GESLOTEN ZIJN. AMERSFOORT, den 29. Aug. 1892. Re commissie ingevolge art. 181 der gemeen tewei uil ingezetenen van Amersfoort gekozen, heelt zich vereenigd met de door Gedeputeerde Stalen der provincie Utrecht voorgestelde grens- verandering tusschen Leusden en Amersfoort, in dier voegedat het terreinwaarop de inf.- kazernes staan met den daarlangs loopenden Dievenwegthans onder Leusden gelegenbij Amersfoort zal worden gevoegd. Gisterenavond is alhier aangekomen de Generaal Majoor Kool. commandant der 2e Divisie Ini. tor bijwoning van de oeleningen der troepeo zijner Divisie. Z.HEGestr. heelt zijn intrek genomen in hel Hotel van den heer Schimmel op deVarkensmarkt. De volontair A. C. R. 0. LEINWEBER is bij besluit van Burg. en Weth. van Amersfoort, benoemd lot onbezoldigd ambtenaar ter gemeenle- secrelaiie en werd heden als zoodanig beëdigd. Bij de kerkelijke administratie van de Herv. gemeente, alhier is als eerste bijdrage voor de vernieuwing en verbetering van de vrouwen- zitplaatsen in de Sl. Joriskerk ingekomen de belangrijke gilt van I KXIO, waarvoor kerkvoogden in de godsdiensioelening van gisteren voormiddag den gevers hartelijk hebben dank gezegd, met beleeld verzoek tevens aun de gemeente om door grootere ol kleinere bijdragen to willen medewerken lot spoedige bereiking van dal goede doel. Door geversdie onbekend wenschen te blijven is door het Diaconie-armbestuur I 1000 ont- De Majoor commandant der d d. schutterij biedtop den verjaardag van II. M de Koningin, den olliciereti d-r schutterij, een gastmaal aan op den huize «Randenbroek» De aanstaande KONINGINNEDAG stelt o a. weer een recht aardig kindkiu'kiist in het vooruitzicht. Naar wij vernemen, wordt nu al ge rekend op een aantal van ongeveer 1400 jongens en meisjes, terwijl vyftig onder wijzers en onderwijzeressen hun mede werking bij de leiding hebben toegezegd. Per advertentie waren ditmaal uitdruk kelijk all* leerlingen der scholen voor lager- en van die voor uitgebreid lager- onderwys, zoo openbare als bijzondere, tot deelneming uitgenoodigd. Vacantie of geen vacantietydmeer of minder schoolgeld betalend of kosteloos ouderwijs, meisjesschool of burgerschool, sehool le of 2e of 3e soort, 't waren alle kwesties, die in deze er absoluut niets toe deden: wie mee wou doenhad zich maar aan te melden't zij hier of daar. Moge Woensdag blijken, dat het doel begrepen is, en dit feest bij uitnemend heid alzoo in waarheid worde bun pebsï vootl ai.lk kindbkrn. A s. Woensdag zal er eene groole parade worden gehouden Ier eere van dan verjaardag van 11. M. Koningin Wilhelininn. Met hel oog op de fe< stelijkbeden le Baarn, waarbij de Mafmuziek der Infanterie zal aanwezig zijn heelt de parade ten 1 ure plaats. De infanterie wordt op hel terrein vóór de kazernede artillerie en cavalerie in het artilleriepark opgesteld. Het programma van het concerta.s. Woensdag 31 Aug., 's avonds om half acht op het terras van Amicitia te geven door het Stafmuziekoorps van het 5e Reg. Infanteriedirecteur de heer G. K. G. van Akun luidt als volgt 1. Oranje-Feestmarsch van Aken. 2. Lustspiel-Ouverture Ivéler-Béla. 3. „Die Welle" Concert- WalzerMétra. 4. Souvenir de l'Opéra „Roméo et Juliette". Ch. Gounod. 5. Ouverture „Raijmond" Amb. Thomas- 6. „Die muhle im Schwarzwald" Ein IdyllEilenberg. 7. Grande scène du 4e Acte de l'Opéra „Los Huguenots" Meijerbeer. 8. Offenbachina Grosses PotpourriConradi. Ter gelegenheid van den verjaardag van 11. M. de Koningin zal alhier «en groot kinderfeest worden bereid aan de leerlingen van de openbare en bijzondere scholen voor gewoon en meer uit gebreid lager onderwijs, op het terrein aun da Korte Bergstraat gelogendaartoe welwillend en geheel belangloos door den eigenaar, den hoer J. C ven der Geesttan gabruike alguslaun alwaar de feestelijkheid aal worden opgeluisterd door kapel der muziekvereniging «Caecilia». Aan vel schillende spelen zullen de kleinen deelnemen, tn hel onmisbare zakloopen, meslklimmen, een driebeenige wedloop, tonkruien, enz. om prijzen, zullen niet ontbroken, terwijl op de tijdstippen dat de kinderen onderscheiden ververscbingon gebruiken, een vijliienial miniatuur-lucliibalons zullen worden opgelaten. Hel leest duurt van 25 uur 's namiddags Ook den militairen wordt een feest bereid waarbij verschillende wedstrijden om prijzen op hel terrein der inlanterie-kazerne zullen plaats hebben. Voegen wij daarbij nog da roede- deulingdat eene groole parade zal worden gehouden door de schutterij en het garnizoen, dan gelooven wij dal ook hier ter slede op waardige wijze zal gevierd worden. Met ingenomenheid nemon wij hot volgende uil het Prov en Sted Dagblad over Dinsdag avond had aan 't hotel de Grebbe het derde abonneinents-concert plants door 'l stalinuziakcorps van het 5<le rug. inlunierie onder directie van den heer G. K. G van Aken. Begunstigd door prachtig zomerweerwaren zeer velen uit Rhenen, Wageningen de Betuwe enz. in den tuin aanwezig ja was er zells geen plekje onbezet gobleven. Een keurig programma werd goed uitgevoerd. Op algemeen verzoek werden de kegelmarsch, door den directeur gecomponeerden Wil helmus nagespeeld. De tuin was met eeae rijke verscheidenheid van veelkleurige en veelvormige lampions smaakvol verlicht. In de zaak tegen den st-ifinuziekanl der inf., die onlangs een bakkersknecht met een mes eene belangrijke verwonding heelt toegebracht, werd Zaterdag door oifiicierencominissurissen eeno raad van informatie gehouden. Weervoorspellingen. Majoor Waelput voor spelt hel volgende wederbetrekkelijk droog tot 25 Sepiember, daarna vochtig tol Decem ber eindelijk wederom betrekkelijk droog tot 15 Februari. Winter zeer streng, nogtans is hel waarschijnlijk dat do Schelde zul open blij ven. In hot najaar vele onweders, voel sneeuw gedurende den aanstaanden winter; 1893 zal een goed boerenjaar zijn. Om zich in de warmte het dansrermaak niet te ontzeggen, houden tegenwoordig de badgasten van een Aroerikaansch zeeplaalsjo bij Boston alle dagen bal in badcostuum. Aan het strand, mei de voelen in het water, danien zij alle dagen ongeveer een uur lang quadrilles, walsen, galops en polka's. Ongeveer 50 lieeren en dames ncinen deel aan «de aquatic hop» zoocis do Boslonsche bladen hel noemen. Geheimzinnig. Iemandzich teekenende Evangelist te Duinkerken, zendt, dd. 18 dezer, aan een der bladen hel volgende bericht, met verzoek aan de llollandsche bladen het over le nemen in hunne kolommen Deze week is op het strand bij Grevelingen gevonden en door de betrokken autoriteiten aan den llollandschen consul te Duinkerken overhan digd een fleschje, bevattende een briefje, dat we hier letterlijk aischrijven: «Dit flesehje heb ik in hel water op de terugrijs van iransch van sisko geger zit ISO gulden in mijn kist, die heb ik achtergelaten en ben zoo over boord gesprongen. Wie het vindt zal wel begrijpen Ze waren waarom. Want Mijn naam is van plan Jozef van Pbinklok. om mij te varmoren. Op de keerzijMoeder Vaarwel, u hebt mij over 2 jaar g" u voor het laatste gezien S God zegene mij ouderlyke huis Vaarwel voor eeuwig Vaarwel voor u Moeder Oud 17 jaar ben ongelukkig Over boord gesprongen in het jaar 1870.1 Tol zoover het zeer geheimzinnige briefje. Is dit echt, dan staan we hier voor zooveel vragen als woorden, en dan komt dit briefje, dat nu 22 jaren op zee hoeft gedreven, ons wellicht brengen tot du ontdekking van een geheim, dal anderen op den bodcin der zee begraven dachten. Wellicht kan hel vergeelde papiertje dal ik zelf in haHden heb gehad nog aan een treu rende moeder de verzekering brengen, dat haar zoonhoe ongelukkig ook gestorven, toch nog zijn laatste gedachte san haar heelt gewijd. De Daily-News meldtMoj. Francis E. Willard bereken», dat het aantal drankwinkels in Amerika groot genoeg is, om. op één lijn geplaatst, een lengte te vullen van Chicago naar Now- York, zonder «enig open v»l< of tusscbenruimta voor stralen. In elt bergstilten van het Westen der Unie bevindt zich éon drankwinkel voor elke 48 kiezers. In een van de steden van Illinois geelt een bankier non bijzonderan stempel aan liet geld dal hij ZaU-nlagiavondi aun da dagloonnrs van dc stad uitbetaalt die doze bunk, bedient. Wij welen zeker «lui Maandags avonds van dc zeven honderd óp bedoelde wijze bijzonder gemerkte dollars moer dan dria honderd stuks lot ham weren teruggekeerd uit de guldludun der drankvarkooper» aldaar. Ta Epinal Frankrijk (hooldstad v. h. Dep. der Vogezen) haalt 1fl dezer «en man van 46 jaar, zekere Vuilluuinu. oen dronkaard, zijn' 70jarigen vader den schedol ingeslagen oin dos te eer van hem le kunnen erven. Liciit en Donkkii. In negen provinciën van België heelt mon vóór enkele jaren waar- nemingon gedaan ten aanzien van donker of licht haar on donkern ol lichte oogan. Als een resultaat der statisiiok over 608698 schoolkin deren waarvan de opgaven bruikbaar waren heeft men verkregen, dat daarvan 387 licht en 248 donker haar546 lichte en 408 donkere oogen haddon. Zij, die tot de eerste behoorden, maakten 52 en de andere 36 percent uit, terwijl de overige kinderen lot beide categorieën moesten gebracht worden. Zooul? bekend is boslaat deze staten-eenheid uit den Vlaamschati on dun Waalschon stam, zoodal er gaene eigen lijke volken-oenheid bestaat dan in do politieke b«teekenis. Iri Nederland onlhreken de gegevens nog voor «lil uthnologisch verschijnsel. De Belgische cijfers zijn kier in ronde golallen gesteld. Geen lielhehhors De vijfde hoofdprijs van de llnarlemsche ver- loling van paarden, rijtuigen, enz., zijnde eon bakwaganIn-spannen mot één paaruis tot heden niet afgehaald en blijlt tot en mei 14 September a s. ter beschikking van dan houder van hel lol No. 21003. De nestor der Vulocipèdniijders, majoor Knoz Holmes, bevindt zich op 't oogunblik te Brussel Do majoor, ditt reeds zijn 85e levensjaar is in getreden heelt Muundag van de vorige week nog een afsiand van 131 kilometers afgelegd op een tricycle van 21 kilo. Gevonden op den openbaren won Een broche in den vorm van twee hondjei. Rechthebbenden vervoegen zicli ter lerug- bekoming aan liet bureau vuil politie. ADVERT ENTIEN. Wegenshot houden oener bruilof I zal het Cafó „DE AREND" a.s. IHilSdaff den selieclen dus: rn Woensdag wegens het honden eener lieNlnlrn parill na 4 uur dei u.m. voor het publiek A. MATERS. Met NOVEMBER verlangt men te Nijmbokn eene netto 51 bekend met tafeldienen en strijken, P. G. Brieven franco Letter O. Hu mui van dit blad. GEVRAAGD tegen voldoende ove vnsaarde 0arate Uypothook. Br. Ir. mot opgaaf van rente Lett. V Z Bureau dozer Courant.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 3