Stadsnieuws Advertentiën. vdö 'i.-t kt -.recht iii.ici-.liWil algemeen gevenacht is. Vim de 293 398 kiesers toota sign er slechts 176 460 opgekomen. Hot gemakkelijkst hebben het zich Ie 62 kiezers te Pooderoyen gemaakt, waar niet ('•en stembiljet is ingeleverd, zelfs niet door de leden van het stembureau. Te Aluikerk stemden slechts 11 vnu de 228 kiezers; in het district Amsterdam koos slechts 40pCt. in de stad zelf nog veel minder. Vóór kiesrechtuitbreiding verklaarden zich echter 98 750 en dam tegen 72550. Van de ontbonden Kamer waren 40 leden vóór-, 60 tegen hel oi twerp-Tak. Herkozen zijn 29 voor- en 30 tegenstanders; ge kozen 33 voor- en 37 tegenstanders- ten minste als de protesten tegen de verkiezingen te Amsterdam en te Haarlem ingebracht, den toestand niet veranderen. De herstemmingen, die in 24 districten noodigzijn, zullen echter waarschijnlijk nog een kleine meerder heid voor Kiosrechtuithreiding aanbrengen. Zeven districten, waar voorstanders tegenover elkander slaan, vallen iu ellc geval toe. Dit zijn Harlingen, Lochem, Sneek, Bodegraven, Ridderkerk, Sliedrecht en Dokkum. Waarschijnlijk zul'.en ook de volgende districten voorstanders naar de Kamer zenden Steenwijk. Wijk-bij-Duurstede. Ede, Apeldoorn, Breu- kelen, Hilversum, Alkmaar, Gouda, Delft, Loosdui nen, Schiedam en Brielle. Van de 4 herstemmingen te Amsterdam vallen hoogstwaarschijnlijk 8 ten voordeele van de voor standers uit. Tegenstanders leveren naar alle waarschijnlijkheid de districten Euschcde, Eist, Beverwijk, Haarlem mermeer, Dordrecht, (Joes en llontenisse. De balans luidt derhalve Voorstanders Herkozen oud-leden 29 Nieuwe leden 4 Vaste districten 7 Herstemmingen 15 55 Tegenstanders Herkozen oud-leden Nieuwe leden Herstemmingen Aangezien enkele afgevaardigden op meer dan Óen plaats gekozen zijn - en dit aantal zal door de her stemmingen wellicht vermeerderen zullen nog eenige vrije verkiezingen moeten plaats vinden. Vrjjdag is, in den ouderdom van 80 jaren, te 's-Gravenhage overleden de gepcnsionuecrdcgenerwil- mnjoor G. H. J. Michellioff. Hij was een der moest gewaardeerde officieren van het wapen der cavalerie en voor zjju bevorde ring tot opperofficier, commandant van het 2e regiment huzaren, Daarna was hjj eenige jaren generaal-majoor en plaatselijk commandant te 's-Gravenhage en waar nemend couveneur der residentie, waar hij na hot verlaten van den militairen dienst bleef wonen. De ontslapene was ridder der orde van den Ned. Leeuw. üp dcnzelfden dag overleden, mede in de Hofstad, de oud-kolonel li. F. Jéhu, vroeger plaatselijk com mandant der Residentie, en de heer W. van Konijnen burg, hypotheekbewaarder, raad-adviseur hjj het Departement van Financiën en voorzitter der vroegere hoofdcommissie voor de herziening van de belast bare opbrengst der ongebouwde eigendommen. Heden vóór 45 jaar volbracht generaal Michiels de onttrekking van Djagttragn, een der merkwaar digste feiten uit de derde Baiisehe expeditie. Luitenant-generaal K. van der Heijden, die als sergeant-majoor aan deze expeditie deelnam, ver wierf bij die gelegenheid het ridderkruis 4e klasse der Militaire Willemsorde. Bij het wapen der infanterie zullen binnenkort 1 generaal en 2 kolonels worden gepensionneerd, en, althans gedurende den zonter met het hovel over een regiment infanterie worden belast de kolonel van den generalen staf W. Rooseboom, toegevoegd aan den chef van dien staf, en de luitenant-kolonel W. G. F. Snijders van liet 4e regiment infanterie te Leiden, die alsdan tot kolonel ivordt bevorderd. Van do militie te land kunnen in 1894 worden opgeroepen om gedurende ten hoogste 35 dagen in den wapenhandel te worden geoefend if. van de lichting van 1891, do mililieplichtigen behoorende tot de regimenten infanterie, do com pagnieën hospitaalsoldaten, het 1ste en het 3e regi ment veld-nrullorie, ruet uitzondering van de troni- compagnieëu dezer regimenten, het 2de regiment veld-ortillerio, met uitzondering van hen die van het wapen dei' cavalerie bij de treineompagnieën van dat regiment zijn overgeplaatst, het korps rijdende artillerie, het korps genietroepen, met uit zondering van de vostingtolegrafistcn die hebben voldaan aan liet bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het koninklijk besluit van 29 Febru ari 1884; b. van de lichting van 1892, de militieplichtigon behoorende tot het 1ste en 2de regiment huzaren, de regimenten vesting-artillerie, het korps pantser fort-artillerie en net korps genietroepen. Verder is do r den Minister van Oorlog bepaald: 1° dat lc oproeping ih werkclijken dienst van de militiupi fatigen. bedoeld bij genoemd Koninklijk besluit zal geschieden voor den tijd op deu in de Staateeuunmt opgenomen staat vermeld 2" dat de mililieplichtigen voor wie de opkomst op oen Maandag is gesteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten vanwaar zij niet in éeu dag hun gar nizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag voor den opkomst bepaald op marsch be hoeven tc begeven en den volgenden dag zoo vroeg tijdig mogelijk bij het korps zullen moeten aan komen. Evenals in vorige jaren zal ook iu 1894 het schriftelijk gedeelte van het toelalingn-examen voor dm Hoofdcursus worden afgenomen in de garnizoenen wunr een cursus is gevestigd, terwjjl het mondeling gedeelte van dat examen te Kam(>en zal plaats hebben. Voor de laatste maal zal daarbij bet programma worden gevolgd, hetwelk vóór het. tot stnnu komen der Wet betreffende het militair onderwijs van kracht was. In de termen om aan het examen deel te nemen vallen van de cursussen der korpsen infanterie on geveer 160 onderofficieren. Het aantal opengestelde plaatsen bedraagt: voor het leger hier tor lande, infanterie 14, administratie 7; voor dat in Oost-Indie, infanterie 16, administratie 2. Do Nedorlandsehe bond van oud-onderofficicren zal dit jnnr zijn alg. vergadering houden tc Utrecht op Zaterdag 4 Augustus, terwijl (Ion volgendon dag door dien bond een schictwctstrijd zal gehouden worden op het lort aan de Biltstrnnt, in de onmid dellijke nabijheid der stad. Ten einde tevens het nuttige aan hot aangename te verbinden, zal bij die algemeene vergadering oen loterij worden gehouden, ten bate van het Onder steuningsfonds van genoemden bond. De afdeelingen N-d. Oud-. Gmootsrh. on Bond van Ned. Oud. te Leeuwarden hebben gezamenlijk een commissie benoemd die tot taak heeft een provin ciale openbare vergadering voor te bereiden cn zoo mogelijk in bet begin van Mei te beleggen ten behoeve eener betere salarieering der onderwijzers en hun opneming in het Pensioenfonds voor wedu wen en weezen van burgerlijke ambtenaren. De acht leden der Tweede Kamer, die voor Fries land zitting hebben, zullen tot bijwoning der open bare vergadering worden uitgenoodigd. Door de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren is een prijsvraag uitgeschreven voor een boekje, waarvan de houd het onderwerp moet uit maken en waarin diens deugden en trouw ten aanzien van menschen in onderhoudenden vorm worden geschetst; het moei in de Nederlandsche taal zijn geschreven. Inzendingen worden verwacht voor 15 April 1895 hij den voorzitter jhr. mr. R. A. Klerk te's-Graven- hnge. Voor de handschriften gelden de gewone be palingen by prijsvragen. Twee prijzen zijn uitgeloofd, éen van tweehonderd en éen van vijftig gulden. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatspoov- wegen heeft nopens de bestellingen op Zondag be paald. Ie. Bestelgoederen en daarmede gelijkgestelde goederen worden, voor zooverre het artikelen zijn, onderhevig aan spoedig bederf, zooa.s melk, boter, vleesch, visch, wihl, versch fruit en gist, slechts aan do volgende stations van genoemde Maatschappij op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen gedurende de daarbij vermelde uren aangenomen, en wel te Amsterdam van 8 tot 12 uur des voormiddags en te Arnhem, Abscu, Dedemsvaurt, Dordrecht, Groningen, Gouda, Den Haag, Harlingen, Hooge- zand, Leeuwarden. Nijmegen, Rozendaal, Rotterdam (Maas en Delftsche Poort), Utrecht, Veenwoude, Venloo, Vlissingen (haven), Wierden, Winschoten, Zuidbroek en Ztupheu van 8 tot 10 uur voormiddags. 2e. Het nfleveren van bestelgoederen geschiedt op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen slechts van 8 tot 10 uur voormiddags. 3e. Bestelgoederen, die op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen, ten vervoer zjjn aangenomen, worden slechts dan op die dagen, be steld, of buiten de hierbovengoande uren afgeleverd, wanneer zij als spoedbestelling ten vervoer zijn aan geboden. 4e, Bestelgoederen, die op den dag, een Zon- of algemeen erkenden Christel ijken feestdag vooraf gaande, ten vervoer ziju aangenomen, zullen door de statioi s, waar de Maatschappij z'c'' met de bestel ling van bestelgoederen belast, besteld worden, voor zooverre zij met de eerst nankoiude treinen ter bestemmingsplaats worden aangevoerd. 5e Bestelgoederen zullen op Zon- en algemeen- erkende Ohnsteljjke feestdagen niet worden afgehaald. 6e. IJlgoederen (uitgenomen die, welke aan be stelgoederen zijn gelijkgesteld) worden op die dagen niet ten vervoer aangenomen, niet afgeleverd, niet afgehaald en niet besteld. 7e. Vrachtgoederen worden op die dagen niet ten vervoer aangenomen, niet afgeleverd, niet afgehaald en niet besteld. 8e. De bestel- en hulpbestelkantoren en de bestel huizen in de steden zullen op die dagen gesloten zijn. 9e, Als algemeen erkende Christelijke feestdagen wordep beschouwd2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2c- Pinksterdag, alsmede le en 2e Kerstdag. De maatregel treedt 1 Mei in werking. Bij het in de vorige week te Amsterdam gehouden schriftelijk examen van vrouwelijke candiduten voor de akte Lager ondeiwijs, hadden dezen o. a. een proeve te geven van toepassing van spreekwoordelijke uitdrukkingen. Van de twee. drie, die ter keuze van bewerking worden gegeven, luidde éen: „een dam opwerpen". De dames vielen daarop aan ais de kippon. Niet minder dan 45 borduurden op dat ge zegde, alsof ze 't hadden afgesproken, een thema het welk bjj uilen hierop neerkwam, dat men nood zakelijk „ecu dam opwerpen" moest tegen het anarchisme. Door de „Vereeniging van Handelaren" te Gro ningen is besloten zich tot de directie der Nedor landsehe Bank te wenden met het verzoek, de tegenwoordige bankbiljetten van f100, f200 en .''300 zoo spoedig mogelijk in te trekken en te vervangen door biljetten, die in vorm en kleur van de bestaande verschillen. Het wantrouwen, dat in den handel bestaat bij het ontvangen en inwisselen van die biljetten maakt, meent zij, dit noodzakelijk. Volgens het HaiakhbhU is het gasverbruik te Amsterdam in het eerste kwartaal van dit jaar bijna een halfmilioen kubieke Meter minderden gedurende hetzelfde tijdvak van 1898. Dit komt de gemeente te slaan op een achteruitgang aan inkomsten in de nuutmlen Januari, Februari en Maart van bijna f20000. Genoemde vermindering is volgens bet blad zoowel toe te schrijven aan vermeerderd gebruik van clec- triseh licht als aan de verbetering, welke in deu laatsten tijd aan gasbranders gebracht is. Hut instituut voor doofstommen te Groningen heeft een belangrijke uitbreiding oudergaan. Aan deze stichting is een nieuw, ruim gebouw, als kost huis voor de Israeliotische kweekeliugon toegevoegd. Dit fraaie gebouw zal aanstnandeu Vrjjdag worden iugewjjd. Volgens etn mededeeling in de Oorlogskreet moet de aan het Leger des Heils in bruikleen afgestane gevangenis aan den Heiligenweg te Amsterdam aan hot einde dezer maand weer worden ontruimd. De arbeidsbeurs heeft ruim 200 personen aan werk geholpen; 14 slechts hebben zich de hun door het Leger verschafte hnlp onwaardig betoond. Er bestaat gegronde vrees, dat de moord op den Amsterdamse hen vleesehhouwer geplaatst zal moeten worden op het Ijjstje van nict-ontdekte misdaden, Het nnuerznek wordt nog altjjd voortgezet. Per sonen, op wie vage vermoedens rusten, worden herhaaldelijk bij den rechter-comuiissaris geroepen en bijna dagcljjks, soms meer dan eens per dag, worden de zeer weinige getuigen gedagvaard. Een dame, die op dun bewustën Paaschmorgon meent oen slachter te hebben zien komen uit den winkel, is reeds negentien maal naar het abattoir gebracht om daar te survcilleeren doch tevergeefs. Thans worden do getuigen weer geconfronteerd mot zekeren M.. een man, die vroeger te Amsterdam een zeer groote slachterij dreef. Intussehen heult het leven zjjn gewoon verloop; in den winkel van Schut werd reeds Vrijdagavond ene nieuwe slachterjj geopend. Men meldt uit De Steeg: De boschbans van Midduehten heeft zich reeds jaren tot taak gesteld om den eersten groenen tak uit de Middachter-allée aan gravin Bentinck aan to bieden. Dit jaar kon hjj dit reeds den 2(len April doen, iets wat hem gedurende 80 jaren nimmer zóo vroeg mocht ten deel vallen. Van elders schrijft men ons, dat niet alleen de pcreboomen reeds den 8sten dezer maand in vollen :>loei stonden, hetgeen anders gemid'deld eerst in de eerste dagen van vIei plaats heeft, maar dat zelfs de eiken reeds den lOden dezer maand het blad ontplooiden, hetgeen met het volste recht een onge- kerni verschijnsel mug heeten. In de lente van het voorgaande jaar, welke even eens zeldzaam was, had de bladontknoi ping den 17dun plaats; dit jaar dus nog een week vroeger! De voortdurende droogto veroorzaakte hier en daar niet alleen gebrek aan regenwater, maar ook velen gebrek aan werk. Verscheidene landbouwers be dankten in de laatste dagen een groot aantal wieders en wiedsters wegens gebrek aan onkruid. Het eens gewiede blijft schoon, dewjjl gebrek aan vocht het opkomen van ander onkruid tegenhoudt. Een Ilaagsch kiezer diende in het Dagblad de Amsterdamschc „rustende stembusschutlerjj" het volgdend snuifje, liefst wel in gebonden atjjl, toe: O, groot cn machtig Amsterdam, Wat waart gij toch weer flauw en lam, Toen gjj ter stembus heen moest wandlen, Er bleven ja, 'tis heusch niet pluis, Ruim derlienduücnd kiezers thuis! Heet dat als brave burgers liand'len Hedenochtend werd ten Raadbuize aanbesteed de levering van: 1425 dubbele Hectoliter [tonnen] beste lange Friesche turf voor de Gemeente en 6.50 dubbele Hectoliter voor het St. Pieters- en Blok- landsgnstliuisalsmede 785 dubbele Hectoliter beste harde turf voor de Gemeente, 350 dubbele Hecto liter voor het Weeshuis en 250 dubbele Hectoliter voor liet Gasthuis. Slechts drie inschrijvingsbiljetten waren ingekomen en wel van de firma wed. P. Schrmmel Zn, alhier, welke voor de lange turf inschreef tegen 20 cent en voor de korte tegen 35 cent per ton. Schipper Jan van Eijken, van Nijkurk, liood de lange turf voor de Gemecute aan tegen 20, die voor het Gasthui" tegen 19 cent per ton. De korte turf wilde hij leveren aan de Gemeente voor 34, aan het Weeshuis voor 38, en aan het Gasthuis eveneens voor 38 cent per ton. De derde gegadigde. O. Noppert, van Avereest bood aan te leveren de lange turf voor de Gemeente tegen 22 cent, die voor hut Gasthuis tegen 20 cent per ton de harde voor do Gemeente tegen 34 cent, die voor het Gasthuis tegen 82 en die voor het Weeshuis mede tegen 32 cent per ton. De gunning is in beraad gehouden. Ritmeester A. J. P. Metelerkamp, instructeur bij de Rijschool alhier, zal welhaast belast worden met het commando over een veld-escadroti. Vrjjdag is op de gebruikelijke wijze de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor titulair D. J. Schol te en den sergeant-scherpschutter B. Proper, beiden van het 5e regiment infanterie, hier in garnizoen. Iu dezen zomer, gedurende het tijdperk waaarin dc lichtingen voor hcrhalingsocfen ingen ouder de wapenen zyn, zullen in den omtrek van Amersfoort oefeningen op groote schaal worden gehouden. Aan die oefeningen zal worden deelgenomen: van en met 11 September tot en met. 15 September door 1 half escadron van het le regiment huzaren uit Deventer, en van en met 18 September tot ou met 14 September door de batterijen van het le regiment veld-artillurie hier in garnizoen. Onze stadgenoote mejuffrouw A. A. Groenendijk is Dinsdag te Utrecht geslaagd bjj het examen voor de acte als onderwijzeres en Donderdag voor de acton vrije en orde-oefeningen en nuttige hand werken. Donderdag behaalden te Utrecht de acte voor onderwijzeres do dames Joh. en Marie Donker en Vrijdag de dames W. L. A. M. Berkhoff en A. 11. T. M. Vnesen, mede leerlingen van de Rijksnorin&al- school alhier. Gedurende dezen zomer zal de stafmuziek van het 5e regiment infanterie concerten geven op het terras van Amicitia op: Tweeden Pinksterdag en Zondag 27 Mei, des middags te 2 unr, en des avonds te half acht op: Zondag 3, Dinsdag 12, Zondag 17 en Dinsdag 26 Juniop Zondag 8, Woensdag 18, Zondag 22 en Woensdag 25 Juli en op Donderdag 2, Zondag 5, Dinsdag 14, Zondag 19, Zondag 26 en Vrijdag 31 Augustus. In de Donderdagavond gehouden leden vergade ring van het plaatselijk Departement vandcMuat- schnppjj tot Nut van 't Algemeen zijn herbenoemd tot commissarissen van het Ziekenfonds dr. A. H, C. yau Driol en de heer M. L. Celosse, tot commis sarissen van de Volksbibliotheek de hoeren B. A Siddré en J. van der Horst. In de plaats van dr. H. J. Rojjndcrs en den heer H. W. 'le Huns, die aan de beurt van aftreding waren, en dr. J. W. Doyer Jz, die het Departement metterwoon verlaat, werden benoemd de iieeren F. W. J. H. Tengbergen en E. L. H. van Lauschot Hubrccht, terwijl de heer II. W. de Heus werd herbenoemd tot Secretaris, welke functie hjj zich bereid verklaarde voorshands nog te willen waar nemen, ofschoon het aanvankelijk ernstig zijn voor nemen was het secretariaat neer te leggen. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werd benoemd de heer M. L. Celosse; tot diens plaats vervangers de heereu II. W. de Heus en ritmeester L. Bolle. Ingekomen van den Heer L. Bolle de vraag of het niet ligt op deu weg van de Maatschappij le. Om door lezingen of op andere wijze de kook kunst te bevorderen 2e Om leiding te verschaffen aan haar, die zich in naaien en knippen willen bekwamen? 3e Om eenige bekendheid mot onze staatsinstel lingen te brengen onder het bereik des volks7 4e Om onbewoonbare krotten aan te koopen en er liever boomen voor in de plaats te zetten, indien herhouw onmogelijk blijkt? 5c Om arbeidswoningen te helpen bouwen t Om bij do keuze der Nutssprekere vooral reke ning te houden met den wensch der dames. De return-match welke hier gisteren door Quick en Klein-Heren les zou zijn gespeeld en die zeer be langrijk had beloven te zijn, kon niet doorgaan wijl de Utreohtschc vereeniging met is uitgekomen. De stoelemnatter W. J. S., die kier in den ochtend van Vrijdag 23 Februari twee Heilssoldaten mis handelde cu zich verzette tegen zjjn arrestatie, is hedenochtend door de arrondiaaeiiienta rechtbank te Utrecht deswege veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden. De volgende circulaire is door het bestuur dier MtlfeL!!^wtach»ppjjdtöt Opvoeding van Weezen iu het Huisgezin" komt tot U met een beleefd, maar dringend verzoek. llaar streven is u zeker niet geheel onbekend. Verbetering te brengen iu het lot der weezen die niet in gestichten worden verpleegd —en hun getal is ongeveer van het geheel dat aan de openbare liefdadigheid vervalt stelt zij zich ten doel. fhans mag zij zich beroepen op een werkzaamheid van bijna 20 jaar. Niet slechts door Burgerlijke en Kerkeljjkc Armbesturen, door deu Staat en door voogden, maar ook door Regenten van sommige weeshuizen, die verzorging van enkelen van hunne pupillen in het huisgezin wouschclijker achtten, werd haar hulp ingeroepen, zoodat sedert haar oprichting ruim 435 weezen aan haar zorg zjjn toe vertrouwd, aan wier opvoeding zjj, door de huid van velen, een som van 1330000 mocht ten koste leggen. Inderdaad cijfers die ons tot dankbaarheid verplichten „Sommige 11 dezer weezen werden aan een wissen ondergang ontrukt, anderen stellig voor een gebrek kige opvoeding bewaard, velen reeds iu staat gesteld om, overeenkomstig hun aanleg, zich te ontwikkelen veel meer dan anders het geval zou zjjn geweest. Zjj wenscht met dezen arbeid voort te gaan niet alleen, maar dien ook uit te breiden. „Hoe? „Door aan de corporation en de personen, die tot de Weesverzorging geroepen en verplicht zijn, de tiuik uit de handen te nemen? Door bloedverwanten en betrekkingen, die tot de verzorging hunner ouderlooze aanverwanten verplicht zijn, er van te ontheffen? Neen, stellig neenl „Maar door hen, die daartoe niet bjj machte zijn de helpende hand te bieden. En het aantal van dezen is werkelijk aanzienljjk. Menig voogd, vooral ook menig Kerkelijk en Burgerlijk Armbestuur de ervaring heeft het ons geleerd zou gaarne meer doen voor het weeskind, als het daartoe maar bij machte was. Ons viel het dikwijls hard, aanvragen van dezulken door gemis aan middelen onzerzijds te moeten afwijzen. Daarin verandering te brengen, achten wij een heiligen plicht; ons daarin behulp zaam te zjjn, is ons dringend verzoek aan u. „Steunt onze Maatschappij door een lidmaatschap van f5, of als begunstiger met een bijdrage van f2 'sjnars, of door een aandeel in het renteloos voor schot ad f 10, door een gift eindelijk, die, hoe klein ook, altijd welkom zal zjjn. Door het geven van kleedingstukken, geschikt voor onze ouderloozen, zult gij evenzeer onze maatschappij verplichten. „Wjj durven dit verzoek te richten tot allen, want onze Maatschappij Bluit geen enkele Kerkeljjko ge zindte buiten. Rrotestantsche. Roomsch-Katholieke en Israclietische weezen worden door haar verpleegd en in gezinnen van dezelfde belijdenis, die niet tot de gealimenteerden behooren, geplaatst." Verkooping van vaste Goederen 14 April 1894. Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, In de gemeente Amersfoort. 1. Een hoerenhuis met tuin in de Muurhuizen wijk B no. 206 verkocht voor 4500. 2. Een heerenhuis met tuin aan j de Langestraat wijk B no 40 I in massa 3. Een pakhuis in de Valkestraat ƒ6800.— wijk B no. 91J 4. Een huis aan het Bloemendaal wijk D no. 211 verkocht voor ƒ4150.— 5. Een perceel bouwterrein aan «Ie Bergstraat, groot 1 a. 96 e. I in massa f>. Een dito aldaar, groot 1 a. 68 c. ƒ1020.— 7. Een dito aldaar, groot 1 a. 73 c. f 13470.- Gevonden op den openbaren weg: Eon ring met 8 sleuteltjes; een zakmesje. Rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van politie. Heden overleed te Nice onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de heer J. VAN WALCHUEN, in den ouderdom van bijna 72 jaren, mr. S. J. A. v. WALCHRKN. H. W. C. A. v. WALCHREN— Scholten van Oud-Haarlem. Haarlem, 10 April 1894. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij net overlijden ^liefde Echtgenoote PETRO- NELLA MARIA van ITTERSUM, be dank biermede mijn bartelijken A. L. C. ter BRUGGEN. Amsterdam, 14 April 1895. V Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij liet overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-en rt»\(Se,rl,?levrouw de Wed. G. W. KOOI MANb—Van Swinden, betui gen wy onzen harte lij ken dank. Üit aller naam, JOH. G. A. KOOPMANS. Amersfoort, 14 April 1894.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2