Lokaal „De AREND" abkbebscbe wee. brandverzekering wijme wolff0". Aanbesteding. HONGAARSCHE HYPOTHEEKBANK, Marktprijzen. Advertentiën. jongste bediende Actieve Agenten. TE HUUR Beekestein 4 pOts. Communaal-Obligatiën op Woensdag 18, Donderdag 19 en Vrijdag 20 Augustus J. JACOBSON. «ui m „AMERSFORTIA". Keukenmeid. De man ia tegenwoordig goed gezond, staat geregeld 's morgens te half acht op om precies te half negen naar bed te gaan. Reeds nu spreekt hij van a.s. verjaardag en het is aangenaam nog de snuggere op merkingen van den oudsten inwoner van heel het land te hooreu. Op 8'2-jarigen leeftijd is Donderdag te Arnhem overleden de oud-predikant C. S. Adauu van Scheltema, de volksvriend, wiens groote verdiensten algemeen in ons land worden erkend en die ook buiten onze grenzen zieh zeer vele vrienden en vereer ders verworven had. Carl Steven Alama van Scheltema werd den 25 Januari 1815 te 's-Gravenhage ge boren. Na voltooiing zijlier studiën aan de Iloogeschool te Leiden werd hij in 1839 predikant te Borselen, was daarna leeraar te Colijnsplaat en te Hoorn, en werd in 1849 te Amsterdam beroepen, waar hij bleef, tot in 1880 hem eervol emeritaat werd verleend, waarna hij zich te Arnhem metterwoon vestigde. Ds. Scheltema was een man van ernstige levensrichting, die ook huiten het predikambt op velerlei gebied zich nuttig trachtte te maken en bovenal met ongeëvenaarde liefde werkzaam was voor de zedelijke verheffing van het volk. Behalve om zijn in ruimen kring gewaar deerde werkzaamheid als predikant, heeft Adama van Scheltema zich zeer onderscheiden op liet gebied der praetische philanthropie en door zijn streven in het belang van de geestelijke ontwikkeling der volksklasse, liet »Koning Willemshuis", met de sedert daaruit voortgekomen stichtingen te Amsterdam en te IJmuiden, door hem en eenige gelijkge zinden tot stand gebracht, strekt daarvan ten blijke. Niet alleen te Amsterdam, maar door het geheele land is bovendien zijn naam bekend als vurig strijder voor de geheel-onthouding van bedwelmende dranken. Men meldt uit Westervoort: »Dat we door de benoeming van den te- genwoordigen Rurgemeester een zuinig be heer gekregen hebben, ondervonden al dadelijk de onderwijzers, die ondanks de protesten in onvoldoend verwarmde lokalen hebben moeten werken gedurende den laatste winter. »Nu weer blijkt, dat het ons Gemeente bestuur ernst, booge ernst is, de Gemeente- financiën te verbeteren. Toen de veldwachter nl. een paar nieuwe laarzen kreeg, liet de Burgemeester de oude naar den schoen maker brengen, om ze ien voordeele van de Gemeentekas te verkoopen. «De veldwachter heeft echter den treurigen moed gehad, de oude laarzen weer op te halen, bewerende, dat de kleeding hem een maal gegeven, niet Gemeente-eigendom meer is, maar hem toebehoort. «Diep gevoelen we de enorme scha, die hierdoor de Gemeentekas zal lijden." Door twee kinderen van nog geen tien jaar, die te Hasselt met lucifers aan het spelen waren, werd brand veroorzaakt in een hooi mijt. Door den hevigen wind zijn dientenge volge 7 bergen en 3 hooimijten met onge veer 400 000 pond hooi in de asch gelegd. Openbare verknoping van vaste goederen. Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, d.d. 12 Augustus 1897. Een perceel hooiland in de Lange Eindsche maten te Soest sectie A. no. 7 groot 1 7020 Hectare verkocht voor f4300. Amevsfoort, Vrijdag 13 Augustus 1897. Appelen f 3.a f 4.Peren 12 f3. Zanaaardappelen f 1.40 a f2. Hoen dereieren f3.50 a f4. Eendeneieren f0.a f0.— p. 100 st. Boter 11.10— a I I.30 p. k. Kippen 10.00 a 190. Kuikens 1' 0.90 a 11.20 Piepkuikens f0.25 a 10.50 Ganzen 10.a f0. Eenden 10.00 a 0.90 Hazen f0.— a f0.Wilde konijnen f0.— fÖ.— Tamme konijnen f 0.30 it f 0.70 p. st. Dui ven f0.30 a f0.50 p. paar Zeugen f30 a f40. Biggen fG.a f9.Schrammen I f 12.a 1" 18.Vette koeien fa I fGuste koeien 1'a f Kalf- koeien 1'a fKalfvaarzen f f Pinkstieren faf Aangevoerd waren ongeveer 30 heet. Ap pelen, 120 heet. Peren, heet. Kleiaardappe- len, 100 heet. Zandaardappelen, 20000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Boter, kilo Mar garine, 20 zeugen, 180 biggen,20schrammen. In de Sociëteit A M I C1 T I A wordt gevraagd een Zich in persoon le vervoegen bij den Kastelein. De architect HERM. KROES, te Amen footizal namens zijn principaal op Mnandng 28 Augustus 1897, 's morgens ten 11 uur, in het A.\l Al,IA-HOT EL te Baarn, bij pu blieke Inschrijving aanbesteden Het bouwen van 3 Burger woonhuizen op een terrein aan de Nassaulaan te Baarn. Teekening en bestek liggen vnn Zaterdag 14 Augustus 1897 al', in voornoemd hotel en in hot. koffiehuis «HET VALK JE" te A men foor t ter inzage. Van dien datum af zijn teekeningen mot bestekken op aanvrage gratis ter inzage ver krijgbaar bij den voornoemden architect. Voor AMERSFOORT en OMSTREKEN worden op zeer goede conditiën gevraagd Inleven franco onder letter H. Bureau Oude Amersfoorlsche CourantKortegraclit 50. Door een goede Rinneulandschc Maat schappij van Levensverzekering wordt voor Amersfoort en omstreken gevraagd een Flink Vertegenwoordiger uit den netten stand, vooral tot het sluiten van hoogere posten. Inspecteur steeds ter beschikking. Brieven onder letter R bureau Oude Amersfoorlsche Ct., Kortegracht 50. HET BUITENGOED te Amersfoort. Te bevragen bij den makelaar P. H. van HASELEN, Plantsoen, aldaar. VERLOKEN. een zwarte halfzijden bijna nieuwe PARA- PLUIE met zoogenaamd weiehselhouten haak. 'Wie haar "terugbrengt aan het bureau der Oude Amersfoorlsche Courant, Kortegracht 50 kan, desverlangd, op eene geldelijke be looning rekenen. DER groot Flor. 5000, 1000, 500 en 100 O.W. Vrij van alle tcf?4MiwoordIjfe en toekomsllire lielastinff- De Communaal Obligation der Hongaarsche Hypotheekbank z(jn schuldbewijzen, welke deze Bank uitgeeft op grond van de dooi' haar overeenkomstig hare Statuten gesloten «Communaal-Léeningen" ten lieloope der bedragen, die de geldnemers haat krachtens bedoelde lecuhigcn verschuldigd zijn en door middel van welke z(j aan don eigenaar van zoodanig Schuldbewijs de betaling van hoofdsom en rente onder de in het stuk zelf vermelde voorwaarden verzekert. Hel totaal-bedrag der uitgegeven Schuldbewijzen mag echter het twintigvond vau het Aandeoleii-Knpitaal der Ruuk niet overschrijden. 9 der Statuten.) Deze Obligation worden volgens 108 der Statuten gewaarborgd door: a. alle aan de Hongaarsche Hypotheekbank tot dekking van leeningen voraolmlto onderpanden der Muicipiën, Gemeenten enz. Deze onderpanden vertegenwoordigen, zelfs bij do meest gestrenge taxatie, niet alleen eono veelvuldig hoogere waarde dan do voorgeschoten gelden, doch moeten ook onafgebroken gedurende het geheele tijdvak van elke leening ten voordeele der Bank blijven voort bestaan, n». a. w. te haren behoeve zijn vastgelegd. It, het Anndeelon-Kapitaal der Hypotheekbank groot 120 Millioon llorynon O.W. In Goud, waarvan gestort fl. 10 3000000. c. de verschillende Reserve-Fondsen der Hypotheekbank (het Agio- o.» Reserve-Fonds bedraagt 5563 222 Gulden). tl. het op de Communaal-Leeningen betrekking hebbende hoofdelijk verbonden garantiefond». Ten blijke der statutaire dekking wordt elke Communaal-Obligatie behalve door Directie en ContrOle ook door den krachtens de handelswet (Ges. Art. XXXVII van hot jaar 1875) verantwoor delijken Raad van Toezicht en den Ge 'tnlegeerdcn Rcgeerings-Cotnmissaris gecontrasigneerd. Do Coupons zijn op 1 Februari en 1 Augustus van elk jaar ZOIMlcr ilflFCk betaalbaar te BUDAPEST, WEENEN en andere buttenlandscho plaatsen, alsook ta Amsterdam bij do Heeren KzIPPiW/tdini, IIOMKMTH tL «Ie Co Do HONGAARSCHE HYPOTHEEKBANK heeft do verklaring afgegeven, dat zij zich aangaande de aflossing dezer Commiinaal-Obllgatlën tot de uitlotingen zal beperken, die in den tekst der Obligatie» gemeld zijn. en welke aan de regelmatige aflossingen en oventneele verdere terugbetalingen van verstrekte voorschotten beantwoorden, maar niet het voorneiiieu heeft eene gedwongen Conversie of voriniudering van Rente te doen plaats hebben. Deze Obligation zullen derhalve tot hare aflossing, welke geschiedt door middel van uitloting binnen 50 jaren, in hot volle genot van 4 pCt. rente per annum blijven. Wanneer nog bepaaldelijk vermeld wordt, dut do Hongnarsciie Hypotheekbank, niettegenstaande haar groot Aandeelen-Kapitaal met uitsluiting vnn elke gewaagde Crediet-Operatio niet betrekking tot roerende goederen, slechts het regelmatig bedrijf van Hypothecair en Comnmnaal-Crediet uitoefent, dan lijdt het geen twijfel, dat de Comiiiunnnl-Ohligatiön der Hongaarsche Hypotheekbank fondsen zijn van den eersten rang, die niet betrekking tot soliditeit en zekerheid van belegging, aan do hoogstgostelde eischen beantwoorden. Daarvan getuigt ook de omstandigheid, dut de Coniinunnnl-Ohligatiën der Hon gaarsche Hypotheekbank, krachtens de voor dit geval gegeven ministerieel» beschikkin gen van alle Koninklijk Hongaarsche Staatsambtenaren ais zekerheidstelling worden aangenomen en bij alle hoofd- en bijkantoren der Oosteiirijksch-Hongiuirsche Bank ter beleoniug worden toegelaten. Uittreksel uit het oorspronkelijk Prospectus en het officieel bericht dor Hongaarsche Hypotheekbank. De Heeren LI P PUI A ill H1, ROSENTHAL dt Co, vestigen de aan dacht op de hierboven omschreven 4 pCis. belastingvrije Communaal Obligation, die in de uagolijksche olïiciëele noteering voorkomen, en die opnieuw bij hen verkrijg baar zijn. AMSTERDAM, Augustus 1897. Wij koehten van den Curator van een faillieten boedel eene ge heele voorraad gemaakte HEEREN- en JONGEHEF.REN KLEEDINGSTUK- KEN, bestaande in Costumes, Demi-Saisons, Pantalons, Winterjassen, Kinderpakjes, welke alle tot elk aanneemlijk bod moeten worden verkocht van 's morgens 9 tot 's avonds 8 uur. Aanbevelend, Couiiiiissioiiiialrs in Effecten KORTEGRACHT, 368 AMERSFOORT. Telephoonnumme? 10. Koopen en verkoopen Effecten, Coupons, buitenlandsch tion li- papier en Muntspeciën tot den meest voordeeligen koers. Sluiten Protongatiën en ite- teeningen, flisconleeren en verschaffen wissels op olie bankplaatsen zoowel in Kinnen- als Huilen- Ion ft enz. enz. Hel Kantoor is geopend alle werkdagen van 9 tot 3 uur. Koorts-Thermometers a la minute, met bewijs van Controle. W li INSTRUMENT- en HORLOGEMAKER. Fabriek van Ziek lek iemvrije Melk Producten. Van de iu de maand Juli verkochte pro ducten bleek uit bet onderzoek, dat deze gemiddeld bevatten ME LH 2.81°/0 Vet en 11.42°/0 Droog rest. KOTEH Voor 5 Gram gefiltreerde boter waren noodig 26.8 c.M3 l/]0 norm. Natronloog S. G. bij 100° C. 0.867. (Was 0ei.) W. A. v. d. Bovenkamp. Amersfoort, 31 Juli 1897. j P. G. om en bij 40 j. met 1° Nov. gevraagd, gezin 4 pers. 's winters Den Hang. 's Zomers Ede. Loon met verval j>. m. f 170. Adres m. opg. van getuigen franco lott. I F. a. h. Adv. bur. «Het Wapen van Ede" j te Ede. Hollandsehe IJzeren Spoorweg - Maatschappij. Gedijende de Vacantia zullen dagelijks van 15 Juli tot en met 15 September 1897 op alle Stations der Maatschappij worden uitgegeven Abonnementskaarten le, 2e en 3e klasse, geldig op alle lijnen, gedurende veertien dagen. Aanvrage tot het bekomen dezer kaarten is te geschieden op het station, alwaar de reis wordt aangevangen, uiterlijk éen uur vóór het vertrek van den trein, waarmede men reizen wil. De prijzen zijn1e klasse /"25. 2e 18.— 3e 18.— De Voorwaarden zijn op alle Stations en Bestelkantoren kosteloos te verkregen. De Raad van Administratie, Het Gedelegeerd Lid b. van HASSELT.

Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 3