Litu Mijt PHOENIX-BROUWERIJ Lager-Gerstebier f Eén ding is zeker, AGENTEN II MEURSING&Co, Advertentiën. H. HAMBURG, "berichten, dat de aflevering van zal beginnen op den ln AUGUSTUS. bezwaar bestaat tegen den aanleg van den door hem ontworpen spoorweg Utrecht- De Bilt—SoestBaarn. Men verzoekt ons mede te deelen, datvan i Augustus a.s. aan alle stations dor Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen kunnen worden aangevraagd abonnements kaarten voor de drie klassen, geldig op alle lijnen van de Belgische Staatsspoorwegen, in verbinding met retourkaarten tot Esschen. Deze abonnementskaarten, zoomede de retourkaart tot Esschen zijn, met inbegrip van den dag van afgifte, 15 dagen geldig. De prijzen der Belgische abonnements kaarten bedraagt voor de le klasse 50, voor de 2e klasse 38, voor de 3 klasse 25 franc. De gezamelijke prijs van de retourkaart tot Esschen en van de abonnementskaart in Belgie is voor de eerste klasse f33, voorde tweede f25.15 en voor de derde f 16.35, be halve de vracht naar Utrecht. Een waarborgsom ad f2.50 moet boven dien bij ontvangst der kaart worden gestori. Het is te verwachten, dat van deze facili teit veel gebruik zal worden gemaakt door reizigers, die de tentoonstelling te Antwer pen willen bezoeken on dan tevens een reisje door België maken. Gemengd Nieuws. Dat hef. inslaan van den bliksem iemand een voordeeltje bezorgt, zal zeker wel niet dikwijls voorkomen. Toch gebeurde het Dinsdagnacht tusschen Boxmeer en Beugen. De bliksem sloeg daar in een klein boompje waartegen eenige planken stonden. Toen de eigenaar der planken 's morgens nog eens ging kijken welke schade er wel was aan gericht, vond hij, bij het oprapen der om gevallen planken, daaronder twee groote hazen dood liggen. De man heeft ze lekker opgepeuzeld. Als een groote merkwaardigheid uit de vogelenwereld kan zeker geldeu, dat eeu kuiken te Midwolda, van het ras der Leg horns, ofschoon nauwelijks tien weken oud, reeds is begonnen te leggen. De laatste jaren is dit ras in ons land, vooral in de noordelijke provinciën, hij dui zenden exemplaren uit België ingevoerd. Dat de Leghorns vroege legsters zijn, was reeds bekend. Zelfgefokte kuikens begon nen meermalen op een leeftijd van 4 maan den eieren te leggen. Een geval, als liet pasgenoemde kwam ons echter noch nimmer ter oore. De uit België ingevoerde kuikens, kunstmatig uitgebroed, worden veelal op een leeftijd van 3 a 4 maanden verzonden en zijn dan na twee maanden gewoonlijk aan den leg. Dezer dagen vergat een iongmensch in de Van Baerlestraat te Amsterdam, toen hij even een schoolmakker aan de overzijde ging be zoeken, de buitendeur te sluiten. Van deze gelegenheid maakte een behen dige dief gebruik om naar binnen te sluipen en een bezoek te brengen aan de kamer der dienstboden, waar hij zich meester maakte van een spaarpot die, volgens opgaaf, f300 bevatte. In de vestibule vond hij een rijwiel staan, dat hij kalm meenam, waarna hij de fiets besteeg en zoo snel mogelijk zich uit de voeten maakte. Buren hadden wel de manoeuvre aange zien, maar meenden, dat de nog jonge man, gekleed in een blauw boezeroen en met een lederen pet, liet rijwiel kwam halen om het te reparecren. Knap gewerkt. Vrouw Kortuna is ditmaal te Amsterdam niet zoo grillig geweest als ze wel pleegt te zijn. Twee dienstmeisjes aldaar, die samen een twintigje in de Staatsloterij hadden ge kocht, kregen er de 20000 op, terwijl een arme drommel, die in het Volkslogement in Zwanenburgersl,raat oen onderkomen ge vonden had, bet geluk had 10000 llorijnen uit de Oostenrijksche loterij te trekken. De Amsterdamsche courant geeft het vol gende stukje echt Amsterdamsch leven: Zwaar was bot woei' vaninovgon, maar zwaarder nog do tocht naar liet Stadhuis van een bruid en bruidegom uit de Jordaan. ïerwyl do regen neerviel in dikke droppels, de donder rammelde met woest geweld en de bliksem flitsen do lucht doorkliefden en de stad zetten in een klauwachtig-wit, de oogen pijnlijk aandoend licht, reed een man, vader van eenige kinderen, die van zijn vorige vrouw was gescheiden, met eon nieuwe liefde naar don Achterburgwal. Achter bet rijtuig, waarin hij met zijn bruid was gezeten volgde een rijtuig met de getuigen en daar achter. niet in een rijtuig, maar hollend en blazend en hijgend en druipend, de vrouw Van wie hij was gescheiden, vergezeld van eenige buurvrouwen die uo kinderen droegen. Voor liet stadhuis, toon hot bruidspaar en de ge tuigen binnen waren, natuurlijk oen heel opstootje en aan ieder die het maar hooron wilde verleide de vrouw, voortdurend naar adem happend, van huur ongeluk en van don „schoelje van een kerel die nou nl voor de zevende maal aan het trouwen was." Do politic-agent, de oude, die nl jaren achtereen voor het Stadhuis op post slaat, had de handen vol om de menigte, die steeds grooler werd en schik in hot zaakje had, in bedwang te houden, maar toen nu liet paar weer in het rijtuig steeg, was het ge drang verbazend; iedereen wilde don man, die nu aan zijn zevende vrouw bozig was, wel eens zien. Mot horten en stooten en stompen en duwen kwamen ze eindelijk, nadat de bruigom door zijn gescheiden vrouw en baar gezellinnen herhaaldelijk in het gelaat was gespuwd, weer in het rijtuigen voort ging het weer, in dezelfde volgordede bruidslcoots, het getuigeurjjtuig en de vrouw met haar kinderen en haar buren. Na een wilde jacht over den Voorburgwal, langs het Rolcin en door de Nes, waar zij ook nog door een politie-agent werden aangehouden, omdat zij die straat in verkeerde richting inreden, kregen de getuigen blijkbaar medelijden met de als oen razemlo hollende vrouw; zij lieten hun rijtuig stilstaan en vroogep de vrouw ol' zij wilde meeryden. „Nou wat groag, dat hoefje niet te vroage", kwant er hijgend en proestend uit en toen zo binnen was ging zo, leunend op haar ellebogen, met hel gehcele bovenlijf door het portiorsraampjo hangend, den volke verkondigen wie en wat linar gewezen „kerel" eigenljjk voor eeu „vont" was en „hoe d'ie er be handeld had". Maar nu spreekt hot wel van zelf, dat de zevende verbeterde editie van de kijvende vrouw d'er niks op gesteld was, dat liaar lieve man zoo werd uitge maakt en ook zjj ging uit het portier hangen en begon te kijven. Den woordenvloed, dieu de beide vrouwen nu onder allot lei gebaren over de hoofden der verbaasde voorbijgangers uitstortten, te beschrijven, is ondoenlijk, eovstens oiu de suelheid, waarmee de woorden elkaar opvolgden en ten tweede om de overgroote hoeveel heid, alleen voor Jordaners verstaanbare, of onmo gelijk in een dagblad weer te geven woorden, die de beide nydige en verbitterde vrouwen elkaar naar het hoofd wierpen. Dat hot een allervermnkelijkst tooneeltje was en dat volen er hartelijk om lachten, zal men zich echter wel kunnen begrijpen. Aan de Times wordt uit Lyon geseind, dat de moordenaar van president Carnot eerst 2 Augustus terecht zal staan, terwijl eerst bepaald was, dat het proces morgen zou beginnen. De procureur-generaal bij het gerechtshof te Lyon heeft aan de getui gen geseind, dat zij zich niet voor dien dog behoeven aan te melden. Het vraagstuk, of liet veelbesproken pantser van Dowe ooit in eenig leger aangenomen zal worden, kan althans voor Duitschland als opgelost beschouwd worden. Bij de laatste proeven, die de onderzoe- kings-commissie aan het Duitsehe ministerie van Oorlog genomen heeft, moet de volkomen onbruikbaarheid van hot pantser gebleken zijn. Majoor Brinkmann, voorzitter dezer com missie, loste op een afstand van (500 Meter met liet gewone Duitsehe infanterie-geweer eouige schoten op het pantser, waardoor dit geheel doorboord bleek te wezen. Het be schermingsmiddel is dan ook onmiddellijk afgekeurd. Intusschen is er alweer een nieuw pantser uitgevonden, dat thans in den schouwburg te Philadelphia wordt vertoond. De uitvinder er van is di bekende kleer maker Herman Zeitung, die als l'homme colli zekere vermaardheid verwierf door zich in een koll'er overal heen te doen expedieeren. De man schijnt het bepaald aan zijn naam verplicht te achten, reclame te maken. Uit Alexandria wordt gemeld, dat de Khe dive van Egypte, Abbas-Pacha, zich heeft verloofd met prinses Eruine, de jongste dochter van den vorigen Sultan van Turkije, Abdoel Azis, De prinses is 18 jaren oud en derhalve niet veel jonger dan de Khedive, die in 1874 werd geboren. Deze verloving is, naar het heet, tijdens hot jongste bezoek van den Khedive te Constantinopel tot stand gekomen. In de haven te Athene heeft een ernstig o'. geluk plaats gehad. De ceremoniemeester ten Hove, de heer Boudouris, maakte met zijn echtgenoote en den secretaris van den kroonprins, Mochakis, een zeiltochtje. Het bootje sloeg om, tengevolge waarvan alle personen, die zich er in bevonden, het leven verloreu. In de Kathedraal te Sofia is Zondag het halve eeuwfeest van het verschijnen van het eerste Bulgaarsche nieuwsblad plechtig ge vierd. De ex-minister Bouranot', hield een toepasselijke rede, waarin bij ten slotte zijn heilwenschen uitsprak voor den vorst en de dynastie vhn Bulgarije. Het feest werd verder met openbare vermakelijkheden gevierd. Te Sauveherre (Frankrijk) had een bijna ongeloollijke aftroggelarij plaats. Een troep Zigeuners, onder het bestuur eener slaap wandelaarster, vertoefde eenigen tijd in het dorp. Een weduwe, wier dochter ziek was, ging die waarzegster raadplegen. Deze laatste zeide, dat er twee lijken in huis lagen, als ook 7000 franc, en het meisje ziek zou blijven zoolang die som niet werd opgegraven. Men begon niet in een glas drie zaadjes graan, gewijd water en een biljet van 1000 franc te doendat alles werd toevertrouwd aan de waarzegster. En dat was niet genoeg! Om de 7000 franc te vinden, moest men naar Lourdes gaan. De slaapwandelaarster trok cr heen met. 1400 franc. Nog was het niet, genoeg. Uit Lourdes kwam een vrouw die 1000 franc vroeg, anders kon het mirakel niet plaats vinden. De weduwe leende ergens die som. Sinds is do ufzetster verdwenen. Gelijk vroeger elk Italiaan den dolk ge reed had om een hem lastig persoon uit den weg te ruimen, schijnen onze zuidelijke buren hun specialiteit te maken van het gift- mengen. Nog nemen de Anlwcrpsche zaak (Joniaux) en de Hasseltsehe (Verlinden) aller aandacht in beslag en reeds wordt een nieuwe ver giftiging gemeld.. Te Gent, heeft nu weel een vrouw haar man op deze wijze om het leven gebracht, ten einde een ander te kunnen huwen. BURGERLIJKE STAND VAN AMERSFOORT. GEBOREN: 18 Juli, Willemijntje, d. van Willem van Dijkhuizen en Cornelia Arlar. Clasmu, d. van Evert van den Hoek en Wijmpje van Daal. 19 Juli, Berta, d. van Mattheus Marinus van Kijsden en Berta Elisa beth van Kempen. Hendrika Margare.tha, d. van Hendrik Opseherper en Grietje Win kelhuis. 20 Juli, Hendrik, z. van Hendrik van den Bosch en Maria van Rossom. Johanna Catharina, d. van Geurt van Leyen- horst en Catharina Hazelaar. 21 Juli, Gerarda Johanna, d. van Johannes Steenboek en Maria Macbilsen. 25 Juli, Emma Wilbelmina, d. van Nicolaas de Waal en Christina Kaljee. ONDERTROUWD19 Juli, Philippus Wil helmus Petrus Martinus Smolders en Maria Johanna Luykx. GETROUWD24 Juli, Theodorus Johannes Frietman en Elisabeth Maria Johanna Cor nelia Maryne. 25 Juli, Jan de Wilde en Hendrika de Winter. Johannes van Keken en Antje van Rogerijen. Albertus van der Geld en Hendrika Maria de Metter. OVERLEDEN: 18 Juli, Leendert Hagen- beuk, 10 m. Johannes Hendrikus Prins, 17 m. 24 Juli, Wilhelm Heinz, 73 j. echtg, van Lucia. Ulb. Johanna Rozina Elisabeth Kuiks, 2 m. Nicolaas Johannes Gerardus van Vuurcn, 25 d. 22 Juli, Herman Hijme- ring, 40 m. 24 Juli, Hendrikus Johannes Rietveld, 2 in. Nicolaas Gerardus Stork, 4 m. Wilhelmina Maria van Vafkenhoef, 2 m. 25 Juli, Heimig Mathias Scheerder, 2 rn. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Bij benadering vastgestelde totale ontvangsten van de maand Juni 1894. Reizigers 607118 ƒ740 047.80 Bagage honden (tonnen) 1482 20156.45 Levende dieren, rijtuigen enz. 39839.91 Goederen (tonnen) 418192 070163.37 Diversen 19 413.08 Totale opbrengst1 489 02U.61 Totale ontvangst sedert Jan. '94 »8 503 528.02 gedurende 1803 »8 557 231.941 Gemiddeld aantal kilometers in expl. sedert 1 Januari '94 1506 1 '03 4540 dus ontv. p. dagkil. '94 30.00 in '93. 30.70 Amersfoortaclic Temperatuu Zwem- en Itadinrich van water en luel lag. t. Datum. I J lucht, p lucht. Aanmer kingen. 24 Juli. 25 20 05 62 (17 62 60 62 66 74 66 70 66 1 70 68 65 I 08 74 60 65 Getrouwd: Jhr. A. W. van HOLTHE, le Luit. Inf. O.-I. L. en M. S. van HOORN, die, ook namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 's-Gravenhage, 24 Juli 1894. Sunlight Zeep geeft steeds verblijdende uitkomsten, terwyl namnnk altijd teleur stelt. Het woord „Sunlight" is gestem peld op ieder stuk, lei vooral hierop, want eerst dan is men verzekerd eene uitmuntende Zeep, vooral voor de wascli_, te ontvangen. Overal verkrijgbaar f cent per doos. Dr. P. GR0ENEB00M be tuigt dank voor de be toonde belangstelling. aan den voet. van den Amersfoortsehen Berg. Ondergeteekeirae heeft de eer te berich ten, dat, door het vergrooten van haar lokaal, hare inrichting bijzonder geschikt is tut het geven van vacantie- en kinderpartijen bij iedere weersgesteldheid, en beveelt zich daartoe bij familiën beleefd aan. Comsnmptie goed en uiterst billijk. Wed. J. B0S-De Vrij. Voor den verkoop van Premie- loten op termijnbetaling wenscht men in alle plaatsen van Nederland aan te stellen op hoogst Toordeelige voor waarde. Aanbiedingen fr. lett. L. Z. 44 aan HAASENSTEIN k VOGLER, Amsterdam. Trekking Woensdag e.k. der met hoofdprijzen van f167040 16704, benevens eeu groot aantal prijzen van ƒ5580, ƒ1670.40, ƒ835.20 enz. enz. De volle bovenstaande prijzen worden terstond door mij uit- uitbetaald. tt. Mttankenberq Zm. Lavendelstraat F. 4(XJ le Amersfoort, verkrijgbaar zijn: Geheele aandeelen a fl. op welke aandeelen men de buitengewoon groote kans heeft de volle bovenstaande prijzen te trekken. D. E. COS UIA», AMSTERDAM, in Effecten. TANDARTS, (Nieuwe Wet) Kloveniersburgwal 137 is eiken Woensdag en Vrijdag te spreken of te ontbieden bij den heer J. van WESSUM, Langestraat 43, voor het maken van kunst tanden en gebitten. CS=* Tandlteelk. operatiën zonder pijn.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 3