Amersf. Courant FEUILLETON. BIJVOEGSEL Ia des levens strijd behoorende bij de van DONDERDAG 20 OCTOBER 1892. —o—O—o— 16) Vrij naar 't Duitsch door S De directie, ingelicht door een harer vrienden, werd door hern in kennis ge steld van het voornemen der meisjes, nog voordat dezen zich tot haar vervoegden en schrik sloeg om aller hart, toen zij, op den morgen na de vergadering, op het bureau ontvangen werden door den hoofdredacteur en zijne ambtenaren. De eerste deelde haar in korte woorden mede, dat er voorloopig niet veranderd kon worden en dat het vau de houding der meisjes zou afhaugen om de door haar gewensclite verandering te bespoe digen. Hij liet ieder harer vrij om da delijk ontslag te nemen of te blijven doch juffrouw Arnell, als de oorzaak van de beweging, werd door de directie ont slagen. Eu zij, die zich allen den vorigen avond vol geestdrift om haar geschaard hadden, haalden .thaus de schouders op, en besloten eenparig om, in afwachting van de vervulling van de beloften der directie, den arbeid voort te zetten. Hilda echter moest nog dienzelfden morgen het kantoor verlaten. Niet alleen had Hilda's houding de ver ontwaardiging van de directie opgewekt, maar ook door de pers werd zij sterk gelaakt en 't publiek deelde deze meening. Het jonge meisje zag zich dus overal met terughouding, ja, zelfs met onwil bejegend zoodat zij zich zeer ongelukkig gevoelde. In dezen tijd vatte zij eene zekere anti pathie tegen Wiegaud op zijne leven digheid, zijne practische levensopvatting mishaagden haar. Zij vermeed hem merk baar en, als zij toevallig eeuige woorden met elkander wisselden, dan klonk hare stem zoo koel, zoo onaangenaam dat hij het gesprek spoedig afbrak. In den be ginne kon hij niet nagaan, waaruit haar onvriendelijk gedrag voortsproot, te meer wijl hij haar door het bezorgen van ver taalwerk zijne vriendschap bewees. Die arbeid leverde haar echter zeer weinig geldelijk voordeel op. Weldra was zij niet in staat om mevrouw Horn te be talen, wier houding, als een natuurlijk ge volg daarvan, opvallend veranderde. Te midden dezer stormen ontving zij op zekeren dag het bericht, dat haar broeder Ëduard zich met Bertha Billner verloofd had en dat hun huwelijk spoedig voltrokken zou worden. Deze mededeeling wekte hare bitterheid op, zoowel ten op zichte van Eduard als tegen het lot. Hoe had zij, als vrouw gestreden om zich eene eerlijke positie in de maatschappij te ver schaffen en hoezeer werd haar dit onmo gelijk gemaakt. Eu Eduard, die als man zooveel meer vermocht, hij verkocht zich aan een rijk meisje, dat hij niet liefhad. Was hij niet verstandig was zij niet onverstandig was zij dom Ja, dat was zij zij begreep het leven niet zij streefde naar het ideale en daarom stond zij op het punt van te verhongeren. Hoeveel genot had zij zich niet ontzegd - wie stelde haar daarvoor schadeloos? Gevoelde iemand achting voor haar integendeel minachting, kwetsend mede lijden, dat was alles, wat zij opwekte! Zoo is eenmaal de wereld zoo is het leven maar zij had dit niet begrepen en hoeveleu met haar evenmin 1 Het had zooeveu zes uur geslagen het was Kerstmis. In de eetzaal was mevrouw Horn bezig met het versieren van den Kerstboom. Wiegand zat op zijne kamer er lag een opengeslagen boek voor hem op tafel, doch hij had er nog geen regel in gelezen. Hij moest telkens aan Hilda denken, wier voorko men in de laatste weken zoo eigenaardig verauderd was. Haar oogen, waarin ge woonlijk een leveudige glans schitterde, waren dof en beneveld geworden hun ne uitdrukking was onrustig het scheen, alsof het haar ougeuaam was iemand aan te zien. Plotseling maakte een onweerstaanbaar verlangen om haar iu deze oogeublikken te spreken, zich van hem meester. Het kwam bij hem op, dat zij 't aangenaam moest vinden om den Heiligen Avond niet alleen door te brengen en na even geaarzeld te hebben, verliet hij haas tig zijne kamer om aan de deur van de bescheiden ruimte, welke Hilda bewoonde, aan te kloppen. Wordt vervolgd. Snelpersdruk vun de Firma A. H. VAN CLEEFF. AMERSFOORT.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5