Binnenland BS$ Marktprijzen. (ïlii mm LOTERIJ. De Utrechtsche 11M0GEVEST. Advertentiën. dief zich meester had gemaakt van zijn rij wiel, dat hij een oogenblik te voren tegen het gebouw had gezet. Nasporingen hielpen tot dusver niet. Moge het anderen ten les zijn. In de vergadering van den Raad dezer Ge meente, welke zal gehouden worden op Don derdag 20 December 1900, des middags te twee uur, zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling: 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om met ingr.ng van Januari a. s. de Jongenschool voorloopig te verplaatsen naar het gebouw der Meisjesschool en de Meis jesschool naar het gebouw der Jongensschool (stemming over het voorstel van mr. Prik ken). 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een 9e onder wijzer aan de openbare Lagere School 3e soort, Koningstraat. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet- houderders om hun college te machtigen tot aanstelling van een concierge aan de open bare Lagere school 3e soort, Koningstraat. 4. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Lager onderwijs ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den beer J. P. G. Kok. Afgeluisterd aan het Centraal-station. Een juffrouw komt op 't oogenblik waar op de trein vertrekken gaat aan een coupé 2e klasse en vraagt aan een inzittend rei ziger pis dit een rook-coupé, mijnheer Waarop deze gelaten antwoordt: «Pardon, dan moet u verder op." Tot 3e ambtenaar ter Gemeente-secretarie van Baarn is benoemd de heer J. M Snel len, in gelijke betrekking werkzaam te Vleu- De heer J. H. Kruyder, bijna 40 jaar Hoofd der openbare Lagere school aan de Ooster- heide te Baarn, beeft ontslag gevraagd met ingang van 1 Maart a. s. In zake de spoorweg-maatschappij »De Ve- luwe" verneemt men, dat het bestek voor een gedeelte van den aanleg der lijn, n. 1. van Barueveld (dorp) naar station Ede, ge reed is en wellicht spoedig de aanbesteding volgt. Er is nog niet bepaald, waar bij Barne- veld de kruising der lijn met den Ooster spoorweg zal plaats vinden. Er doen zich met betrekking tot deze zaak tal van moei lijkheden voor. Het Bestuur der maatschappij heeft nu met de Centraal Spoorweg-Maatschappij on derhandeld over een gedeeltelijke exploitatie der lijn, welke onderhandelingen tot een goed einde zijn gebracht. Zal de verbinding van Ede met Barneveld misschien nu binnen niet te langen tijd ver wezenlijkt worden, de verbinding van het station Ede met de Zuiderzee, wat het doel der lijn heette te zijn, ligt nog in 't verre verschiet. Voor het Nationaal geschenk, aan H. M. de Koningin aan te bieden bij H. D. huwe lijk, is te Scherpenzeel bijeengebracht f217. Is er een zwakheid in ons aan welke we toegeven, dan neemt die hand over hand toe, totdat zij ons te gronde richt. Dat is de streng heid van de school des levens. Alle Russische bladen van eenige beteeke- nis vermelden het gedicht van Edmond Ros tand en noemen het «rijk aan schoonheid". «De profeten zegt de monarchale «Swet" waren altijd dichters. Daarom ligt in de inspiratie van den gevierden dichter iets profetisch. «Op het hoofd van de jeugdige, geliefde en liefhebbende Koningin Wilhelmina schit tert de kroon, op baar schouders rust de mantel waarvan bet purper nog niet bevlekt is met bloed, en in haar jeugdig hart zetelt liefde. «Doch geen kroon siert beter haar boofd dan een van olijftakken, het symbool des V red es. «De dochter uit het huis van Oranje, de afstammeling van Willem den Zwijger, de Koningin der Nederlanden, Wilhelmina is op gegroeid in en doordrongen van het gevoel, bet gewicht, de heiligheid en den ernst van den strijd voor de vrijheid en de onafhan kelijkheid van het Vaderland, tegen sterke vjjauden zonder hart en zonder mededoogen. «Op den weg die de Koningin in te slaan heeft om haar doel als bemiddelaarster te bereiken, zullen diplomatieke listen staan en eischen van étikette. sMaar de Koningin weet, dat niet om redenen van étikette de Graven van Egmond en Hoorne hun hoofden onder de bijl gelegd hebben, en dat hun voorvader, de eerste Stadhouder niet langs diplomatieken weg slaagde, maar met zijn leven de onafhan kelijkheid van de Nederlanden betaald beeft". 1 in de afdeelingen der Tweede Kamer slechts weinig bijval. Bekend is het dat het, bedrag der oninba re posten bij de Personeele belasting voorheen zeer hoog was. Een van de voornaamste be doelingen, waarom deze belasting werd her zien, was dan ook door uitbreiding der vrij stellingen en verlaging der aanslagen dit kwaad te beperken. Dat dit inderdaad het gevolg der nieuwe regeling is geweest, blijkt uit een mededee- ling van den Minister van Financiën. In het laatste volle jaar der oude heffing was het bedrag der oninbare posten nog ruim f820 000 over 19.3 mllioen aan hoofdsom en opcenten ook voor provinciën en gemeenten, dus ongeveer 41/a pCt. In het eerste jaar der nieuwe hetfiog daalde bet bedrag tot f253400 over 14 millioen, dusslechts18/4pCt, Ook de on verhaalbare kosten van vervol ging zijn van f 34500 tot f 16600 gedaald, een duidelijke aanwijzing, dat ook bet aantal oninbare posten sterk is verminderd. Sommige leden der Kamer meenden, blij kens bet Voorloopig verslag op de Ooriogs- begrooting voor 1901, te moeten betwijfelen of de kosten van het voorbereidend militair onderricht, waarvoor het aanzienlijk bedrag van f38 700 is uitgetrokken, wel opwegen tegen de uitkomsten, welke met dit onder richt worden verkregen. Tenzij de Minister zoo heet het hun daaromtrent bevre digende inlichtingen mocht kunnen verstrek ken, zouden zij aan dezen post. hun stem moeten onthouden. De Minister repliceerde uitvoerig. Het ter zake dienende gedeelte moge texlueel uit de Memorie van Antwoord worden over genomen ln het tijdperk 1899/1900 namen getrouw aan de oefeningen deel 8838 jongelieden, van wie 539 met het doel om het militaire ge tuigschrift te verwerven dat o. ra. moet worden overgelegd om als vrijwilliger voor bet Reserve-kader te kunnen worden aan genomen. Dit getuigschrift kon* aan allen worden uitgereikt. Van de overige 8299 verwierven 1167 het getuigschrift W, waaruit blijkt, dat zij met vrucht hebben deelgenomen aan den geheelen cursus loopènde over 2 achtereenvolgende wintertijdperken van half October tot einde Februari. Deze 1167 hadden den dienstplich tigen leeftijd bereikt of waren reeds ouder. Van deze 1167 jongelieden werden 894 bij de lichting 1900 der militie ingelijfd en le verden de voorbereide stof voor kader-op leiding de overige 272 zullen nimmer ae leerschool van het leger doorloopen, doch zij hebben zich in ieder geval den zooeven ge noemden graad van militaire geoefendheid eigen gemaakt, die op zich zelve waarde heeft en die hen bovendien meer geschikt maakt om met vrucht in de eerstvolgende jaren aan het schietonderricht in de zomer maanden deel te nemen. In gelijke omstandigheden zullen, ieder wanneer het zijn tijd is, de ruim 7000 overige deelnemers verkeeren, terwijl, in afwachting van dit tijdstip, aan de miilitaire vorming van allen wordt gearbeid en daardoor voor komen wordt, dat die jongelieden tot bun eventueele inlijving bij de militie geheel on geoefend en mitsdien zonder eenige waarde voor de landsverdediging zouden blijven. In October j'. werd het onderricht weder aangevangen met 10818 leerlingen. Gaarne wordt toegegeven, dat deze locale oefening nog niet alles oplevert wat wen- schelijk zou zijn. Wanneer eebter dit on derricht op steeds ruimer schaal zal worden voorafgegaan door gymnastiekonderwijs en indien het gepaard blijft gaan met schiet onderricht in den zomermaanden, dan valt er aan de meest bevredigende uitkomsten niet te twijfelen. van het bloed te herstellen, ziedaar bet ware middel en het werkdadigste middel om tot cm doel te geraken, zijn de Pink Pillen-Hunne werk dadig heid ia heden ten dage zoo bekend en zoo danig bewezen, dut niemand meer aarzelt, e g bruik van te maken. Maar om tot eenc volko- mene genezing te geraken, moet men aannou- den en wel overtuigd zijn dat eene eerste ver lichting U eene behandeling op eens doet ter zijde zetten, die op den langen duur de verschil lende ziekten en waaraan gij lijdt zal doen ver- L1JST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort in de 2e helft der maand November 1900. Mevrouw A. Wijn C. D. L. Ark H. Hakenborg H. J. van Dijk Hanna de Wilde J. Meijer OfTermans G. van Dissel G. Broekhuizen Gerrit Mejjer Amsterdam. Arnhem. 's Gravenhage. Oldemarkte. Schiedam. Steensel. Terscbuur. Weespercarspel. Ju ff. Hermana, volgens portret dwijnen. Inderdaad de Pink Pillen, die van af het begin het bloed krachtiger maken, zullen van lieverlede de ziekelijke kiemen, die Uw lichaamsgestel aantasten, vernietigen. Met de grootste blijdschap, zoo schrijft ons de Heer Job. van Put te Aalten (Geld) komt mij Jnffr. Hermana te Molten, geboren te Zuwent (Geld) mij verzoeken om U uit dankbaarheid haar portret te zenden. Sedert meer dan een jaar was zij ongesteld en maakte zich erg ongerust. Ik heb Uwe Pink Pillen haar aangeraden en nu 't gebruik van een paar doosjes is zij geheel her steld zij is zelfs nog nooit zoo gezond geweeBt. Zij raadt ulle jonge meisjes aan, die zich over onregelmatigheid in den bloedsomloop te be klagen hebben, de Pink Pillen van Dr. Willi ams te gebruiken. Zij is U nogmaals hoogst dankbaar voor Uw probaat middel. Diegenen die gebruik zullen maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van be komen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlamming, ruggemergstering, rhumatiek, heup- jicht, zenuwpijn, Saint-Vitus dans, hoofdpijn, ze nuwziekte, kliergezwellen, enz; zij zijn een her- nieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking by de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten, veroorzaakt door lichamelijke en geeste- j Jijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs 11.75 de.doos, f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27 Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland, en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Wacht U evenwel voor de namaaksels, ver schaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothou ders die onder de attesten in de^couranten zijn aangegeven. Alle andere .personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechtB om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Piuk Pil len heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos met d e echte Piuk-Pillen. Buitenland. E. Kreggemeijer Emmelkamp. A. Hilhorst Tandjong Priok. me v. Beek Vollenhoven Parijs. Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. RECLAMES 1—5 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Een weinig geduld. AIb de gezondheid op ernstige wijze is aange tast en als tengevolge eeneralgemeene verzwak king, aandoeningen van verschillenden aard ieder op hun beurt het lichaamsgestel verzwakt heb ben, is het moeielijk ze allen te doen verdwy- nen. Men moet op geregelde wijze met dewer- Het voorstel tot vervroeging der meerder- kelijk rationeele behandeling beginnen. De ver jarigheid naar den leeftijd van 21 jaren vond lorene krachten door middel der hernieuwing Amersfoort, 14 December 1900. Tarwe l'O.a f0.Rogge f0.afO. Boekweit f0.a f0.Appelen f2.k f4.Peren f3.a f5.Nieuwe aard appelen f 0.a f0.Zandaardappelen 11.80 a 12.20 Hoendereieren f6.50 a f7,50 per 100 stuks. Boter f0.95 A 1.10 p. k. Kippen f0.60 a fl.Kuikens fl.a fl.20. Piep kuikens f0.40 a 10.70. Eenden f0.60af0.90 Hazen fl.50 a f2.— Wilde konijnen f 0.40 a f0.50. Tamme konijnen f0.80 k f2.p. st. Duiven f0.40 a f0.70 p. paar. Vette varkens f 0.— a f 0.Magere varkens f12.—a f 18. Zeugen f40.a f60.Biggen f6.— f 10.Vette Koeien f0.— a f0.Guste Koeien 10.— a 10.—. Kalikoeien f0.— a fü.Kalfvaarzen f0.a f0.—Pinken füa f0.Pinkstieren f0.— A 10.— Vette Kalveren f0.— a fO— Aangevoerd waren ongeveerhect- Tarwe, -• heet. Rogge, heet. Boek weit, 200 heet. Appelen, 20 heet. Peren, heet. Kleiaardappelen, 150 heet. Zandaard appelen, 8000 st. Hoendereieren, 1300 kilo Boter, kilo Margarine, Vette varkens, 8 Magere varkens, Varkens voor exportslageryen, 300 Biggen en 10 Zeugen. 1 lieer en mevrouw BERK el- JON—De Laat betuigen hunnen har- tel ij ken dank voor de belangstelling bij de geboorte hunner Dochter on dervonden. Amersfoort, 12 December 1900. Kraamvisites worden bij voorkeur afne. wacht Dinsdag en Woensdag 18 en 11) a.s. tusschen 2 en 4 uur. Dames-Directrices der Prot Wi» ljr> Armen-loterij betuigen bij deze haren dank voor de ondervon den belangstelling. Er werd ontvangen f857 aan loten en f64.60 aan giften. Amersfoort, 17 Dec. 1900. De Feest-com. missie van 1898 roept AIL EN, die belang stellen in eventueele feeste lijkheden bij liet huwelijk van H. 31. de Koningin én die met dit voornemen inge- nomen zijn, op tot eene al- gemeene vergadering, te hon den in de groote zaal van „De Arend" op Vrijdag 21 December a.s. des avonds te half negen PRECIES. van af heden ont vangt men voor elke TIEN omslagen éen nummer. te AMERSFOORT, maakt de Abonné's bekend, dat de waterleiding Dinsdag IS Decem ber van des voormiddags IO tot 1 uur zal zijn AFGESLOTEN. De Vertegenwoordiger Heden overleed te Nijmegen I tol onze groote droefheid onze I lieve zusier, Mevrouw de weduwe CAMBIER van N00TEN geb. SI0DRÉ, I in den ouderdi m van 66 jaren. Mei. G. S1DDRÉ. Mej. D. A. SIDDRÉ. I Amersfoort, 14 Dec. I960. H. H. Fabrikanten en Engros-handelaren. Een te Rotterdam gevestigd Heer uit den beschaafden stand, met uitgebroide handels kennis en degelijk verkooper, wensebt zich te óccupeereff met de vertegenwoordiging van eene soliede fabriek of en-gros-lirroa onverschillig welke branche. Prima referentiën. Brieven franco motto «Vertegenwoordi- ging" aan bet Bureau der (oude) Amers- foortsche Courant, Kortegracht 9. voor eeu zeer verkoopbaar artikell met 30°/p korting, zeer geschikt voor boek- en papierwinkels, of sigaren-, tabak-, kruideniers- of likeurwinkels, barbiers, kappers, colpor teurs of boden van couranten ot levensver zekeringen. Eenieder kan dit waarnemen. Ph. van der BREKEL Co., Lange Nieuwstraat K. 620, De gewone jaarlij ksche HOÜT-VERKOOPING op de Ambachtsheerlijkheid i Stoutenburg zal worden gehouden op WOENSDAG 9 JANUARI 1901 op de j hofstede „De Korte N(jp" aldaar. i Johs. Knoppers, Notaris. .Zijt Gij Doof?? Allo govallon van DOOFHEID of HAIOH00RIQHEID «Dn nn Mneemar door onie nieuwe uitvinding, bulialv» degenen wollie doof Behoren «Dn. Gtfon» In de ooren koudl dlrMt •p. llouolirljft Uw gevali onderzoeking en raad vriji Kan «Ion niet weinig onkonton te bnle genuien. l)r. Dalton'a Aural Institute, «96 La Salle Ave., CHIOAOO JlX.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2