DONDERDAG 28 APRIL 1892. van de SCHERVEN! Ned. Politiebond. Te Haarlem is ver!. week gehouden de 8sle algemeens vergadering van den Ned. Politiebondgeleid door den heer J. W. TuineBberg, die er op wees, dat da bond steeds in bloei vooruitgaat. Hel jaarverslag meldde dal hel aantal leden van den Bond be draagt 978, bonevens 380 donateurs cn 524 begunstigers. Oc financiiiele toestand, is gunstig. De ontvangsten bedroegen 15514, de uitgaven 112097 zoodat het batig saldo bedraagt 13417. Ook hei pensioenfonds is in goeden staat, het batig saldo van dit boekjaar bediaagl 117,000, tegen 112,886 in het vorige jaar. De Baad van toezicht voor de fondsen bestaak uit do heeren mr. van Hasseltburgemeester van Apeldoorn mr. Sohimtnelpenninck bur gemeester van Amersioorl en mr. Star Busman, lid van het gerechtshof te Amsterdam. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge kozen de heeren W. S. Teunisse en G. J. Ver- planke te Stolen. De wensch weid gauil, dat tot stand zal komen een algemeene politiewet en hot hoold- besluur werd gemachtigd zich lot U M. de koningin te wenden met verzoekzoo spoedig mogelijk een politiewet in te dienen on den minister van justitie te verzoekenzijn mede wei king daaraan te verleenen. De volgende algetneene vergadering zal in Augustus worden gehouden te Middelburg. Kenige ingezetenen Ie Hilversum hebben zich tot een commissie veresnigdten einde een kapitaal van minstens 15000.bijeon te bren gen dat zal dienen als bijdrage bij de aan te wonden pogingen lol liet verkrijgen eener Rijks hoogeie burgerschool niet driejarigen cursus. De heer postdirecteur te Eindhoven ziet zich verplicht de aandacht van het publiek te vestigen op hot Kon. besluit van 11 Februari 1892, waarvan ait. 10, subs luidt: «Indien, ter voldoening van hel port en recht op aange- teckendc stukken ineer dan dén postzegel ge bezigd wordtbehooren die zegels op eenigen afstand van elkander yeplaata te worden». FEUILLETON. 13i Naar 'iDuitsch door S. Ik heb mijne eigen opvatting omtrent ver schillende zaken helaasde ervaring leidde mij er toe en hel zou mij bepaald onaangenaam aandoenwanneer u verder over dat onderwerp spraakt. Vaarwel.» Met een juichkreet drukte Wolfgang tot verbazing der beide vrouweneerbiedig een kus op hlize's handwaarna hij Margot tot zich trokbaar vast omvatte met de woorden: «lllijfine liefhebben, Margot, blijf me trouw. Zoo God wil, liolsto, ben ik heden over een jaar weer hier. Vaarwt-1.» En de scherven van bet kopje zorgvuldig verzameldverliet de jonge officier met eene ilicpe buiging hot vertrek nog voordat Margot hem met een enkel woord antwoorden kon. Zij knielde nevens hare tante neer en snikte: «Ach, tante hoe kan eene vrouwdie zelve eens zoo innig liefhadzoo wreed zijn?» «Margot» en de stern der geheimraadsvrouw beelde«begrijp je dan mijne bedoeling niet? 't Is een moeilijk en vruchteloos werk om een tweede kopje te bekomen. Als de jonge officier zich echter niet laat alschrikken en zich een jaar lang allo moeite geeft om in het bezit van dal voorwerp Ie gerakendan strekt het tot bewijs, dat hij je trouw en innig liefheeft.» «Twijfelt u daaraan nogtantetje Maar als bij heden over een jaar zonder dat kopje terug- Een feit is het, dat van do zijde der postambte naren daar tegenwoordig scherper op wordt toegezienhoewel voor gewone aangeteekende brieven, de eisch om de postzegels van elkander te scheiden eene wettelijke bepaling zonder fei telijk nul is. Men kan veronderstellen dal brieven die waarde bovatten bestolen kunnen worden door do postzegels er af te lichten een snede in het couvert te maken en later de postzegels daar weder overheen te plakkenniemand zou aan de buitenzijde de inbraak kunnen consta- leeren daar de zegels ongeschonden zijn doch waar nu togenwoordig de post aangeteekende stukken accepteert met de gewone gomsluiting zonder lakkon daar is (eilolijk boven aangehaalde bepaling een overbodige formaliteit. In het jongste nummer der V a c a t u r e komen weder niet minder dan 132 oproepingen van onderwijzers en onderwijzeressen voor. Een feestvierend paar, dal bruiloft wilde vieren, maar hel blijkbaar niet bost betalen kon, ging dit, zeer tot verwondering van den eigenaar, doen in eon ledig slaand huisin de Tuinstraat te Am sterdam. Toen de vedel lustig geklonken had en de pret afgeloopen was, word de sleutel bij den verhuurder teruggebracht, met de boodschap, «dal moeder de woning niet beviel.» Naar uit Weenen gemeld wordtkwam oenige dagan geleden, een man aan een der politiebureaux en verzocht in hel hospitaal te worden opgenomen. Hij wees naar zijn hoofd, dat hij met een zakdoek verbonden had en zeide kortaf: «Ik heb drie kogels in mijn lijf en kan niet sterven I» De mededeeling bleek volkomen waar te zijn do ongelukkigedie Jozef Ranz heet en muzikant is, was reeda geruimon lijd builen verdiensto en werd door nood tot ver twijfeling gebracht. Hij begaf zich naar een park en school, met het plan zich te dooden, zich drie revolver-kogels in het hoolil. Da zwaar gokwetste man shepto zich den volgenden morgen met moeite verder en bleef godurende keertwat dan zal hij dan eene weigering ontvangen?» «Neenmijn dwaas kind. Als ik overtuigd ben van zijne trouw en rechtschapenheid dan leg ik uw beider handen ineen. Doch thans moedig het hoofd omhoogMargot. tia nu naar je kamer en pak je koffers morgen ver trekken wij voor onbepaalden tijdzooals ik zeide.» Wolfgang von Sollau rende door do itraten het W3» hem zoo gelukkig to moede want had hij niot meer verkregen dan hij durfde hopen Hij had niet anders dan eene formeela weigering verwacht in plaats daarvan bezat hij thans een zekeren waarborg, dal zijn vurige wensch vervuld zou wordenwant hij was er van overtuigd dat hij het verlangde kopje zon kunnen bezorgen dat beteokende niets. Wachtdaar moest hij juist een porselein winkel voorbij hij kon wel eens even ter loops vragen of men daar het verlangdo had. Haastig trad hij naar binnen en liet de ge dienstige winkeljuffrouw de scherven zien waarna hot meisje verlegen de schouders op haalt. «'t Is Cliinecschdat zal moeilijk zjjn om u te bezorgen... wacht ik zal het even aan den chcl vragen.» Deze nadert, na door de jonge dame inge licht te zijnden officier. «Eerlijk gezegdis liet onmogelijkheer luitenant om u een dergelijk kopje te bezorgen,» verklaart de oudo heer ernstig. «Ik wil u niet met ijdele beloften ophouden. Het zou zeer veel geld kosten om hel uit Ghina te laten den dag in een bosch. Ta zei uur 'savondtf ging hij naar het politie-bureauvanwaar m«q hom naar een hospitaal overbracht Een beul. Een boer, Jassi genaamd, wonend* Ie Callipoli, in het voormalige koninkrijk Napels; zond zijn tienjarig zoontje uit om een biljet van tien francs te wisselen. Do knaap had hot onn- luk 'l biljet te verliezen. Woedend greep de vader het kind, sloeg 't met hel hoofd tegen den muur en verbrijzelde don kleine don schedel mei lijn hiel. Mama: «Hoe lang is het wol geleden, dal onze jongen hot laatst schroef?» Papa: «Kijk maar eens in het kasboek.» Liever kwijt dan rijk? Door de marechaussée is proces-verbaal Opge» maakt tegen eene vrouw te Donkerbroek (Frits- land), die beschuldigd wordt geen poging tot redding te hebben aangewendofschoon zij wist dat haar echtgenoot in levensgevaar ver- keerdo, zoodal deze overleed. Te Lissabon is gestorven mevrouw Leo Tolitoï de echtgenoot» van graaf Tolstoï, Huslaid's be roemden schrijver. liet vonnis van de jonge Finsche professeri- vrouw, die wegens het vergiftigen van naren man veroordeeld werd om onthoold en daarna var- brand te worden is veranderd in levenslangen dwangarbeid. Te Parijs is zekere Sorrié, geweien juweliori- bediende, die zijnen patroon (Jatel) voor 150.000 fres. aan paarlen on diamanten onstolen had, in hechtenis gonomen. Bij eene huiszoeking ten zijnent is een groot deel van het ontvreemde terug gevonden. Wie onzer kan zich niet oogenblikken in zijn leven herinnerenwaarop het zooveel raadzamer en verstandiger sou geweest zijn indien men niets gezegd of gedaan had 7 komen en dan is hel nog de vraag of het tt hetztllde patroon krijgt, want deze soort van porselein wordt alleen in do keizerlijke fabrieken vervaardigd en mag niet uit het land in dan bundel getracht worden.» «Maar ik moet een dergelijk kopje hebben, ik in o e lriep Wollgang beslist uit. «Hel spijt mi], mijnheer, doch ik zie geen kans om het u te bezorgen,» antwoordde de chef ernstig en rustig. «Nu, ik wil het toch nog eens wagen in dien grooten winkelwaar slechts Chineesche warsn verkocht worden,» en mat haastigan groet verliet von Soltau den chef. In den bewusten winkel vond hij do eige naars twee Ghineezennog bezig. Hij toonde hen de scherven. Zij keken elkaar verwonderd aan, waarna ccn hunner zeide: «Deze soort van porselein is afkomstig uit dê keizerlijke fabriek, welke uitsluitend voor den keizer werktdie bij hooge gunst en als ean bewijs van bijzondere onderscheiding een prins of een persoondie den lande gewlentign dionsten bewezen hoeft, eenige voorwerpen ten geschenke geelt.» «Wat, en wilt go daarmede zeggen, dat ik zelfs in China een dergelijk kopje niet krijgen kan?» «Neen, of de keizer moet u het zelf aan bieden,» verklaarde de zoon van het Hemelsche rijk op onverschilligen toonwant de opge wondenheid van don jongen officier scheen met den minsten indruk op hen te maken.» «Bon, ik z a l toch slagen,» on mat een vluchtig knikje, verwijderde hij zicb haastig. Wordt vervolgd.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5