Dn «Chicago City Railway Co» werd sedert eenigen tijd door diefachtige conducteurs stel selmatig geplunderd. Ha luidjes hadden kunst matige regis'rec m ichine*zdogdnoemide «brot hers in luw» en wisten daarvan (lol zoo lang hei kruikje brak) zich mal verwonderlijke listig heid te bedienen. Een vrecselijk ongeluk had in hel Grand Ceblrnl.lepol te Chicago plaats Ongeveer 000 kleurlingen zouden gaan «pik - nikken Een trein komt met volle vaart in do remmers kunnen hem niet tol stilstand krijgen. Hij rammeit de ijzeren omheiningwelke het perron omgeeft en waartegen da honderden reis- begeerigen geleund slaan. De wagon baant zich een weg over en door die menschenmenigte en in plaats van te gaan «piknikkun.» kon men lijken en zwaar gekwetsten gaan wegbrengen, liet aantal slachloffsrsdooien en gekwetsten, be draagt 12. Geen plakzegels meer 1 "Naar men verneemt heeft de handelsreizigers- vereeniging Mercuries* te Groningen, oneen desbetreffend verzoek van de Kamer van Koop handel te Winschoten zich tot zijne excellentie den Minister van Financiën gewand met eene missive, waarin zij hare adhaesie betuigt met de pogingen door dat college aangewend om de afschaffing van de zoo algemeen erkend lastige en onbillijke wet op de plakzegels te verkrijgen. Voor ifen handel zon het zeer Ié wenschen zijn, indien deze slappen door alle vereenigingen, die lol handel en nijverheid in betrekking staan, pagevolgd werdenoin de kans van succes daardoor grooler te inaken. Da Fransohe schrijver Guy de Maupassant die krankzinnig is geworden, wordt nu door de doktoren geheel opgegeven. Zijn huisraad, even als zijn ploizierjachl «Bcl-Ami», dat hij in den laatsten tijd geregold bewoonde, binnenkort worden verkocht. Dc oudste inwoner van Tesselde poeliet' Klaas Slolvierde deze week zijn 96sten ver jaardag. Op zijn 00ste jaar trad hij ten twee- denmale in den echt on werd toen nog mei verscheidene kinderen gezegend. Slot is een man van zeer middelmatige groottehij is krachtig en gezond eu in het volle bezit zijner zintuigen. Hij leefde matig, was steeds een werkzaam man en is tegenwoordig nog sterker dan menigeen op 70 jarigen leeftijd. De heer M.. kassier te Leeuwarden heeft naar men zegtzijn woonplaats verlaten, zonder orde op zijn zaken te hcbb°n gesteld. Men spreekt van een passief van f 130 000. Bij Sfeyr is een achtjarig meisje uit een spoortrein gevallen, waarin zij met hare ouders reisde. Het kind sprong naar de portierjuist op het oogenblik «lal de conducteurdie de kaartjes kwam naziendit opendeed. De con ducteur verloor zelf bijna hel evenwichttoen de kleine hem tegen het lijf vloogmaar hij w:st haar te gr!jp»n en hij hield haar hij haar rokje vast, totdat hij haar niet langer kon hou den en hij haa<' zoo behoedzaam mogelijk liet nep-glyd *n Het meisje deed zich slechts een kleinen val. Z«i stond onmiddellijk op en liep den trein na Toen die op een gegeven alarmsein tol slaan was gebracht en de ouders angstig den weg terugliepen, kwam het kind hun weldra te gemnet snellenongedeerdop eenige schrammen na. Prinses May (Victoria Von Teek), de bruid van wijlen den vorigen Erfprins, ontving eer- gis'eren van 1* gravin Van Aberdeen namens meer dart 75000 vrouwen en meisjesmeest uil den werkende s'and, een zeer fraaie en fijn gedreven gouden doos van oud Fransch maaksel en eenmaal toehehoorend aan een der Fransche Koningen var, de vorige eeuw. In het deksel was een mini.ilu:ii'por(röl aangebracht van wijlen den Hertog Van Cl -ranee .-n Avondale. geschil derd door den hoer Edward Tavlor. De eenmaal voor een bruidsgeschenk bijeengebrachte gelden hadden de geefsters niet willen terugnemen rnaar hestemden zij tol een blijvend bewijs van hare sympathie met hel treurige lot dat Prinses May trof. De Parijsche rnodisle Apparuti, die hare ka lanten op zoo listige wijze voor 3 millioen fres. oplichtteis Woensdag' to Petersburg aan de fransche overheden uitgeleverd en wordt te Parijs verwacht Aan d-Ti roderen kant verzekert de «Figaro®, dat de opüdilster in het hospitaalwaar zij wegens nare brandwonden verpleegd werd overleden is. can droevige gedachten en Zigeuner-Jan werd door een paar onverschilligen aan den schoot der aarde toevertrouwd. Uit 's Gravonhage wordt gemeld Te laat hijeente vroeg uiteen. Do eerste kamer werd o. a. ter behandeling van het lij delijk we'je nopens de virnriegoederen hijoen- geroepen op een oogenblikdat 'l daarvoor reeds te laat was. liet bureau van den scn-'at had dit over het hoofd gezien Noch de voor zitter noch da griffier had er op gelet, dat -Ie lijdelijke verlenging van 't wetje van 188i op 3 Aug jl verliep en zoo stond de regeering dus wel voor de keuze om de kamer to laten stemmen over den verderen duur van een niet meer bestaande wel of te verzoeken 't zaakje maar te laten rusten waar-loot' intusschon de mogelijkheid van moeielijkheden ten opzichte van kerkelijke goederen niet is uitgesloten. Zij koos het laatste om da kamer geen dwaasheid te laten begaan ter goedmaking van oen verzuim. Inlusschan zal het gebeurde een les zijn en zoo noodig ook een wenk aan da regeeringom mocht zich weer eens zulk een geval voordoen, het bureau -Ier eerste kamer to wekken Ging da kamer la laat op naar Den Haag. ze scheid-la te vroeg Terwijl het afdeelingsonderzoak over da belastingwetten Woensdagmiddag afliep en dus terstond liet verslag kon worden samen gesteld zoodal de schriftelijke behandeling zeer wel in een paar weken ailoopsn en dan de arbeid hervat kon worden, scheidde de senaat op recós om in dit zittingjaar niet terug te keerun. De behandeling van de huishoudelijke raming voor 1893 en bovenal de vaststelling der notulen van de zitting van Woensdag bewezen dit voornemen. Doch ten overvloede heb ik van leden der kamer vernomen, dat het plan is om in de week der opening van de nieuwe zittingna hot adres van antwoordalzoo denkelijk 22 of 23 Sept. de belasting-ontwerpen in openbare behandeling te nemen Voorloopig zullen we ons echter nog maar kalm houden en aan de genoegens overgeven die het heerlijk zomerweer ons aanbiedtwed rennen op Clingendaal, vuurwerk aan het zee strand, kinderfeest tn den dierentum enz. De Clingendaal races waren echter iniusschen zeer schaars bezocht en er hadden slechts drie ritten plaats. Er viel niets bijzonders voor behalve dat luit. van Kinschot, van de huzaren, bij dc olficieren-renvan zijn ros stortte, ge lukkig zonder zich te bezeeren. Overigens wonn- n de f a v o r i s heel gemakkelijk want de opkomstook van mededingende pairden was gering. Blijkbaar was alles ingespannen am de wedrennen wal opkomst en races-zelf betreft te hebben doen schitteren boven alle vorige meetings, en zulks ter eere van onze konintrinnen. die er opzettelijk voor overkwamen H II. M M. hebben, evenals bij 't bezoek aan de sportlentonnstelling voor en na den rit naar Clingendaal een korten tijd in hel paleis ver toefd en daar ook gedineerd, om te ruim 7 uur weder naar Soestdijk terug ie kecren. Wat het kinderfeest in den Dierentuin aan gaat dal wordt georganiseerd ter gelegenheid der opening van een kinderspeeltuin die wer kelijk noodig is geworden, nu da Saxen-Wei- martuin door het bonwplan Scheurleer zal ver dwijnen en we dus geen anderen speeltuin meer in onze zich zoo snel uitbreidende stad liehben dan in de Scheveningsche boschjesaan «De Bataaf.* waar 't overigens allerliefst is. Voor de liefhebbers van sport en tentoon stellingen blijft den llaag dezen zomer een paradijser komt geen einde aan de genougton! We hebben cricuet- en lawntennis-matches gehad, wiclrijderijen en nu komen er nog hardloopers bij. En nu spreek ik nog niet over de pretjes en genietingen intra rnuros, over de voor stellingen van Cumberland en andere anti spiri tistische arlisten met dames, over de altijd even aantrekkelijke concerten in ons Kurhaus afgewisseld door gastvoorstellingen en spectacles variésover de sporttentoonstolling all zoodanig en over de Rolterdamscha en Ihagsche kunst-exposilies, over de voedings-lentoon- stelling en ten slotte over den salon van da Haagsche Teekennrnaatschappijdie deze week geopend is en die.. neen, maar daar moet ik een volgend maal een harlig woordje over zeggen. Geneeskracht van het eiwit Om snij- en brandwonden te genezenis er geen sneller werkend middel dan rauw eiwit. Vooral bij brandwonden verdient het de voor keur boven collodiura, en heeft ook nog dit voordal het meestal dadelijk bij de hand is 't Is de inwerking van de lucht, die de wond door ontsteking verergertmsar het spoedig opdrogend eiwit vormt eene huidwaar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit een der krachtigst werkende middelen tegen buik loop. Met of zonder suiker geklopt en opeens ingeslikt, heeft het eiwit eene heilzame en ver zachtende uitwerking op de ontsteking van de maag en de ingewanden. Bij gewone gevallen zijn twee, hoogstens drie eieren daags voldoende en het is niet alleen medicijnmaar ook een Jicht voedsel, zooals voor den zieken het dien- stigslis.en bevorderd des Ie sneller zijne genezing. Omtrent bet treurige gevaldat te Haarlem plaats had, n 1. dat den heer F. N. G. Ilalabrêpa zijn kind worgdewordt liet volgende mede- gedeeld De eenvoudige waarheid isdal de beklagens waardige man na den dood zijner vrouw leed aan vlagen van melancholie en dan dagen achter een niet sprak Zoo is het ook weder geweest de laatste vier dagen Wel stoeide en speelde hijthuis komende met zijne aanvallige kin deren wel ging hij 's avonds uil om op de kermis verpoozing te zoeken (zoo was hij bij voorbeeld den vorigen avond tot 10 uur in de sociëteit »de Vereeniging» waarvan hij lid was) doch spreken deed hij bijna tegen niemand! Reeds op het concert in de Vereeniging schijnt hij met het verschrikkelijke denkbeeld te hebben rondgeloopen want nadat hij ongeveer 10 uur van daar was weggegaan heelt hij eerst beneden in zijne kamer een brief aan zijne familie ge schreven waarin hijzon Ier juist te zeggen wat hij zou doenhen bezwoer niet te onder zoeken welke redenen hem tot de verschrikkelijke daad hebben geleid Hierop is hij naar de slaapkamer der kinderen gegaan en heeft hij het jongentje geworgd. Waar schijnlijk zelf door zijn vreeselijke daad verschrikt, is hij de deur uitgehopi-n en heeft zich bij den inspecteur van politie Nolthenius als moordenaar van zijn kind aangemeld. De groote kalmtewaarmede dit geschiedde, deed den inspecteur aan de waarheid twijfelen, waarom hij een adjudant-inspecteur naar het huis van den vader zond om het te onderzoeken wsi van het vei haal waar was Niemand van de huisgenoolen had iets bemerktzoodattoen men op eens voor het verschrikkelijk feit stond, de zusters en de vader als verpletterd waren Het medelijden met den ongolukkigen man en de familie is algemeen B bewaart in de cel der gevangenis een diep stilzwijgen. Geen woord komt over zijn lippen omtrent het vreeselijk feit door he-n gepleegd Algemeen geloolt men dit men hier te doen heeft met een psychiatrisch raadseldm alleen zal kunnen opgelost worden door een genees- hear voor krankzinnigen. De roovers in Mexico hebben weder eens van zich doen spreken Zij hebben een karavaan aange.valle.n beslaande uit tien met goud- en zilvererts beladen ezels en een waarde van 80.000 dollars vertegenwoordigend Van de twintig bewakers der karavaan, werden er door de rooverv,, die vijftig in getal waren drie ge dood de anderen werden op de vlucht gejaagd en de kostbare lading door de roovers medegevoerd. Een jong meisje van eene voorname familie, te Luik was zinneloos geworden In een aanval van ware razernij wist zij zich een scheermes aan to schaffen, waarmee zij hare ooren afsneed een oog uitstak en vervolgens poogde de polsen door te snijden Men kon gelukkig bij tijds aan dit iiselljk toonerl een einde maken De ongelukkige is overleden. By hel graven ten behoeve der vaarlverbelering is te Delft onder de ruïne van den bekenden runmolen een kelder ontdekt waarin 80 IIL. steenkolen. In Midden-Amerika groeit een bloem d'e op éen dag drie kleuren heeften wel de "schit terende kleuren van TNederland's vlag 's Mor gens is zij wit's middags rood en tegen den avond wordt zij blauw Die bloem waardig in Nederland geacclima- teerd te wordenis te vinden op de landengt vai. Tehuantepec KK\\rSVKti\CJ De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag, den 18. Augustus aanstaande, des namiddags halftwee. Amersfoort, den 13. Augustus 1892. De Burgemeester voornoemd F. D. SCHIMMELPENMNCK. AMERSFOORT, den IB. Aug. 1892. De adjudanl-onderolficier dienstdoend officier der Veldartillerie IV. J. Van Rhee, is op zijn verzoek, op nader te bepalen datum, als zoodanig van hier naar Utrecht overgeplaatst. Heden morgen is voor rekening van den heer Coels de Bosson aanbesteed het vergrooten van de achterzaal van het Café Nouf met bijkomende werken, waarvoor is ingeschreven door de vol gende aannemers G. Prins f 1509. J. de Geest 1499. J. W. Boshuizen 1409. W. van Achterbergh 1324. Het werk is den minsten inschrijver gegund.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2