Notaris VAN BLARICIIIL TWEEDE MEID. Jongmaatje gevraagd Openbare Samenkomst Wijnand Wolff Co. Advertentiën. 1869. 1892. Goed spel alleen kan Le depit amotireitx red den. Het wordt (dit voor alleen hen, die Molière's stuk lazen) niet geheel gespeeld, zooals het geschreven is. Het wordt gespeeld in 2 bedrijven en Albert, Polidore, Frosine Ascagne, Méthaphraste en La Radière komen er niet in voor. Het stuk bevat dus alleen het gekibbel van Kraste en Lucile, beiden ook in hun twisten gevolgd door hunne be dienden, en hun verzoeningValere en Mas- carille g( ven aanleiding tot den twist. Van het eerste bedrijf is éen scène (de 4e) over gebleven; het vierde wordt gespeeld met uitzondering van het eerste tooneel, terwijl het derde en het vijfde bedrijf geheel wee- vallen. B Het stuk wordt uitmuntend gespeeld en is in ieder opzicht goed verzorgd. De Zaterdagnacht uit het Miltair hospitaal alhier ontvlnchte veldartillerist, heeft zich Dinsdag weder aangemeld en is naar het Hospitaal teruggeleid. Gemengd Nieuws. De erkenning van den gunstigen invloed, dien goed geschreven werkjes meermalen reeds uitoefenden op de openbare meening ton aanzien van de waurdeering en behan deling der dieren, heeft het Hoofdbestuur der N'ederlandsche Vereeniging tot bescher ming van dieren er toe geleid om te trach ten een werkje in het leven te roepen waarin de hond liet hoofdonderwerp zal uitmaken en diens deugden en trouw ten aanzien van mcnschen in onderhoudenden vorm worden geschetst. Het, stelt mitsdien de mededinging open naar twee prijzen, éen van tweehonderd-, en éen van vijftig gulden, voor een werkje als het bovenbedoelde. Onrler andere worden de volgende voor waarden gesteld: Het boekje moet 7 a 8 vellen octavo groot zijn en geschreven in de Nederlandsehe taal. De manuscripten moeten worden ingezon den bij aangeteekend pakket, vóór 15 Sep tember 1803, aan den Secretaris van het Hoofdbestuur, den heer A. L. baron Du Tour, te 's-Gravenhage, bij wien alle nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Namens een aantal ingezetenen uit Rotter dam, Vlaardingen en Maassluis werd Dinsdag den heer P. Galand, aftredend hoofdinspec teur van den Waterstaat, een schilderij van Mesdag, als blijk van hulde en erkentelijkheid, aangeboden, vergezeld van een album, be vattende namen der gevers. Maandagmiddag had in de Waterloozaal van het Rijksmuseum te Amsterdam, de plechtige onthulling plaats van dc marmeren ouste van wijlen den Nederlandschen toon kunstenaar Joh. Verhulst, door den beeld houwer Joh. Keiler te 'sHage gebeiteld. De afdeeling Utrecht van het Christelijk Werkliedenverbond «Patrimonium" heeft be sloten tot het Verbondsbestuur het verzoek te richten zich namens de 10000 leden te wenden tot de Tweede Kamer, om hetont- werp-kieswet behoudens de noodige techni sche wijzigingen aan te nemen. Volgens haar moet (leze wijziging vooraf gaan aan de samenstelling van Kamera van Arbeid. Van Paterewolde naar Assen en terug is Zaterdag eene harddraverij gehouden, waar aan 21 paarden deelnamen. De eerste prijs, ƒ500, werd behaald door Napoleon, van den heer Bargerding, van Leiden, in 1 uur 48J minuten. Door Jan en Zondernaam, van den heer A. v. d. Berg, uit Haarlem, werden de 2e en 3e prijs behaald in 1.534 en 1.54 uur. De afstand heen en terug was 38 kilometer; er is dus 21 Kilometer in het uur gereden. Het paard Riena, van den heer W. T., te Groningen, is op hol geslagen en de rijder, die van de sulkey wilde afspringen, is door een slag van het paard tameiijk ernstig be zeerd. Woensdagavond werd in Frascati te Am sterdam een gecombineerde vergadering ge houden, door de volgende vereenigingen: Kiesvereeniging AmsterdamKiesvereeniging De Unieafd. Amsterdam van den Bona voor Alp. Kies- en Stemrecht en afd-. Am sterdam van den Soc. Dem. Bond. Het doel dezer meeting was, instemming te betuigen met den strijd in België voor de invoering van algemeen kiesrecht. Om half elf werdde vergadering gesloten en onder het zingen van het Vrijheidslied verlieten de vergaderden de zaal. Buiten gekomen ontstond weldra twist met de politie. Ziehier wat de correspondent van het Utrechtsch Dar/blad daaromtrent schrijft: «Het belachelijk motief der sociaal-demo craten en sommige radicalen om «hunne sympathie te betuigen aan de Belgische broe ders heeft wederom aanleiding gegeven tot net luchten van een aantal onzelfzuchtige redevoeringen in Frascati. De heeren Ger ritsen, van der Goes en Gerhard, natuurlijk ook mejuffrouw Drucker, waren aan 't woord. Nu, die liefhebberij om elke gelegenheid aan te grijpen om 'n oratio pro domo te houden, is te vergeven. Elk heeft zijn zwak. «Maar wat niet te vergeven, in hooge mate afkeurenswaardig is, dat is de verbloemde, opruierij, die wederom heden avond in mooi- ïngekleede phrasen tot 't volk sprak. En ter wijl de mannelijke sprekers, na afloop der meeting, rustig hun sigaartjes bleven roeken aan de bestuuratafel, stroomde 't opgewarmde volk zingende naar buiten. En 't oude schouw spel herhaalde zich gezang en uittarting der politieEn er vielen ditmaal slagen ert gewonden werden naar 't gasthuis gebracht... en de verbroedering Holland-België had wederom hare vruchten gedragen. Zie, 't neerschrijven van dit korte bericht verbittert me. Ik was er bij tegenwoordig, toen de ge tergde politie avond aan avond wordt ze door rapalje omringd en belachelijk gemaakt en op de gracht bij Frascati èn op den hoek van Nes en Warmoesstraat eene charge met de blanke sabel maakte. Ik was er van getuige hoe die massa kinderen, dwazen opgezweept door een vleiend sarcastische of hoonend aan hitsende taal, uiteengejaagd werdhoe er verwondingen plaats grepen. O die leiders, die de verantwoordelijkheid van zich schui ven, die zich buiten schot houden, die den moet hebben, 'n massa door drogredenen in beroering te brengen 1 «Ik geloof dat het U weinig interesseeren zal, dat de vergadering eene motie van sym pathie aannam. Die motie was te verwachten. De Belgische broeders zullen er bepaald ge lukkig mee zijn, 'n kloppartij tusschen bur gers en agenten telt nietin die groote cosmopolitische beweging, die zich de soci aal-democratische noemt!" Dinsdagochtend werd in den O. Z. Achter burgwal, tegenover de Spinhuissteeg te Am sterdam drijvende gevonden het lijk van een jonge vrouw, die, met witte handschoenen aan, blijkbaar van een partij komende, te water is geraakt en verdronken. Maandagavond zegt de Amsterd. Ct. deed in de Joruaan te Amsterdam een vreeselijk verhaal de ronde, naar aanleiding van een vrouwenhoofd, dat in het meest beruchte hoekje dier buurt in een vuilnisemmer zou gevonden zijn. De eene buurvrouw wist al meer bijzonder heden te vertellen dan de andere, maar de raeesten waren het er over eens, aat Jack the Ripper was overgekomeneen vertelde zelfs, aan ieder die het maar hooren wilde, en dat waren er zeer veel, «dat ze al lang gedacht had, als dat sjak de ripper in Amsterdam was, ze had de laatste acht dagen al zoo'n rare snoeshaan met een hooge zije en een Engel- sche pelderienjas in de Elandstraat zien kan- keneeren." Ook aan een onzer redactieleden werd dit feit medegedeeld, en daar hij ook een »En- gelsche pelderienjas" aan had, begon hij al te vreezen dat men hem voor Jack zou aanzien; gelukkig echter werd hij gerustgesteld door hetgeen de vrouw op haar verhaal liet volgen: «Ik zeg dat niet op Uwes, ziet Uwe mijnheer (en zij wees op zijn jas) maar zoowaar als dat al me zeve kinderen van me eige man benne, Iedere morgen en avend loop die sejeur hier in de straat heen en weer." Weer een ander wist te vertellen, «dat het hoofd heelemaal vol bloed zat en dat de oogen er uit gestoken waren, de haren zaten aan elkaar geplakt" een derde «had de beenderen door het vleesch heen zien steken," enz. enz. Een bsetje verder in de Jordaan, heette het, «dat een minnaar zijn meisje, zoo maar pardoes den hals heelemaal had afgesneden," «heelemail er af, mijnheer!" Mogeliji zijn er nog meer dergelijke vree- selijke verhalen in omloop, en deze worden alle door de groote massaj met graagte aan gehoord, vooral als ze een beetje opgesierd zijn, «je Inrijgt er zoo'n aangename rilling van over je lijf." En wat bleek er nu ten slotte van het ge- heele vertaal waar te zijn Een der bewo ners, die «en doodshoofd in zijn bezit had, vond het niet de moeite waard, dit lange;- te bewarea en wierp het daarom in zijn vuilnisemmer. De vuilnisman zag de beende ren in den emmer, waarschuwde de politie en deze bncht liet zooveel beweging veroor zaakte doocshoofd naar het bureau. Als de rrenschen in die buurt maar een politieagent zien, dan heeft hun verbeelding al dadelijk ?en volledige moordgeschiedenis met toebehcoren in elkaar gezet. Te Rozenéaal zijn Dinsdagnacht twee per sonen gestikt in het logies van hun schuit. Een hunner laat een vrouw en zeven kin deren achter Te Enkhuken is Zondagavond een visscher aangekomen, die, tengevolge van mist en windstilte, gelurende twee dagen en nachten in een open bootje zonder levensmiddelen op zee had rondgezwalkt. Aan het spoorwegstation te Dordrecht is Heden overleed zacht en kalm, na een lijden van eenige maanden onze geliefde echtgenoot, vader en fce- huwdvader de HoogEdelGestr. heer W. J. H. G. KEETELL. gep. luitt. kol. der Inf., in den ouderdom van 70 jaar. Jonkvrouw F. L. de LANNOY Wede. KEETELL. Amersfoort 15 Nov. 1892. Ondeégeteckendc als uit- voerder der uiterste wilsbe- w schikkingvan wijlen Mejuffrouw M. APELDOORN, verzoekt degene die iéts van gezegde ovorledene te vorderen heeft of aan dezelve verschuldigd is, daarvan opgave of betaling te doen vóór 1 December e.k. te zijnen huize Singel B. 270. W. VAN WISSELINGH. Amersfoort, 14 Nov. 1892. COMMI3SIONNAIR8 IN EFFECTEN belasten zich met den In- en Verkoop van a-lle soorten, EFFECTEN en het wisselen van COUPONS en vreemde Munt- speciën tot den meest voordeeli- gen koers. Het kantoor is gevestigd ten kantore van den Heer A. HERSCHEL Bzn. Kortegracht, A 368, naast het Post- en Telegraafkantoor, en geopend van s mor gens 9 lot-'smiddags 3 uren. Mevrouw WIJNAND WOLFFHerschel, Langestraat Amersfoort, vraagt met 1 Febr. eene beV «me P.G. van goede getuigen voorzien. Adres in persoon ter Snclpei-sdi-ukkerij van de firma A. H. VAN CLEEFF, Muurhuizon B 00. Dinsdagavond, bij aankomst van den trein, die te ruim 11 uren uit Rotterdam was. vertrokken, een conducteur, die van de loop plank sprong eer de trein stilstond, onder de wagens geraakt en overreden, De onge lukkige werd zwaar verminkt en was ter stond dood. Op verzoek der commissie die de zaken van het Leger des Heils, bovenal de finan- ciëele zaken, onderzoekt, beeft «generaal" Booth zich schriftelijk jegens (le commissie verbonden, dat hij nieipand in rechten zal betrekken wegens getuigenis, dat in y.ijn nadeel of in dat van. zijn Leger zal worden afgelegd en dat hij 'zijn invloed zal aanren den dat ook geen lid zijner familie of iemand van zijn Leger dat zou doen, Den heftigen be strijders van den generaal en zijn zaken, die beweerden, dat zij niet in staat waren te getuigen, omdat zij niet vrij uit konden spreken, tó hiermede het laatste voorwendsel ontnomen. -341e Staatsloterij. EERSTE KLASSE. Trekking van 1417 Nov. (1600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Auiere- foort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f200 op No. 15806 «100 15854 Prijzen van f20 1021 1026 1033 1036.1040 1043 1047 1049 1050 1407 1462 1468 1505 1508 4636 4641 4643 4648 7367 7393 14296 14298 14311. 14332 14350,14358 14374 143781581715806 19908 19909 19910 19923 19937 2073320735 20740 20746 20759 20786 en 20799. Te zamen 44 prijzen. Volgende trekkingen geschieden in de 2e klasse2830 Nov., 3e k1. 1215 Dec. 4e kl. 27—29 Dec. 1892,5e kl. 9—12,17—20,24—27, 31 Jan. en 14 Febr. 1893. De tweede klasse bevat de navolgende prij zen 1 van f20000, 1 van f5000, 1 van f2000. 2 van f1500, 5 van f1000, 5 van f 400,5 van 200,15 van f 100 en 1565 van f30. Loten zijn ten voormelden kantore nog verkrijgbaar, doorgefourneerde a f3.50 en klassikale a fl.35 per Burgerlijke Stuud van Amersfoort. GEBOREN41 Nov. Adrianus, z. van Jan van de Brug en Willemijntje Stikvoort. 13 Nov. Hendrika, d. van Gerard Pieter van Mourik en Ortellia van der Werf. Annetje Alijda, d. van Willem Hymering en Anna van de Biesebos. 14 Nov. Abraham, z. van Arte den Enting en Anna van Leijen- horst. Laurence Josephine Thérèse, d. van Jan Sinnige en Maria Bernardina Laurentia Quant. Arnoldus, z. van Arnoldus van Doornik en Antonia Vos. 15 Nov. Wijtske Johanna, d. van Haije Graansma en Johanna Hubertina Zegers. Geertrui, d. van Berend Kerkhoff en Geertrui Veskes. 16 Nov. Johanna Geertruida, d. van Wilhelmus Pot en Geertruida van Empelen. Franeina Geertruida, d. van Cornelis van der Veer en Sophia Bernardina Hoogland. 17 Nov. Jacoba Wilhelmina, d. van Jan Bonsel en Peternella Loman. ONDERTROUWD17 Nov. Jan van! de Bunt en Jacoba van Eek. Breunis Elzenaar en Barendina Johanna Manné, GETROUWD16 Nov. Jan van Koelen en Alucia van Munster. Jacobus Gerardus van den Berg en Jannetje Hoksbergen. OVERLEDEN 15 Nov. Wilhelmus Johan nes Henricus Gregorius Keetell, 70 j. echtg. van Frederika Louisa de Lannoij. 16 Nov. Elisabeth van Keulen, 15 d. 17 Nov. Cor nelia de Bree, 62 j. eclitgenoote van Joseph Charles Middelman. Bevallen van een Dochter MARIE SINNIGE— Quant. Amersfoort, 14 Nov. '92. op Dinsdag 22 Novemb.1892, des avonds te 71 uur in de LUTHEBSCHE KEBK bij gelegenheid van de 23ste Jaarvergadering derChr. Jongelings-vereenig' g Psalm H99, met medewerking van de Zangvereeniging LOOFT DEN HEER. Als sprekers zullen optreden de Heeren: Prof. Dj-. J. J. P. VALETON, Eere-Voorzitter, Db. RASCH, Ds. TER HAAR ROMENÜ, Ds. G. VAN DER G1ESEN, predikant te Leusden, Th. W. BOLDERDIJK, Voorzitter der vereeniging. PROGRAM!A'S, tevens bewijs van toe gang, zijn il 10 cent verkrijgbaar bij den Voorzitter der vereenigingZuid-Singel B. 234 en des avonds aan den ingang van het Kerkgebouw. N.B. Begunstigers hebben vrijen toegang tot de voor hen gereserveerde plaatsen. De ondergeteekende Secretaris- Penningineestervan het burgerlijk armbestuur, betuigt aan werkende leden der Sociëteit «HARMONIE", bestaande uit staf muzikanten van het 5e regiment Infanterie, alhier in garnizoen, wclnieeneudfln dank ook namens armbesturen der betrokken kerke lijke gemeenten, voor de hem terhandgestelde som van 220,85, uitmakende de zuivere op brengst van eene door coinische voordrachten afgewisselde muziekuitvoering, op 9 Novem ber door lien gegeven ten voordeele van de algemeene armen. Uit deze aanzienlijke gift zal tweemalen in den loop der volgende maand aan iederen bedeelde een broou worden uitgereikt. Amersfoort, den 18. November 1892. J. G. LEINWEBER. Blijkens onderhandsche acte van den zevenden November 1800 twee en negentig (ge registreerd te Amersfoort den zevenden November 1800 twee en negentig, deel 54, folio 9, recto, vak 7, 2 bladen geen renvooi ontvangen voorrecht ƒ15. De ontvanger (get.) A. M. G. SANDBERG) en oo den l7en November 1892 in het register daartoe ter Griffie van het Kantongerecht te Amers foort gehouden, ingeschreven, hebben de heer PIETER JACOBUS FREDER1KS en zijne echtgenoote Mevrouw SUZE FREDERIKS geboren Van Cleeff, beiden wonende te Amersfoort en N. N., aangegaan eene ven nootschap onder de firma »A. H. VAN CLEEFFwelke gevestigd is te Amersfoort, uitsluitend tot het uitoefenen van eene handels-, boek- en courantdrukkerij en het uitgeven van het Nieuws- en Advertentieblad „de Amersfoortsche courant'' voor den tijd van negen en twintig achtereenvolgende jaren, ingegaan den lsten November 1892 en alzoo eindigende den lsten November 1921, waar van de beide vennooten met de teekening zijn belast. P. J. FREDERIKS. S. FREDERIKS— VAN CLEEFF. De verkooping van het huls te Amersfoort aan de Koning straat op den hoek der Tentstraat tegen 19 November 1892 geannonceerd, is v o o r- looplg UITGESTELD.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 3