steenachrigen bodem P te land; mevr.de gravin de Lahaye-Mqtigoult en jonkvrouw de Graslin werden op den grond geworpen; de koetsier bleef vastzitten tusschen de leuningen het voorspan von hel rijtuig. Mevr. De Graslin werd doodelijk gewond opge nomen, de anderen wsren sl chts licht gewond Het paard was over de leuning blijven hangen om hel los te maken mn-st men de gaieelen doorsnijdenzoodat het naar beneden stortte waar het zoo erg werd gewonddat men het moest afinaken. De koelbloedigheid van den oud minister Carvalho te Lissabon, redde hein van een aanslag. Em zekere Antonio Barbosa drong tot hem door en eischte, met een revol ver gewapend500 0U0 reis(f 12.500.) De minister gaf hem een portefeuille en zeide morgen hel ontbrekende le zullen zendende aanvaller stemde daarin toe. De politie werd gewaarschuwd en deze bracht den man hij was krankzinnig in een geslicht na hem het geladen revolver afgenomen le hebban. Hei gevolg van eene scherts. Wie zich de moeite geeft om de geschiedenis der in ode op al hare kruis- en dwarswegen na te gaandie vindt rijken stof om zijn lachlust te bevredigen Hel volgende staaltje is stellig van te weinig bekendheidom hal niels-even aan te halen. Léonardde kapper van koningin Maria Antoinettewedde op zekeren dagdat hij de steeds zeer verstrooide hertogin van Luyennes, zonder dat zij het bemerktemet een harer fijne lianen hemden zou kappenindien de vorstin hem toestemming lot die grap wilde geven. Vroolijk geluimd voldeed deze gaarne aan h--t verzoek en werkelijk verscheen de hertogin op een klein holbal keurig gekapt op een vreemde wijze met een hemden het wekte zoozeer de bewondering der koningin en hare hofdames, dal allen weldra dezelfde coiffure droegen Lang bleef deze mode niet voortbestaan spoedig werd dit ktpael vervangen door eene «coiflure la jardinière». dat bestond uit eene versiering van koolbladerenradijsjes en wat soepgroenten. Geene mode is zoo dwaas of ze vindt nog dwazer navolgsters. Een zaadkorrel kan aan den loop van ons leven een andere richting gevenean steen kau er eon einde aan maken. lï e :i a t o i i t» c n De BURGEMEESTER en WETHOUDER van AMERSFOORT G -zien art 5 der wel tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van opentidie dronkenschap; Brengen ter openbare kennisdat een ver- zoekschrill om vergunning lol verkoop van ster ken di ank in het klein bij hen is ingekomen van A. VAN EGDOM in hel perceel wijk A No. 506, en W; DE VOOGD, in hel peiceel wijk F No 120. Amersfoort, den 19. April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester F. D. SCIIIMMELPENNINCK. De Secretaris W. L. SCIJELTU3. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT doet te wetendat door leden van de dienstdoende schutterij eiken Maandag, aanvangende den 25. April aanstaande, van af 4-uren des namiddags, SCHIETOEFENINGEN gehouden worden op In-I terrein genaamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straatweg tusschen Amersloorl en Utrecht, en dat daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 21. April 1892 De Burgemeester voornoemd F. D SCHIMMELPENNING^ Een onaangename verrassing Op het kerk hof te Liegnitz werd iemand hegraven. De tamilie stond om de gioeve en de geestelijke hield een. lijkrede De plochtigheid was algeioopen, toen bij de lamilie twijfel ontstond ol degene, die begra ven werd. wel juiste was. Vooral de kransen welke op de kist lagen, zagen er geheel andeis uil dan toen zij waren neergelegd Men bekeek de lijkkist nauwkeurig en na onderzoek bleek, dat men een verkeerde kist had en dal de lijkrede was gehoudei op een vreemd lijk. De kizl werd uit i graf gehaald, de rechte neerge laten en weer werd de begrafenisplechtigheid' gehouden. De verwisseling was geschied in 't lijkenhuis, waar meer kisten stondenterwijl men don drager de juiste kist nisl goed had aangewezen. Ter waarschuwing. In den laatsten lijd is in Amerika hevige tegenstand tegen de sigaietlen ontstaan en in hel Congres der Vereenigde Stalen is zelfs verlangd dat de verkoop van sigaretten bij de wet zou vei boden worden. Eenige vijanden van het rooken van sigaretten slaan voor om er eene bijzondere belasting van honderd gulden per duizend stuks «pteli ll n. Naar Amerikaan che bladen berichten zijn in het vorig jaar moer dan honderd Amerikanen, rn daaronder de meesten onder de zestien jaar, tengevolge van hel rooken van sigaretten ge storven In verscheidene gevallen von t een nauwkeurig onderzoek van de inaag plaats waarhij sporen werden ontdekt van phosphorus en raltekruiddia bij hei vervaardigen van hel sigaretten-papier waren gebruikt. In Amerika inoolen ieder jaar ongeveer twee honderd menschen tengevolge van hel rooken van ver giftigd sigarettenpapierhun veistandelijke vermogens geheel oi gedeeltelijk verliezen. In den staal Ontario zal over eene wel beruudsla.igd worden: die op eene boete van f 12.50 jon gelieden onder de 18 jaar hel rooken van sigaretten verbiedt. Wie aan personen onder de 18 jaar sigaretten verkoopt, zal zells met boelen van f 25 tol I 40 worden gealrait. De koning van Siam heeft bevolen, dat men eene Engelsche gouvernante voor de opvoeding zijner dochter ontbieden moet. De betrekking biedt vele en niet te verwerpen voordeden aan. De dame ontvangt 700 pond (f 8400) salaris per jaar. Zij woont in hei paleis en heelt voor niets le zorgen. Zij behoeft zelfs nog niel eens haar toilet te bekostigen. De koning slaat er op dat zijne kinderen vloeiend Engelsch leeren sprekenomdat hij vast en zeker geleolldat die taal na korter ol langer tijd de algemeen* taal in hel Oosten zal worden. De keizer van China schqnt dat denkbeeld te deelenwant hij neamt ook lessen in het Engelsch bij een Britsch professor, die zich eenigen lijd metterwoon in China heeft gevestigd LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft der maand Maart 1892- 1 Oostendorp Amsterdam. 2 J. Moes S G. Bouwland 's Hage. 4 Verhoef Nijmegen. 5 P. J. Nimwegen Rotterdam. Briefkaart. 1 M. Ubbing IJmuiden. 2 G. v. d. Linden Utrecht. 3 E. v. DaaseUar 1 Engeland. 1 Mej. Felecie London. 2 Sturton Rechthebenden vervoegen zich aan 't postkantoor,

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2