Stadsnieuws. Ingezonden. komst van den Geneeskundigen Raad van Noord-Holland, lezen wij o. a. »In verband met besmetting van melk werd een groot aantal onderzoekingen ge daan, o. a. bij een boer nabij Vogelenzang, die tevens het beroep van riool-ruimer uit oefent." Smakelijk In uL'architecture aux Pays-Bas" (Paris 191)0) van F. Coutrou, komt onder meerook een reproductie voor van een Dordtsche straat. De bewerker heeft ongelukkigerwijze even wel een reclaraebordje voor een straatnaam bordje aangezien, zoodat onder de reproduc tie stuatDordrecht »Reckits zakje Blauw!" 'tls van de kracht van Steven van Bram- lamdam, den beroemden Hollander, die, te Londen vertoevend, om toch vooral zijn adres weer te kunnen vinden, met groote plech tigheid als straatnaam had opgeschreven het bekende sstick no bills" (verboden aan te plakken), en zich uog wel een boete op den hals haalde omdat de politie-agent wien hij naar die straat vroeg, (lacht dat bij hem voor 't lapje hield. Het is heden juist 25 jaar geleden, dat het Gemeentebestuur voor f3000 het ter rein achterin de Koningstraat aankocht voor den bouw der openbare Lagere school 3e soort. Ds. J. van Veen, oud-Lutbersch predikant te Amsterdam, hoopt aanstaanden Zondag vóór te gaan bij de godsdienstoefening in de Luthersche kerk hier. By de godsdienstoefening in de Remon- strantscho kerk zal voorgaan ds. Ph. H. Hu- genholtz, predikant bij de Vrije gemeente te Amsterdam. In de vcigadering van den Raad dezer Ge meente, welke hedenmiddag onder voorzit ting van den heer Burgemeester, jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, van 2.15 tot 3.47 gehouden werd, waren aanwezig 14 leden. Afwezig met kennisgeving waren de heeren Van Beek en Croookewit en ver- de heer Van Kalken. Na het lezen der notulen van 11 Decem ber en do mededeeling der ingekomen stuk ken, waarbij een adres van 17 ouders van leerlingen der 3e klasse van de Meisjesschool, werden aan de ord« gesteld de volgende Pun ten van behandelng: 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om met ingang van Januari a. s. de Jougensehool voorloopig te verplaatsen naar het gebouw der Meisjesschool en de Meis jesschool naar het gebouw der Jongensschool (stemming over het voorstel van mr. Prik ken). In verband met het inmiddels ingekomen advies van de C. v. T. op het L. O. trok mi'. Prikken zijn voorstel in, waarna B. en W. overnamen een amendement van den heer Gerritsen, hiertoe strekkende, dat met 1 Ja nuari 9 jongens der Jongensschool zullen worden overgeplaatst naar de Meisjesschool. In September kan men dan verder zien. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een 9e onder- wyzeraan de openbare Lagere School 3esoort, Koningstraat. Aangenomen z. d. of h. st. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet- houderders om hun college te machtigen tot aanstelling van een concierge aan de open bare Lagere school 3e soort, Koningstraat. Aangenomen z. d. of h. st. 4. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Lager onderwijs ter vervulling van de vacature, ontstaan dooi- het overlijden van den heer J. P. G. Kok. Gekozen de heer D. Gerritsen, die de be- noeming aannam. Aan het einde der vergadering vroeg de heer Gerritsen verlof een tweetal vragen te mogen richten tot het college van B. en W. en zei de, na hiertoe verlof bekomen te heb ben, ongeveer: Verleden jaar stond de Gemeenteraad de toelating van twee meisjes toe tot de lessen van het Gymnasium. Die meisjes hebben nu beiden de school moeten verlaten wegens sarren, plagen, enz. waaraan zij bloot stonden, hoofdzakelijk van de zijde van drie jongens. Spr. meent zeer goed ingelicht te zijn, waar de ouders der betrokkenen zelf hem inlichtten en vraagt of de orde en de tucht op het Gymnasium wel zóo zijn als zij in het b'dang dier inrichting zoowel als in dat der kinderen behoor en te v.ezen. Coiicludeerend vraagt sp.\ thans aan B. en W. 1° of zij maatregelen dfnken le ne men opdat dergelyke zaken zooveel moge lijk worden voorkomen, en 2° of zij in de volgende ziitiug rapport van hun1 bevinden willen doen aan den Raad. De Voorzitter antwoordde, dat aan B. en W. omtrent deze zaak riiots bekend is, doch dat B. en W. haar zullen onderzoeken en in de volgende zitting nader bericht aan tien Baad zuhen geven, wuarna by de zit ting sloot. Omstandiger overzicht in het volgend nummer. Herinnerd zy aan de tentoonstelling van de »Dorcas-vereeniging" welke morgenmid dag van half éen tot. vier uur wordt gehou den in het gebouw der Ned. Hervormde diaconie aan de Muurhuizen, by de Scher- bierstraat. Herinnert/ zy aan de vergadering, morgen avond te half negen in »De Arena" te hou den over eventueele feesten bij het huwe- lijk van H. M. de Koningin. Omtrent den ook hier waargenomen vuur bol schrijft de heer Chr. A. C. NeJI, redac teur van het »Ned. tijdschrift voor meteoro logie" Zondag 16 December jl. werd om 4 uur in den namiddag te Ede in Oostelijke richting een op een vuurbol gelijkend verschijnsel waargenomen. De daarover bij mij ingeko men berichten zijn echter te onvolledig en daarom wensch ik door middel van dit schrij ven aan hen, die het verschijnsel eveneens mochten gezien hebben, te vragen, mij daar over alles mede te deelen, wat zij ervan heb ben gezien. De voornaamste gegevens, die ertoe kunnen leiden, den aard van het ver schijnsel te bepalen en zoo mogelijk de baan van den vuurbol vast tc stellen zijn: de tyd, waarop de bol zichtbaar was, in minuten nauwkeurig, de duur van het verschijnsel in seconden, de juiste richting waarin men het verschijnzel zag, de hoogte boven den hori zon in graden, de kleur en de grootte van dnu bol, of hij uiteen spatte of met een knal verdween verder eenige gegevens omtrent den weerstoestand en alle andere gegevens, die van eeriig belang kunnen zijn. Wanneer een voldoend aantal berichten bij mij inkomen, hoop ik de resultaten daar van in dit blad en in het Nederlandseh Tijd schrift voor Meteorologie, waarvan dan aan ieder berichtgever een nummer zal worden toegezonden, openbaar te maken. De advies-kaarten der H. IJ. S. M. zullen hier voortaan niet meer per post, doch door een beambte worden bezorgd. Oók zal hier voortaan gelegenheid zijn tot lossen der koopmansgoederen tot des avonds negen uur. Onze stadgenoot jhr. J. A. Sandberg, voor heen volontair ter Gemeente-secretarie van Baarn, is thans werkzaam gesteld ter Ge meente-secretarie van Hoogland. De verbouwing van het voormalige Pa leis van wijlen Z. K. H. prins Frederik dei- Nederlanden, aan het Korte Voorhout in Den Haag, tot zetel van het Gerechtshof en de Arrondisserr.ents-rechtbank aldaar, en de bouw van een Huis van bewaring met bij- behoorende ambtenaarswouingen daarbij is opgedragen aan den op éen na laagsten in schrijver, onzen vroegeren stadgenoot Chr. Eckliardt, te Aliïieioo, voor f338317. Het laagst was ingeschreven voor f331 445. De commissie uit de Tweede Kamer, be last met het rapporteereu naar aanleiding van door den Minister van Oorlog gegeven inlichtingen op het adres van I). Vromans, aannemer van fourage voor het garnizoen te Amersfoort, houdende verzoek om ver mindering van boeten, concludeerde o. m., onder dankbetuiging aau den Minister voor de verstrekte inlichtingen, uit te spreken, dat het billijk is de aan adressant in 1897 opgelegde boeten kwyt te schelden en zich bereid te verklaren om, voorzoover noodig, mede te werken tot wegneming van moge- Ie pp.id. hen 2e pp.geel Cochin 3e pp. geel Bantam Cochin-haan 1e pr.zwait hen le pr.patrijs id. haan Ie pr. G. Muijs, 22 inzendingen 'lG pnjzen. ilo - ker Brati ma-liaau E. V.; g«l Cbohm-hon E. V.; Minorca-haan E. V.; id. hen L. V- id id. Z. E. V.; Maleier-haan 3epr.iid.hen le pp.; Plymouthrock-hen Z. E. V.; zilver Padua-haan 3e pr.Chamois idem L fc. v. id. id. hen twee Z.K.V.; goud Bantom-haan E. V.id. hen E. V.zwart id. E. V.id. id. hen E. V. D G. Wessels, 5 inzendingen 5 pr., goud i a- dua-hanen le en 2e pr.id. hennen le pr. en Z. E. V.goud Padua 3o pr. H. L. de Wijs, 8 inzendingen 8 prijzen, Minorea-hanen Z. E. V., fe en 3e pr.ia. hennen Z. E. V., E. V., 'le en 3e pr.Mi norca's le pr. Aanstaanden Zondag 23 December zal op het Sportterrein der A. F. C. «Quick by Oud-Leusden een zeer belangrijke voetbal wedstrijd worden gehouden. Alsdan zal het Oosten zich met hel Wes ten meten. Een commissie, welke zich uit het Bestuur van den sNederl. Voetbal Bond" geconstitu eerd heeftt, is er in geslaagd, een elftal, ge kozen uit alle Oostelijke clubs, en een ander uit het Westen Zondag hier samen tebren- 8en- Het doel ervan is, uit deze 22 eerste-klas spelers een Nederlandseh elftal te kiezen en wel op de volgende wijze Het Westen speelt een half uur tegen het Oosten, en na afloop daarvan zal genoemde Commissie een keuze doen, welke van deze 22 spelers naar haar meening een plaats in het Nederlandseh elftal verdient. Is dit laatste gekozen, dan zal het een half uur tegen de uiet-gekozen rest spelen. Zooals te voorzien is, wordt deze wedstrijd zeer belangrijk, daar men vollop zal kunnen genieten van eerste-klas spel. Aan onzen links-binnenspeler Van Daal is de eer tebeurt gevallen, diezelfde plaats in het Oostelijk elftal in te nemen. Tehopenis dat hij ook in het Nederlandsche elftal een plaatsje verovert. Het gekozen elftal zal gedurende de Kerst dagen tegen de Berliner F. C. »Preussen" welke alsdan ons land komt bezoeken, in Den Haag uitkomen. Het uur van aanvang van dezen wedstrijd is zoo vroeg gesteld in verbami met de spoediger invallende duisternis. Een zóo belangrijke wedstrijd zal hier niet licht weer gespeeld worden, want allen zul len hun uiterste best doen. Voor het Nationaal geschenk aan H. M. de Koningin, bij gelegenheid van H. D. hu- lijke formeele bezwaren van de zijde der welijk, is in de gemeente Eemues de niet Algeraeene Rekenkamer. onbelangrijke som van f 126.75 gecollecteerd. Bij de Dinsdag ten overstaan van inge nieur Krieger gehouden openbare aanbeste ding van de verbouwing van den stal aan den Utrechtschen weg, laatst in gebruik bij den heer D. Schimmel, tot remise en wo ning voor den stalbaas der nAmersfoortsche Tramweg-Maatschappij" werd ingeschreven door de volgende stadgenootenH. Noor man, f3887 A. J. Boks, f3040 J. van Keu len, f2930; G. Wassink, f2878; C. J. Kunst, f2800; W. van de Kooy, f2795; en L. Rui tenberg f2488. Omtrent de gunning wordt nader beslist. Te Baarn brak Maandag in een dubbel huis aan de Balistraat brand uit door het omvallen van een petroleunitoestel. Slechts een deel van den inboedel kon gered wor den. Het huis en de inboedel, van de helft waarin de brand ontstond, waren verze kerd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken zal aanstaanden Zaterdagavond te 8 uur ten Raaahuize een openbare vergadering houden. Bij de te Utrecht gehouden zevende inter nationale tentoonstelling van pluimgedierte en konijnen, waarop door 256 inzenders 3311 bijna even schoone exemplaren waren inge zonden werden door de volgende stadgenoo ten prijzen behaald J. A. Govers, 12 inzendingen 8 prijzen, Hollandsche witkuif hennen Z. E. V. en E. V. Zilver Wyandotte-hennen Z. E. V.Witte Leghorn E. V.Goud Padua-henoen Z. E. V.; Yokohama-hanen 2e pr.idem hennen 2e pr.licht Brahma Z. E. V. G. J. A. A. baron Van Heemstra, 12 in zendingen 9 pr., Faveroiles-haan Z. E V. Bantam Cochin-haan geel 2e pr.idem zwart 2e pr.idem patrijs 3e pr.id. id. 2e pr. Zilver konijn 3e pr.Guineesche biggetjes le, 2e ,en 3e pr. J. Kooiman, 20 inzendingen 15 pr., Brah ma-hanen 2 E. V.id. hen 3e pr.: licht Brah- ma-haan (de beste in de klasse) Z. E. V. idem E. V.donkere id. E. V. en 3e pr. id. E. V.id. ben Z. E. V.3e pr. Z. E. V. en 2e pr.id. hennen le en 2e pr.fraaiste toorn licht Brahma E. V.idem donker Brahma |e pr. J. van der Linde 17 inzendingen 13 pr., geel Cochin-hanen 2e en 3e pr.patrijs id., le pr.Langhans-haan K. V.Plymouth rock. hennen E. V.Andalusier-hennen Z. E. V.1 Houdans-hennen E. V.Zilver Padua-haan Te Harderwijk, waar voor slechts enkele jaren een waterleiding werd aangelegd, is men tot de ontdekking gekomen, dat de buizen, die het water van de hoofdleiding naar de woningen voeren, niet aan de ge stelde eischen voldoen, doordat ze een scha delijken invloed oefenen op het water. Men is daarom tot het besluit moeten komen, het buizennet te vernieuwen en de schade lijke pijpen te vervangen door beter gegal vaniseerde. Een belangrijke schadepost welke alléén voortkwam uit hot feit, dat bij de openbare aanbesteding de levering werd opgedragen aan den minsten inschriiver. De gezonde heeft duizend wenschen zieke maar een. Het opneiuon van Ingezonden stukken breng niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt T teruggegeven. Aan de leerlingen van allo 1L B. Scholen in Nederland. Zooals U allen bokend is, zal H. M. onze geliefde Koningin Wilhelmina eerstdaa» het huwelijk treden met Zijne Hoogheien 'D tog Hendrik van Mecklenburg-Seliwerin £r' initiatief van de H. B. S. te Haarlem eenige leerlingen van H. B. Scholen te sterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage Haari en Leiden samen gekomen om het nlan bespreken, teneinde bij die gelegem Li M. oen huldeblijk aan te bieden. vond dit bijval en staande de ver«aderi werd een Bestuur gekozen om te tracht"8 dit doel te bereiken en de deelneming to p langen van alle H. B. Scholen in NedeH.,;ü" Wij twijfelen niet of het geopperde dï' beeld zal uw aller goedkeuring en svmnhat; wegdragen. Wij, die tot Hootdbestuu?ÏÏe zen zijn, wenden ons thans tot U met höt beleefd en dringend verzoek van Uwe in stemming te doen blijken en ons door Uwe inteekening in staat te stellen het zoo schoons plan ten uitvoer te brengen, Daartoe teekene een ieder in naar zijn ver- mogen. Die veel kan missen, geve veel wien het minder gelegen komt, geve slechts eene kleine bijdrage; maar een ieder vanUallen geve wat, hoe gering het bedrag ook zijn moge, opdat wij met trots kunnen zeggen- »Het is een geschenk van alle leerlingen vun alle H. B. Scholen in Nederland." Het Hoofdbestuur. Burgerlijke Stand van Amersfoort van '13 tot en met 19 December. GEBOREN: Mina Lina Katrina, d. van6 J. Bouman en J. de Bruijn. Albertus Antonius, z. van P. Toinmel en H. de Wilde Evertje, d. van J. de Jong en M. van de Vlasakker. Gertrudis Willemina Cornelia Henriette, d. van H. T. Eijsvogel en J. M. Dupont. Dina d. van R. de Ruiter en W. de Wijs. Wilhelmina Alida, d. van P. Mertz. en A. de Rooij. Hendrika, d. van A. van Doornik en A. van der Geld! Jan, z. van J. van Plateringen en E. Klok, Gerard, z. van H. de Winter en C. van Pluren. Klaasje Johanna, d. van P. Tim merman en G. te Kulve. Maria Hendrika Johanna, d. van J. F. A. Hofmann en G. Eibers. Gerarda Johanna, d. van A.Sle* king en J. Peterse. Wilhelmina Gerrit- dina, d. van J. H. Aarsen en G. G. van Berg. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD: geene. OVERLEDENEen levenl. aang. led. mg. van C. van de Nautena en H. van den Hen gel. Johannes Joseph Tommei, 9 jaar. Alida Vorstman, 62 j. ongehd. Jan van der Pol, 84 j. eclitg. van Alijda Huur- deman. Johannes Wilhelmus Zwart, 3rn. Gerritje Nieuwland, 18 j. ongeh. Me lis Versteeg, 2 m. Teunis Wijnands, 28d. Cornelia Josepha Maria Stoetzer,2 j. Biaat Berghuizen, 68 j. eclitg. van E. Stikvoort. Willem Musman, 78 j. echtg. van H. G. Brasz. Hendrik Cornelis van Boeijen, 3 m. Jacobus Johannes Peeman, 20 j. ongehd. Gerardus van Empelen 12 m. Maatschappij tot Exploitatie van Staats Spoorwegen. Bij benadering vastgestelde ontvangsten over de maand Augustus 1900. f 1265103.55 42 611.536 966.821.57s 50 567.16 Reizigers Bagage honden Goederen levende dieren, ry tuigen enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 2 325103.82 1900 1399 Augustus f 2.325.103.82 f 2.266.329.55. Ontvangsten sedert 1 Januari f 15 230 368.22s f 14 627 915.76s Gemiddeld aantal Kilom. in expl. van af 1 Januari 1585 1585 Dus ontvangst per dagkilometer /39.535 37.97 £ff£ste STAAT&L.OTKHIJ Derde klasse. Trekking van 17—20 Dec. (1600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. 0- LEIN WEDER te. Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 45 5104 5360 5370 5375 5380 8303 8308 8315 8802 8806 8821 8832 8834 8977 8996 9464 9465 9466 9495 9571 9680 9682 12327 12335 12350 12351 12368 14975 14! (76 14977 1499G 18001 18017 180201802718032 18207 18218 18222 18223 19277 1928319285 19290 19294 20006 20029 20030 en 20035. Te zamen 49 prijzen. SGSale STAATSLOTERIJ- Derde klasse. Ten kantore van den Collecteur, HAVIK 20, zijn aan de onderstaande nummers te beurt gevallen Prijzen van f45. 0627 6632 9512 9080 968212327 12335 12350 15376 16132 10133 161551820718218 18222 18223 18231 18232 18241 1824620505 20517 20537.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2