BUITENMEISJE, Levering van Reuzel. Ingezonden. Advertentiën. AMBACHTSSCHOOL V Marktprijzen. Damast-Zij de 75 cent 362ste Staatsloterij. B. V. SI DDK aanbesteden zonden, evenmin de telegrammen aan het Gouvernement dier Republiek. Slechts de telegrammen van buitenlandsche Gouvernementen worden nog toegelaten. Die Kafferloopers zijn toch maar onbetaal bare luiten minste zoolang zij trouw blijvendoen ze als de 1501) muildieren, dan Doch daarover later; houden we ons bij den KafFerlooper, die bij den Secretaris van »Quick" een zeer vriendelijk schrijven van Sir Alfred Millner heeft gebracht, beginnend met »Dear Sir" en eindigend met «entirely yours'' (op welk einde gezegde Secretaris overigens niet zoozeer gesteld is) waarin wordt meegedeeld, dat de zaken in de Kaap en in Natal zóo vreemd gaan, dat de schrij ver, de onmisbare Millner, aanstaanden Zon dag niet op het terrein aan den Leusderweg kan komen. We zullen 't dus met Joe en Cecil moe ten doende wederpartij durft wèl op de vlakte komen en zoekt geen uitvluchten om ongezien te blijven. Het tegendeel is waar; hoe meer zieltjes hoe meer vreugd, is hun leus. In het veld-lazareth, waarvan in ons vorig nummer reeds sprake was, zal o. a. biltong en alle andere padkost verkrijgbaar zijn, óok Paul Kruger-thee, Steyn-biscuits, enz. Oók wordt op 't terrein "ten toon gesteld een door de schokkende leugens gebarsten tele graafdraad zeer interessant. Nog eens dushoudt uw Zondagmiddag vast vrij en komt allen tegen 2 uur op het terrein aan den Leusderweg. Uitdrukkelijk zij nogmaals gezegd, dat daar geen »duitenplaterij" beoogd wordt en dat hij of zij die aan het tentje iets wenscht te gebruiken, volstrekt niet meer behoeft te betalen dan de gewone koffiehuis-prijzen. Ter informatie diene, dat de laatste post verbinding met het stoomschip »König' kan geschieden over Napels, vanwaar de boot Woensdag 8 dezer vertrekt. Wijl het vervoer- 48 uur duurt, moeten de poststukken (liefst briefkaarten) uiterlijk Dinsdagmiddag 12 uur verzonden zijn. De heer Th. F. van de Pol, photograaf aan de Korte Beekstraat, heeft het goede voornemen opgevat den opbrengst van een honderdtal heel mooie kabinet-portretten van President Krüger beschikbaar te stellen voor de strijdenden in Zuid-Afrika. In het midden dezer volgende week hoopt h(j ze gereed te hebben en een of meer boekhandelaren te hebben gevonden, die de portretten van Oom Paul willen verkoopen. De geheele opbrenst wordt afgestaan aan de Ned. Zuid-Afrikaansche vereeniging. Het goede voornemen verdient allen steun. In Wijnmaand van dit jaar is heel wat regen gevallen; de handelaars in regenjassen en overschoenen moeten wel even verheugd zijn geweest als sommige wijn-fabrikanten. In 't geheel werd in 11 dagen afgetapt 53 m.M. neerslag, tegen 49.1 gedurende het zelfde aantal dagen in '98. Opmerkelijk is het ook, dat tusschen 6 en 28 October niet éen regendag is voorgekomen. In 97 viel in 4 dagen 35.4 m.M., in 96 in 17 dagen 73.8 m.M. Na morgen zal Hemony's heerlijk klok kenspel van den Lieve Vrouwe-toren bij half uur doen hoorenIsser yemant uyt Oost-Indiën ghecomen uit den «Nederiant- sche Gedenck-Clanck" van A. Valerius, en waarvan de tekst luidt Is-er yemant uyt Ooat-Indiën ghecomeu, Die er wat van weet? Heeft hij daer uiet van den toebnck vernomen Ghecft mij bescheet. Is bij wel goed, voor 's mensehen bloet Of hij deugt doet, segget mij vroed. Bij heel-uur, het volgende koor uit de Feest-cantato van 31 Augustus 1898: Met blijde hoop in't hart gaan wij de toekomst tegen Vertrouwend zie we op U, geliefde Koningin 1 In 't plechtig oogenblik vraagt Neerland Godes zegen En heerscht in ons gemoed een vrome, dankbre zin. Beminde Oranjetelg, dat immer deze ure Voor U en ganacli Uw volk tot blijde erinnering zij Wat vreugd ons valt ten deel, wat leed wij ook verduren, In voor-en tegenspoed, trouw staan we elkander bij 1 Door de Hollaridsche IJzeren Spoorweg Maadschappij is thans definitief besloten zoo wel de gebouwen als de terreinen van het in aanbouw zijnde station electrisch te ver lichten. Vaandrig J. H. M. Rutten, van het 4e bataljon 5e regiment infanterie hier, is op zijn verzoek overgeplaatst naar het 5e batal jon van het korps, te Utrecht. Aan sergeant-scherpschutter R. Proper, van het 5e regiment-infanterie hier, is op het door hem gedaan verzoek een vervroegd ontslag uit den dienst verleend. Bij het 5e regiment infanterie zijn bevor derd tot sergeant-effectief de sergeanten-ti tulair: G. Menken, G. A. J. Beukers en J. Veeneraa. De le luitenant U. J. N. Doornbos, van het le regiment veld-artillerie te Amersfoort, is overgeplaatst bij het le gedeelte van het regiment, te Utrecht in garnizoen. De Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten hield Zaterdag een inspectie over de lijn Amersfoort-Kesteren. Met het oog op den St. Hubertusdag zal de tweede jachtrit der Militaire Sport-ver- eeniging met ein.lwedloop, om prijzen van het Ministerie van Oorlog, te Amersfoort gereden worden op Zaterdag 11 November, in plaats van 4 November, zooals eerst was. bepaald. Verzamelen 2 uur namiddag bij «Puntenburg", Jagermeester ritmeester jhr. M. W. Boreel. Door H. M. de Koningin-Moeder zijn naar het Paleis Soestdijk verzonden 300 II. L. aardappelen,, om verdeeld te worden onder het personeel. De Gemeenteraad van Baarn heeft voor de plaatselijke afdeeling van de «Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde" een schoollokaal beschikbaar gesteld voor het houden van den ontworpen cursus in plant kunde voor tuinkuechts. Op de lijsten voor Zuid-Afrika, die te Baarn den ingezetenen werden aangeboden, werd Hink geteekend. Het totaal-bedrag is f4364.56. Te Barneveld werd f 547.45 bijeengebracht. Tot Rijks-telephoniste te Baarn is benoemd mej. A. H„ C. Campagne, aldaar. Te Baarn is door eenige hoeren een terrein aangekocht om het tot een nieuw'villa-park aan te leggen. Het is thans nog kreupel hout en ligt tusschen Nassaulaan en Molen weg, zoodat het vrijwel bij het nog in aan bouw zijnde Wilhelmina-park aansluit. De Raad heeft de wegen reeds in beginsel goed gekeurd. Ook te Scherpenzeel heeft zich een com missie gevormd, welke gelden inzamelt voor de strijdenden in Zuid-Afrika. Zij bestaat uit de heerenD. Pool, Burgemeestermr. A. Rooijaards van Scherpenzeel, Ambachts heer van ScherpenzeelJ. C. Harthoorn, Herv. predikant en O. Los, Ger. predikant. Met ingang van 1 December is in de plaats van den heer H. J. te Kolsté benoemd tot brievengaarder te Soesterberg de post bode W. A. J. Carelse. Dc Minister van Oorlog brengt ter kennis van de lotelingen der lichting van 1900, die wenschen te worden ingedeeld bij een van de bereden korpsen, dat zij bij een korps naar hun keuze kunnen worden geplaatst, indien zij zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot hem, Minister, wenden. In het verzoekschrift behooren, behalve de naam, de voornamen en het adres van den loteling, ook te worden vermeld de Gemeente, waarin hij voor de militie is ingeschreven en het lotingsnummcr. Het verzoekschrift behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld en kan ongefran- keerd worden verzonden. niet altijd hun heil willen zoeker, in de voor portalen der hel; zy heeft baar dienst gedanD op een wijze zooals het op een Jaarmarkt moet gedaan worden. Doch moeten hier het publiek en de bladen bedankt worden, dan is het ook niet meer dan plicht, evenzeer hen te bedanken die er zich veel voor interesseerden, en wel de Kapelaan van het „Kruisverbond" en haar Voor zitter, onze vriend Ellerook ben den dank die hun toekomt voor de moeite in het belang van het welslagen van ons doel gedaan. Hebben wij hier intensief (krachtdadig) ge handeld in het belang van het algemeen, zoo hopen wij dat do chaos (verwarring) van de Kermis u allen niet zal doen vergeten, dat waar wij opkwamen om het alcoholische monster te bestrijden, dat daar geld, zeer veel geld mede gepaard is gegaan en dat de bevolking van Amersfoort en omstreken niet allen onthouders zijn van alleen maar onmatig te drinken. Waarom wij dan ook meenen een beroep te mogen doen om steun bij het denkende bemid delde publiek; wij mommn, dat deze oproep met enthusiasme (geestdrift) begroot zal worden door allen die het weimeenen met ons menschelijk streven. Zij die daartoe genegen zijn, kunnen hun bijdragen zenden aan onderstaande perso nen. Alles z.l verantwoord worden onder wel ken naam ol letter men dit geeft in alle Amers- foortsche bladen. Nogmaals hopen wij in naam van mensohelijkheid en humaniteit, dat men ons steune; mocht er iets overblijven dan zal dit onze schoone propaganda ten goede komen. Vele kosten zijn er mede gepaard gegaan, maar het is ons een troost te weten dat ons doel, ons heilig doel is bereikt; de tent werd aangekeken, begluurd en bespot, ma?r het was of de spreuk die er hing: „Onze hulp is in den naam des Heeren", vele kwaadwilligen afschrikte en den goeden tot schuilplaats voor het vele kermisla- waai een rustplaats aanbood. De dagen zijn voorbij en het zaad door ons gestrooid, zul ontkiemen niettegenstaande de stormen die het willen verwoesten. Laat dit ons een aanleiding zijn om wanneer er dan ook we der een dergelijke gelegenheid zich aanbiedt om met dezelfde phatos (begeestering) een dergelijk I werk le verrichten tot verheerlijking van het goede en verdelging van het kwade. Dit zij zoo. Namens de commissie, G. in der MAUER, Voorzitter. j Steun kan gezonden worden aan de volgende adressen BLOK, Penningmeester. Krommestraat. i ELLER, Voorzitter Kruisverbond. AKKERMAN, ntrechtsche weg. G. in der MAUER, Appelmarkt 4. Namens de Commissie, VAN ES, Krommestraat. Zij, die op «lat uur verhinderd zijn, kunnen des Zaterdags van tien tot elf uur inlichtingen geven aan ot bekomen van den ondergetee- kende, in het lokaal E. 62, naast het Raadhuis. De Secretaris-Boekhouder, H. PEERLKAMP. Voor de vele bewijzen van cleel- nemingr, ondervonden bij het overlij den van onzen zoon, betuigen wij onzen li artelij ken dank. H. F. D. BR A A MS, Majoor dor Iluzaren. M. BRAAMS-De Kat. Amerstoort, 6 November 1999. VEREENIGING voor Amersfoort en Omstreken". Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Beleefd vragen wy nog plaatsing voor onder staand stukje. De Kermis en de Blauwe tent. De Kermis of Jaarmarkt is thans afgeloo- pen, tenminste voor hen die hun uitgaven naar hun inkomsten hebben gezet en zich niet te buiten zijn gegaan aan dingen, die zy feitelijk niet konden missen, ja er zullen er helaas velen zijn, die weken, wellicht müanden er nog de bittere nasmaak van zullen moeten proeven, en dat om een paar enkele dagen van genot zinnelijkheid en verdierlijking. Niet allen wor den hier natuurlijk mede bedoeld die de Ker mis wilden vereeren met een bezoek, doch, he- j laas I het moet gezegd, de groote meerderheid wel. Wij geheelonthouders en bestrijders van drank, hebben niet beter kunnen doen dan ons te combineeren en van deze gelegenheid te pro- fiteeren om het al verregaand gedegenereerde volk er op te wijzen, dat men verkeerd doet, zich te vergiftigen met alcohol. Dank zij de bladen van Amersfoort en dank zij het publiek is dit ons volkomen gelukt; de bladen zijn zoo welwillend geweest ons een plaatsruimte af te staan, en het publiek heeft zich jegens de tent ordelijk gedragen, wat in die dagen toch stel lig niet verwacht wordt. Statig stond zij daar met baar onbevlekte blauwe banier op den top, trotseerend de joe lende, juichende, zingende, dansende en schreeu wende menigte, als een toevlucht voor hen die Amersfoort, 3 Nov. 1899.' Tarwe f0.— a f0.— Rogge 1'0.— a f0 Boekweit f0.a f'O.— Appelen f3.— a f7.— Peren f4.— a f8.— Zand- aardappelen fl.50 a f 1.80 Hoender- eierer. f6.50 a f7.p. 100 st. Gras- boter f 1.20 h. f 1.40 p. k. Kippen fO.OO a 1'O.flO Knikens fl.— a 11.20 Piepkuikens f 0.30 a 10.60 Eenden f0.60 k f0.90 Hazen fl.50 a f2.— Wilde konijnen f0.40Afl).50 Tamme konijnen 10.80 a 1' 1.20 p. st. Dui ven f0.30 a 10.50 p. paar Vette varkens f 0.— alO. Magere varkens f 10 a f 16. Zeugen f30 a f40. Biggen f5.a f7.Vette Koeien f0.— a f0.Guste koeien 10.a 10.— Kalfkoeien f0. a f0.Kalfvaar- zen f0.a 10.— Pinken f0.a 10. Pinkstieren f'0.k 10.Vette kalveren f0 a f0.—I Aangevoerd waren ongeveer: heet. Tarwe, heet. Rogge, heet. Boek weit, 150 heet. Appelen, 10 heet. Peren, heet. Kleiaardappelen, 500 heet. Zandaar- dappelen. 6000 st. Hoendereieren, 1500 kilo boter, kilo Margarine, Vette varkens, 10 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 300 biggen en 15 zeugen. Nederlandsche Centraal-Spoorweg- Maatsehappij. Totale ontvangsten over de maand Juli 1899. Reizigers 130191 74226.11 Bagage honden (tonnen) 315 2 508.456 Levende dieren, rijtuigen enz. 6 775.98 Goederen (tonnen) 19 663 32 385.61® Di vereen 714.66 Totale opbrengst ƒ116670.82 Totale ontvangst'1899 1898 sedert 1 Jan. f735197 01 f080 026.50 Gem. aantal K.M. in totaal in expl. sedert 1 Jan. 112 104 Ontvangst per dagkilometer f30.96 f 30.95. LIEFDADIGHEID. Tot bet geven van inlichtingen aan J) e p a r- t e m e n t s h o o f d e n, W ij k bezoekers en J) e 1 a n g s t e 11 e n d e li zal bet Centrnnl- bureau DINSDAG den 7 NOV. 's middags van vier uur tot kwart vóór vijven, zitting houden in een der lokalen van liet Raadhuis. De officier van gezondheid le klasse dr. J. J. Rinkel, van het 1e regiment veld-ar tillerie hier, is gedetacheerd in de Leger plaats bij Oldebroek. 1 tot f 14.(15 per Meter alsmede zwarte, witte en gekleurde Heimelxirg-Zijde van 45 cent tot f 14.65 per Meter effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (circa 240 verschillende quali- teiten en 2000 verschillende kleuren, dessins enz.). Franco en vrij vnu Invoerrechten in huig. Stalen ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. G. Henneberg's Zijde-abrieken (k. k. Hoflever.), Zünch. Openbare Vergadering 01' VRIJDAG 10 NOVEMBER as. dos avonds te 8 ure, in liet café «DE AREND", ter bespreking van het doel der Vereeniginggevolgd door eene Algeiiieone vergadering van leden. Belangstellenden in eene verbeterde vak opleiding van den aanstaanden ambachtsman worden dringend uitgenoodigd de vergade ring bij te wonen. Inlichtingen omtrent de Vereeniging kun nen bij ondergeteekendeningewonnen worden. Het voorloopig Bestuur der Vereeniging Ambachtsschool enz., mr. F. D. graaf Schimmelpenninck Eere-voorzitter' G. J. Buijs, Voorzitter. J. D. Rolandus Hagedoorn, Onder-Voorzitter, mr. J. C. H. Prikken, Secretaris. II. J. Crooclcewit. Penningmeester. Jan van den Brink. W. H. Kam. H. Kroes. F. J. Matthijsen. J. G. Mouton. A. Visser. H. J. Wolter. H. Zijlstra. De eorete trekking geschiedt Maandag 20 November 1899. De Collecteur der Staatsloterij te Amersfoort, J. C. XE1NWEBER. Breed estraat, 22. WIJNHANDELAAR, vestigt de aandacht op zijne verschillende merken belegen zuivere BORDEAUX, OUDE BOURGOGNE, MADERA, SHERRY en PORTWIJNEN. COGNAC, JAMAICA RUM, PUNCH van RUM en van ARAK f 1.50. Prijscourant gratis. LANGESTRAAT F. 31. Met 1 FEBRUARI b. a. een 20 jaar, liefst als MEID-ALLEEN, liefst in Amersfoort. Franco brieven V U, TEGEL'S Boekhan del, Sarphatipark 95, Amsterdam. De Kolonel, Garnizoens-Commandant te Amersfoort, zal op Woensdag den 15en No vember 1899, des middags te twaalf ure, te zijnen bureele (Appelmarkt) onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar De levering van Reuzel, ten behoeve van do Soldatennie- nnges te Amersfoort, gedu rende het le halfjaar 1900. De voorwaarden van levering van 11 Oc tober 1897, Vide Aid. No. 90, zijn tegen den prijs van f0.20 per exemplaar verkrijgbaar bij de Firma de Gebroeders Van Cleef te 's-Gravenliage. Inlichtingen betreffende de hoeveelheid REUZEL vermoedelijk benoodigd, kunnen bij den Aanbesteder worden ingewonnen. Amersfoort, 6 Nov. 1899. De Kolonel Garnizoens-Commandant J. VAN WIJK.

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2