BIJVOEGSEL Amersf. Courant FEUILLETON. In des levens strijd behoorencle bij de van MAANDAG 17 OCTOBER 1892. oOo 15) Vrij naar 't Dnitsch door S Hij weeg, daar hij bemerkte, dat het de moeite niet loonde om verder met haar over dat onderwerp te spreken. Zij be gon weer te lachen om in een zenuw achtig snikken los te barsten. Den volgende dag eerst vernam Wie- gand de ware toedracht der zaak. Zijn eerste werk was om een hem bekend, jong geneesheer tot Hilda te zenden om haar te verbieden zooveel van hare krachten te eischen, doch het resultaat van diens bezoek was zeer gering. Hilda ergerde zich er ten zeerste over, dat Wiegand zich ongevraagd in hare zaken mengde en stond den arst nauwelijks te woord, ja, toen deze het waagde om haar onder het oog te brengen dat iets dergelijks hare gezondheid voor immer moest knakken, ging zij zelf zoover om hem een bits antwoord te geven. De jonge man, die haar zonderling en prik kelbaar gedrag niet ten onrechte aan hare overspanning toeschreef zag weldra in, dat hij met den besten wil van de wercdd het jonge meisje niet van dienst kon zijn en verliet haar daarom spoedig. Over vier dagen zou Oerda terugkeeren. Hilda wist niet, hoe zij deze doorleven zoude, ja, zij geloofde soms krankzinnig te zullen worden. Hare collega's waren zeer vriendelijk voor haar en boden haar aan om haar arbeid te verrichten, doch Hilda wees dat voorstel af, wijl zij tot op de laatste seconde zich voor Gerda opofferen wilde, een denkbeeld, voort spruitend uit haar overspannen toestand. Het gevolg van dat overwerken was, dat zij eindelijk volkomen onverschilig en machteloos werd en toen Gerda, ge lukkig en stralende van dankbaarheid terugkeerde, was Hilda zoo afgetobt, en zoo mat, dat zij niet eens, over den aan wezigheid van hare vriendin verheugen kon. Niet lang duurde echter Gerda's her stel. Nauwelijks waren er eenige weken na hare terugkomst verloopeu of de voorma lige toestond trad weer in en thans be hoefde men niet in het onzekere te verkeeren omtrent de oorzaak daarvan. De telephoondienst was voor haar te zwaar; die vermoeiende arbeid had op haar eene tegenovergestelde uitwerking als op Hilda. Wond hij deze bovenmatig op, maakte hij haar prikkelbaar en stomp zinnig, Gerda deed hij onverschillig, on gevoelig worden en laten wegkwijnen. Zij sliep 's nachts niet cu als zij einde lijk oven insluimerde dan droomde zij steeds van het bureau, en van alias, wat daarmede in verband stond Hilda begaf zich naar den directeur van dc maatschappij om hem te verzoeken het meisje opnieuw verlof toe te staan, doch vruchteloos. Hij wilde haar wel ont slaan. Hilda kon nauwelijks hare verontwaar diging bedwingen en met bitterheid in het hart keerde zij naar het bureau terug. Op zekeren dag verscheen Gerda niet op den gewonen tijd een kwar tier later bracht een kruier Hilda een brief, waarin Mevrouw Erdmanu kaar mededeelde, dat haar dochter zeer ziek was. 's Avonds spoedde Hilda zich naai de ongelukkige familie en vond Gerda zoo zwak, zoo verminderd, dat zij 't ergste vreesde. Hu werkelijk, den volgenden dag bij haar ontwaken ontving zij de bood schap, dat Gerda dien nacht overleden was. De dood van hare collega trof de meis jes op 't bureau diep, te meer, wijl men voor een groot deel Gerda's ziekte weet aan den te zwareu arbeid, welke de di rectie van haar personeel eisclit. Er lieersckte dientengevolge een geest van verzet, welke Hilda, verbitterd als zij was, uog meer aanwakkerde. Men ging zelfs zoover om eene algeineene vergadering te beleggen, waarop Hilda dc woordvoerd- ster w.is en door hare drangredenen daar toe opgewektbesloten de aanwezigen om de directie voor te stellen den ar beidstijd te verkorten en 'tloon te ver- hoogen. Weigerde zij welnu, dan zou het werk gestaakt worden. Wordt vervolgd. Snelpersdruk, van de Firma A. II. VAN CLEEFF- AMERSFOORT.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5