ging van natuurlijke kinderen, enz. (inge diend Juli 1898). Herziening van het eerste, het tweede en het derde boek van het Wetboek van Straf recht. Wetboek van Militair Strafrecht en Wet op de Krijgstucht (beiden ingediend Januari 1898). Wijziging van de Wet op liet notarisambt (ingediend Juli 1899). Wijziging en aanvulling van de bepalin gen in het Burgerlijk Wetboek omtrent huur van d enstboden en werklieden (Arbeidscon tract). Herziening der Drankwet (ingediend Mei 1901). Arbeids-en rusttijden in fabrieken en werk plaatsen voor personen op wier arbeid de Arbeidswet niet van toepassing is (ingediend November) 1898). Maatregelen tot behoud en ter verzekering der bestemming van vicariegoederen (inge diend Juni 1899). Bepalingen tot bestrijding van de tuber culose onder het rundvee. Wijziging der Wet tot regeling van het Honger onderwijs met betrekking tot de be voegdheid van gecommiteerden bij het eind examen der Gymnasia. Wijziging en aanvulling van art. 77 dei- Wet op het Middelbaar onderwijs betreffende het teekenen (ingediend Juli 1900). Verkoop van domeingrond onder Hooge- en Lage-Zwaluwe, ten behoeve der vlasbe reiding (ingediend Februari 1899). Verzekering van de veiligheid van het ver keer op de openbare wegen (ingediend Febru ari 1899). Nadere bepalingen betreffende de mijnont- ginning (ingediend April 1899). Afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Wijziging en aanvulling der Wet od de Vermogensbelasting (ingediend Febr. 1899). Bepalingen op het beheer en de verant woording van de Rijks-geldmiddelen samen stelling en taak der Algemeene Rekenka mer; Regeling der dienstjaren, en wijziging der Wet, houdende bepalingen omtrent de uitgifte van schatkistbiljetten (alle ingediend Juni 1900). Wijziging en aanvulling van bet tarief van invoerrechten en daarmede in verband staan de bepalingen (ingediend Augustus 1900). Gedeeltelijke herziening der wettelijke be palingen omtrent de Personeele belasting. Nadere bepalingen betreffende den accijns op de suiker. Bekrachtiging van een wijziging der hef fing van haven- en opslaggeld voor het ge bruik der provinciale haven te Kuinre. Herziening der Wet van 20 April 4895 omtrent helling van invoerrecht naar de waarde der goederen. Wijziging der Indische Comptabiliteitswet (ingediend April 1900). Decentralisatie van het bestuur in Neder- landsch-Indië (ingediend Juli 1900). Herziening der wettelijke bepalingen be treffende 1. de bevordering, het ontslag en het op pensioen stellen der militare ofiicie- ren bij zee- en landmacht, en 2. de militaire Einsioeneu bij zee- en landmacht (ingediend aart 1900). Overeenkomst met België omtrent vrijdom van militie- en schuttersplicht der wederzijd- sche onderdanen. Onteigening voor de verzekering aan het Rijk van het beheer van de schutsluis der gemeente Utrecht in de Keulsche Vaart te Vreeswijk. Suppletoirs begrooting voor Binnenland- sche Zaken voor subsidiën ten behoeve van pachtcommissiën. ld. voor Marine (f 60000 voor de defen sie aan de zeezyde). Id. voor Marine (bureaubehoeften enz., bezoldigingen van mindere geëmplyeerde werklieden bij 's Rijks werven). Id. voor Oorlog (oprichtingalgemeene Gyra- nastiekschool). Beschikbaarstelling van gelden wegens ver- strekkingen door bet Departement van Oor log, dienst 1901. Vaststelling van de sloten der Indische rekeningen over 1895, 1896 en 1897. Voorstel-Pyttersen, houdende bepalingen tot het tegengaan vhn overmatigen arbeid in brood-, beschuit-, koek- en banketbakkerijen en broodfabrieken (ingediend Februari 1897). Voorts: de motiën vari de heeren Van de Velde, omtrent de opleiding van Oost-Indische administratieve ambtenaren (ingediend Juni 1899). Van Raalte c. s., over de inrichting van het consulaatwezen (over welke motie de beraadslaging is geschorst). Van Vlijmen c. s., betreffende de scheiding tusschen de militaire intendance en de mi litaire administratie. De Waal Malefijt, betreffende afschaffing der Staatsloterij. Van Kol, over gebeurtenissen te Dordrecht in verband met een werkstaking. Zylma, tot verplaatsing van een zetel van het kantongerecht te Onderdendam. Nolting c. s., betreffende de jaarwedden der beambten van de posterijen en de tele- graphie. Heldt, betreffende hetzelfde onderwerp. Do Waal Malefyt en Van de Velde, tot voering van weergeld. Kuypers c. s., om de door de wet vastge steld minima van de jaarwedden der onder wijzers aan de openbare en de bijzondere Lagere school, alsmede de wettelijke verhoo gingen van die jaarwedden, ten laste van het Rijk te brengen. Ook bleven nog onafgedaan een aantal adressen waarop door de Regeering inlich- tingeu zijn verstrekt en waarvan vele reeds geruimen tijd aanhangig, te weten o.a. van Mr. D. Mounier namens het eorisortium voor de drinkwatervoorziening van Soera baya, om restitutie van gemaakte kosten. M. E. A. Fel, echtgenoote van J. E. P. A. Abbema, betrekkelijk den vorigen controleur van Batjan, J. Stormer. J. van der Veen c. s., te Delfzijl, den Ge meenteraad en Zeeliedenvereeniging «de Noordstar" aldaar, betrekkelijk de voorgeno men uitdieping der baven aldaar en tot be spoediging van den aanleg van den Noord- ooster-locaalspoorweg. J. Pot, te Alkmaar, houdende grieven te gen hel Hoofdbestuur der posterijen en te legraphic met betrekking tot de hem ver leende vergunningen voor den aanleg en de exploitatie van telephoonnetten, en de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Burg. en Weth. en den Brandersboud te Schiedam, betreffende heffing van een sur- taxe van melasse-spiritus. De maatregelen, die door het Hoofdbe stuur der posteryen en telegraphie voor het overseinen der berichten bij het bekend wor den van den uitslag der stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, zullen o.a. bestaan in het tijdelijk maken van verschillende ver bindingen zij worden toegepast op 14 Juni van des middags 4 uur tot zoolang de drukte in de avonduren dat noodig maakt, alsmede den volgenden dag tot 's middags 12 uur of zooveel langer ais het verkeer vordert. Aan de betrokken ambtenaren zal op 14 en 15 Juni, buiten volstrekte noodzakelijk heid geen verlof worden verleend. De Rijkstelegraafkantoren alsmede de Rijkstelephoonkantoren blijven op 14 Juni alle open tot des avonds 10 uur (Green- wichtijd) of zooveel langer als de drukte van het verkeer vordert. Den volgenden morgen sluiten de kantoren met beperkten dagdienst op plaatsen, welke als hoofd-kiesdislricten zijn aangewezen, in de morgenuren niet vóór de officieele verkiezingstolegrammen van den voorzitter der hoofdstem-bureaux zijn aan geboden en overgeseind. Bij aanbieding van een groot aantal tele grammen op hetzelfde tijdstip op kantoren met beperkte verkeersmiddelen zal worden overwogen in boever de overkomst der te legrammen, welke het laatst aan de beurt van overseining zouden zijn, door verzen ding per rijwiel of andere gelegenheid zou kunnen worden bespoedigd. Waai' zulks ter bespoediging kan leiden, moeten de tele grammen langs de intercommunale telephoon- draden per telephoon worden overgebracht. Bij eventueele herstemming op 24 Juni zullen de zelfde bepalingen gelden. Bij de Penningmeesteres van het hoofdco- raité der Amajuba-collecte is tot heden in gekomen een bedrag van f 43 676.93. Op den >wandelpier" bij Scheveni<igen een pier meester" met eenige wachten aangesteld. Deze laatsten hebben een pet op, waarop in roode letters te lezen staat het woord«wandelboofd". Deze nieuwigheid werd gedurende de Pink sterdagen bezocht door 43600 personen. Op gelijken voet als ten vorigen jare zal, bij voldoende deelname, ook dit jaar en wel op 29 Juli voor jongelieden de gelegen heid worden opengesteld, om gedurende een 27-tal dagen een kamp te betrekken bij Laren. Aan dat kamp, hetwelk onder bevel staat van een officier en waar een officier van ge zondheid is belast met den geneeskundigen en den bygiënischen dienst, kunnen deel nemen vrijwilligers van het reserve-kader, die niet bij hun korps onder de wapenen zijn; b. zij, die voldaaD hebben aan het toela- tings-examen tot bet reservekader. (De aan dacht wordt er in het bijzonder nog eens op gevestigd dat bedoeld toelatingsexamen dit jaar plaats vindt op den 25en Juli en dat men om aan dit examen te kunnen deelnemen, zicbv vóór 25 Juni moet hebben aangemeld ten bureele van den hoofdofficier voor het reservekader). zij, die toegelaten zijn tot de 4e of hoogere klasse eener Hoogere Burgerschool of van een Gymnasium met 3-jarigen cursus of die op andere wijze aanspraak hebben op vrijstelling van het onder b bedoelde toe latingsexamen. Zij, die aan dat kamp wenschen deel te nemen, moeten bun voornemen daartoe uiter lijk op Donderdag den 25cn Juli a. s. schrif telijk en onder nauwkeurige opgave van hun adres hebben medegedeeld aan den hoofdofficier voor het reservekader te 's-Gra- venhage, Paramaribostraat no. 11, die tevens bereid :j, zoo noodig, ter zake nadere in lichtingen te verstrekken. Do jongelieden onder c bedoeld, ^tfeten bij hunne aanmelding tot deelname aan den hoofdofficier voor liet reservekader overleg gen een bewijs, afgegeven door het betrok ken hoofd van onderwijs, waaruit blijkt, dat zij aan den tot deelname gestelden eisch voldoen. De vrijwilligers van het reservekader rei zen naar en van bet kamp voor rekening van het Rijk. De deelnemers onder b en bedoeld reizen voor eigen rekening. Allen storten by aankomst in het kamp als tege moetkoming in de kosten, o. a. voor de voeding, ligging en alle andei'e uitgaven I -2. Uniform is voor de deelnemers onder.b eu c genoemd "geen vereischte. Door deel te nemen aan dit kamp en dit verdient de bijzondere aandacht van hen, die in Januari e. k. voor de militie wordende ingeschreven, nog vóór den len dier maand tot het reservekader zouden wenschen toe te treden vinden zij, die nog ongeoefend zijn in den wapenhandel, o. a. gelegenheid het getuigschrift model F te verwerven, dat gevorderd wordt oin tot eene verbintenis voor het reservekader te kunnen worden toegelaten. Het «Buitenverblijf van Eigen Hulp" te Nunspeet, waar in het afgeloopen jaar reeds tal van stadskinderen veel lucht en bewe ging zochten en vonden, zal dezer dagen weer worden betrokken. De leiding is nu in handen van mevrouw Schouten, uit Haarlem. Deinrichtingzalook voor volwassenen het geheele jaar geopend zijn. Een nieuwe waterleiding werd aangelegd Menig ouder, tevens lid van «Eigen Hulp." kan in de inrichting den kinderen een heer lijken vacantietijd bezorgen tegen betrekke lijk geringen prijs. De kosten beloopen f20.25 voor 3 weken. De malaise in de katoenindustrie laat zich te Haaksbergen sterk gevoelen. De wevers der firma Jordaan Zn. bijvoorbeeld, die drie getrouwen bedienden,, moeten thans daar van éen laten staan. Zij hebben verzocht op de drie getouwen te mogen blijven doorwer ken en dan vijf dagen in de week, doeli de firma kon daarin slechts toestemmen, wan neer niet éen, maar twee dagen per week werd stop gezet. Dit hebben de arbeiders niet kunnen aannemen. Hun weekloon be draagt op 't oogenblik slechts van f 3.50 tot f5.50. Het landgoed «Oud-Bussotn" vanjhr. Henri Tindal is bij afslag geveild. Bij de eerste vei ling werd het f250 000 boven den inzet van f291000 getrokken door den heer De Kort, Bussem, die als zijn borgen opgaf de dames Tindal en Grothe. Deze borgen werden echter door de IIol- landscbe Hypotheekbank geweigerd, zoodata, het landgoed nu weder opnieuw en wel ale perceelen gecombineerd, in afslag werd ge bracht. Vooraf echter werd het eerste bod niet f 11 000 verhoogd en daarna bij afslag het landgoed gemyrul op f342 000 door nir. Herman J. Keijzer, rechtskundig raadsman van jhr. Tindal, en notaris Hanedoes. Bij den driedaagschen afstandsrit der ..Mi litaire Sportvereeniging", op 21,22 en 23 de zer gehouden, werd op den eersten dag ge reden van Arnhem naar Winterswijk (72 K.M,) op de beide volgende van Winterswijk naar Deventer (74 K.M.) en van Deventer naar Utrecht (8« K.M.). De eerste prijs werd be haald door luitenant jhr. W. Röell, van het korps rijdende artillerie, met „l'Aiglon," de 2e prijs dooi' luitenant F. L. S. Nederineijer ridder Van Rosenthal, van het 3e regiment huzarende 3de prijs door luitenant C. W. A. baron Van Haersolte van den Doorn, van het korps rijdende artillerie. De weg werd door luitenant Röell afgelegd in onderschei denlijk 9, 91/2 en 10 uur. Te Utrecht is een vogelverschrikker, wien men een jas heeft aangetrokken, door vo gels gebruikt om er in te nestelen. Men vond in de zijzakken éen nestje met 5 en een met 6 eieren Als zeldzaamheid kan vermeld worden, dat eergister te Ommeren een kerkelijke huwe lijksinzegening heeft plaats gehad, hetgeen daar sinds 1835 slechts 16 keer en sinds 1890 in het geheel niet geschiedde. RECLAMES 1—5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Mededeeling eener juffrouw te Wolfertsdijk. Juffrouw Mautje v. d. Kreekc, te WolfertBdük' spreekt niets dun lof eu wed met zulk een ijver en innige overtuiging omtrent een geneesmiddel. Zij heeft er ook redenen voor, want zij is door de Pink Pillen genezen geworden en op zoo'n rudicule wjjzc, dat zij zo overal 011 aan een ieder die lydende is aanraadt. Vele malen heeft zjj voov andere personen, na haar horstel de Pink Pillen laten komtu. Zie hier eeu brief die *jj ons schrijft: Ik was sedert longen tijd lijdende aan 't hartwa ter en ondrageljjko pijnen in mijn rug en hmdenon. Slechts 22 jaar oud zijnde en dau reeds zoo te moe- ton lijden maakte mij droevig gestemd. Na vy doosjes Uwer Pink Pillen van Dr. Wiliams gebruikt te hob bon, ben ik volkomen hersteld en steeds opgeruimd. Maakt mijne genezing bekend opdat andere jonge meisjes mijn voorbeeld navolgen. Het is werkelijk een goede daad iets wat uuttig voor de gezondheid is aan te raden en er is nie mand ter wereld voor wion de Pink Pillen niet gun- stig zullen zijn. Ze versterken de zwakken, z\j gene- zen de bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheu- matiek, maag- en ingewandsziekten. Eindelijk als ten gevolge eener ernstige ziekte do heretelling der ge zondheid moeielijk is, zullen de Pink Pillen als een nieuw en zuiver bloed geven, zullen het terugkomen der krachten bevorderen en de gezondheid herstel len. Ziedaar wat de Pink Pillen verrichten. De Pink Pillen zijn de onoverrreftehjke spierver- sterker; zij hergeven kracht aan de zwakken en zijn voor de delicaatste personen onschadelijk. Zeer werk dadig tegen bloedarmoede, rheumatiek, zonuwpijn. Z|j geven schoone kleuren aan de bleeke gelaats- kleuren, handelen in al de tijdperken der verzwak king bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadigo werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs f 1.75 de doos, f9.— per doozen. Verkrijg baar bij Snabii-ié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland, eu Apotheken. Frauoo toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 107, te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, te Hilversum. Wacht U eveuwel voor de namaaksels, verschaft u do echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen gc.edkooper zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen ziju en hoegenaamd niet (fe minste uitwerking dezer nagemaakte Piult Pillen ondervonden hadden; onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Piuk Pillen weder zijn be gonnen. Hot namaaksel der Pink Pil len heeft, nog nooit iemand ge Afbeelding der doos: HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van oei.den ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 3 JUNI aanstaande, 's namiddags van twee tot drie uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. I1ERM. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. SGó'ste STAATSJLOTKItlJ. VIJFDE KLASSE. Derde week. Trekking van 28 en 29 Mei (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. 0. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straal 22) ziju aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f70: 9442 9023 9628 9654 1008513855 13806 ■15088 18650 19755 19819 en 19857. Te zamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 6013 9100 9109 9114 9421 9632 9640 9666 10073 10076 10081 1U0881009710225 11852 11871 11886 13871 13877 1509819768 19774 19S0G 19812 19820 en 2UG48. 36'ftte STAATSi, O TE HIJ VIJFDE KLASSE. Trekking van 28 en 29 Mei. Ten kantore van den Collecteur te Amers foort, LANGE BERGSTRAAT 9, zijn aan de onderstaande nummers prijzen te beurt ge vallen Prijs van f400 op No. 7413. Prijzen van f70. 487 2127 9623 9628 1000410250 14179 10626 17891 17895 19755 en 19799. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 2913 2915 9032 9640 10225 1024810249 10259 11852 11871 1188G 1661516619 19768 19774 19781 en 19797. Burgerlijke stand rail Amersfoort. van 23 Mei tot en met 29 Mei 1901. GEBOREN Hendrikus, z. van G. J. van de Wetering en G. Mastenbroek. Hendrika Gosewina, d. van F. Teuthof en J. C. Brink man. Jannetje Hendrika, d. van G. Hiensch en J. Ederveen. Petronella Jacoba, d. van H. van Nimwegen en G. Smit. Hendrik, z. van G. Vonno en J. Polman. Geer- truida, d. van D. Schuurman en C. van Nimwegen. Giel, z. van G. J. Podt en C. Blankestein. -- Adolf, z. van G. de Vries en J. Buis. Gijsberta Geertruida, d. van R. Kok en R. K. Wijna. Arnoldus Cor nells, z. van C. Mannee en J. van den Berg. Paulina Alberta, d. van W. A. P. F. L. van Hedel cn M. F. Vrijaldenhoven. ONDERTROUWDA. Jellesma en C. Raue. GETROUWDH. van der Veer en W. H. Schimmel. W. Plante en A. Gerritsen. H. Mark en J. Aartsen. OVERLEDEN: Teunisje Meerbeek 4 i. Clasina Maria Geertruida Vahstal 5 m. Een lev. aang. kd. v. g. van J. Tiggelaven en M. Piaggenhoef. Gerarda van Doorn 06 j. ongehuwd. Cornelis Bonefacius Mol 81 j, wed. van J. Smit. Geertruida de Goede 15 m. Pieter van Meeteren69j. echtg. van Dirkje van de Lageinaat. Een lev. aang. kd. v. g. van E. J. Mulder en G.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2