PUBLICATIE. VEILIGHEIDSWET. OPGAVE KENNISGEVING BIJVOEGSEL behoorende bij de Amersfoortsphe Courant van Donderdag 31 Deeember 1896. De BUKGKMfcESTEEt van AMERSFOORT brengt ter kennis van belanghebbenden de volgende beschikking van den Minister van Waterstaat, etc, De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, gelet op de artt. 12, 13 en 27 der Veiligheidswet (wet van den 20 Juli 1895, (Staats blad no. 137) heeft goedgevonden den vorm der kennisgeving, bedoeld bij art. 12 van genoemde wet en dien der opgave, bedoeld bij de artt. 13 en 27 dier wet, vast te stellen overeenkomstig de by deze beschikking gevoegde modellen. 's-Gravenhage, 5 December 1896. De Minister voornoemd, Van der SLEIJDEN. Bedoelde modellen worden voor belanghebbenden ter gemeente secretarie ter inzage beschikbaar gehouden en luiden als volgt Overeenkomstig de artikelen 13 of 27 der Veiligheidswet (wet van den 20sten Juli 1895, Staatsblad u°. 137). Ondergeteekende straat gracht No. enz. gelegen in de gemeente wonende te hoofd fabriek bestuurder van eene werkplaats straat aan gracht No. in enz. werking gebracht vóór den 1 Januari 1897 op den 1. In bovenbedoelde --jgverklaart,"dat VT~t7 VV01'<*t uitgeoefend het bedrijf van werkplaats 2. Als drijfkracht aldaar wordt gebezigd 3. Het aantal der aldaar gebruikte krachtwerktuigen bedraagt 4. H et aantal personen, die aldaar in den regel zullen verblij ven, bedraagt fabriek Zijne - behoort tot die inrichtingen, welke volgens de Hinderwet J werkplaats gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken en dat hem overeenkomstig die wet vergunning tot oprichting van zijne NVerl-pia7ïts~iS v6^een^ hij besluit van Burgemeester en Wethouders van besluit van Gedeputeerde Staten van Koninklijk besluit den 18 (handteekening) Aan den Burgemeester van De Burgemeester van hem is ontvangen den verklaart, dat deze opgave door 18 overeenkomstig art. 12 der Veiligheidswet (Wet van den 20en Jnli 1895, (Staatsblad n°. 137). Aanduiding van hetgeen in nevenstaande kennis geving moet worden in gevuld. Aard der inrichting Naam en voornaam van den persoon, wien het on geval is overkomen. Ondergeteekende straat aan gracht, No. enz. gelegen in de gemeente straat gracht, No enz. gehuwd ongehuwd van beroep wonende te hoofd verklaart, dat wonende te straat gracht, No enz. Dag en uur, waarop het I ongeval plaats had Bedrijf, waarin het onge val is voorgekomen plaats van het ongeval werkzaamheden, waarbij het ongeval is voorge komen Aard van het ongeval en omschrijving van het lichamelijk letsel Oorzaak van het ongeval Handteekening Naam der gemeente waar het ongeval plaats had dag, den voor 3 nrmlQ,ags ten '3b en zich bezig hield met tengevolge van Aan den Burgemeester De Burgemeester van verklaart, dat deze Kennisgeving door hem is ontvangen den 18 Vestigt voorts, onder aanbeveling tot kennisneming van den geheelen inhoud van meergenoemde Veiligheidswet, de aandacht van belangheb benden op de navolgende artikelen: Art. 12 Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of handwerksnijverheid wordt uitgeoefend, is verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen drie maal vier en twintig uren, nadat het ongeval heeft plaats gehad of de gevolgen van dat ongeval zich hebben geopenbaard, schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester der gemeente, waar het ongeval plaats had. Heeft de persoon, wien het ongeval is overkomen, binnen tweemaal vier en twintig uren zijn gewonen arbeid hervat, dan vervalt de ver plichting tot kennisgeving, tenzij de gevolgen van het ongeval eerst later blijken, etc. Art. 13. Het hoofd of de bestuurder van een fabriek of werkplaats zendt binnen een maand, na het in werking brengen daarvan, aan den Burgemeester van de plaats, waar de fabriek of werkplaats is gelegen, eene opgave a. van het bedryf, dat wordt uitgeoefend b van de soort van drijfkracht en het aantal krachtwerktuigen die worden gebezigd c. van het aantal personen, die aldaar in den regel zullen verblij ven d. voor het geval, dat de fabriek of werkplaats behoort tot de in richtingen, die gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken en niet mogen worden opgericht zonder vooraf verkregen vergunniug, van het gezag, dat de vergunning gal tot het oprichten en van de dagteekening van het besluit waarbij de vergunning werd verleend, etc. Art. 19. Met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste honderd gulden wordt gestraft a. overtreding van een der artikelen 8, 11, 12 1ste lid, 13 1ste lid en 27. b. enz. Art. 27- De opgave bedoeld in artikel 13 wordt voor fabrieken en werkplaatsenin werking gebracht vóór het in werking treden van deze wet, verstrekt binnen drie maanden na dat tijdstip. Bedoelde wet treedt in werking 1 Januari 1897. Gedaan te Amersfoort den 28 December 1896, De Burgemeester voornoemd. F. D. SCHIMMELPENNINCK. Snelpersdruk Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 5