Aanbesteding. HUISRAAD Stadsnieuws. Bericht van Inzet. Advertentiën. TANDARTS L. BUSINGER, tandheelkunde Keukenmeid aanbesteden: verkoopen „Liefdadigheid." •- ~'v j ders, overeenkomstig de wet, in handen zijn tela van het gemeentebestuur van Apel- Fjrn. De stichteres heeft aan de oude curatoren restitutie moeten doen van al de gedane uit gaven in de jongst verloopen dertig maanden. Het zal er thans op aankomen, dat zoowel de ingezetenen der gemeente Apeldoorn als andere belangstellenden daadwerkelijk too- nen, dat zij deze menschlievende inrichting geheel als een instelling van weldadigheid beschouwen en met geldelijke bijdragen wil len steunen. In ons vorig nummer slaakten we een verzuchting over St. Nicolaas, die zich op een viets vertoonde. Thans wordt opgemerkt, dat het juist voor St.-Nicolaas pleit, dat hij op een rijwiel plaats nam. Als de echte kinaervriend toch heeft hij, terstond toen hij hoorde van het nieuwe i middel tegen diphthertis, zijn paard ter be schikking gesteld om het te doen inspuiten en er serum van te verkrijgen. In de hedenmiddug om kwart voor tweeën aan- gevangen zitting van den Gemeenteraad, welke werd gepresideerd door den Burgemeester mr. F. I>. graaf Schimmelpenninck, en welke werd bjjgewoond door de heeren Celosse, dr. Groeneboom, Van Lanschot Hubrecbt, baron Van Hardenbroek, mr. Heyligers, Visser, Zaudijk mr. Van Zijst, Van Beek, Van Esveld en De Jong, kwam het eerst in behandeling een voor stel van B. en W. tot aankoop van grond van den heer Van Daal, aan den Arnhemschen weg, voor een nieuwe Begraafplaats. Nadat geraimen tijd was gediscussieerd, werd be sloten hoofdzakelijk omdat het terrein des heeren Van Daal omstreeks f3600 duurder is dan dat van de erven Posthoorn te Utrecht gelegen aan den Soesterweg, laatagenoemd terrein groot 2.53 42 H. A aan te koopende koopsom bedraagt f2000. Vóór den aankoop van het terrein des heeren Van daal stemden de beide heeren wethoudere en den heeren Hubrecbt, Zandijk eu Van Esveld. De bezwaren betreffende een spoor-overweg aan den Soesterweg hoopt men te overwinnen. Vervolgens werd het ontwerp-besluit tot in ge bruik geviug van het voormalig schoolgebouw aan de Koestraat aangenomen met 7 tegen 0 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot uitbetaling aan den Inspecteur van politie van het tractement van den Commissaris, gedurende de tijd, waarin de heer Koppejrn diens functiën heeft waar genomen. Eveneens werd z. h. st. besloten dat uitbetaling van twee rekeningen aan de heer L. van Aöhter- bergh uit de Behrooting van 1895. Aan de heer Van den Wall Bake werd op zijn verzoek onder dankbetuiging eervol ontslag verleend als lid van de gezondheids-commissie. Vermolen- Tot lid van de commissie vau toezicht op het Middelbaar onderwijs werd benoemd de heer Celosse tot lid van de commissie op het Lager onderwijs dr. Reijnders. De benoeming van éen lid der gezondheidscom missie werd op voorstel van den Burgemeester uit gesteld tot een volgendo vergadering. Tot leden van het Burgerlijk armbestuur werden benoemd de heeren Zandijk en Van Enden. Nadat de heer Visser verzocht had niet meer te komen voor de benoeming tot lid van de commissie van fabricage en van die voor de gemeente-reiniging, werden benoemd tot leden van het eetst bedoelde commissie de heeren Hubrecht, Zandijk enDejong en die van, de reinigings-commissie de heer Van Beek en Van Esveld. Tot herschatter der huurwaarde van dranklokaleu werd benoemd de heer Kerckholf. De voorzitter deelde nog mede, dat ingekomen was een schrijven van Gedeputeerde Staten van Utrecht, houdende verzoek om iu de Verordeningen tot heffing en tot invordering der plaatselijke be- lasting naar het inkomen enkele wijzigingen t. brengen iu de artt. 19 en 22 (wat de commissie van bijstand) en art. 2 (wat den verzendingstijd der aanslagbiljetten betreft. Daarna werd om half vier de vergadering geslopen. Gedeeltelijk cnujecorrigeerd. Aanstaanden Zondag 9 December is het 800 jaar geleden, dat Gustaaf Adolf, de Koning van Zweden, de groote held in den 80-jarigen oorlog, en de redder van het Protestantisme in Duitschland, is ge boren. In geheel Zweden zal, op voorgang van den Koning, die dag godsdienstig worden herdacht. Duitschland sluit zich hierbij aan, en ook Nederland blijft niet achter. De afdeeling Amersfoort van de Neder- landsch Gustaaf Adolf-vereenigingwenscht dezen dag ook plechtig te vieren. Zondagavond om half acht zal daartoe in de Sint Joriskerk, Gustaaf Adolf, aan wien het Protestantisme, zóo veel te danken heeft, worden herdacht. Een groot aantal leden van de plaatselijke afdeeling van Toonkunst, zal deze feeste lijke samenkomst opluisteren, door het zingen aan eenige toepasselijke godsdien stige liederen, terwijl de predikanten Rasch, Graswinckel en Ter Haar Romeny een kort woord zullen spreken. Het is te verwachten, dat een buitenge woon groote schare dien avond de schoone St. Joriskerk zal bezoeken, en dat. waar als altjjd des Zondags de gewone collecte voor armen en Kerk wordt gehouden, ook velen een grootere of kleine feest gave zullen schenken aan de Gustaaf Adolf-vereeniging, die zich eenig en alleen ten taak stelt, om over de gansche Christelijke wereld, aan kleine eu zeer arme Protenstantsche Gemeenten, van welk Kerkgenootschap ook, eenige gelde lijke hulp te verleenen. t'MWWJTO'Pi. 1 J 1 1 Donderdagavond was tl© Ohr. Jongolinga-vereen i- ging „Psalm 119 9 alhier in do Lutheraohe Kerk snamgekomen tot het vieren van haar 26-jarig bestaan. Haar Eere-voorzitter Prof. Valeton opende de ver gadering door de feest-vieiende vereeniging hartelijk feluk te wenschen met haar zilveren feest. Als apre- ers traden achtereenvolgens op ds. Voorhoeve emer. predikant te Utrecht, medeoprichter der vereeniging, haar president Th. W. Bolderdijk, ds. Ter Haar Ro- menv en ds. Rasch. De verschillende toespraken werden afgewisseld door het zingen van eenige schoone liederen door de zangvereeniging (gemengd koor) aan de Jougelings-vereeniging verbonden. Me nig goed woord wera gesproken en het was den aanwezigen nan te zien, dat ze genot hadden. Vrijdagavoud vergaderde men in het Verkooplokaal aan de Krommestraat tot het houden dor huishou delijke vergadering. En 't ging er recht gezellig toe! Door deleden der Jongel. Vereen, werden eenige historische samenspraken gehouden, alle geheel of gedeeltelijk gekostumeerd. Vooral de „Geuzen hadden succes. Een paar voordrachten, „Back te Drasden" eu „Garret-oom," of: „Veur vuftig jaoren tegenswoordig" vielen zeer in den smaak, en „laat,not least" de levende en levendige voorstelling van „de Nederlandsche vlag". Wie was er, die zijn hart niet voelde zwellen van trots? De dames, die dit nummer uitvoerden, hadden eene verrassing bereid, zóo ongedacht en zóo zeer in den smaak vallend, dat ze werden terugge roepen. Op initiatief van den Voorzitter werd by accla matie bestolen- het volgende telegram aan H. H. M. M. onze geliefde Kouinginuen te zenden „De Chr. Jongelingavereen. Psalm 119 9 te Amers foort, haar 25-jarig bestaan herdenkend, wenscht U. U. M. M. geluk met de behaalde zege onzer dapperen op Lombok. Namens de Vergadering de Voorzitter Bolderdijk. Eenigen tjjd later ontving men het volgende ant woord Bolderdijk Chr. Jongelingsvereen. Amersfoort. „H. M. de Koningin-Regentes draagt mij op de Chr. Vg. bovengenoemd H. D. dank te betuigen voor aangeboden gelukwenachen. de zaal weerklonk bij het ontvangen van dat woord. „Zoo werd het zoetjes aan wat laat. Wie denkt ook. hoe de wijzer staat. Te midden van 't pleizier?" De Praeses, altijd ecu man van de klok, dacht er echter wol aan. Hij dankte alle aanwezige oud leden, begunstigers en vrienden voor het blijk van belaugstelling, door hun aanwezigheid geleverd, en drukte den wensch uit, dat men elkaar nu nog 25 jaai od het gouden feest eens mochten weerzien. Als blyk van dankbaarheid voor de vele diensten, die de Jongel. Vereen, van haar Voorzitter altijd genoten heeft en nog geniet, vereerde zij hem een geschenk, bestaande in een gouden horloge met inscriptie. Moge de Vereeniging nog lang bestaan voor het heil van Amersfoorts jongelingssehap I Men zij indachtig, dat de postpaketten welke bij gelegenheid van het St. Nicolaus- feest worden verzonden, stevk behooren te zijn ingepakt en van duidelijke adressen voorzien. Indien de adressen niet op de omslagen der paketten zelf zijn geschreven of gedrukt, behooren zij stevig op of aan de pakketten te zijn vastgehecht. Voor het opplakken van van adressen is in den regel gom, stijfsel of dergelijke kleefstof te verkiezen boven lak, en in ieder geval moeten de adressen onder de touwen worden aangebracht. De vergunning om verschillende pakketten met slechts éen adreskaart te verzenden, is van 2 tot en met G December ingetrokken. Omtrent het station alhier wordt in de Mem. van Antwoord betreffende het Hoofdstuk Waterstaat der Staatsbegrooting medegedeeld: »Het voornemen bestaat om, wanneer een plan voor het nieuwe gemeenschappelijke station te Amersfoort gereed zal zijn, de Kavner van koophandel en Fabrieken aldaar iu de gelegenheid te stellen daarvan kennis te riemen. »Over de ligging van los- en laadplaatsen en over de kosten waarop de geheele uit voering van het nieuwe station wordt geraamd, kunnen op dit oogenblik nog geen stellige mededeelingen gedaan worden, omdat een definitief ontwerp nog niet is vastgesteld. «In 1878 was nog onbeslist, welke der beide groote spoorwegmaatschappijen metdeexploi- tatie van den spoorweg Amersfoort Kesteren zou worden belast. Het spreekt van zelf. dat bij de vaststellind van het plan thans rekening moet worden 'gehouden rnet de omstandigheid dat de exploitatie van de lijn en van het station aan de Hollandsche IJzeren spoorwegmaatschappij is opgedragen, en met de sedert 1878 belangrijk toegenomen eischen van het verkeer, zoouat het plan van 1878 ten gevolge van een en ander belangrijke wijzigingen zal moeten ondergaan.» Aan het Departement van Koloniën is thans een bedrag van f 780 toegezonden, als zuivere opbrengst van de twee soirees, op 15 en 10 October jL hier ter stede gegeven, ten be hoeve van het Nationaal Fonds ter onder steuning der nagelaten betrekkingen van in lndië gevallen militairen van leger en vloot. Op het veld bij den Leusderweg had gister middag een lootball-wedstrijd plaats tusschen »Go Ahead" II, uit Wageningen, en »Quick", van hier. Eerstgenoemde club won, doch onder protest, "met 1 goal. Uit den regenmeter hier is in November afgetapt 51 rn. M. regenwater. Er waren 10 regendagen; sedert 17 No vember viel geen regen meervan 8 tot 16 Noverber regende het iederen dag. De Onroerende Goedoren, gelegen in de gemeenten Ermeloo, Putten on Harderwijk, genaamd GROE- pvotpsmi- umiiuI. A rij/%..j«.„„„„„imiil. nn Kampvold, do ontginning VENBEEK, bestaande uit de Landgoederen Oud- en Nieuw-Groovonboek Sparrendal en do Hofstede Kloin Sprielt, zijn bij Inzet gebracht: a. Van het Landgoed Groevenbeek Perc. 1 op f14000de Denuoboomen op f 2 7000—, 13787—, i f 18768— 9471— 4100- 2400—, 3000—, 4600-, 3700—, 4400 -5100— f64600—, s ontginniug Sparrendal o; b Hofstede Klein Sprielt o 12451— 18867— 26114— f185 216—totaal/189,816— 8751—, 18967—, 20014—, in hot Familie-Hótel De toewijzing blijft bepaald op Donderdag 13 December 1894 's morgen van Mejuffrouw SCHIMMEL, te Putten. Do koopere van den ondergrond van het Landgoed Groevenbeek hebben het recht van naasting voor de Deuncboomen staande op netzelve, mits betalende een premie van 5 pCt. aan de hoogste bieders der Booroen, Inlichtingen geven op aanvrage de Notarissen PLIESTER, te Putten, Mr. DE BALBIAN VAN DOORN, te Utrecht, VOS, te Amersfoort, en VAN NIEUWENHUIZEN, te Maureson. Het eerste der vier symphonie-concerten, welke op het winterprogramma voor Amers foort voorkomen, werd gegeven voor een goed bezette, hoewel niet overvolle zaal. Ongetwijfeld zullen allen die dit eerste concert bijwoonden, bij de volgende niet ontbreken, daar hét meerendeel der nummers de volmaaktheid nabij kwam. In het eerste nummer toonde de heer Van Aken zijn bekwaamheid als dirigent, door een goed overdachte en daardoor onberispe lijke uitvoering der symphonie. Hoewel net jammer is, dat de bekwame violoncellist niet over een beter instrument met voller toon beschikt, men genoot. Het publiek geraakte echter in geestdrift bij de uitvoering van het derde nummer, waarin onze voormalige stad- genoote, mejuffrouw Fieta Dermout, het achtste vioolconcert van Spobr ten gehoore bracht. Aan eenvoudigheid en natuurlijkheid van optreden paart deze jeugdige violiste een bijna ongeëvenaard meesterschap over haar instrumentdit, gevoegd bij haar uiterst fijn muzikaal gevoel, doet haar alle moeilijkheden overwinnen. Het was waarlijk een schoon samenspel van deze virtuoze met het orkest, gedirigeerd door haai- leermeester. Slechts een oogenblik waren soliste en orkest niet in overeenstemming, doch geen halve maat verder of door het beleid van den dirigent was de harmonie weder hersteld en het nummer werd voortreffelijk ten einde ge bracht. Hulde aan de jeugdige en reeds zoo be kwame artiste, doch ook aan hem, die haar eerste schreden op het pad der kunst leidde en aan wien zij zóo veel verschuldigd is. Ook het tweede gedeelte van den avond overtrof de verwachtingen, wat het instru mentale gedeelte betreft. In de Suite van Bach kwamen vooral hobo en fagot tot hun recht, terwijl mej. Dermout, in de laatste nummers, door de zeer goede pianobegelei ding van den heer Hendricks gesteund, in het Perpetuum mobile, haar vaardigheid en zeldzame techniek toonde. Ten opzichte van het. vocale gedeelte van het programma kan vermeld worden, dat het Winterlied lief werd voorgedragen. Over het algemeen kan de avond als zeer goed geslaagd beschouwd worden en wij twijfelen niet of een drukker bezoek zal den ijverigen concertgever toonen, dat zijn publiek op hoogen prijs stelt, dat hij voor zóo weinig geld zooveel schoons te genieten geeft. De paardenarts 3e klasse F. Lameris, van het le regiment veldartillerie hier. is Zater dag teruggekeerd van zijn detacheering bij bet Militair hospitaal te Utrecht. Bevallen van eene welgeschapen DOCHTER A. G. STRÏJVE— Knoppers. Amersfoort, 30 Nov. 1894. De Heer en Mevrouw Th. PUTMAN CRA MER—Keatlev, geven kennis van de ge boorte van een Zoon. Grants Pass, j Oregon 11 Nov. '94 Ver. Staten van N.-A. Vooï de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlyden van onzen geliefden echtgenoot, vader en be- huwdvader, den heer J. C. ADAMA, in leven apotheker alhier, betuigen wjj bij deze onzen harteljjken dank. Mevr. de wed. J. C. ADAMA. J. P. ADAMA. J. P. ADAMA—EBKS Amersfoort, 8 December 1894. De zaak zal, voorloopig onder toezicht, op den zetfden voet worden voortgezet. (Nieuwe Wet). is DAGELIJKS te consulteeren voor en het maken van KUNSTTANDEN en GEBITTEN- Aboneert familiën voor het regelen van KINDERTANDEN. Operatiën zonder pijn. Adres: Mevrouw de Wed. ADAMA, Apotheek, Kampstraat No. 3. Voor minvermogenden voormiddags van 9 lot 10 KOSTELOOS. Mevrouw Van der LEEUW, Muurhuizen wijk A No. 287vraagt niet 1 Februari a.s eene bekwame P.G. genegen eenig huiswerk te verrichten en voorzien van goede getuigschriften. Zich aantemelden voormiddags tusschen 11 en 12 uur of s' avonds tusschen 8 en 9 uur. De architect HERM- KROES, te Amersfoort, zal, namens zijn principaal, bij; publieke inschrijving Het AMOVEEREN van de per- ceelen en inventaris der voorma lige bierbrouwerij »Het Klaver blad," staande aan de Varkens- markt te Amersfoort. De voorwaarden van aanbesteding liggen van af Donderdag 0 December 1894 ter inzage in het koiïiehuis »De Keizerskroon" aldaar. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den architect voornoemd. De Notaris Van der WANT te Amersfoortis voornemens om op mftbËZDinsdag 4 December 1894, des voor- middags ten 9 ure, aan hut pakhuis »Hkt Hof van Cleef" in de 11 eerenstraat te Amersfoort, in het opeubaar te OM CONTANT GELD. Een Stelwagen, Wijnkisten, Flesschenrek- ken, Vaten, Kuipen, Manden, een groote partij ledige- en nieuwe Flesschen oud IJzer, Lood, Koper en Afbraakvoorts eenig bestaande in groote eikenhouten Kast, Schrijf lessenaar, Tafels, Stoelen en Banken, Bloemen eti Planten, Aardewerk, Droogstokken, Turf, Brandhout, ongeveer 100 Flessehen Wijn, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren te zien op do gewone uren. De dames van KLEEDING van bovenge noemde vereeniging betuigen haar dank voor de vele goederen, die zij telkens van verschillende zijden mochten ontvangen. Die bewijzen van symphathie geven haar de vrijheid thans weer tot een ieder het verzoek te richten haar kleeding stukken of het benoodigde voor liet maken daarvan te zendenDe winter nadert met rassche schre den en dan is de behoefte aan een en ander, óok huisraad, enz. groot. Eiken Donderdag van 2 tot 3 houdt het bestuur van »de dames Aan kleeding" zitting in het lokaal aan de KOESTRAAT. Mevr. TENGBERGEN. Mej. THUMAN.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2