LOMBARD INVESTMENT COMPANY. kinder-tweede meid Nieuwe BESSENSAP Meubelen en Huisraad Advertentién. aanbesteden: E. PINKHOF, een pakje Boter-Sprits J. G. IR JA6R1, Co. Ontvangen Nieuwe BESSENWIJN verkoopen: Hout en Turf. JOERBESSENBEIT, boerenhuizinge met schuren wei- en bouwland en bosch Winkelhuis, Een Woonhuis, Gemengd' Nieuws. Wij haasten ons een verzuim te herstellen. In een vorig nummer werd slechts het eerste gedeelte geplaatst van h it artikel aan de Friesclie Courant ontleend over de imitatie van liet Stadhuis te Franeker. Het tweede» gedeelte, bevattende een verdediging van den heer Hofman, wiens reputatie trouwens te •/.eer gevestigd is dan dat dit incident hem deren kan, werd door den inlegger vergeten. Gaarne doen we amende honorable, óok al hebben bouwkundigen van naam reeds lang vóór de Friesche Courant, in vakschrif ten een juister lezing van het bericht ge geven. Een jongetje van tien jaar heeft te Am sterdam aan het toelatings-examen voor het gymnasium zóo goed voldaan, dat hij, on danks zijn leeftijd werd toegelaten. Men wachte eens af wat hij op zijn vijf tiende jaar zal zijn. Een schipper en een veerman hebben den inwoners der gemeente Oijen eens laten zien, hoe gering de waterstand in de rivier de Maas aldaar is. Met hooge waterlaarzen hebben ze de Maas van den linker tot den rechter oever doorwaad, en passant een kaartje ge legd en een glas bier gedronken aan een tafeltje, geplaatst en natuurlijk door ankertjes bevestigd, midden in het vaarwater. 'tWas wezenlijk iets verrassends, die twee lui daar te zien zitten midden in de rivier, waar nog voor eenige weken de raderen der stoom- booten het water schuimend enbruisenddeden wegspatten. Door de firma C. Kooyker te Leiden is verleden week een briefkaart ontvangen, welke den 12n Februari 1878 uit Dordrecht werd verzonden en alzoo 15 jaar onderweg is geweest! Een twintigste gedeelte der f20000 in de Staatsloterij is ten deel gevallen aan een tim mermansknecht, woonachtig Vinkenstraat te Amsterdam, die reeds 14 weken zonder werk, er zijn laatste duiten aan gewaagd had. Dat. heet op 'u gloeiende plaat vallen! Zoo de man nu ook maar partij weet te trekken van zijn geluk. De mierenplaag in het postkantoor te Leeu warden, of liever in den woning van den postdirecteur, die tijdens het winterseizoen aan het verminderen was geweest, is thans weder toegenomen. De warmte der laatste maanden heeft de mieren doen vermenigvul digen, nog erger dan verleden jaar hef geval was. Niets is hun heilig. Zij weten overal door te dringen en vullen de vertrekken iu 'alle hoeken, in kasten. Iaden, vooral in trommels,, hoe goed ook gesloten, als er maar eetwaren in zijn. l)e woning van den postdirecteur is/dan ook opnieuw onbewoonbaar geworden.deze ambtenaar was daarom persoonlij k/bij den Minister van Waterstaat, om op döu onhoud bare» toestand te wijzen en vergunning te krijgen, weder evenals ten vorégen jare, voor eigen rekening tijdelijk, zoola/g de plaag aan houdt, zicli van een andere woning te voorzien. Te A rk el kan men ejA\ jongen huismuseh laten zien met spierwitte vteren en vuur- ronde oogen. De oj/lers van dezen albino zijn gewone mus De voorstanders van de Zondagsrust willen de wet zóo ver uitstrekken, dat er des Zon dags ook yen melk zou worden verkocht. Daarover schrijft thans seen domme boer": Ik hel/ gelezen wat de melk verkoop ers willen /w ik wil liet ook wel, maar daar is êen bezwaar. A/ide klanten van den melkverkooper op de/ boek der straat, 40 in getal, willen een iubbele hoeveelheid melk hebben op Zondag- ichtend, maar Zondag-namiddag willen ze niets hebben. Ik ben de boei', die de melk leveren moet, en ik heb er met mijn koeien over gesproken, maar die zeggen: dat doen wij niet; wij geven niet meer dan elk een balvpn emmer 's morgens, en «lie kan je 's avonds ook krij gen, maar 's morgens tappen we geen dubbele hoeveelheid. Een zevenjarig kereltje komt bij zijn moe der in het pakhuis, terwijl deze bezig is bran dewijn af te tappen. Moe, wat is dat Is dat water Neen, dat is brandewijn. Wat is dat orandewijn Is dat waar de mannen dronken van worden? Ja. daar kunnen de mannen dronken van worden. Is liet goed als men dronken wordt Neen, aat is niet goed. Als bet niet goed is, moe, dat men dron ken wordt, waarom verkoopt u dat dan'? Als u niet goed vindt dat mannen dronken loepen, dan mag u het ook niet verkoopen, want dan is dat ook niet goed, is 't wel'? Je hebt gelijk en je moogt die ook nooit drinken en dronken worden. Sedert dat oogenblik liet moe zich nier meer wijsmaken dat zij er brandewijn en jenever op na moest houden, voor de schip pers, maar deed dezelfde week, na strijden gebed, den vewlerfelijken boel de deur uit, en heeft dien er niet meer in gehad Volksvriend Ir. Semperuirens wordt gewaarschuwd te gen het koonen van Aconieten (monniks kappen), een bloem, die nog al in den smaak schijnt te vallen. De giftige eigenschappen dezer plant maken haar allerminst geschikt tot verkoopen, vooral in gezinnen waar kinde ren zijn. Volgens den Fiijaro hadden de genees- heeren, die Herz behandelen, naar aanleiding van een plotselinge verbetering in zijn toe stand, besloten hem Vrijdag naar Londen te doen overbrengen, om voor den Engelschen rechter te verschijnen. Een instorting van den zieke maakte evenwel deze verplaatsing onmogelijk. De reis zal nu ondernomen worden, zoodra de toestand beter is, daar men de rechtbank gelegenheid wil geven om de uitleverings-quaestie op te lossen. Herz vrienden en familie maken zich onge rust over de gevolgen van die reis. En terecht. Prins Maxirniliaan van Saksen, de 23-jarige zoon van 's Ivonings broeder, tevens de ver- I moedelijke Troonopvolger, heeft dezer «lagen zijn militaire loopbaan laten varen oin pries ter te worden. De Prins, die oudere en jon gere broertjes heeft, is doctor in «1e rechts wetenschappen. y Geen ramp, die niet voor iemand nuttig is. Dat geldt thans van de Fransche wijn boeren. De heete en tevens droge zomer j heeft voor hen gedaan wat jarenlange strijd niet kon verrichten. De gevreesde »pli/loxera" j is uit tal van. wijngaarden veryvenen: de j zieke planten zijn als herboren/en beloven een rijken oogst. De aardappelen daarentegen vertoonen iu i vele deelen van Frankrijk/.veder de ziekte, waarvan in vele jaren niet geboord was. In het jongste nundmer van Pall Mall Gazette komt een .merkwaardige drukfout voor. Een verslaggever schreef»De Koning der Nederlanden/vergezeld van Prins Wal- demar en den/heer Billé, den Deenschen Minister, bezaait gisterenavond het Huis der Gemeenten,'/enz. Zetter, vyoi lezer, corrector en revisor merk ten niet/ip, dat de schrijver zich vergist bad en den/üeenschen Koning bedoelde. Een echt Russisch stukje wordt uit Russisch- Pj/en bericht. De vrouw van den gesehied- uindige Korzon maakte met haar beide kinderen gebruik van de train in Warschau. Vóór haar zat een officier der gendarmerie te ïooken. De asch van ile sigaar waaide de kinderen in de oogen, waarop «le dame den j conducteur verzocht, den officier er op te wijzen, dat het rnoken in de wagen verboden was. De conducteur deed alsof hij niets ge hoord had. De dame wendde zich nogmaals tot den conducteur, doch nu sprong de officier woedend op en schold haar op de grofste wijze uit. Mevrouw Korzon verlietoogenbfikkelijkden wagen en reed in een rijtuig verder De offi- cier volgde liaar in een tweede rijtuig eu schreef het huisnummer op. Den volgenden ochtend ontving de dame bevel, zich naar de citadel te begeven. Zij voldeed er aan en werd, na twee uur wacntens, eindelijk in een zaal gevoerd, waar zij zich tegenover den bewusten officier bevond, «lie haar nu weder uitschold en beleedigde. Na zijn woede ge koeld te hebben, besloot hij met te zeggen, dat hij bet recht had haar te laten gevangen nemen, maar dit niet deed mei het oog op de kleine kinderen. Daarna liet hij haar de «leur uitwerpen. Te Wijeben zijn twee kippen 33 «lagen achtereen onder het hooi bedolven geweest. Hij het omzetten van liet hooi kwamen «le dieren waggelend voor den dagzij hadden veel meer dorst dan honger, doch zijn nu echter weer geheel op dreef. I)e halfjaarlij ksche COUPON der door deze Maatschappij uitgegeven 5 pCt. le HYPOTHEEK-PANDBRIEVEN Series F, vervallende 1° Aug. 1893, is van af dien datuxn betaalbaar, voor die van S 25,met 62,50 9 12,50 31,25 10,25, 12,50 Boon Hartsinek Van Tijen, Hoofdagenten voor Nederland en België. ten kantore van Amsterdam, 15 Juli 1893. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN ver zonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft der maand Juni 1893. 1. Wed. M. v. Wilpen Amsterdam. 2. J. F.lsenaar 3. Wed. C. v. Asselt 4. J. Blankenburg Woudenberg. 5. Van Bepfie Oldebroek. 7 Tyrol. 1. Meviyv. Heukelom Rechth/bbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. Gyonden op den openbaren weg. y sleutelring met sleutels1 koetsiers- zWeep. De rechthebbenden vervoegen zich aan het ureau van politie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Anerseoort, zullen op Maandag, «lcii 7 Augus tus 1893, 's voortniddags te elf urenten raadhuize, bij enkele inschrijving, openbaar Het leveren van TMJF Mi I C /I MC en van SCHOOMjM MC IJ it SIL. MC\ aan tie Beekstraat, be nevens de levering van GOStlMMJi\ MCi\ enz.voor de Scholen aan de Bi o- ningstraat en Beek straat. De voorwaarden liggen op «le gemeente secretarie ter lezing eiken werkdag van 10 tot 1 uur, terwijl bestek en teekening aldaar verkrijgbaar zijn a 50 cents. De Secretaris van Amersfoort, W. L. SCHEI,TUS Wegens huwelijk van de tegen- woordige dienstbode vraagt mevrouw RIJNBENDE, Langestraat B No 11 tegen November a.s. eene P,G. midilelbaren leeftijd. Tandarts te Amsterdam, vertoeft Donderdag voor m i d d a g te Amersfoort. Spreekuur (HóTEL MULLER) van 9 tot 10 uur. Verkooping vau vaste Goederen op 22 Juli 1893. Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort. No. 1. Een huis en erf aan den Soesterstraatweg, wijk G uo. 261 te Amersfoort, ƒ1920 No. 2. Een winkelhuis en erf aldaar, wijk G no. 261a #1440 No. 3. Een huis en erf aan den 1 Westsingel, wijk E no. 35 «1820 No. 4. Een dito aldaar wijk E no. 36 No. 5. Een dito in de Nieuwstraat, wijk B no. 170 #1220 No. 6. Een liu is en erf achter de de Kamp, wijk C no. 212 600 No. 7. Drie woningen onder éen dak in «ie Groote Haag, wijk A no. 231, 232 en 2:13 810 No. 8. Twee woningen in een gang aan de Appelmarkt, wijk F. nos. 360 en 361 »215 ƒ8025 Vergeet niet als men uit de stad gaat mede te nomen, algemeen bekroond Banketbakker bij de Krommestraat F39. en J. van Vollenhoven. De Notaris A. H. DRIJF HOUT VAN HOOFFte Amers foort, zal op Donderdag 27 Juli 1893, 's nam. precies 2 uur, ten sterfhuize van G. HENDRIKS, in de Hellestraat aldaar, wijk E, no. 298 publiek contant enz., waaronder kabinet, bed mettoebehooren, kasten, stoelen, tafels, klok, kachel enz., eenige kleederen en linnengoed. Een partij 's Morgens vóór den verkoop van 912 uur uitgenommerd te zien. TE AMERSFOORT, belasten zich met: aan- en verkoop van effecten, vreemde banknoten en muntspeciën, inwisselen van coupons, incasso's, geven van voorschot tot elk bedrag op effecten-onderpand. Nemen gelden a deposito op nader overeen te komen voorwaarden. Geven en nemen gelden in prolongatie, nazien van uitlotingen. Verschaffen wissels (ook reiswissels) op alle plaatsen in Nederland, Europa en Amerika. Tarieven en circulaires op aanvraag verkrijgbaar. Het kantoor, gevestigd Langegracht No. 216, is geopend alle werkdagen van 's mor gens 9 tot 's middags 3 uur en 's avonds van 7i tot 9 uur. De Notaris A. N. J. V O S, te Amersfoort, zal op Donderdag de 27 Juli 1893, des avonds 5 uur, in liet logement «HET IIUIS TEN HALVE" te Soesterberggemeente Soest, in het openbaar VMCBMiOOPMK. aan «len straatweg te Soesterberg, gemeente Soest bestaande in bakhuishooibergen in 7 perceelen «root. 14,1400 hectaren. Gedeeltelijk in gebruik bij den eigenaar W. ZIELTJ S en gedeeltelijk verhuurd aan J. van DIJK a ƒ0.90.per week. Afzonderlijk en in massa's. Aanvaarding en betaling der kooppennin gen op 27 October 1893. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden Notaris VOS en bij den Makelaar C. ROO- DESTE1N te Amersfoort. Breeder bij biljetten. De Notaris A. N. J. VOS te Amers- foort, zal op Dinsdag 8 Augustas 1893, des namiddags 4 uur, in het koffiehuis »DE DRIE RINGEN" bewoond door A. VAN HERWAARDEN te Soest, in het openbaar verkoopen in de Gemeente SOEST. IÏO. 1. Een nieuw gebouwd met ERF en BOUWLAND aan den straat weg op den Berk wijk B no. 77 groot onge veer 7 aren, 30 centiaren. J\o 2. met ERF en BOUWLAND aan den straat weg naast perceel 1, grooc ongeveer 7 aren 30 centiaren. Afzon«lerlijk en in massa. Beide perceelen zijn in eigen gebruik bij den heer A. U. DE BRUIN. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 1 October 1893. Breeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 3