voor Kunsten e.n Wetenschappen te 's-Graven- hage. in aldceling Igezondheidsleer, toegekend liet Kere Diploma, zijnde de hoogste onder scheiding. Op een deshelreftende vraag deelt het Dliilsche Weekblad voor V ouwen het volgende mede: Elk menso.h heeft twee ouders, vier groot ouders, 8 overgrootouders. 16 over-overgmol- ouders, 32 voor >ud',",« in hel De geslicht, 64 in het de. 123 in'het 7e. 256 in het achtste, 512 in het 9e en 1024 in het |0e geslacht en in het 16e geslicht heeft elk 6.LVI6 vnorntiIers. 16 geslachten honen over een tijdruimte van BOO jaar. Onder de 65:>"M voorouders die elk thans levend iuen<ch in de 14* eeuw lnd, be vinden zich zeker pers men uit alle klassenen standen armen en rijken zoodat het onder scheid in de herkomst der mensohori wel niet groot zijn km. De juwcelcn van keizerin Elisabeth. Niet velen zullen welendat 'Ie keizerin Elisabeth van Oostenrijk i-cn juweelenschat bezit die mis schien slechts in Europa wordt ovi-rirolVen door dien van de keizerin van Rusland Daarmede wordt niet bedoeld tic Tlabsburger familie-tooi die van de cene keizerin op de andere overgaat, en in de kcizarlijke schatkamers word hewaard. doch de schatten, die eigendom der tegenwoor dige keizerin zijn. De -,ju woelen mag zi j dragen als zij verkiest, de rijkssieraden slechts telkens op het afgeven van een« schriftelijke toestem ming des keizers Dat privaat-eigendom hoofd zakelijk gevormd door geschenken van d»n kei zer en vreemde vorsten, werd voor 26 jaren door een juwelier g.'ïrr. entariseerd op zes per kamentbladen en geschal De juw«elen werden op een gonghare waarde van 2 millioon geschat, en wat de zetting, siijpiug enz. aangaat op 4—5 millioen Vooral schoon is een paarlensnoer bestaande uit drie rijen kostbare paaiden, welke de keizerin na dc geboorte van den kroonprins Rudoll van haar gemaal !en geschenke kreeg en dat op f 75,666 wordt geschat. Thans zijn deze paaiden wel f .300,000 waard, daar de o.iai 1- visscherijen bij Ceylon en de kust van Malabar van jaar tot jaar minder warden. Keizerin Elisabeth heeft echter in den loop d'-r jaren vele voorwerpen uil die kostbare verzameling aan dochters en andore verwanten ton geschenke gegeven. Elk jaar krijgt John S. Allen van PiHsbnrg een aanval van watervrees of hondsdolheid He; is reeds 15 jaren geledendat hij door een dollen hond gebeten werd, Katharine O'Mara. die in de wasscherü van ■Siege.1, Cooper Go, te Chicago haar hand ge kneusd en drie vingers verloren heeft klaagt dm. firma aan voor een schadevergoeding van 25,090 pd st. ol 300.000 Niet in de gevangenis toeacla'en Onder de Zaterdag aan hei Lehrters'nijoi te Ber'iin van Hamburg aangekomen reizigers bevond zich ook een man onder pniiiie-ireleide. Door de Berlijnsche politie wa« ziin aanhouding verzocht, waarom hij van Hamburg, waar hij gearresteerd werdnaar Berliin werd over gebracht. Daar aangekomen wist men met den man geen weg. De gevangenis directeur weigerde stellig, een uit de cholera-stad afkomstigen gevangene op ie nemen Na ccnise overweging, besloot men de verdenking te laten vallen en den man op vrij» voelen :e stellen. Dit is reeds het tweede dergelijke geval dat te Herlijn voorvalt. Prof. Loftier van Greifswald heeft, naar aan leiding /.liner bevrijding van de muizenplaag in Thessaliè van heinde en ver zooveel aan vragen ontvangen dat hij d» verzending zijner culturen van den bacillus die muizen 'yphtis veroorzaakt, heeft opgedragen aan de firma I. F. Schwarzlosc te Berlijn, Markgralenslrasse 29. «Wat verschaft mij de er van jo bezoek zustolief?» riep hij haar vrolijk ine Hilda keek hem onderzoekend aan. Wal zag hij er bleek cn vermoeid uit. «Ik kom lot je om Ie vernemen of hel waar isdat George Dalheim ziin ontslag moe', nemen». «Hoe weet gij dat Mmt nemen wis heelt je dien onzin verteld De rnnnschen zeggen en lasteren zooveel, dat men het moede wordt om te midden vin hen te leven* «liet doet "f niet toe wie het mij gezegd heeft ik zou van jou graag de reden willen ver nemen waarom hij genoodzaakt is orn don dienst Ie verlaten «Wel. wegens zijne goedheid. De laatste iaren hebben zijr. krachten gebroken ziin longen znn aangedaan -- en liii vertrekt reeds binnen eenige dagen naar Zuid-Europa om Wellicht vandaar nimmer meer terugtokeeren «Dal is onwaar», hernam Hilda met nadruk, «je verzwijgt mii de waarheid. De persoon; die het mij vertelde, zeide, dat hij eon misslag gepleegd heeft Hij heeft zcx eene eeriaozo daad begaan.. Wordt vervolgd, De geestige' schrijver tan >De brieven uil de Hoofdstad» in de Prov. Dr. en Asser Courant zegt over de nieuwe revue. #t)egrooteTrom» te Amsterdam opgevoerd, hei volgende: Op het volkslied zooals het door de Amster- darnsche stralen weergalmt, heeft zeker de opvoe ring invloed gehad. Ol deze nu beschavend is geweest moeten wij betwijfelen. Ongestraft neemt men niet met het gezaghoewel hel dit ten volle had verdienteen loopje De revue in vijl bedrijven «De groot» Trom» geheeten die in het «Salon Jes Variété s» voor het voetlicht werd gebracht, geeft, wal den inhoud betreft, aan «De Doofpot» niets toeja, overtreft deze in de vaak geestige wijze waarop personen en zaken worden 't woord moet er uit aan de kaak gesteld. Van de personen, die in «De Doofpot» voor kwamen heelt de schrijver er éé/i behouden en wel den onsterlelijken politieagent Foezel. Hel hoofddenkbeeld is de reclame bespottelijk Ie maken en dit geeft nu aanleiding om zoowel de Ministers als de middcrnurhtzendelingen de Bedouïnen als de politieagenten de brandweer als de schoorsteenvegers ten tooneele te brengen. De nieuwe belastingwetten de Handelingen van de Tweede kamer, het kiesrechtde weigering der optochtende volksverzamelingenhet sluitingsuur der koffiehuizen, hot krankzinnigen gesticht in Den Haagde dynainielaanslugcn de congressen, de arrestatie van den moordenaar op de Prinsengrachtliet Billitoncontraclde verplaatsing van de Nieuwmarkt, de «hooger hand» bij de politie, de uniformverandering en tal van andere zaken passeeren de revue en doen het publiek schateren van het lachen Op zeer vermakelijke wijze heelt de schrijver gebruik gemaakt van een gevleugeld woord van hel Kamerlid Lieftinck toen deze aan het einde van de behandeling van de vermogens belasting in de Tweede Kamer van den heer Hartogh bij het terugnemen van diens amen dement getuigde: «daar neemt ie zijn draai!» Voorat Foezel maakt daarvan gebruik en zingt o aterwijl het refrein door een timlal agenten van politie alii|d op 'l tooneel wordt meégezongen zijn «draailied», dat telkens en telkens moest li»rh.«al«l worden. Er is geen lwijle! aan ol liet «Salon des Variétés» zal weer avond aan avond gevuld zijn en hel stuk zal wellicht meer dan honderd opvoeringen beleven. De vaak dolle parodie van personen en zaken geelt zoo vermakelijk terug wat do menigte denkt en soms instinct matig gevoelt, dat bet niet kan uitblijven of hel succes zal groot zijn Toen het »\lirIitonli.;d lied» weerklonk: «Vijl en-dertig millioentjes «Liet onze schatkist gaan, «Zij bood ze heel katoentjes «Den aandeelhouders aan «Wat ging ons door mergen en been «En door 't Nul van 't Algemeen «Wal verdedigt energiek «De oer van onze politiek? begreep iedereendat hiermee een welbekend Amsterdamse!) bankier bedoeld werd en het scheelde zeer weinig of het gehccle publiek had liet relrein meegezongen. Maar ook het Arnsterdamsche publiek zelf rnoei 'l ontgelden, daarvan getuigt 't lied «Al stuur je ze ook met een kluitje in het riet. «Zij pruttelen welmaar lij koken niet.» De directeur der VVnesinrichting te Neerbosch deelt in de kroniek der Weesinrichting mede. dat de gebouwen der Weesinrichling lot beden aan bouwen, inrichten, meubiiceren, enz, ruim f500 00D hebben gekost. Zij hebben een reëele waarde van wellicht f 100.000 Verder zegt hij, dat al de gebouwen en ook de beziltingen der weezen vrij zijn van schulden. Zij had een goeden dag Ken vrouw Maastricht, die voor f4000 aan effecten vond en deze aan den eigenaar terug bezorgde, ontving lot belooning f 150. Door den steek van een vlieg. De werktuig kundige Bela werd voor eenige dagen, door een groote vlieg in de hand gesloken. Hij lette er niet op, maar toen hij thuis kwam deed zijn hand hern zulk een pijn. dat hij een dokter inoesl laten komen. Deze hield de verwonding voor een zeer kwaadaardige en beval spoedig opname in een ziekenhuis. Daar werd bloedvergiftiging geconstateerd, zoodat de ongelukkige, om niet bel leven te verliezen, in het verlies van zijn arm moest bewilligen. Een 16-jarige jongen te Berlijn klaagde eer gisteren over pijn aan het oog varoorzaaktdoor den steek eener vlieg. Des namiddags verergde de toestand in die male. dat men een dokter liet komen, die een gevaarlijke bloedvergiftiging constateerde en de overbrenging van den patient naar bet stedelijk ziekenhuis noodzakelijk achtte. Daar werd dc toestand van den patient levens gevaarlijk bevonden. In Beigie is eene Vereeniging tot bevordering der Zondagsrust geslicht. De stichting is een gevolg van hel m 1889 te Parijs gehouden Citer nationaal congres «voor de wekelijksche rust. De Fransche gezant bij ons Hofde heer Louis Legrand is gisteren naar Soesldijk ver. trokken om aan H M. Koningin Emma een ter gelegenheid van den verjaardag van IJ. j|. koningin Willielmina door den piesident der Fransche Republiek eigenhandig geschreven brief te overhandigen, waarin II.II M.M geluk gewenscht worden met dit heugelijk toil. Bij dien brief is gevoegd een prachtig eetservies in de fabriek te Sèvres vervaardigd en bi-siemd voor 11. M koningin Willielmina. Hare majesteiten zullen na de opening der zitting van de slalen-gericraalin do tweede helft van September, naar liet Loo vertrekken, Qp de achlerp'gina van eon groot aantal Parijsclte bladen las men dezer dagen dc vol gende advertentie «Een middel om nooit te verliezen bij de weddenschappen Franco toezending der ver klaring-brochure legen postwissel van 1 frank aan den heer Robert, 181, Boulevard Voltaire, Parijs Een groot aantal personen, verleid door het aanlokkelijke vooruitzicht om bij de wedrennen te dobbelen zonder eenig gevaar, haastten zich hun geld aan hel opgegeven adres te doen toekomen. Het antwoorddat zich niet wachten liet luidde aldus: Kolg den raad van een wijzespeel Hooit. Windt gij al niet gij zijl ten minste zeker, nooit te verliezen De stellers der advertentie verklaarden voor den commissaris van politie dat bun raad wel 1 frank waard was Maar dc commissaris vutte de zaak ernstiger op. zoodal deutwee «wijzen» een vervolg te wachten slaat. Dinsdagochtend is een snel rein van Antwerpen naar Brussel aan het s'ation te Mechelen leguii een trein van Leuven gebotst. Twee reizigers werden gekwetst. Bij Forth Laevenporth. Can. heeft zich dezer dagen een welgekleed vreemdeling op een nieuwe wijze het leven benomen. Hij klonterde in u.in boomstam, bond daaraan hel eene einde van een touw vast en legde het andere gedeelte dat tot een strik door hem was vervormd, zich om den halo Daarop nam litj een goede dozis chloroform en viel in den daarop gevolgd.:» toestand van vordooving uil den hoorn. De strik om zijn hals trok toe en de zdlmoorde- naar stikte. In de Noorderstraat te Amsterdam werd dezer dagen bruiloft gevierd: Ier opluistering was een hattsche orgelman mal een heusch orgel gehuurd. Hij zou tiisschenheide de gasten wat voorspelen en daarvoor een daalder ontvangen voor den geheelen avond, benevens het een en ander ie eten en te drinken. De feestvreugde bereikte weldra haar toppunt en zooals het meer gaat bij dia gelegenheden, werd er meer gedronken dan wel goed is voor een mensch. die niet gewend is zijn maag mot zooveel alcdiol te vullen. Het gevolg was dan ook dat menigeen hoven zijn bier geraakte en in dien toestand erg prik kelhaar en ve.eleischend werd. Zoo was er een meneerdie 'I vooral op den armen orgelman begrepen had llij eischlo van dezen niets meer of minder dan dat hij op zou houden Ie spelen met «van de postiljon», «van de bloernetjes in Mei» en van «o moeder die zeeman» en nu eens een vaderlandsch lied ten beste zon geven: «Piel Hein enz enz zou b.v. heel eg in zijn smaak valton. 'En of o ze arme muziekant nu al betoogde dat hij geen ander lied op zijn orgel had het hielp nietsde opgewonden ruziemaker bleef bij zijn cisch De andere gasten ook niet recht nuchter meerwaren het voor bet meprendeel met hem eens. en maakten het den orgelman niet zoo'n beetje lastig Ten slotte wierpen zij hem en zijn instrument van de trappen, zonder hemden beloolden daal der te hebben uitbetaald. Gelukkig voor den man, kwamen hij en zijn orgel er bij den val nog al goed af De Münschener Neueslen Nachrichlen declen medo dat vorst Bismarck in de laatste dagen van zijn verhlijl le Kissingen een uitstapje had gedaan naar dc Rhön. Toen hel rijtnig van den vorst het vriendelijke stadje Neustadt a/S, had gepasseerd, reed voor hem uit de ouderwetsche wagen van een boer. Goed geluimd liet de vorst zijn rijtuig stilhouden en zcide tot den verbaasden boer«Och vriendjeschik een einde voor op. dan wil ik met u mederijden De boer schikte op en liet den vorst plaats nemen op het bos hooi, waarop hij zeil had

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2