Kit ine zwakheden van groote mannen Aile groote mannen hebben hunne /.wakheden gehad, haigean bli.iki uit hel volgende: De beroemde sterrekundige Tycho Brake had zulk een alkeer von herten en vossen, dat hij bijna I'.)uw viel. als hij toevallig een dezer dieren zag. De gtoote Johnson was met al zijne wijsbe geerte zeer bijgeloovig. Hij trad eene kamer nooit het eerst met den linkervoet binnen in dien het hem eens een enkele maal toevallig gebeutdedan keerde hij onmiddellijk terug om den anderen voet te gebruiken Hij was ook zeer hang voor den dood en dulde niet dal men daarover in zijn bijzijn sprak. Peter de üroote was niet te bewegen om een brug over te gaan Hij beproefde meer malen. om zich tegen die zwakheid Ie verzetten, docii nutteloos. Ryron zou niemand zeul aan tafel reiken evenmin als Jat hij zich zelvcn daarvan zou bedienen. De Fivibnrger hoogleer,iar Kraske heeft een jong meisje uit hel Schwarzwabl. dat tengevolge van een ongeluk met een stoommachine letter lijk gescalpeerd was van eene nieuwe schedel- huid vooi7.i>n. Hij heeft die operatie volbracht door stukjes van de huid van andere lichaams- doo.len der patiënte op het hoofd over te bren gen Deze operatie moet uitnemend geslaagd ziinalleen het hoofdhaar komt natuurlijk niet terug. VV»d wat onvoorzichtig. Da reeds bejaarde maar nog trouwlustige weduwe van een inagis traalseecreiaris to llalle is het slachtoffer ge worden van een oplichterdie haar hcur ge heel* vermogen van ongeveer 40,000 mark ont futseld heeft. De «verloofde» der vrouw, een onderwijzer in de Fransche taalprofesseur Itavennldvolgens zijn opgave zoon van een Fransch generaal, woonde sedert geruiinen tijd in Frfurt. Niettegenstaande vele welgemeende waarschu wingen. liet de viouw zich door den man zoo inpalmen dat zij alles wat zij bezat, hypotheek- bewijzen enz tot geld maakte en hem naar Antwerpen volgde, in Aken heelt de oplichter toen de al te goedgeloovige vrouw van haar geld berooid cn het hazenpad gekozen. "Volgens d« berichten uil New-York van gister blevf de hitte in het, grootste gedeel'.e der Ver. Maten groot. Te Chicago waren 50 personen er aan bezweken de hospitalen waren vol zieken en de politie had handen ie kort om de menschen to v rvoeren die door een zonnesteek getroffen waren. Te Philadelphia en New-York stierven vele trampanrden. Daar echter op verschillende plaatsen onweders hadden plaats gehadver wachtte men koeler wcér. Volgens nadere m"dedeelingen in de Débats werden tegenwoordig te Parijs niet alleen sinaas appelen maar allerlei vruchten kunstmatig ge kleurd. hleeke fletse aardbeien fraai rood gemaakt enz Zelfs heeft men «naiionalen peren,» rood, wil en blauw geschakeerd. Millioenen worden chemisch geurig gemaakt en wat dies meer zij. De jonge aartshertogin Elisabeth dochter van de kroonprinses-weduwe Stephanie, die bij de aartshertogin Clotilda te Alcfmh vertoeftis gevaarlijk ziek. Zij lijdt aan een ontsteking in den hals Dr. Bauer uit Weenen en dr. Bokai uit Pest zijn per telegraaf ontboden. Beter ten halve gekeerd dan ten hecle ge dwaald, zegt het spreekwoord. Hel werd deze week Ie Hilversum in praktijk gebracht door eene ongeveer vijttigjarige bruid. Toen zij Zaterdag haren aanstaande van on geveer gelijken leeftijd oen bezoek bracht vond zij hern dronken «oo de deel» liggen Da', was nog al erg, maar hij sliep zijn roes uiten beloofde helerschap, flet akkoord werd aange nomen met het gevoigdat de bruidegom Zondag voor ure. opnieuw dronken was. De bewondering 'lor bruid over de standvas tigheid van baren aanstaande was niet bijzonder grooten li.mr genegenheid daalde zoo sterk dat liet huwelijkhelweik II. Woensdag zou voltrokken zijnvoor goed is afbesteld. Daar er een gorur.hl is verspreid, alsof de maat regel der perronkaartjes aan de stations der Staatsspoorwegen weder zal worden afgeschaft, kan het Centrum v»n welingelichte zijde berich ten. dat dit een loos gerucht is. vertoont. Breng een lamp met een zachlroo- den kap wop met al die kaarsen Waarom talm je - ik zal 't je anders loe-en -- waar is mijn sabel hier... Zoo...» En voor dat men eigenlijk weet wat er Ïlaais heelt heeft dr wildeman den kostbaar, ristallcn kroon in scherven geslagen De eigenaar van het restaurant lacht. Zijne makkers jubelen Wordt ve> vohjd. Ilut is algemeen thans komkommertijd. Do politici zijn op reisin den gemeenteraad niets te doen zóó zelfs dal velleden Dinsdag de raad onvoltallig bleef en gis"eren slechts 21 van de .'19 leden aanwezig waren om enkele minder belangrijke besluiten te nomen. en zoo is het voor velen een ware uitkomst dat het bezoek van onze koninginnon aan de sport-en paardentenloonstelling een welkome stof levert voor eenig gekeuvel. Te ongeveer 2 uur kwamen de koninginnen aan 't gebouw der expositie; de omgeving was door een wacht van cavaleristen afgezet. De vorstinnen reden in open rijtuig en Je fier jockey's in 't wit bestuuiden do paardeneen voorrijder ging voorop en in een drietal rijtui gen waren de dames en hoeren van 't gevolg gezetendo kleine stoet werd door een kamer heer in uniform voorafgegaanenkelen van de overige hoeren waren in cosluinnanderen in burgcrkloodinggeen gala. Ook de regoerings- commissaris en de leden van 't uitvoerend co mité der expositie waren niet en frac, 't was dus een zeer huishoudelijke ontvangst, zonder speeches tevens. Alleen boden een paar jonge dames de vorstinnen houquotten aan. Nadat HH MM. in hel koninklijke salon waren ont vangen. dal smaakvol met bloomen en planten was versierd, hegsven zij zich naar 't hoofdge bouw, waar de koninklijke kapel muziek maakte. Het moest wetenswaardige werd haar verklaard en roet groote belangstelling bezichtigd. Vooral in de afdeeling visscherij viel 't aardige Hollandsche sjeesje van de Vlaardingsche jagers, opgetuigd zooals 't is als de eerste Hollandsche haring blijkens het opschrift dor vlag voor do Koningin, wordt aangebracht, zeer in dan soiaak. Op 't buitenterrein waar de muziek van hel 3e regiment infanterie speeldenamens de vorstinnen in hetZwitsersche jachthuis een wijle rust en daar werd o a. de architect der tentoonstellingde heer van Lieflandhaar voorgesteld De galerij werd daarna rondge wandeld. De Zigeuner- Kapel van de llongaarsche Weinstube wis aangetreden en speelde ons volkslied in den Oosterschen dwaaltuin hadden de Koninginnen ontzaglijk veel prettoen zij telkens tegen spiegels loopeniiegeen uitweg wisten zij bestegen 'I terrus waar men zich honderden malen don- spiegeleffecten terugziet en 3chalerden van lachen. Daarna namen zij een kijkje in het lokaal van den duikerdie zijn belangwekkende verrichtingen onder water vertoonde en een schuitje uit de diepte ophaalde. Verschillende exposanten hadden gaarne een hulde aan de vorstinnen gebracht zoo bijv. da man die bloemen in papier snijdt of portretten knipt; de electrische glasgraveur, die een prach tig glas voor de kleine koringin gereed had maar voor alle huldebetoon was bedankt. Het moest bij een eenvoudige promenade blijven. Een zeer talrijk publiek bewoog zich vrij. maar recht behoorlijknp eerbiedigen afstand van de koninginnen in 't gebouw en op de gil-rij. De indruk van 't geheel was h*el aantrekkelijk; niets wat hinderen kon de meisjes in de bars waarvan er één reeds ter overname is aan geboden zoodat de zakenondanks alle aan lokkelijkheden. niet schijnen te .vlotten. zagen er zoo bedeesd mogelijk uit. De regentes, die. nadat de kleine koningin in het salon was teruggekeerdnog eens rondging, om ook te zien hoe men haar inzending en die van da prinses van Wied had gearrangeerdbetuigde haar bijzondere ingenomenheid met 't geheel en daar was inderdaad reden voor. want nu de tentoonstelling geheel voltooid ismag ze waarlijk gezien worden Het glanspunt van den dag was intusschen 't he/oek aan het afzonderlijk terrein van de paardentenloonstelling. waar eerst de. jagers later de htizarenmuzie.k zich hooren Hot. Dui zenden dames en hecren zaten on de groote tribune en om den ring toen il H M M. ver schenen in rijtuig, dal haar lot aan de konings loge bracht. Achtereenvolgens werden nu hon derden van de prachtigste paarden voorgebracht: eerst merrie*, daarna twee tienspannen (uil Relgifi en Weenen, met llongaarsche stalknechts in schilderachtig costuum); vervolgens twee- en vierspanneneen ontzaglijke rij van hengs'en paarden vsn het edelste rasvervolgens boeren paarden door de eigenaren o a. officieren hereden. Rij haar komst werd door koningin MVilhehnina aan kapt Punt de zilveren bokaal uitgereiktdoor il. M de regentes voor hel concours hippique uitgeloofdzes merries eaneengekoppeldaangespannen paarden voor sulkeys en Hollandsche sjeezen. waaronder dia van den heer van den Berg uit Haarlemmet zijn twee aardige dochtertjes in oud-Uollandsche boerinnen kleedijtot zelfs met een groene parapluie zeer in den smaak viel. maar bovenal het springen van paarden over hurdles, waarbij cie \hjarige berijder van twee Belgische spring paarden zeer de aandacht trok en ten slotte de poneys en tandems maakten op de vorstin nen. op de jonge koningin nog 't meest, veel indruk. Tol ruim 5J uur bleven II.H. MM op hat terrein. Toen reden zij naar hét paleis terug waar zij ook gedejeuneerd hadden, om na hel diner de reis naar Soesldijk weder te aanvaarden. liet viel mij op dat te Scheveningen weinig vlaggen waren uitgestokenop den weg aan de villa's was dat meer algemeen. Maar de belangstelling van het publiek was groot. Bij de aankomst en 't vertrek der vorstinnen niet alleenin den omtrek van do tentoonstelling en langs den wegdie IIII. M M. namen stonden talrijke groepen geschaard om haar te begroeten De jonge koningin zag er heerlijk blozend uit. Hei plan betreffende de wereldtenloonsielling te Rerlijn. wordt thans zoo goed als mislukt beschouwd. Ten minste, de tot dusver ontvan gen antwoorden, zoowel uil de nijvcrhei'lskrin- gen als van de bondsregeeringen hebben op de Duilsche regeering een indruk gemaakt, die voor het plan zeer ongunstig is. Goed voor haar ondergeschikten. Mevrouw tot de kindermeid: «Line, lat er op dat da kinderen niet in liet natte gras gaan zitten ze zouden anders verkouden worden. Als ze echter erg moe zijn. ga jij er dan op zitten en neem de twee kleintjes op je school.» In de wittebroodsweken Van een jeugdig echtpaar pas 5 weken gehuwd en woonachtig in de Weslarsraat te Amsterdam, heelt de man de echtelijke woning verlaten na eerst den geheelen aan een uildm- ger verkocht Ie hebben. Toen de vrouw thuis kwam, vond zij een ledige kamer- Hel dorp Mali. in Zuid-Tyrol. is door een brand nagenoeg geheel verwoest. Daarbij is een klooster der Kapucijnen met eene kostbare bibliotheek een prooi der vlammen geworden en een man kwam bij den brand om liet leven. De schade wordt op een hall millioen gulden geschat, waarvan voor niet meer dan f400000 verzekerd moet zjjn. Nog niot geleerd In de govangonis te Maastricht is diefstal ge pleegd door een gevangene, die eene inmnd gevangenisstraf had ondergaan Bij zijn vertrek uit de gevangenis, werden nl in 'wee kruiser» op zijn lichaam verborgen gevonden een par tijtje koffiehoonen alltomstig van koffie die hij gedurende zijn straftijd had uitgezocht Voor een kantongerecht te Petersburg ver scheen onlangs een jong meisje, dat ha.ir vroe ge ren verlooide een kantoorklerk kwam aan klagen. Hij was haar na eene lange liefdesbe trekking ontrouw geworden nadat hij eenige kledingstukken van haar had geleend. De geschenken mocht hij behoudenzeide zij maar de 7 roebels moest zij let tig hebben. Du rechter wilde hem hiertoe veroordeelen «Dan neem ik maar liever de bruid terug», riep de aangeklaagde daarop uit. En hand in hand verliet het paartje de rechtzaal Het schijnt dat een boertje uit de omstreken van Weenen Jacob Elberl is de naarn van dezen weldoener der raensscheid een aldoend middel tegen de phyloxera heeft ontdekt. Sinds eenige jaren reeds nam hij proeven daarmede waarvan het resultaat zeer bevredigend was. liet geheim der uitvinding isnaar men wil voor 30 000 florijnen aan een paar Fransche wijnverhouwers vei kocht, terwijl zij hel hoertje in hun dienst namen. Do post- en telegram bpsleller A. Verhaar heeft onder Roelof Arendsveen hel 8-jarig zoontje van I'. v. d. Zw. met zijn vélocipéde overreden, met het droevig gevolg dat het kind een been brak. Bij de pogingen die Verhaar aanwendde om het ongeluk te voorkomen bezeerde hij zich de hand en brak zijn rijwiel. Maandag beging een tienjarig knaapje te Wee nen zelfmoord Hij sprong van een brug in da Donau. omdat hij bang was voor een kastijding van zijn vader, daar hij uit een tuin van de huren onrijpe vruchten gestolen en opgegeten had. Hel regeeringsblad van Duitschland bevat een uitvoerig bericht over ambtelijke maatre gelen tot afwering van het gevaar voor het overbrengen der cholera uil Rusland over land of over zee. Voorts wordt medegedeeld dat er spoedig overal openbare gelegenheden tot ont smetting hij choleragevallen volgens de nieuwste aanwijzingen der wetenschap geopendalsmede eenige populaire raadgevingenhoe men per soonlijk te handelen heeft bij het uitbreken eener cholera-epidemicten beste gegeven worden.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2