Borstplaat vandefijnste vruchten Aroma's TE HUUR gevraagd Roerende Goederen Een completen, netten Inboedel. Advertentiën. Wijnand Wolff Co» KENNISGEVING. STEENKOLEN WINKELHUIS VERKOCHT: hebben het kind volgens de wet laten af- en overschrijven hij den buurtseeretarisdus daar liadt ge het kunnen te weten komen. De godsdienstige of andere invloed scheen evenwel reeds zóo krachtig bewerkt te heb ben, dat de jongeling, eenmaal niet zonder hulp der politie in huis gebracht, de ouder lijke woning na een paar dagen wederom ontvluchtte. De vader ging toen, vergezeld van een rabbijn, opnieuw naar de woning van wed. K., waar, naar 't heette, de jongen des avonds te 10 uur verwacht werd en men dus maar moest wachten, Middelerwijl werd evenwel door de weduwe de leeraar v. O., geroepen, en toen die ver scheen, verklaarde hij den jongen weder tot de ouderlijke woning te zullen laten terug- keeren, wanneer de rabbijn en de vader zouden zweren, dat zoodra de jongen de geringste neiging vertoonde om tot het be doelde geloof over tè gaan, men hem onmid dellijk moest terugzenden. Die eed werd niet gezworen, en de jongeling kwam dien avond niet in de woning, in weerwil dat men tot twaalf uur later wachtte. De politie, die zich aan de zaak liet gelegen liggen, deed 's nachts nog een inval in aie woning, doch te vergeefs, de jongen was daar niet meer te vinden. Intusschen wordt ijverig onderzoek naar die zaak ingesteld, de verschillende kerkjes van dat genootschap worden als 't ware bewaakt, en zoodoende vleit men zich den knaap wel weer spoedig te ontdekken. Bij een samenkomst van brandweermannen stelde een jeugdig brandmeester den volgen den dronk in: Ik drink op de dames! In haar oogen vlamt het eenige vuur, dat wy niet kunnen blusschen, het eenige waartegen wij machteloos staan." Dezer dagen zijn te Tiel ongeveer 100 kippen gestolen. Eergisternacht heeft men den dief op heeterdaad betrapt en tegelijk maar neergeschoten. Het was een kippendief op vier pooteneen groote hond. Te Antwerpen is een diamanthandelaar, de heer Rombauts, op straat aangevallen, terwijl hij met een vriend liep en van 40.000 frs. aan diamanten beroofd. Ook zijn gouden horloge met ketting en zijn beurs werden hem ontstolen. De heer Rombauts werd zwaar geslagen en zijn toestand is ernstig. De aanranders is men op het spoor. Een kellnerin te Miinchen, heeft van een rijk koopman uit Hamburg de som van 15000 mark ten geschenke ontvangen. De kellnerin was in liet café «Kaiserhof" in betrekking en is bij de trouwe bezoekers van dit cafe meer algemeen bekend onder den naam »Wally". Het is een braaf en oppassend meisje uit Donauwörth. Door bemiddeling van den huisdokter gewerd haar Zaterdag vóór acht dagen een kasaanwijzing op de Duitscbe bank, waar het geld voor haar ge reed lag. Reeds een jaar te voren gaf de zelfde heer haar een som van een paar honderd mark ten geschenke, alles wegens oplettende bediening. Bij eene ontploffing nabij het commissari aat van politie in de rue des Bons Eniants te Parijs vonden eergister eenige politiedie naren eene bom voor het gebouw van de Mijnmaatschappij te Carmaux. Vier politie dienaren zijn door de ontploffing gedood en de secretaris van het commissariaat is zwaar gekwetst. De stoffelijke schade is groot. De gemeenteraad neeft zijne verontwaar diging betuigd over den aanslag. Hij bracht een eerbiedigen groet aan de slachtoffers en besloot liunne begrafenis op kosten van de stad Zondag a. s. te doen plaats hebben. De Raad noodigde den prefect van politie spoedig voorstellen te doen ten gunste van de weduwen en weezen der slachtoffers. Geheel Antwerpen is opgetogen over de zangeres Jessie Merrilers, die enkele dagen geleden debuteerde in gezelschap van de leeuwen van den dierentemmer French. De schoone zangeres had het gewaagd een wed denschap aan te gaan om in de leeuwenkooi het welbekende, «tè-rè-rè-boum-de-aye te zingen Jessie Merrilers zong wel een weinig gejaagd, maar toch zij zongde leeuwen ver- roerdén zich niet. Toen evenwel de wilde dans begon werden de dieren ongeduldig en ontwaakte hun natuur, doch het oog van French die aan de deur van de kooi stond, hield ze in bedwang. Alles liep goed af en Jessie Merrilers is op 't oogenblik de heldin, de leeuwin van den dag. Voor de rechtbank in den staat Oregon, moest eens een gewezen soldaat, die in den vrijheidsoorlog beide armen verloren had, als getuige gehoord worden. Terwijl de schrij ver het gewone eedsformulier begint voor te lezen, merkt de rechter op, dat de getuige onmogelijk den voorgeschreven eed kan af leggen, hij heeft geen armen, hoe kan hij dus de twee voorste vingers opsteken Wat nu te doen Plotseling krijgt de rechter een inval«Dan moet hij zijn rechterbeen maar opheffen", riep hij uit, «een getuige kan voor deze rechtbank geen eed afleggen, zonder het een of ander lichaamsdeel in de hoogte te steken." Zoo gezegd zoo gedaan, en onder al gemeens vroolijkheid der aanwezigen, legde ae getuige op een been staande te schom melen, den eed af. Dezer dagen zullen door een 300tal nako melingen van een zekeren erflater Brand of Brandt, die in het begin der vorige eeuw te Amsterdam stierf, ernstige pogingen in het werk gesteld worden om de rijke nalaten schap van hun voorzaat in handen te krijgen. Die nalatenschap, waarop destijds niemand aanspraak maakte, berust thans bij verschil lende R. K. inrichtingen hier te lande. De mededingers naar deze erfenis wonen deels in Pommeren en Oldenburg, deels te Amsterdam. Het September-nommer van het Strand Magazine bevatte een artikel over de pop pen, waar Koningin Victoria ais kind mede speelde. Die poppen zijn allen bewaard ge bleven. Langzamerhand is het bekend ge worden, dat de Koningin zelve genoemd artikel schreef of dieteerde, en dit neeft ten tevolge gehad, dat reeds 340 000 exemplaren er September-aflevering van het Strand Ma gazine zijn verkocht. Hetzelfde tijdschrift zal in zijn Kerstmis- nommer weer eene letterkundige bijdrage van de Koningin bevatten. Ditmaal is het eene vertaling door Hare Majesteit in het Hindostansch, van twee bekende brieven, die zij indertijd schreef. De eene brief is haar schrijven aan den Schah van Perzië; de andere haar dankbetuiging tot het Engelsche volk voor de deelneming in het leed der konink lijke familie bij gelegenheid van den dood des Erfprinsen. Hare Majesteit is nog op haar ouden dag begonnen Hindostansch te leeren en nam al sedert geruimen tijd les van een geleerden Hindoe, uenzelfden Indiër, die indertijd den Sultan van Turkije in het Hindostansch onderrichtte. Volgens den In diër leert'.: de Koningin vlug zijne taal; vrij wat gemakkelijker dan het hoofd der Muzel mannen deed. Hare Majesteit schept er be hagen in nu en dan met de Hnuloesche bedienden, die zij in haar persoonlijken dienst heeft, hunne moedertaal te spreken. Het Kasteel van Malmaison zal binnenkort onder den hamer worden gebracht. In 1798 door keizerin Josephine voor eene som van 100000 francs gekocht, werd «Malmaison" de geliefkoosde verblijfplaats dersouvereine. Na het keizerrijk van honderd dagen, ver kochten de erfgenamen van prins Eugëne de Beauharnais het kasteel aan den Zweedschen bankier Hagnerraann, die het weder verkocht aan de koningin van Spanje, Marie-Christine, welke het op haar beurt voor de som van 1000000 francs overdeed aan Napoleon III. Deze gaf het later ten geschenke aan den Staat. En thans zal het waarschijnlijk het lot van zooveel andere gebouwen uit de nieuwere geschiedenis volgen en gesloopt worden. Een verwoed politiek gevecht heeft te Raleigh in Caroline plaats gehad, bij een meeting, welke door de republikeinen was belegd. Daarin kwam o.a. aan de orde het voorstel om dr. Sanderlin, hoofd der demo cratische partij aldaar, uit den weg te ruimen. Dr. Sanderlin scheen echter van ae bedoelin gen der vergadering op de hoogte te zijn. Hij had zijne getrouwen verzameld en toen het aanhangige voorstel bij acclamatie was goedgekeurd, ontstond een verwoed gevecht tusscnen republikeinen en democraten. Pisto len en messen waren in een oogwenk aan 't werk. De negers hakten er met liet scheer mes op in en weldra was het aantal dooden en gewonden aan beide zijden zoo aanzienlijk, dat men aan weerszijden met stille trom aftrok. Niemand was er die kon zeggen dat hij nit in mindere of meerdere mate gewonde uit den strijd te voorschijn was gekomen! Drie mannen deden in de nabijheid van Philadelphia een roeitochtje op de Schuykill rivier. Op het water van deze rivier dreef olie, afkomstig uit de aanliggende raffinade rijen. Deze olie vatte vlam doordat een der mannen, zijne pijpaanstekende, den brandende lucifer buiten de boot wierp. In een oogen blik sloegen er groote vlammen rondom de boot op. De mannen sprongen in het water en wilden naar den oever zwemmen. Een van hen verdronk en de beide anderen be kwamen hevige brandwonden. Eene stoom boot, «de Maryland", vatte vuur en ver brandde. In een klooster te Jeruzalem is eene non overleden in den ouderdom van '115 jaren. Deze zuster was op 17-jarigen ouderdom in het klooster gekomen, en had in 98 jaren den drempel van de inrichting niet over schreden. Tevergeefs zocht de politie de dadm van een nabij de Oostenrijksch-Beiersche grenzen gepleegden moord op den boschwachter Mug- gendorfer. Hit Partenkirchon wordt nu ge meld. dat een zeer bijzondere omstandigheid tot het vermoeden heeft geleid, dat men den dader in handen heeft. De broeder van den vermoorde kwam nl. met diens hond in ge noemde plaats. Het trouwe dier was drie dagen en nachten bij het lijk. van don ver- slagene gebleven en was bekend om zijn goedigen aard. Eensklaps viel hot te Parten- kirchen met woest geweld een man aande hond was niet tot bedaren te brengen en liet den aangevallene niet los. Hieruit rurakte men op, dat de man op eenige wijze hij don moord betrokken was en heelt hom daarom maar voorloopig in arrest genomen. Menige piano met hare witte toetsen is een geoenktoeken der wraak, <3ie do verstan dige olifant wegens zijn afgezaagde tanden opliet menschdom neemt. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN3 Nov. Hendrikus Bernardus, z. van Johannes Bernardus Boomhouwer en Neeltjo Langelaar.4 Nov. Selmine Hen rietta, d. van Abraham van Gelder en Hanna de Pool. Louisa, d. van Jan van der Pol en Christina van Nimwegen. 5 Nov. Abra ham, z. van Jacob Klasscr en Hester Reintje Vos. 7 Nov. Marinus, z. van Albartus Meskes en Elisabeth Welling.8 Nov. Johanna Hubertinad. van Adrianus Jacobus Schot man en Maria Hubertina Meuren. 9 Nov. Alberrlina Hendrika Maria, d, van Joseph Désiré Wery en Albertina Hendrika Zernetz. 40 Nov. Johan z. van Jan Valkhoff en Maartjo Schenk. ONDERTROUWD: 10 Nov. Willem Hendri kus Verkerk en Mechelina Cornelia Johan na van Ee. Hendrikus van Grol en Aga tha Waterkoort. GETROUWD9 Nov. Hendrik Bronk en Petronella Francisca van de Gevel. Jan Hendrik Mulder en Hillegien van den Berg. Jan Tommei en Wilhelmina N ij land. Martinus van Es en Gijsberta Wanzing. OVERLEDEN3 Nov. Johanna Jacoba Fon- tijn, 12 m. 4 Nov. Aaltje de Vries, 3 j. 5 Nov. Ariana Schimmel, 37 j. eehtg. van Roelof Jan Graaf. Sophia Hapstok. 60 j. wed. van Antonie Jagtenbcrg. 6 Nov. Geurt van Beek, 27 j. echtg. van Geertruida Johanna Hendrika Fliek. 8 Nov. Margaretha Apel doorn, 78 j. ongeh. Gevonden op den Openbaren weg: Een nikkelen armbandje. Een bloedkoralen halsketting. Rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van politie. DAGELIJKSCHE WATERSTANDEN van <le Lnntersche Beek en de rivier de Eem. Opgenomen dea morgens nekt ure. Aan den Dng Etooden Over- Lam- Gee- Hnuit. brug. wird. Eem. M. M VT M. M. M. M. SI. 5.20 4 <14 5,10 3,37 2,00 1,8b 1.30 0,00 5 24 4.02 4.03 5,0/ 3,42 2,08 0,72 45,* 5,24 .V12 3,42 3,01» 1.06 0,73 4 00 5,82 3,0;> 3,50 1,00 05* 3 4.9.3 5 87 4,04 3,04 2,40 1,05 55* 5,40 4.90 5,05 4 3,39 3,56 2,44 1.10 5 5,41 5 5,46 <1,51 2,39 0,96 46» Getrouwd: P. J. FREDERIKS en SUZE VAN GLEEFF. die, mede namens wederzijdsche familie betrekkingen, hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling bij de vol trekking van hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 8 Nov. '92. Bevallen van een Zoon M. VALKHOFF— Schenk. Amersfoort, 10 Nov. 1892. Tot diepe droefheid harer be trekkingen overleed heden Mejuffrouw MARGARETHA APELDOORN, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Amersfoort, 8 November. De scliuldeischers in de faillisse menten van .1. VAN DE BRUG, J. VAN HARPEN en D. II. PIECK, allen te Amers foort, worden opgeroepen om op Zaterdag den 12 November '1892, 's namiddags ten '1 uur, te verschijnen in hot lot aal van de Ï;ew me terechtzittingen der Arrondiss •ments- techtbank te Utrecht, teneinde de rekening en verantwoording van tien ondergutcekende als Curator iu die faillissementen aan te hooren. CELOSSE, Procureur te Amersfoort. COMMI8SIONNAIRS IN EFFECTEN belasten zich net den In- en Verkoop van alle soorten EFFECTEN en het wisselen van COUPONS en vreemde Munfci speciën tot den meest voordeel gen koer8. Het kantoor is gevestigd ten kantore van den Heer A. HERSCHEL Bz*., Kortegracht, A 368, naast het Post- en Telegraafkantoor, en geopend van s mor gens 9 tot 's middags 3 uren. De BURGEMEESTER kn WETHOUDERS^ van AMERSFOORT doen te weten, dat heden zijn uitgeloot de aandoelen No. 25, 60, 61, 67, 88 én 139, a ƒ1000 in de geld- leening van ƒ210.000 dd. 30 Augustus 1889, en dat door den houder over het bedrag ervan na 31 December e.k. kan worden beschikt, tegen afgifte van de indertyd uitgereikte bewijzen, ten kantore van den gemeente ontvanger to Amersfoort en van de firma JAN KOL te Amsterdam. Amersfoort, den 7. November 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Groot- en Kleinhandel in Cokes, Anthracit en Briquetten, -• en coucurreerende prijzen, lestellingen worden itangenomeu bij den Heer B. A. VAN RUIJVEN, Langestraat A 8. J. I. BOSCH, Stationsplein, G 281. J. G. DE JAGER, Langestraat F 39 bid Krommestraat. hetzy terstond of later een of een HUIS geschikt om daarvoor in te richten, van niet te grouten omvang, op leven- digen stand, tot uitoefening van een nette zaak. Opgave van prijs en stand worden franco ingewacht onuer letter 0. 20 b/d boekh. J. L. BEIJERS, Utrecht. Belangrijke Verkooping VAN TE U iMH ilU iJH Ten overstaan van de nota rissen Mr. J. F. NEEB en J. C. VAN OS8ELEN zal op Maandag, Dinsdag en H'oens- dag 21, 22 en 23 November 1892, telkens des voormiddags om half tien, ten storfhuize van den WelEd. Heer J. H. WOLF in de Donkerstraat te Hartikrwux, om contant geld worden w.o. antieke MEUBELEN6 stuks damasten Gordijnen met Embrasses en2 Vensterbank- kussens. Veeren Bedden met toebehooren; een groote partij antiek en modern Zilveren en Gouden voorwerpenZilveren en Koperen muten, penningen en medailles; een :iantal Porseleinen en Kristallen voorwerpendamast Tafellinnen benevens Winkelgoederen, als: Manufacturen, IJzeren en Koperen voor werpen, Winkelopstand, Toonbanken, uit stalkasten, enz. enz. Te bezichtigen: Donderdag 17 November 1892 tegen betaling van 25 cent entrée, en Vrijdag 18 November vry, telkens van 10 tot 4 uur. CATALOGI zijn nil Vrijdag 11 Nor. verkrijgbaar ad 25 et,, ten kantore van Mr. J. F. NEEB, Noturls te Harderwijk.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 3