LOTERIJ. TE KOOP. BORSTPLAAT. CONCERT IIS met Groote-Stads lucht Advertentiën. Erven W. vaD Zalingen KAAR MAAT gingen van dien aard daartoe niet voldoende z\jn Ook mag worden gewezen op de mogelijke samen-, werking van Volksweerbaarheid met het voorbe reidend militair onderricht dat 's winters wordt gegeven. Door de jongelieden, die daartoo in de termen vallen, aan te sporen daaraan deel te nemen, zullen er veel meer dan thans in den wapenhandel en, op vele plaataen kosteloos in het schieten wor den geoefend. Niet minder zal getracht worden, de ondersteuning en medewerking te verkrijgen van burgerlijke en militaire autoriteiten, vau allen die onderwijs geven of tot het onderwijs in betrekking staan, van be staande gymnastiek-, schiet-, sport en en andere bon den of vereenigingen. De middelen van de tweede soort hebben ten doel om door het zenden door het Hoofdbestuur, namens de Vereeuiging, van adressen en verzoekschriften aan de uitvoerende en wetgevende maohien, ver betering van onzen toestand van weerloosheid tever- krljgen door maatregelen van Regeeringswege, ook van wettelijken aard. Daartoe is het echter zeer bepaald noodig, dat die adressen en verzoekschrif ten uitgaan van een krachtige vereeniging met een zeer groot aantal leden, uit alle rangen en standen des volks en uit alle deelen des lands. Men steunt dus, door in grooten getale lid te worden der VereeDiging, het invloed uitoefenen in de aangeduide richting. Om de algcmeene deelneming te bevorderen, is dan ook de jaarlijksche bijdrage op ten minste 25 cent bepaaldhoogere bijdragen en ook giften in eens, hetzij «au het Hoofdbestuur, hetzij aan de Plaatselijke afdeelingen, zijn uit den aard der zaak zeer welkom. Propaganda op groote sohaal, op allerlei wijzen om in het geheele land de belangstelling in de per soonlijke weerbaarheid te wekken ondersteuning, zoo mogelijk ook geldelijk, bij den aanleg van schiet banen dit alles ligt op den weg der Vereeuiging. Doch dit wordt slechts d&n bereikbaar als velen, zeer velen, de handen ineenslaan om Volksweer baarheid in alle opzichten tot een zeer krachtige vereeuiging te maken. Omtrent de slichting eener afdeeling Amers foort en omstreken van den «Nederlandsche Bond van horloge-makers," waarvan we in ons vorig nummer de oprichting hebben meegedeeld, meldt men ons nog, dat deze vereeniging beoogt het vak van horloge maker in zijn ouden roem te herstellen. Men vroegt er thans aan toe: Aangezien slechts die lieden als lid worden toegelaten, die waarlijk den naam van horloge-maker verdienen, zal hierdoor het publiek tevens een goede maatstaf hebben om te weten aan wien het zijn uurwerken ter reparatie kan toevertrouwen. Tromp van Holst, Van Eek en mr. Prikken). Conform het prre-advies van B. en W. op het request der scherm-vereeuiging «Wil- helmina" tot het gebruiken van een Gym- nastiek-lokaal van een der openbare scholen werd na langdurige discussie met algerneene stemmen besloten tot afwijzing. Alsnu kwam aan de orde een voorstel tot toekenning van toelagen yoor over-uren aan eenige leeraren bij het Middelbaar-onderwijs. Na aanneming met 9 tegen 0 stemmen van een amendement van de heeren Gerrit sen en Van Eek werd besloten, aan de hee ren Buijs, Hoog eu Hoogewerfl flÜO, aan de heeren Van Os, Cruijff en Rauh f75 per over-uur toe te kennen. Tegen het amen- dement-Gerritsen stemden de heerenCelosse, Hamers, Kleber, Van Beek, mr. Van Voorst Vader en Veis Heijn. Ten slotte werd vastgesteld het tweede suppletoir kohier der Inkomsten-belasting, dienst 1900, tot een bedrag van f 1728. Hierna werd de vergadering gesloten. Een meer uitgebreid overzicht in liet vol gend nummer. Aanstaanden Zondag half twee wedstrijd op het sportterrein aan den Leusderweg tus- schen »Quick" en de «Amsterdamsche Voet bal Vereeniging" om den Holdert-beker. De loteling A. Bakker, te Barneveld, heeft zich met een adres gewend tot Provinciale Staten van Gelderland, met verzoek, de op 24 October plaats gehad hebbende loting voor de Nationale militie te willen vernietigen. Aanleiding tot dit verzoek is, dat Bakker op den lotingsdag enkele minuten vóór den aangegeven tijd (10 uur) in de lotingszaal verscheen en de loting toen reeds aangevan gen was. Daar hij het eerst loten moest, was er reeds een nommer voor hem getrokken. Bakker neemt daarmede geen genoegen. De Gemeenteraad vergaderde hedenmid dag onder voorzitting van den heer Burge meester, jhr. mr. T. A. J. van Asch vau Wijck, van 1.50 tot 3.20. Aanwezig waren 15 le den, afwezig de heer Garjeanne en met ken nisgeving mr. Van Zijst. Na het lezen en zonder wijziging vaststel len der Notulen van de zitting van 23 Oc tober deelde de Voorzitter mede, dat o. a. ingekomen was een missive van de Commis sie in zake de Hoogere Burgerschool ten ge leide van een ontwerp-adres aan den Minis ter van Binnenlandsche zaken om overne ming dier school door het Rijk. Wordt afge daan in een volgende vergadering. Aan de orde was nu de beëediging van den heer K. van der Burg, bij Raadsbesluit van 4 September benoemd tot Gemeente ontvanger. Na de beëediging werd de heer Van der Burg gecomplimenteerd door den Burgemeester. Hierna werd met algerneene stemmen be noemd tot waarnemend-ontvanger de heer J. H. Leinweber, wien, wegens betoonden ijver tijdens de waarneming, een personeele toelage van f 100 werd toegekend boven zijn salaris van f300. Hierna kwam aan de orde de ontwerp- concessie voor den aanleg en de exploitatie van een paardenspoorweg in de Gemeente Amersfoort. De 25 artikelen werden na korte discussie over het aantal vrijkaarten z. h. s. aange nomen. Vervolgens kwam aan de orde bet reeds in de vorige zitting terloops besproken re quest van 6 agenten van politie 3e klasse om verhooging van jaarwedde, met advies van Burg. en Weth. Conform dit advies werd z. d. of h. st. afwijzend beschikt. Conform het voorstel van B. en W. werd alsnu besloten tot bet verleenen van een crediet voor een Cursus in de handwerken, groot f400, evenals tot het maken eener schutting bij het gebouw aan de Koestraat, thans in gebruik voor de Hoogere Burger school, welke schuttiDg f200 zal kosten. De quaestie van den Cursus lokte een lang debat, dat door tijdsgebrek heden niet kan opgenomen. Het voorstel werd aangenomen met 41 tegen 4 stemmen (tegenmr. Prikken, Kle ber, Van Esveld en Gerritsen). Daarna kwam aan de orde de benoeming van een Gemeente-vroedvrouw, wegens pe riodieke aftreding van mej. M. N. E. Ree- ders-Bijtelaar, die, met ingang van 12 No vember 1900, met algerneene stemmen werd herbenoemd. Aan de orde kwam nu het request van dr. A. J. Reesink, tijdelijk leeraar in Natuur lijke historie aan de inrichtingen voor Hoo- ger- en Middelbaar onderwijs, tot wijziging van het tijdvak waarvoor hij benoemd is, met afwijzend advies van B. en W. Na langdurige discusie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 6 Niet het geluk is blind, doch zij die het najagen zijn het. Onder alle reserve wordt meegedeeld, dat H. M. de Koningin in de eerste hellt van Ja nuari zich in het huwelijk zou begeven. H. M. zou nl. bepaald hebben, dat deze plechtigheid zal geschieden op den datum waarop het huwelijk Harer Moeder werd in gezegend, dus 7 Januari. Het «Militar Wochenblatt" meldt, dat Her tog Hendrik van Mecklenburg, le luitenant bjj bel bataljon garde-jagers, bevorderd is tot kapitein en bij dat bataljon a la suite gesteld wordt. Het doel treffen. Het doel te treffen zulks is de wensch van elk schutter, het is evenwel een ieder niet gege ven een goed schutter te zijn en hiertoe behoeft ook veel oefening. De kracht van een leger hangt af van de juistheid der schoten, d. w. z. dat de v kogels hun doel treffen. Wij hebben zulks nog steramen (legenKleber, Esveld, Gerritsen, l in de laatste dagen gezien, dat een handje vol De nieuwe gulden, met den beeldenaar van H. M. de Koningin en het kronings jaartal 1898, is thans gereed en werd Don derdag in omloop gebracht. Het kopje vertoont niet het gewone type van de Koningin, maar er zit in de melan cholieke, eigenaardig-ernstige wat oudere ge laatsuitdrukking toch zeer veel waars en juist-begrepens. Men moet nooit vergeten, dat verreweg het grootste aantal van de Nederlanders, die de guldens in handen krijgen, H. M. de Koningin pleegt te zien bij joyeuse entrees in steden en dorpen, of snel rjjdend in Baarn, Apeldoorn of het Haagsche bosch. Anderen, meer bevoorrech ten weder, zien H. M. bij audientiën of sta tie-diners. Pander heeft een andere uitdruk king van het Vorstelijk gelaat naar zijn individueele opvatting gegrepen en voortreffe lijk op de munt in beeld gebracht. De lijnen van het haar zijn mooi, vooral daar waar de krulletjes neervallen op het voorhoofd neus, oog en kin zijn smaalkvol weergegeven, de mond echter is ietwat benepen. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvan gen bericht is Hl'. Ms. pantserdekschip «Gel derland'*, onder bevel van den kapt. ter zee J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wy- borgh,26 October te Dar-es-Salaam aangeko men. Het wordt 14 November te Marseille ver wacht, waar President Kruger zal débarqu- eeren. Naar gemeld wordt-, is behalve de ontwer pen van wet tot regeling van pensioenen en die hunner weduwen van de onderwijzers verbonden aan openbare en bijzondere scho len, tevens gereed een ontwerp van wet tot regeling van de pensioenen voor het perso neel, verbonden aan de gemeentelijke Hoo gere Burgerscholen, onverplichte Burger scholen en Gymnasia, gemeentelijke Mid delbare scholen voor meisjes en gemeente lijke Kweekscholen voor onderwijzers en on derwijzeressen. RECLAMES 1—5 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Transvaalsche Boeren een ^a.nsf'1 kJcels^dcr"boc- Btaan hield. Waarom omdat de kogels dor ren hun doel troffen en dit zelfde hud «eli «eos in vroegere gevechten tegen deEngolschnn v glT;8 het ook met de geneesmiddel' de geneesmiddelen die het hwaadrechtstreeta aantasten zullen zeker eene f uitoefenen. Het tegenwoordig zoo ver maant ra del en dat zijn wereldlgk suec^danraan ednn ken heeft, dat het rechtstreeksDetkHaadaa tast, zijn de Pink Pillen van Pr W'haine. treffen eveneens het doel en jtoHTOm zij in zoovele gevallen die als hopeloos beschouwd ^zfehier weder een der vele attesten die dage lijks tot ons komenATTmoPink Met voldoening deel ik U mededatlJwePuik Pillen van Dr. Wiliams mij goed hebben gebol pen zij hebben 't kwaad ter dege aangetast. Ik gevoel mij geheel hersteld, want voorheen was ik lijdende aan rumatiek en zenuwtrekken, get. W. Nijhoff te Losser (Overijssel). Diegenen die gebruik innken van de Pink lil len zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlam ming, zuggemergstering rheumatiek, heupjient. zenuwpijn, St-Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een vernieuwer van het bloed en een gpierversterkend middel. Zij ge ven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleu ren, handelen in al de tijdperken der verzwak king bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning en door buitensporigheden. Prijs 11.75 de doos, f9. per 6 doozen, Verkriigban" bij Snabilié, Steiger, 27 Rotterdam, hoofd dei thouder voor Nederland, en Apo- heken. FL ico toezending tegen postwissel. Men geve acht dat de eebte Pink Pillen van Dr. Wiliams zich in een houten kokertje bevin den, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt Btaat: Pilules Pink pour Personnes Pales, du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de_lengle der étui geplakt waarop staat: Prijs: 1.75 Gld. do doos, 9. Gld. per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland Snabilié, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de inge- slotene hollandsche Circulaire. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort in de 2e helft dor maand October 1900. N. Penning Niewluand J. Walda S. Godfried K. Kouwenhoven J. Schoonderbeek S. Meier M. Hijt Parenhorst Brandsma Mej. Wiss Helberhorst Geert Vaartjes Berwiche Dr. E. Grillo Amsterdam. Gorinchem. Heeren veen. Spierdijk. Utrecht. Amsterdam. Uil. mm van af heden ont- j vangt men voor elke TIEN omslagen éen nummer. Coneertzaal AMICITIA. te geven op DONDERDAG 15 NOVEMBER door JACQUES V1SCHER, viool, met wel lende medewerking van Mej. ANNA KAp" PEL, concert-zangeres uit Den I' mej. MARIE van AAKEN, piano. Bij inteekening fl de persoon, op den avond van het concert fl.5ü. De eenige uitdeelings-ljjst i„ het faillissement van I. EER. N1SSE7 behanger te Baarn, en in dat van J. van UNEN, winkelier te Amersfoort is ter Griffie van de Arrondissements-Recht. bank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amersfoort ter inzage van de schuld- eischers nedergelegd. De Curator, CELOSSE, Procureur te Amersfoort. Rotterdam. Borkum. Berlijn. Londen. Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 25 tot en met 31 October. GEBORENElisabeth, d. van A. Postma. Elisabeth, d. van E. Oosterveen. Everardus Franciseus, z. van N. C. de Wit en E. Bosch. Bart, z. van 11. de Vries en H. J. Boon. Willem, z. van W. Willemse en G. M. van Bekkum. Gerritje, d. vau A. van Barreveld en T. W. Jekel. Mat thias Nicolaas, z. van G. Scheerder en C. Verheijen. Betje, d. van B. Boersma en H. Ysbrandy. Gerrit, z. van G. Kentinen G. Klok. Peternella, d. van P. van der Heiden en T. Majoor. Hendrik, z. vanG. W. Jekel en J. H. Engel. ONDERTROUWDC. van Burgsteden en M. Vonk. W. van de Pol en M. Vonk. G. Craanen en J. A. van Apeldoorn. A. te Kulve en W. van Apeldoorn. A. Versteeg en J. van Bielder. GETROUWD: O. Akkerman en W. Bak ker. L. P. van der Waal en G. Wolfs winkel. J. H. Wolters en T. Visser. G. Kaal en G. van de Kooij. OVERLEDEN Hendrik van Dommelen,2d. Clasina Janka, 4 m. Twee levenl. aang. kinderen een van het vr. en een van het m. gesl. van C. Lorijn en II. M. Zonneveld. Jacobus van der Veen, 71 j. wedr. van E. Blom. Gijsbertus Galjee, 80 j. wedr. van H. J. de Vos. Willem Rottenburg, 70 j. echtg. van W. van Groningen. Te Amersfoort wordt TE KOOP aange boden een solied en ruim bevattende 7 groote Kamers, waterdichten Kelder met afgesloten afdeelingen, ruimen Zolder met Dienstbodenkamer, enz. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den architect HERM. KROES. Garanten-V ereeniging Dinsdag 6 November. EERSTE voorstelling in AMICITIA te geven door de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. A f deeling Amsterdam". Opgevoerd zal worden blijspel in vier bedrijven naar het Duitsch van OSCAR BLUMENTHAL en GUSTAV KADELBURG. Aanvang ACHT uur. Niet-leden der Vereeniging 1.75. 2e Rang1.00. Loting voor de plaatsbespreking in AMI CITIA op Dinsdag 6 November vanaf des middags half twee. Den 4 November a. 8. hopen 5 onze geliefde ouders ABN01DB8 WELLING S» en £*- HABIA van ROSFEN f hunne Op 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Amersfoort, October 1900. Banketbakkerij VARKENSMARK T. WEDEROM VERKRIJGBAAR: In verschillende smaken. Vetleeren hooge laarzen, Vetleeren rijg- en elastiek bottines, Vetleeren schoollaarzeu geregen en met knoopen. Reparatie spoedig. C. H. de J0SG, Hof 88.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2