As. 4169. Maandag: 15 JULIETTA. Üitg3ver Dit blad veriehijul A. H. VAN C LEEF t fa,t *4"» planUruimU roor te Amersfoort. Maan lag ea DonJarJagmuUag. Al laliiB, 1— S regelj BU Ou.; o Adv per Kg el 15 CU. Reelim.. unoraent per 3 nuaadea 1.—Fr regel moer 10 Oti. Groot» lel goechiedl hobgor prijeberekehió'g. jer regel S3 Cte. Af,, nummer, uoo per Bureau #L.gt" muurhuizen 10 Cu. hoek Kortegraoht, Wijk B 60. Politiek Overzicht. Tusschen vier gendarmes le paard, met uilge- Irokken sabel, is op de GrooteMarkt te Brussel een extract-vonnis van het assisen-hofin Brabant aangeslagenwaardij de voortvluchtige Mario Lerallehoudster van een boekenstalletjebij verstek voroordeeld is lot twee boelen van dertig- francs wegens hel verkoopen van zedekwetsende exemplaren van het blad Gilhlas illustri. Voor het voltrekken dezer middeleeuwsche ceremonie is de hoer [lamel, scherprechter van de provincie Luiknaar Brussel over moeten komen. De heer Hamel is van de negen pro vinciale beambtendie vroeger in België beuls werk verrichtten de eenige die nog in leven is. Overlijdt hij eenmaaldan kan men zelfs geen onnoozel stuk papier racer aan «beulshanden» overleveren. In het nieuwe Parlement doet zich het ver schijnsel voor, dal de Tories gemiddeld nagenoeg 10 jaar jonger zijn dan de liberalen. Men zou dil van de zoogenaamde «oude heeren», zooils de conservatieven we! eens worden genoemd niet vermoed hebben. Pall Mali maakt een ver gelijking lusschen zeslien der eminentsle liberalen en even zoo vel» toongevende Tories De jongste v.in de 16 liberale heeren is 48, nl. de heer Shuttleworlhde oudste telt 82nl. de heer Gladstone en gemiddeld is de leeftijd dier lü In-eren 62 Maar er zijn nog twee Algevaardigden ouder dan de grand old man De een is negentigjarige heer Villicrseen unionist en dus tegenstander van den lieer Gladstone Deze Afgevaardigde van Zuid-Wolverhampton is de Meihusaleu» van hel Parlement. Op hem volgt de 85jarige Isaac Hol den van beroep wolkammer uit Yorkshire een zellmade man in den waren zin des woords Hij begon'als mijnwerker, kreeg lust in 'l leeren gal zichzelf onderricht en werd zoo boekhouder, waarna hij bij een fabrikant in Yorkshire bet wolkammen leerde. Van dbm tijd of liever van het oogenblik dat hij een nieuwe wolkiminachine uitdacht, dag- teekcnl zijn beroemdheid Deze merkwaardige man beweert ook den lucifer le hebben uitge dacht. De familie Holden is trouwens beroemd o.-n haar vernuft. Wie kent niet hel wereldver maarde marionetleni healer van Holden? De oude Isaac lieel' zijn jeugd niet vergeten hij is altijd een weikuiun in zijn hart gebleven FEUILLETON. Slot). Naar 't Duitsch door S Zigeuner-Jan staat onbeweeglijk zijne bruinemagere handen omvallen krampachtig de ijzeren leuning van de brug. Daar staal zijne Julielta glimlachend stralende van geluk ge vrijwaard voor alle zorgenwelke het leven brengen zal. Hij denkt aan een paar andere, donkere oogen welko zich tengevolge van het leed en den kommer menigmaal met tranen vulde. Hij denkt aan eene andere jonge vrouweveneens met zwarte lokken en eene slanke gestalte. Zij dankte deemoedig voor een stuk brood en beeide dikwerf in eene gescheurde, dunne japon van koude, als de noordewind huilend door de denneboomen blies. Julieita bezat diezelfde oogen en hetzelfde rijzige figuur. Nog eenmaal verschijnt de bruid aan het vensternog eenmaal vestigt zich daarbuiten in de duisicrnis den blik van den ouden man vol brandend verlangen op haar. Plotseling verdwijnt zij. De balkonvensters worden geslo ten de lampen uitgedaan het wordt weldra stil in huis. Zigeuner-Jan laat zijne handen noode van de leuning glijden en begeeft zich langzaam met wankelende schreden naar het kleine stroompje dal daar rustig vloeit. Waarom zou hij het niet doen De Augustusnacht was zoo zoel en zacht. Waarom zou hij niet, zooals hij reeds Prins Bism.trck is met zijn «wraaktocht tegen •Wilhelm II en Caprivi» juist klaarnu de Keizer thuis is. Na de sloi-demonslratic aan het Slettiner staiion te Berlijn is nog een laatste slot gevolgd, voordat hij goed en wel in Varzin zat. Op zijn reis van Berlijn naar Varzin werd prins Bismarck namelijk te Kolberg, in Pommeren, door een 400 menschen begroet De Prins werd zoodanig toegejuichtdat hij zeil niet aan hei woord kon komen. Moge hel nu voor goed uit zijn I Er is een zeer belangrijke depêche uit het oproerige Dahomey ontvangen. Kolonel Dodds is nl. begonnen de geheele kust van Dahomey te bombardeeren. De uitgezonden kolonne is teruggekeerd na het dorp Kotounou verbrand en Zobo genomen te hebben. In ver scheidene dorpen, zuidelijker gelegen, ontmoelle zij den vijana, tegen wien dadelijk eene fusillade geopend werd. De Dahomeyanen werden in een bosch gejaagdvan waar zij schoten. Eeu Fransch en een inlandsch sergeant werden gedood en 10 tirailleurs gewond. De Dahomey anen leden een groot verlies. In Hongarije heeft een artikel in de offici- ëele Nerazet van Pest eene grocte beweging veroorzaakt De Hongaarsche bladen wijden aan dat artikel geheele kolommen. Het artikel stelt de oppositie gerust, die vreesde, dat bij het overlijden van keizer Frans Jozef do wettige erfgenaam Van den troonaartshertog Karei Lodewijk, van zijn rechten afstand zou doen ten behoeve van zijn zoon aartshertog Frans Ferdinand Deze laatste spreekt de Hongaarsche taal niet en is bijna geheel onbekend roet Hon gaarsche toestanden Da officiëele Budapester Correspoddenz verzekord, dat er geen sprake van is dat aartshertog Karei Lodewijk ooit voornemens zou zijn geweest, afstand van zijn rechten te doen en dat er geen reden is aan te nemen, dal hij dit ooit doen zal De verkiezingsbeweging begint te Milaan reeds vasten vorm aan le nemen. De uiterste linker zijde heeft haar programma ontwikkeld. Een der voornaamste punten, die de uiterste linker zijde in haar programma heeft opgenomenis de afschaffing van de Waarborgenwet. Het blijktdat er Dij de aankomst der Rusti- sche expeditie ongeveer 800 Chineezen op de Pamir waren. Toen zij vernamen dat de Russen de zoogenaamde Chineesche Pamir naderden zoo vaak gedaan hadin het lange gras zich neervlijen, daar hij hij hel stroompje juist op Juliettas's venster zien kon. Snel jaagt het bloed door dc aderen van den ouden man. Hij prevelt allerlei onsamenhan gende woorden hij meent zich opnieuw te bevinden in den tijd van zijn kort, echtelijk geluk. De trillende lippen fluisteren haar, die reeds zoo lang geleden naar hare laatste rust plaats werd gebracht, allerlei teedere woorden toe«Komhier is mijn mantel je moogt geen kou lijdenJulietta wikkel ook het kind er in slaapt zijonze kleine lieveling Heb je het nog zoo koud armelieve vrouw hier is nog een sluk brood ik heb genoegeet het maar, Julietta.... ik woudat ik je er een kop warme koffie bij kon geven.... maar we zijn zoe arm - ochwat ziet Het kind er lief uit cara mia Julietta stil» IVen volgenden morgen bescheen de zon het landschap uiat gouden gloed. De dauwdruppelen glinsterden op de lakken der boomenalles sprak van leven en frischheid. Dat ondervond zeker ook de jongeblonde mandie thans de deur opende en op het balcon trad. Hel was lente in zijn hart éen oogenblik stond hij alleendaarna fluisterde de vriendelijke slem eener jeugdige, bekoorlijke Vrouw hem loe «Goeden morgen.» «Goeden morgen, mijn lieveling.* «En vertrekkon wij heden nog?» «Ja mijn Julietta.» «En je belooft mij, dat ik Napels zien zal!» weke» zij naar den Ak Batlolpasten eindè daar da Russen af tc wachten. Een klein aantal der Chineezen beg.tf zich naar Shindi. De Russen richtén zich naar den Tucht Kortimpasmaar stuiilen hier op dit troepje Chineezen. Er ont stónd een gevecht waarbij de Chineezen op de vlucht gedreven werden. Dezen vloden naar hunne makkers bij do Ak Batlolpas De Russen hebben zich gevestigd te Ak Tash en trachten die plaats te versterken. Kinderroof Op den 31 Juli jl is het 8jarig zoontje van Hen drik Muller, handelende in muizenvallen, wonende te Antwerpen, terwijl Let zich met zijn vader op den Meenemschen straatweg nabij Roeselaera (België) bevond, door twee persoden weggevoerd. Het kind heelt rosachtig haar, hot aangezicht vol sproeten, de oogen open, doch met eeu vlies bedekt, zoodat het blind is. Het is mede doofstom. De ouders zijn: Charles Pnnaud, 20 jaar, spreekt Vlaamsch Anton Friedrich 18 jaar, kort van gestaltespreekt Vlaamsch met eeri Duitsch accentbeiden zijn knechts vau Muller en wonen te Antwerpen. Vermoedelijk hebben zij de wijk genomeri naar Nederland en reizen op de kermissen. De officier van justitie te Middelburg verzoekt aanhouding van de daders en bericht. Ds. L. A. Crandallpredikant bij de Baptisten ketk le Cleveland, heelt hel ongelnk vervolgd te worden door de liefdesbetuigingen van de 21 jarige dochter van den bekende olie-koning, John D. Rockefelder. Eindelijk, verloederd door hare onophoudelijke verklaringen doet hij haar het voorstel om met hem tc huwen Papa hoort dat en wordt zoo boosdal hjj dre'gt alle ge meenschap met de kerk af te snijdenindien het paar zijn plan verwezenlijkt. Daarop nam Dr .Crandeil het kloeke besluit, zijn betrekking te Cleveland en zijn aanbidster vaarwel le zeggen en den pelgrimsstaf ten hand te nemen. Hij is tweemaal zoo oud als zij. Te Parijs is een verzameling dansschoentjes onder den hamer gekomen, sedert lang door een habitué der Opera aldaar bijeengebracht. Eene partij, waarbij de schoentjes waren van Emma Livry, den l5n November 1862 bij eenó repetitie van de «Muetle» verbrand, bracht 1213 fres. op «ja, zeker, vrouwtje, heb slechts geduld.c «En Rome en de Alpen en de Arno.» «Alles, alles, Julietta, ofschoon bel eigenlijk verstandiger ware eerst met Kerstmis daaiheen le reizen opdat wijals 't hier koud en guur als het hier winter is, ons daar kunnen ver meien in het genot »cner eeuwigdurende lente.» «O, neen dal niet, Paul Donk nu niet, dat je kleine vrouw onverstandig is maar ik koester zulk een brandend verlangen naar het zuiden dat ik eerst vrij ademhalen zalwan neer ik al dat schoons zie. Wees niet bo^s op mij lieve manmaar ik kan het heuscti niet helpen» Neen, Julielta, gij kunt het ook niet helpen? Het is alleen zijne schuldde schuld van den ouden land'ooper, die daar onder de boomen aan de oevers van liet stroompje koud en stijl ligt. Spoedig zal men zijn lijk wel ontdekken, maar niemand weel, niemand vermoedt het, dat het dal van Zigeuner-Jan isdio daar buiten, op zijne wijze het huwelijksfeest zijner dochter Vierde Ook gij gist dat niet. jonge vrouw.... eri dat behoeft ook niet. Laat er geen schaduw 6p uw geluk geworpen worden. Ên toen eenigë uren later een der dienstbo den haar kwam vertellen dat men een lijk aan deh oever gevdfiden had welden er tranen ia hare óogen bpvan louter medelijden met deri bilden, man. die daar zoo eenzaam gestorven was, maar het leven bood haar zooveel afwisseling; zooveel geluks, dat zij zich niet lang overga!

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 1