De muziek-vereeniging «Oaecilia" zal Za terdagavond onder leiding van den heer J. A. Jochems een uitvoering geven op den Hof. Jhr. J. P. Bloys van Treslong, nieuwbe noemd kolonel van het 5e regiment infan terie, is hier aangekomen en afgestapt in Hotel-Schwemmer en heeft hedenochtend te 9 uur het bevel over het korps over genomen. Luitenant-kolonel W. B. A. van Steenbardt Carré, van het 5e regiment infanterie, is be noemd tot provinciaal-adjudant in Zeeland, ter standplaats Middelburg. Luitenant jhr. H. A vap Reigersberg Ver- sluys, van het le regiment huzaren hier, wordt op zijn verzoek van 10 Augustus a.s. tot l Juli 1902 gedetacheerd aan de mili taire Hoogere Rijschool te Weenen tot het volgen van een cursus aan die inrichting. Den 3en Augustus zal hij zich bij den Ne- derlaudsche" gezant te Weenen aanmelden. De deelneming aan de korpawedalrgden welke Maandag gehouden werden, waa ditmaal niet 200 groot als voorheenook wa» er niet zooveel belang stellend publiek als anders bg deze hoofdnummers wel pleegt te wezen. Juist in de rust, tegen bet middaguur, kwam een regenbuitje de warmte op de heide wat temperen des middags te 3 uur bracht een muziekkorps voor de welvoorziene en drukbezochte cantine eenige nummers ten gehoore. De commandeerende officie ren van de verschillende troepenkorpsen te Amers foort in garnizoen, lal van andere officieren en de Burgemeester van Amersfoort, waren op het terrein. De jury bestond uit de heeren kapiteins H. A. Bremekamp, schutterij Dordrecht; J. A. _G. van der Steur, S. HaarlemA. J. J. tan de Wel, S. Den BoschJ. W. van Alphen, kapitein Se reg. infan terie J. Th. F. van Rijswijk de Jong, S. Amersfoort; Jos. M. C. Haak, le luit. öe reg. infanterie, en H. Damm, le luit. 8, Arnhem. Aan den hoofd-korpswedstrijd A. in de vuren uit de Soldatenschool, ten dieostc der schutterijen voor afdeelingen, welke zich in deze vuren plaatselijk met scherp kunnen oefenen, namen deel de vol gende 7 aideelingenDen Bosch, Breda, Haarlem, Amersloort,Nijmegen, Bergen-op-Zoom en Den Haag. Van elke afdeeling trad op éen detachement van 5 bondsleden met 1 commandant en gaf op 400 en 350 M. langzaam vuur (5 patronen) af en op 300 en op 200 M. gedurende éen minuut snelvuur. Elke treffer, onverschillig waar in de 5-mansschjjf, telde voor éen punt. Den eere-prijs, de groote zilveren medaille van H. M. de Koningin, verwierf de afdeeliog Dec Haag met 134 puntende eerste prijs, groote verguld zil veren medaille, vau majoor A. Canter Cremers, te Dordrecht, viel ten deel aan de afdeeling Nijme gen met 120 punten: de tweede prijs, groote zilveren medaille, van kapitein H. A. Bremekamp, te Dor drecht, aan de afdeeling Bergen-op-Zoom met 125 pnnteDde derde prijs, groote bronzen medaille aan de afdeeling Amersfoort met 115 puntende extra- prijs, groote bronzen medaille voor de beste mili taire houding, vuur-discipline en geoefendheid aan de afdeeling Haarlem bjj loting met Den Haag. De hoofd-korpawedstrijd B. voor afdeelingen die zich niet plaaiaielijk in het vuren met scherp kur nen oefenen, was geheel ingericht als de wedstrijd A. terwijl 8 afdeelingen er aan deelnamen, te weten Arnhem, Doesburg, Harderwijk, Purmerend, Utrecht, Dordrecht, Alkmaar, Zutfen en Tiel. De eere-prgs een groote zilveren medaille vau H. M. de Koningin-Moeder, met diploma, werd behaald door de afdeeling Doesburg met 124 punten aan haar commandant, luitenant Stam, werd een zilve ren draag-medaille vereerd, uitgeloofd door den eere-voorzitterde eerste prijs, groote verguld zil veren medaille van majoor L. G. A. graaf van Lim burg Stirum, te Arnhem, viel ten deel aan de af- deeliug Tiel met 111 punten; de tweede prijsgroote zilveren medaille, van majoor J. Q. A. Sepp, te Enschedé, verwierf d<; afdeeling Arnhem met 108 punten de afdeeling Zutfen behaalde met 106 pun ten den derden prijs, groote bronzen medaille de afdeeling Dordrecht den eere-prijs, groote bronzen medaille, voor de beste militaire houding, vuur- discipline en geoefendheid. Aan kapitein-adjudant A. A. de Groot, van de dd. schutterij te Dordrecht, die ook voor dezen wed strijd heeft getoond hoezeer hij de belangen van den N. S. K. B. voorstaat, werd nog een verguld zilveren medaille toegekend door het Hooldbestuur van den Bond. Voor den korpswedstrijd in het exe-ceereD uit de Soldatenschool voor detachementen vau 5 onder- officieren ol korporaals, die om beurten als instruc teur moesten optreden, waren twee prijzen beschik baar. De eerste prgs verguld zilveren medaille, van den „Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren", viel, na orerkampen eu eindelijk loten, ten deel aau de afdeeling Den Bosch den tweeden prijs, gToote zil- vereu medaille, van kapitein J. A. G. van der Steur, te Haarlem, verwierf de afdeeling Amersfoort. Aan dezen niet-verplichten wedstrijd namen deel de afdeelingen Amersfoort, Arnhem, Breda, Dor drecht, Haarlem, Utrecht en Den Bosch. De verguld-zilveren eere-kruisen van kapiteins W. Croockewit W.Azn. en Van Rijswijk de JoDg, te Amersfoort, voor de twee beste instructeurs werden toegekend aan adjudant P. Hoynck van Papen- drecht, Den Bosch, en sergeant-majoor Lammerts 1 van Buereu, Amersfoort, terwijl het diploma als instructeur verwierven Van Gelder, 8pijker, Barto, Oosterveeu, Breekelmans, Hamilton of Bilverton Hill, Paulen en Schouten. Aan den korpswedstrijd in het individueel juist- heidssch'U, op 150 M., voor 5 bondsleden, namen deel 12 ufdeeiingen. Deu eersten prijs, groote verguld zilveren medaille, verwierf de afdeeÜDg Zuipbeu, met 127 puntenden tweeden prijs, groote zilveren medaille, de afdeeling Oldenzaal met 215 punten en den derden prijs, groote bronzen medaille, de afdeeling Alkmaar met 209 punteD. Voor den korp6wedstrgd in het individueel juist heidsschol. aisvoren, doch op 200 M., waren even eens drie prgzen beschikbaar gesteld. De groote verguld zilveren medaille werd behaald door de afdeeling Den Haag, 439'/]de tweede prijs, groote zilveren medaille, door de afdeeliug Amers foort, met 424 puuten; de derde prijs, groote bron zen medaille, door de afdeeling Den Boscb met 419 punten. Ten slotte de Icorpewedutrgd op 12 M., metcylin- der-geweer voor alle afdeelingen. Den eersten prgs, J;roote verguld zilveren medaille, verwierf de afdee- ing I>eu Bosch met 272 punten den tweeden prgs, groote zilveren medaille won Hilversum met 271 lintende derde prgs groote zilveren medaille, werd toegekend aan Oldeniral met d>4 puuten; de vierde prijs, groote bronzen medaille, aau Amers foort, met 261'/, punten, en de vijfde prgs groote bronzen medaille, aan Doesburg, met 260 punten. De heer Serré, Utrechtsche weg, maakte eenige heel mooie photo's van het feestterrein. In de pauze der soirée variée, welke Maandag avond le 8 uur in „Amiciiia"' aanving, werden de korpeprgten uitgereikt door den heer Burgemeester van Amersfoort. ZEAchtb. zeide, het een groot genoegen te achten als hoofd der Gemeente de prijsen te mogen uitrei ken. Amersfoort mocht thans voor de derde maal den Boud ontvangen, drie maal bij elk lustrum, eeu bewijs dal de Boud zich hier thuis gevoelt, wat de Gemeente hoogeljjk op prijs stelt. Het is haar steeds hoogst aangenaam den Bond hier te zien. Spr. hoopte ook, dat als de Bond door de ophef fing der schutterijen zal uiteengaan, de leden ook onverplicht zich beschikbaar zullen houden en zich zullen blijven oelenen als het vaderland in gevaar mocht komen en men dan als éen man gehoor zou geven aan den eersten oproep van onze geliefde Ko ningin. Een daverend hoezee! voor H. M. was het ant woord op deze woorden. Zoowel de kameraadschappelijke maaltijd. Maan dagavond in „De Arend", als de soirée variée in „Amicitia" gegeven, hadden een uitstekend verloop. Aau H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moe der en Z. K. H. den Prins der Nederlanden werden P legrammen van verknochtheid gezonden, welke minzaamst werden beantwoord. Een verguld zilveren eerekruis tverd nog* toege kend aan sergeant D. H. van der Linde, Purmerend, die met ol p. hoogste korpsschutter was in den korpswedstrija in het individueel juisiheidsscbotop 150 M. en aan sergeant E. J. Pierlot. Den Haag die met 103 p. hoogste korpsschutter was in dien wedstrijd op 200 M. Namens het Hoofdbestuur werd aan de afd. Amers foort nog vereerd een verguld zilveren medaille als bewijs van waardeering voor hetgeen door haar werd verricht bij de regeling dezer driedaagsche feesten. Een gezellig en zeer geanimeerd bal hield de feest vierenden tot laat in den ochtend bijeen. Toeb vielen Dinsdagochtend reeds om 8 uur de eerste schoten voor de personeele wedstrijden. Over het algemeen werd door de groote hitte en de zeer beweeglijke lucht, niet zoo goed geschoten als Maan dag. Zelf majoor Vuurman, Rotterdam, de houder van den Kampioensbeker, kou aanvankelijk niet op dreef komen. De uitslag der personeele wedstrijden is als volgt; G. Personeele wedstrijd, aangeboden aau heeren officieren, eereleden en donateurs van den Bond, op 200 M., met rijksgeweer en munitie: le pr. luitenant Stam, Doesburg, 106 p, 2e pr. kapitein Croockewit, Amersfoort. 94; 3e pr. kapitein Ten Houten de Lange, Haarlem, 914e pr. kapitein Van Hengel, Doesburg, S95e pr. luitenant Oosterineyer, Hoog land, 85; 6e pr. luiteuani-kwartiermeester Damm, Arnhem, 83 p.7e pr. luitenant-adjudant De Jong Luneau, Arnhem, .84; 8e pr. kapitein Fransen van van de Putte, Baari), 839e pr. luitenant De Haan, Purmerend, 81 10e pr. kapitein Van Rijswijk de Jong, Amersfuort, 80 p. H. Personeele wedstrijd, aangeboden aan dezelfden, met revolver op 25 pas, 17,5 M., 12 deelne mers: kapitein jhr. H. M. van der Goes, 6e regiment infanterie, Amersloort, 21 p.luitenant-adjudant J. M. C. de Jong Luneau, Arnhem, 15 '/i Pluitenant J. OoBtermeyer, Hoogland, 10 P-1 kapitein, C. A. Frohwein, Arnhem luitenant-kolonel mr. W. A. J. Bake, Utrecht; majoor Graaf van Limburig Stirum, Arnhem, I. Idem op 200 M., aangeboden aan heeren bur ger-donateurs en oud-leden, met rijksgeweer eu mu- uitie: D. W. A. M. Eulhoveo, Nijmegen, 102 p.W. Th. van Langen, Den Bosch, 93; J. vau Eekelen, Breda, 90; G. H. Hubers, Dordrecht, 85; C. O. Bak- kenes, Den Haag, 85D. van Buuren, Amersfoort, 81C. van de Wulp, Breda, 80 p. K. Idem voor leden-schutters le klasse, op 200 M. met rijksgeweer en munitie le pr. fourier Mag- nee, Bergen op Zoom, 101; 2e pr. sergeant Reyn, Hilversum 99; 3e pr. sergeant-majoor Fahro, Zut- phen, 99. L. Idem voor leden-schutters, 2e klasse, op 200 M., met rijksgeweer eu munitie: le pr. korporaal E.ten Hulzen, Doesburg, 100; 2e pr. sergeant G. van Deyl, Dordrecht, 98; 3e pr. fourier Hansen, Bergen op Zoom, 95. M. Idem voor leden van afdeelingeu, die geen schietbaan bezitten of geen laDgere dan van 150 M. en uiet in K. of L. wenschen mee te dingen, met rijksgeweer en munitie: le pr. fourrier Kluwers, Utrecht, 100 p.; 2e sergeant Broontjes, Purmerend, 99 p.3e korporaal G. vaD Os, Alkmaar. 96 p. N Extra personeele wedstrijd met cylinder-ge- weer, 5 schoten op 12 M., vooralle Bondsleden mits geen prgs behaald hebbende ïd K., L. of Mle ser geant Brohm, Den Bosch 60 p.; 2e sergeantBartho, Dordrecht, 59; 3 adjudant Daalderop, Ngm3gen,59. O. Besluurswedstrijd voor b.h. afdeelingsbostuur- ders en correspondenten, éen per afd. door het Hoofd bestuur bij loting aan te wijzen op 200 M. cirkel schijf: le sergeant Reeser. Den Haag, 53; 2e ser geant-majoor Liezen, Doesburg 52; 8e adjudant Oosterveld, Alkmaar 50, Q. Kampioenwedstrgd om den titel met diploma van Kampioen van deu N. 8. K. 15. met klein-kali- ber geweer. De schutter, die iu een der wedstrijden G., I., K. of L. het hoogst aantal punten behaalde, ontvangt een diploma met den titel als voren, terwijl hg, die in twee of drie achtereenvolgende bondswedstrijden tweemaal hel hoogst aantal punten behaalt, winner wordt van den kampioeusprijs, eeu kostbare zilve ren beker, geschonken door „Vreemdelingenver keer" te Arnhem. Deze beker werd in 1895 gewonuen doorsergeaDt N. Coenen, Den Haag 5i p.in 1896 door sergeant G. J. Brohm, Den Bosch, 97 p.; in 1897 door ser geant P. Heijstraten, Bergen-op-Zoom 106 p.in 1898 door sergeant-inajoor U. Vuurman, met 98 p. In 1899 werd geen bondswedstrijd gehouden eu in 1900 werd de beker gewonuen door fourier W. L. M. Magr.ee, BergeD-op-Zoom, met 98 punten. Thans werd hij gewonnen door luit. Stam. uit Doesburg, met 106 p. in tien schoten. R. Personeele wedstrijd, aangeboden aan h.h, offi cieren vau het garnizoen Amersfoort op revolver: kapt. W. J. Steinbueli, 5e reg. ïnf.le luit. Berkel- jon, 5e reg. inf.le luit. Haak, 5e reg. iDf. S. Personeele wedstrijd, aangeboden aan onder officieren der infanterie, te Amersfoort iu garnizoen, geweer, éen van elk der 16 compagniéenle serg- majoor Meijer 105, 2e fourier Fnezinga 104 3e ser geant-majoor De Jong, 104. T. Personeele wedstrijd, aangeboden aan onder officieren der 8 batterijen veld-artillerie, en van bet es kadron ordonnansen, revolver, éen per escadron of batterg lo fourier Dankbaar, Hoefsmidschool2e wachtmeester Thonhauser, le reg. veld-art.; 3e wacht meester Vink, eskadron ordonnansen. De feesten haddeD, dank de uitmuntende leiding en voorbereiding, een uitstekend verloop. De ambulance had ditmaal gelukkig geen dien sten te bewijzen. Er werd vandaag heel wat gebruik ge maakt van de tram, vooral naar en van het station. Het nieuwe* vervoermiddel kostte heden middag een prachtigen keeshond, die, in de Utrechtsche straat, door het bellen ver schrikt, er onder geraakte, het leven. Aau het station was lieden een groote ver traging in de treinen, vooral een gevolg van de onbekendheid met de nieuwe sein-inricli- tingen. Van Dinsdagochtend tot hedenmiddag heeft een kleine vacantie-kolonie vertoefd in «Ons Huis" aan de Kortegracht. 11 jongens en 7 meisjes van de kostelooze school 48 aan de Van Swinden-straat te Amsterdum. Met het Hoofd dier school, den heer Schook, diens eehtgenoote en een der onderwijzers, den heer Hoekwater, vertrokken zij Dinsdag ochtend met den trein tot Baurnvandaar werd naar Amersfoort gewandeld, telkens met lange rusten, al werden die door de kin deren gebruikt om te spelen, vooral in de Japansche boschjes, en zóo werd langs een grooten omweg ue stad bereikt. Elk der kinderen draagt een linnen knap zak, waarin brood en een kroes; waar wa ter gevraagd werd, gaf men dikwijls melk. Ook was elk voorzien van een kaartje van de omstreken van Amersfoort. De bagage, (ieege bedzakken en kussens, die door een vriendelijke hand al spoedig met «lange vee- ren" waren gevuld, en badhanddoeken) was vooruitgezonden. De jongelui hebben zich kostelijk vermaakt zoowel 's morgens en 's middags op de ge zamenlijke wandeltochten, waarbij de onder wijzers hen op allerlei wezen dat hun grootstads-kinderen nieuw was,als 'savonds als ze met «vader" Van Aaken hier of daar gingen spelen. Moeder Van Aaken én tante Sienlje zorgden er met Mevrouw .Schonk voor, dat een stevig maal hen thuis wacbite. Ze hadden een heel jaar gespaard voor dit tochtje, dat helaas slechts drie dagen du ren kon. Hulde aan hen, die hst inrichtten en aan lien die bet zóo naar wensch hielpen slagen. Aan de eind-examens der Hoogere Bur gerscholen in Overijsel en Utrecht werd deel genomen door 108 candidaten, van welke een wegens ziekte niet op het mondeling examen heeft kunnen verschijnen en daar om alsnog voor de Noord-Hollandsche commissie zal moeten verschijnen. Dit werd alzoo tea einde gebracht door 107 candida ten, te weten: 33 van de II. B. S. te Amers foort, 39 van die te Utrecht, 9 uit Zwolle, 10 uit Deventer, 9 uit Kampen en 7 extra- nei. Behalve éen leerling uit Kampen en 3 extraneï zijn alle candidaten geslaagd, en wel (in rangorde der behaalde punten) W. B. Peteri (D), A. C. Loos (U). M.Cor- ver (U), L. Bakker (A), J. van de Kamp (A), E. W. E. Sedee (extraneus), W. L. Zaalberg (D), G. Vixsoboxse (D), A. Jansen (A), B. Fijnebuik (K), J. J. Terwiel (U), H. G. En klaar (U), H. Lindeman (Z), J. A. van Baa ien (A), L. M. Rutten (u),II. Eijsbroek (U), H. J. D. van Wessum (A), J. van de Weerd (K), J. W. H. Adam (A) J. G. VV.de Bruyn(A), A. de Stoppelaar (A), A. van Gelder(A), W. J.Smit (K), G. C. C. J. van Lijnden (IJ), H. J. J. VVeur- man (A), A. Brunt (U), C. Stoffel (D), D. Heineke(U),H. A.M. van Hollen (U),T. Kroon (Z), S. Anholt (K), G. T. Meerburg (K), W. Meiling (D), C. B. A. Proper (U), J. A. Mijnlieff (U), J. G. Jurling (U), A. Keus(Z), H. P. de Groot (U), Th. Sanders (A), J. D. de Groot (K), T. W. J. Heyligers (A), A. M. W, van Renessc (U), W. H. de Beaufort (IJ), W. Schutte (K), S. C. Wieliug (Z), A. P. A. Moll Sclmitzler (U), I'. N. van Bavel (A), J. Mager (U) J. J. Hoelofs Valk (U), L. H. Douwes Dekker (U), C. S. van Beuuin- gen (U), C. A. de Rurlett (U), J. 0. E. Bec king (D), H. V. F. M. Plattel (U), G. L. Pool (IJ), A. M. S. W. L. Coblijr. (A), Kruift (IJ), H. J. Sweers (D), N. G. Janiiiuk (U). A. M. Meijer Cluwen (U), K. J. W. Loran (U), P. J. F. Nieuwland (U), H. Roetert Steeubrug- gen (D), VV. A. Zelle (A), J. W. Putman Cramer (A), C. J. H. van Eek (A), R. van Eijken (Z), M. Kool (A), R. Berns(A), A. C. de Beaufort (A), J. H. Backer (A), G. J. Wolbers (Z), 0. Meijer (A), J. J. Peck (ex traneus), W. Th. Höltappel (A), J. J. Vor- deman (U), J. J. Buys (A), L. R. Doorman (A), H. Heeringa (A), (1. Wolsak (U), B. C. Revelman (K), F. J. Okhuysen (U), P. J. Dikkers (D), M. F. Middelburg (extra neus), H. J. E. van Hulsteijn (A), J. T. Th. Ohleti (Z), H. Ij. Schippers (U), A. J. van Helsdingen (A), C. J. J. Ett (U), J. Ie Roy (D), A. D. Hencke (extraneus), A. Schel- tema (A), H. A. Mesdag (Z), G. IC. Verwey (U), A. C. Pliester (A), K. II. Schi'issler(U\ J. F. Lamey (U), M. C. Kroon (A), P. H. A. Dijckmeester (A), S. Ledeboer (Z), 11. W. J. van Dijken (U), J. Thooft (A), G. B. van Leeuwen A Zondag behaalde «Warda", van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra den tsten prijs in de flat-race over 2000 M. te Cruvs- berge». Dn Koninklijke familie heeft do uitnoodi- ging tol bijwoning der nationale ringryderij te Baarn op morgen, 2 Augustus, aangeno men. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins Gemaal zijn voornemens a.s. Maandag voor middag van «Soestdijk" naar «Het Loo" terug te keeren. In den ouderdom van 83 jaar is te Baarn overleden de heer P. A. van Merkestijn, sedert 1899 rustend onderwijzer aldaar, welk ambt bij gedurende 53 jaren bekleedde. Koren ter lengte van 2.26 M. verwacht men slechts op nieuwen poldergrond en niet in den omtrek van Baarn. Toch is het te zien bij S. Haanschoten, Hooge-Vuursche. Stellig een merkwaardigheid. Onder leiding van den regimentscomman dant zullen door den staf en de 5 veld-eska- drons van bet 3e regiment huzaren van 9 toten met 21 Augustus ca valerie-oefeningen buiten het poldurterrein worden gehouden in de streek Ede, Lunteren en Bennekom. De beurtschipper van Eemnes, G. van IJken, die weigerde bruggeld te betalen voor de nieuwe Eembrug bij Baarn, is des wege voor de tweede maal door het Kan tongerecht te Amersfoort in Bet ongelijk gesteld. 't Is niet om de knikkers, maar om 't recht van het spel en daarom zal Van JJken het hoogerop zoeken. Immers aan de verbouwing droegen ver leden jaar de Gemeente en hel Waterschap Eemnes ieder 1 5000 bijVan IJxen voldoet zoowel de Gemeente- als de Waterschaps lasten en zou niet dan zeer noode nu nog maals lasten betalen. De Gemeente Eemnes, die bij de brug weinig of geen belang heeft, verkreeg eenige concessiën, op grond van ordonnantiën zoo van Bisschop Jan van Arkel als van de Staten 's Lants van Utrecht, welke de be woners vrijdom van brug-tol toestaan. Men is zeer benieuwd naar den alloop. Het hooi in de Kemnesserpulders gelat thans f30 a 1'34 per 1000 Kilo, jazelfs f40 vrij Hilversum, en er is veel vraag. Hel mooie, zeer oude torentje van Oud- Leusden krijgt een Dien wen spits. In het zooeven verschenen verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken teNij- kerk lezen wij«Zoo langzamerhand is de tabakscultuur opgeheven en hebben de vrucht bare gronden gedeeltelijk plaatsgemaakt voor weiden en landbouwgewassen, gedeeltelijk voor aardappelen en groenteteelt. De nabij heid van Amersfoort, Baarn en Hilversum maakt deze teelt mogelijk. De handel en het vervoer geeft den kooplieden een goed be staan." De onvervalschte «Amersfoortsche tabak" verdwijnt dus ook daar vandaan. Volgens «Sempervirens" beginnen de ten- toonstellingsplann°n van de aldeeling Zeist en omstreken der «Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde" voor een volgend jaar, vaster vormen aan te nemen. Reeds is men bezig met het bijeenbrengen van eeu waarborgfonds. Hoogstwaarschijnlijk zal een gedeelte van het landgoed «Kersbergen" in een tentoon stellingsterrein worden herschapen. Een jeugdig Amerikaan vau Hollandsche herkomst, werkzaam aan een groote Bankin stelling te New-York, heeft de vaeantie wil len benutten orn kennis te maken met bloed verwanten en met het land zijner vaderen. Natuurlijk was hij ook uiterst verlangen.!, de Ko iingin te zien en zoo maakte hij dan de zer dagen in zijn eentje een uitstapje naar «Soestiiijk." Hij zag het Paleis, hij zag de schoone bosschen, hij zag alles wat nr te zien is maar II. M. had hij nog niet ge zien. Zoo waagde hij het, aan een man in uniform bij den ingang van het park te vra gen, of H. M. reeds was uitgereden. Even later kwam liet rijtuig. Diep groette de Hol lander, in zijn hart zich voelend zoon der groote Republiek, de draagster van den naam Oranje. Daarna uitte hij zijn voldoening in het spoedig gedaan volpentien van een »aanzicbt"-kaart aan zyn ouders. En toen was daar plots een heer, die hem aansprak, heel beleefd; maar onze Amerikaan is nu eenmaal niet zoo aansprekerig. Doch de heer toonde een medaille oen voorkomend ambtenaar op het Postkantoor bevestigde de echtheid van de medaille en zoo moest onze Jan v. fl. wel mee, heelemaal van Soest- dijk naar den Burgemeester te Baarn, enkel omdat hij, tegenover de medaille van den heer wel brieven m visitekaartjes, maar geen buitcnlandsche pas bad te toonen. Nu, naar Baarn had hij tóch willen gaan, en de detective was zeer minzaam, wees lieni alle buitenplaatsen, maar de wandeling was lang. De Burgemeester was niet op de Secretarie. Van do Secretarie naar des Burgemeesters huis. Toen, ja, 't bleek «all right". Maar toch heeft onze wel zéér ijverige detective den lieer Jan v. H., die, practisch-Ameri- kaansch, zeKs geon parapluie bij zich had uit hekel aan hagage, uitgeleide gedaan, tot dat de trein den «verdachte" weder meenam.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2