Maandag 24 Juli 1899. PHOENIX-BROÜWERIJ No. 4895. 48e Jaargang. OP REIS. Binnenland. JUDAS. H. MEURSING Co. AMERSFOORT. Uitgave A. H. VAN CLEEFF te Amer8toort. Verschijnt Maandag- cn Donderdagavond. Abonnement per 3 maanden f 1.franco per post f 1.15. Advertentiën l-i-6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, oflicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent. Afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Bureau KORTEGRACHT 5 0. Teleyhoon 19. Wij zijn gaarne bereid om, tegen vergoeding van het porto, aan geabon- neerden die voor korten oi langoren tijd op reis gaan, de Amersloortsche Courant en de bladen welke zij door onze tusschenkomst ontvangen, na te zenden. Opgave van duidelijk adres is vol doende. Blijkens van den Gouverneur van Atjeh ontvangen telegrafische berichten zijn se dert de jongste mededeeling dienaangaande in de «Staatscourant", van 8 dezer bij de krijgsverrichtingen aldaar gesneuveld de ca valerist J. Polak, en de fuselier L. J. Mari ne veldoverleden de fuselier J. A. van den Beige; levensgevaarlijk gewond de infante rist eerste klasse C. Malfroy en de fuselier C. C. de Lang; niet levensgevaarlijk gewond de kapitein J. H. L. Schneiders, de le lui tenants J. L. Doerrleben en W. Haaxman en de 2e-luitenant 11. M. Luchsinger, allen van het wapen der infanterie. Naar aanleiding van de in de pers uitge sproken wenschelykheid om op groote schaal de afbeeldingen te verspreiden van de ver schrikkelijke schotwonden, die veroorzaakt worden door den kogel no. 4, welken de Engelschen in een eventueelen oorlog tegen de Transvaalsehe boeren zullen gebruiken en waarover in ons blad ook is ge sproken zal, daartoe door generaal Snij ders welwillend in de gelegenheid gesteld, «De Hollandsche Revue", die ongeveer 25 Juli verschijnt, die afbeeldingen reprodu- ceeren. Tevens zullen door de redactie van dat tijdschrift, op uitnoodiging van generaal Snij ders, copieën gezonden worden aan de voor naamste EuropeescUe dagbladen. Het arsenaal van Woolwich, aldus seint men uit Londen, heeft bevel ontvangen de Dum-dum-kogels te wijzigen in den zin der wenschen, op de vredensconferenlie te Den Haag geuit. Met bravó's en hoerah's en «leve Minister Lely" werd de mededeeling begroet, door den Feuilleton. 18) Je kunt eten wat je wilt, antwoordde Spolgers, zijn opschrijfboekje uithalend, indien de spijsvertering gestoord is, kan ik je dadelijk een middel geven, Heeft het middel van dokter Japix ugoed gedaan? vroeg Judith. Neen, in 't geheel niet, zeido Spolgers, lang zaam zijn jas uittrekkend. Ik lijd nog steeds aan slapeloosheid, maar ik ga nu beproeven mij met koud water te genezen. Ik hoop dat je vóór de bruiloft heelemaal gezond zult wezen, merkte de heer Marson op, wien dat gesprek begon te vervelen. O ja, nat hoop ik ook, antwoordde Spol gers. Ik heb do huwelijksreis al bepaald, Flory. We gaan naar llath, en dan, w .t mij betreft, naar het vasteland, ofschoon ik bang ben voor te groote veranderiug van lucht. Laten we toch liever dadelijk naar het vasteland gaanriep Florv opgetogen uit. Naar Parijs 1 Indien je meent, dat net daar te vroolijk toegaat, kan je iederen dag een wandeling op Père-la-Chaise doen Foei. Flory, zeide Judith vermanend. Och, laat haar toch, zeide Spolgers zuur glimlachend. Zij heeft gelijk, het kan geen kwaad, zich te gewennen aan de gedachte, dat men eenmaal onder de aarde zal gelegd worden. Niemand vond deze wending van het gesprek aangenaam. Spolgers begon weer over zijn nieuwe middelen en sprak over Wosk Co en toen over Judas. Weet je wel, Flory, dat hot jonge mensch groot belang in je stolt, zeide Spolgers. Voorzitter der Eerste Kaïner aan het einde der zitting van Vrijdag gedaan, dat het wets ontwerp nopens den aanleg van de vissehers- haven te Scheveningon is aangenomen met 30 tegen 14 stemmen, een meerderheid, die de verwachting nog ver heeft overtroffen. Bij de Twe<de Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de Wet op het notarisambt. In de eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad van Zwolle zal een niet on vermakelijke assurantiekwestie behandeld worden. Het personeel van tie Gemeentewaterleiding was tegen ongelukken verzekerd hij eon ver zekering-maatschappij. waarvan agent te Zwollo was een Raadslid. Bij het leggen van een tweede persleiding werd het personeel nogmaals tegen onge lukken verzekerd, thans bij een andere ver zekeringmaatschappij, waarvan agentteZwolle was een Wethouder. De Raad heeft nu uit te maken, of de gemeente verplicht is die dubbele assuran tie- premie te betalen. De geheele stemming voor leden van tien Gemeenteraad te Zuidhorn heeft groot ge vaar geioopen in de war te loopen. De brie vengaarder teNoordhorn toch weigerde de hem door of namens den Burgemeester ter be zorging ter hand gestelde sternkaarten aan te nemen, en gaf ze aan den veldwachter terug, op grond dat ze niet voorzien waren van het woord «dienst". Doch het mooiste van het geheele geval was nog dat hij aan den Burgemeester schreef dat hem niet he kend was, dat bedoelde sternkaarten per post moesten worden verzouden, anders dan tegen betaling van liet gewone porto. Deze post ambtenaar schijnt dus al zeer weinig op de hoogte te zijn van de ter dezer zake be staande voorsch riften. Met veel moeite heeft de Burgemeester ten laatsten ure de sternkaarten per bode doen bezorger, aan de kiezers teNoordhorn. Eene klacht over deze onrechtmatige han deling van den brievengaarder is door den Burgemeester aan de bevoegde autoriteit ingddiend. In antwoord op een aan den Belgischen Minister De Bruijn gestelde vraag over den toestand van het vee heeft deze geantwoord dat in Mei jl. in Nederland hij 935 veehou ders 13U84 zieke beesten waren en in Juni hij 1318 veehouders 20 9 45 zieken. De kantoren te Eschen, Visé, en Maesijck zijn gesloten; de invoer van vee uit Neder land is dan ook onbeteekenend. Den len Juli waren 233, den I5en Juli 250 stuks vee de kantoren gepasseerd. Indien de ziekte blijft voortduren, zal de geheele invoer gesloten worden. Er is met gunstig gevolg een onderzoek ingesteld naar de mogelykheid orn de dor pen aan den Langedijk door een electrische tramlijn met Alkmaar le verhinden en aan de langs dien weg gelegen gemeente en par ticulieren electrisch licht te leveren. Te Leiden doet zich een eigenaardig ge val voor. Door het bouwen van eeu villa aan den Stationsweg aldaar is de naastliggende ingang van bet Pieter Huibertshof lijdelijk gesloten waarvan de bewoners—22 gezinnen—vooraf niet in kennis werden gesteld. Zy zyn daar over zeer verontwaardigd en toen nu Vrijdag de eigenaar «le verschuldigde huur kwam ophalen, werd door de bewoners eenparig de betaling geweigerd. Eerst moet de toegang heropend worden. Als een staaltje, om te doen zien welke slechte zaken sommige kersenkoopers in dit seizoen gedaan hebben, gewerd ons de mede deeling, «lat iemand te Kuilenburg kersen afleverde, die hem zelf 75 ct. per Kilo kosten. Een Tielenaar deed Donderdag te Wage- ningen examen tuinbouw L. o. Hetwaszeer warm en de examen-patiënt zeer zenuwachtig. Met de gebruikelijke tirade vangt de voor zitter aan: «Het spijt mij dat, enz-" De ex aminandus hoort niets meer, neemt destuk ken in ontvangst, en aanvaardt de reis naar Of hy lekker sliep, verteldehy niet: maar toen hy 's morgens de nu wuardelooze pa pieren onder de terugontvangen stukken wilde vernietigen, toen vond hijde be geerde aeto er onder. Bij een brand te Rotterdam in een timmermanswinkel aan de l'luntagestraat betwistten de Kralingschc en de Rotterdam- sche spuitgasten elkaar, ter wille van de premie, liet recht tot blusschen, waar door er vechtpartijen onstondon en men elkaar met pompstokken te lijf ging, de slangen afsneed cn waterstralen op elkaar richtte. De politio moest tusschenbeido ko men om do vechtende, inplaats van blus- schende, brandweerlieden te scheiden. Toch is de «vrijwillige" brandweer Rotter dams glorie! Ook de inspectie der Hollandsphe IJzeren Spoorwegmaatschappij heeft thans hij afzon derlijke instructie ter kennis van het per soneel gebracht, dat is afgeweken van de bestaande voorschriften voor de behandeling van de doorgaande luchtdrukrem en van de noodrem, en dat het bekend is (spoorweg ongeluk te Vlissingcn) tot welko noodlottige gevolgen dit kan leiden. Een stationschef moet geen sein tof ver trek geven en een hoofdconducteur moet dat niet overnemen zonder bepaald over tuig'! te zijn, dat de geleiding doorgaande is, dat wil zeggen, dat de kraan van ae ma chine en van alle rijtuigen in den juisten stand staan. Niet alleen op hel beginstation moet hierop worden gelet doch ook op alle stations waar voertuigen zyn in- of uitgezet of gerangeerd worden, of waarvan de ma chine voorde: trein wordt verwisseld. Proef nemingen mo in r asehioden met medewe ten van den machinist. Wanneer er een defect blykt, inoet de hoofdconducteur dadelijk den machinist waar schuwen. Indien lucht in de treingeleiding voorhan den is, moot de hoofdcomlucteur den trein dadelyk stoppen door middel van de kraan In mij vroeg de jonge dame verontwaar digd. Ja. Hij vindt dat je er zwak uitziet en ried mij verschillende versterkende middelen aan. Zou je hem niet eens willen raadplegen Neen, neen, viel de heer Marson hem in de rede, dat gebeurt niet. Indien Flory iets mankeert, halen wij den dokter. Het gezicht van dien Judas is genoeg om iemand ziek te rnakeD. Tering, zeide Spolgers. Ik houd hem voor een gevaarlijk mensch, zeide Judith, hij was een groot vriend van Hier zweeg ze plotseling, Van Melstane, vufde Spolgers aan. Ja. dat weet ik, en van Melstane gesproken Spreek niet over Melstane, gebood Marson streng. Waarom niet? Flory snelde de kamer uit, gevolgd door Judith. Daar, nu zie je het, zeide Marson knorrig. Wat behoefde je den naam van dien deugniet hier te noemen. Flory moet zich daarann gewennen, ant woordde Spolgers, Ik weet wel. dat zij verliefd op hem was, maar hij zal haar nu niet meer lastig vallen. Waarom niet? Omdat hij weg is. Hij had de onbeschaamd heid, mij voor zijn vertrek nog op te zoeken. Wat wilde hij Spolgers wildo juist antwoorden, toen de deur open ging en de knecht een bezoeker aandiende: Roger Aston. Dag, meneer AxtonHoe vaart u vroeg Marson, hem tegemoet gaande. Ik wist niet, dat u in de stad was. Ik len van ochtend pns gekomen, antwoordde do jonge man, den ouden neer de hand schud dend. Ik hoop, dat het u goed gaat? wendde hij zich tot Spolgers. Deze schudde het hoofd, torwijl Axton plaats nam, en toen de lamp werd binnengebracht, keek hij hem scherp aan. Is u ziek? Wel neenantwoordde Hoger snel. Zoo gezond als een viseh 1 Alleen lijd ik aan slune loosheid. Dan moest u eens morphine probeeren. Maarwat schoeit u Niets, antwoordde Axton met zwakke stom en bleek gelaat. Ik ben zenuwachtig. Je hebt je overwerkt, zeido Marson. Neen, ik heb een voetreis gemaakt. Dat is gezond, meende Spolgers. Ik kan het helaas niet doen. Welk gedeelte van de streek hebt u bezocht? Winchester, antwoordde Roger hnnstig en daarbij plotseling Marson met strnkkeu blik aan ziende. Zoo, zoo! riep deze. Ben je óok te Jurl- chester geweest? Ja, antwoordde Roger, toovallig was ik er juist gedurende het onderzoek naar dun dood van dien vreemdeling. De beide andere heeren zwegen, alsof hun tong door vrees verlamd was. Marson keek Spol gers uan en Spolgers keek Marson aan en Hoger vestigde eon doordringenden blik op beiden. Op dat oogenblik trad Judith binnen. Flory is gekalmeerd, zeide ze. U hier, meneer Axton? Ja, ik moest in do stad wezen om een vriend te spreken, antwoordde Hoger. Het doet mij ploizior, dat u ons niet ver geten zyt I hernam zy, plaatsnemend. Wilt u een kop thee? Als 't u belieft. Zij zaten bij het theetafeltje, tegenover elkan der. De heer Marson had zich met zyn aan staanden schoonzoon naar hot andere einde van het vertrok begeven om over zaken te spreken. Judith gaf Roger een kop thee en zag hem daarbij aan. ziet er slecht uit, zeide ze einlelyk. Ik heb verdriet, imtwoordde hij met een zucht. Sinds ik u den laltsten keer ontmoette, is er veel gebeurd. Wat dan vroeg zij zacht. Uw brief ontving ik te Londen en ik begaf mij onmiddellijk naar Jarlchestor, onder voorwendsel dat ik een voetreis wilde doen. Ik bleef daar een week en kreeg toen uw tweeden brief met de mededeeling van zyn komst. En kwam hij? vroeg Judith ademloos. Ja. Heb je hem gezien, gesproken? Ja. En en heb je do brieven Natuurl'yk, antwoordde Axton op een toon van verwondering. Ik heb zou immers gezonden? I'oste restante zooals gy verzocht hadt. Goede hemelriep ze uit. Ik heb zc niet ontvangenIk ben iederen dag naar het post kantoor geweest om te vragen of er een pakje gekomen was voor miBS Judith, muar tever geefs. Gerechte hemelzeide Roger verschrikt. Ik hoop niet, dat ze verloren zyn geraakt. Ik had ze moeten aantcekenon! Maar dan had ik zo niet in ontvangst kun nen nemen, antwoordde Judith, liet pakje was geadresseerd uun miss Judith, en op hot post kantoor kennen zy mij zóo goed, dat ik met geen anderen naam had kunnen onderteekenon. Wmlt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 1