f FAILLISSEMENT. HEERENHUIS Advertentie».. SLAAPKAMER. HUISVESTING. MUZIEKSCHOOL WAAKHOND. Méorst I Van (.otterveld f08.75 en 75.24® werden, nadat urgentie ver kregen was, z. d. of h. st. goedgekeurd. Alsnu kwam aan de orde de rekening der Gemeente over 1900, met ontwerp-besluit tot voorloopige vaststelling, die van het Bur- gelijk Armbestuur, het Burgerweeshuis, de Schutterij en de Kamer van Koophandel, met rapport der commissie tot liet nazien daarvan. Al deze rekeningen werden met de noodige onthoudingen z. d. met alge- meene stemmen voorloopig vastgesteld. De rekening der Gemeente heeft in ontvangst f 043 850.86V2 en in uitgaaf f 250 542.65, latende alzoo een batig slot van f23 308.211/«. Die van het Burgerlijk Armbestuur heeft in ontvangst en uilgaaf f tl 107.08. Die van het Burgerweeshuis sluit in ont vangst op f 13128.99 en in uitgaaf op f 10 005.40, latende alzoo een batig saldo van 13Ü63.59. Die der d.d. Schutter» sluit in ontvangst en uitgaaf met f2 299.67. Die van de Kamer van Koophandel en Fabrieken sluit in ontvangst met f200 en in uitgaaf met f188.04V2, latende alzoo een batig saldo van f'll.Oö1/^ Eveneens werd z. d. of h. st. goedgekeurd een voorstel tot verhooging van het week loon der lantaarn-opstekers van 1 3 tot f 3.50, zulks met ingang van 1 September, over eenkomstig het voorstel der gas-commissie, terwijl was voorgesteld deze verhooging eerst met I Januari te doen ingaan. Hierna werden benoemd tot tydelijk leer uur aau de inrichtingen van Middelbaar on derwijs in Geschiedenis en Nederlandsche taal en haar letterkunde (vacature-Raadgeep) ouze vroegere stadgenoot de heer H. Domes, te Rotterdam, die 8 stemmen verwierf, terwijl de heer A. van de Water, te 's-Gravenhage, er 6 op zich vereenigde in Geschiedenis en Aardrijkskunde (vaca ture-De Weerd) de heer 8. de Vries, te Leeuwarden, met 13 stemmen1 stem werd uitgebracht op den heer A. L. van Beeek, te 's-Gravenhage, terwijl de heerM. M. J. H. Boësecken, te Sappemeer, had verzocht niet in aanmerking te komen in Wiskunde de heer Chr. L. P. Slracké, te Amsterdam, die 8 stemmen verwierf, tegen 4 op den heer J. W. de Koning, te Haar lem. en 2 op den heer G. van Beek, te Bar- neveld. Tot onderwijzeres aan de Meisjesschool le soort werd vervolgens benoemd mej. M. C. van Olden, te Nieuw-Buinen. wier jaar wedde hierna z.d. of h.st. wera vastgesteld op 1'700 (l'GOO aanvang plus flOO voor acte-Franscn.) Daarna werd de jaarwedde van den heer E. H. Buytenhuys z.d. ol h.st. verhoogd met f125 voor de hoofd-acte en f 5U voor 3-ja- rigen dienst als onderwijzer. Tot li'l der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs werd vervolgens met 13 stemmen en 1 blanco benoemd notaris J. Bolk. Ten slotte kwam aan de orde het advies der Reclame-commissie nopens bezwaar schriften tegen aanslagen in de Inkomsten belasting. Nadat de Voorzitter had medege deeld, dat de stukken ter inzage van de in den hadden gelegen ter Secretarie, werd het advies z.d. of h.st. goedgekeurd. De Raad ging hierna op voorstel van den Voorzitter over in een vergadering met ge sloten deuren. Nadat de openbare vergadering heropend was, diende de heer Gerritsen een voor stel in, waarbjj B. en W. werden uitgenoo- digd om in de eerstvolgende Raadsvergade ring ontwerp-adves aan den Minister van Binnenlandsche zaken ter goedkeuring aan to bieden, waarin wordt verzocht de Ge meentelijk Hoogere Burgerschool te willen veranderen in een Rijks Hoogere Burger school. Tevens werden B. en VV. daarbij uitgenoodigd, persoonlijk dat adres aan den Minister tc overhandigen en het mondeling toe te lichten. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. l)c heer J. J. Menkema, tijdelijk leeraar in de Hoogduitsche taal en haar letterkunde aan «le Hoogere Burgerschool hier, legde met gunstig gevolg óok af het examen voor de note B. Hoogduitscb, Mi'ldelbaar onderwijs. Onzen stadgenoot den adelborst 1e klasse bij de Kon. Nederlandsche Marine A. F. H. Dalhuizen zijn de orde-teekcnen 3e klasse verleend van de ridderorde van den Bevrij der van Venezuela. De lieer Joh. Reinboud heeft ontslag ge nomen als onder-brandmeester bij de Vrijwil lige Brandweer. Ter gelegenheid van den 21 sten verjaar dag van H. M. de Koningin zullen de troe pen hier in garnizoen aanstaanden Zaterdag te 12 uur op het voor- terrein der Infantene- kazernes een groote parad? houden, welk terrein dun voor het publiek toegankelijk is. De troepen zullen worden gecommandeerd door luitenant-kolonel P. A. van Buuren, van het 5e regiment infanterie, en de hon- neurs bewijzen aan kolonel jhr. J. I'. Bloys van Treslong, garnizoens-commandant. Daar het staf-muziekkorps van het 5e re giment infanterie dien avond zal spelen ge- durende het gala-diner dat ten Paleize «Het i Loo'1 wordt gegeven, zul er Zaterdagavond in J >Amicitia" geen concert worden gegeven, j De muziek-vereeniging »Ca;eilia,' welke j zich voorstelde Zaterdagavond een uitvoering te geven op den Hot zal, daar zij nog niet I buiten enkele medewerkenden van Van I Aaken's kapel kan, dit rtorgenavond doen. Luitenant- kolonel F. B. A. van Steenhardt Carré, van het 5e regiment infanterie, die benoemd is tot Provinciaal-adjudant in Noord-Holland, zal Zaterdag zijn nieuwe be stemming volgen. Kapitein A. J. Ebeling, die op zijn verzoek is overgeplaatst van het 5e regiment infan terie bier naar het 2e regiment te Nijmegen, zal reeds 1 September zijn nieuwe bestem ming volgen. In verband hiermee is kapitein D. J. Hein- sius wederom als Directeur belast met den Cursus van het 5e regiment. Kapitein A. A. Heisterkamp, van het 3e regiment infanterie te Middelburg, wordtop het door hem daartoe gedaan verzoek met ingang van 1 September overgeplaatst naar het 5e regiment hier. Bij het 5e regiment infanterie zijn bevor derd tot sergeant de korporaal F. Booij 1 tot sergeant-titulairde korporaals G. W. Schouten, H. E. de Vries, P. N. Spruit, J. Oosterdijk, W. Idzinga, A. C. S. M. de Raad en H. J. rummers; tot reserve-korporaal de adspriranten-vaandrig E. H. van Hasselt, B. Opdien, A. G. Maathuis, J. W. Looijen, M. L O. Verkerk, W. Kattenwinkel, C. D. Kleijn en jhr W. F. van den Brandeler; tot milicien- korporaal 23 miliciens der lichting 1901. Blijkens advertentie in dit nummer zal Zondagavond in «De Arend" een groot concert worden gegeven door het Hollandsch opera- en concert-gezelschap, dat door vroeger op treden hier zeer gunstig bekend is en waarbij o. a. de geestige composition van Joh. Schier door hemzelven zullen worden ten gehoore gebracht. Nu de openingsvoorstelling blijkens achterstaande advertentie is vastgesteld op a. s. Zondag 1 Septem ber willen wij er bijzonder op wijzen, dat Richard Wagner's Tannhauser, het algemeen geliefde werk, inet geheel nieuwe décors cn mise-en scène wordt opgevoerd. Bovendieu bestaat de aantrekkelijkheid in het eerste optreden van mej. Charlotte Crouegg als ..Elisabeth", terwijl de heer Desider Markus, na drie jaren bij Angelo Neumann iu Praag, voor het eerst den dirigentenstaf in Amsterdam zal zwaaien. Naar verluidt van bevoegde zjjde mag men groote verwachtingen koestereu. Het overzicht van het personeel (een handig boekje) is alom gratis ver- krijgbaur waar niet, verzendt de Administratie der Ppera, Leidscbckade 86 te Amsterdam, het gaarne op aanvraag. Hier is opgericht een burger-schermver- eeniging, die den naam draagt sLeonidas" en wier instructeur is sergeant J. C. Pornmer, van het 5e regiment infanterie. Bij de Maandag door de H. IJ. S. M. gehouden aanbesteding van het maken, voor rekening van den Staat der Nederlanden, van grond en spoorwerken ten behoeve van het gemeenschappelijk stutions-emplacement te Amersfoort (raming 167 300) was minste inschrijver de heer C. Bos te Haarlem, voor f57 563. Voor de aanstaande Jaarsverg adering, welke i in Octoljer te Amersfoort vanwege den «Christ. Nat. Werkmansbond" zal worden j gehouden, heeft de afdeeling Utrecht twee voorstellen ingediend, waarvan punt 1, als het voornaamste, als volgt luidt De vergadering benoerae een Commissie van advies, om zoo mogelijk te krmen tot het oprichten van een algemeene eoöpera- tie door den «Christ. Nat. Werkmansbond" I en tot het verkrijgen van de daartoe benoo- j digde fondsen. De toelichting tot dit voorstel zegt: Meer en meer blijkt het, dat coöperatie een der weinig geoorloofde middelen is tot verbetering der arbeiderstoestanden, waar- door zij ook mede kan werken tot oplossing der sociale quaestie. In vele plaatsen is he laas deze zoo nuttige beweging in de handen 1 der 8. D A. P. Daarom achten wij het wen- scbelijk, dat ook de Bond in deze zich uil - spreke en de banden uit de rnouw stcke. Wij wenschen dus, dat deze coöperatie zal wezen van den Bond in zijn geheel «Natio naal", met een Centraal bestuur en fonds, en dat wel om de volgende redenen Ten eerste heeft de geschiedenis van den Bond geleerd, dat waar eenmaal in een afdeeling iets »gevestigd" is, hieraan niet zoo gemakkelijk wordt getornd ol gewijzigd Wacht men nu mot deze zaak tot misschien de eene ofari- dere afdeeling een bloeiende instelling van j dien aard heeft, dan is het te moeilijker deze i tot een bondszaak te maken. Van meet af moet het dit wezen en de winsten moeten ge bruikt worden om in verschillende plaatsen winkels oi' werkplaatsen in te lichten. Wordt de coöperatie door de zoogenaamde vooruitstrevenden gebruikt als strijdmiddel voor den Bond moet het worden een mid del, om mede de stoffelijke welvaart zijner leden te bevorderen. Bij de ten overstaan van notaris C. A. van Blaricum gehouden verkoop van vaste goe deren te Hoogland werd een perceel wei- en hooiland aan den Zevenhuizer weg aldaar, groot 1. H. A. 65 c.A., verkocht voor f 1900., De Rechtbank te Utrecht eischte 4 maan den gevangenisstraf tegen C. K. en J. A. de J., die op 4 Juli uit de goederenloods der Ned. Centraal Spoorweg-Maatschappij hier uit een gesloten mand een paar vischjes ont vreemdden. De toedracht dezer treurige zaak deelden we indertijd mede. Uitspraak 9 September. Behalve door Volksfeesten van de feest commissie zal de verjaardag van H. M. de Koningin te Baarn ook gevierd worden door verlichting a giorno van het stations-plein en het geven aldaar van een groot militair concert, illuminatie en vuurwerk, een en ander vanwege «Vreemdelingenverkeer". Men schrijft ons uit Kernland De hooihandel blyf nog traag; wel is er veel aanvraag, doch de boeren nemen liever een afwachtende houding aan. Reeds zijn enkele scheepsladingen tegen f35 de 1000 Kilo verkocht, doch men verwacht nog een stijging in de prijzen, daar wegens de lang durige droogte de naweide tegenvalt. Van daar, dat de boeren hun hooi thans nog lie ver niet van de hand doen. Met regiment grenadiers en jagers keert morgen uit de Legerplaats bij Zeist naar Den Haag terug. Gelukkiger dan de liefste begoocheling maakt een harde waarheid, waarmede wij ons voordeel weten te doen. Burgerlijke stand van Amersfoort. van 22 Augustus tot en met 28 Augustus 4901. GEBOREN Clasina, d. van N. Mijmering en R. Kas. Amalia Petro'nella Johanna, d. van W. Eijmaal en A. P. Balvers. Al berta, d. van H. Jekel en J. Buisman. Nicolaas, z. van J. van Erapelen en W. M. Bakker. Antonia Johanna Wilhelmina, d. van J. J. N. Tijssen en A. G. van Wage- ningen. Antje, cl. van G. van Putten en G. yan de Bor. Carolina Catrina, d. van O. A. Quint en C. Snoek. Lamberlus Johanu Godliried, z. van J. C. Pommer en E. I. Leijgraaff. Maria Anna Adelbèid, d. van C. W. C. G. Hehenkainp en M. A. W. Fchlattmann. Wilhelmina, d. van N. van Naarden en G. Augustinus. Woutcrus Gijsbertus, z. van G. W. Gijsbertse en T. Meijer. Henri Cornelis, z. van T. B. P. Markus en A. Klaassen. ONDERTROUWDL. C. P. Sijihoff en T. W. van der Last. H. Petersen en G. van Diemen. GETROUWD: J. Markslag en A. van Ro men. S. van Huissteden en J. M. Jaquet. J. Wegen en G. van Ouwerkerk. OVERLEDENJohannes Gerardus Trap man, oud 1 m. Jeremias Rouhtiijs, oud 2 m. He ri Arnold Maas Geesteranus, oud 22 m. Johannes van Polen, oud 6 m,- Willem van Zanten, oud 9 m. Leeu- dert Schoonderwoerd, oud 3 ro. Jan Jo hannes Heere, oud 8 m. De lieer en Mevrouw Van ERP— Roersch bedanken voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner Dochter. Amersfoort, 29 Augustus 1901. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht Vrij dar/ Augustus ttisschen 2 en 4ll2 uur namiddags. De Heer en Mevrouw VOS Bijleveld betuigen hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, on dervonden bij de geboorte van hun Zoon. Amersfoort, 29 Augustus 1901. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht Maandag 2 September. SANOUINOSE. Zuiver plantaardig tonicum. Te Amersfoort hij A. van WEG, Langestraat 174. Bij vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Utrecht, d.d. 26 Augustus 1901, is J. F. S>V K1JER, zadelmaker, wonende te Amersfoort, verklaard in staat van faillis sement, niet benoeming van den EdelAchtb. heer mr. R. D. BAART de la FAILLE, Rechter in die Rechtbank, tot Rechter-com- missaris en van den ondergeteekende, Pro cureur te Amersfoort, tot Curator. CELOSSE. T K HUUR aangeboden een met TUIN te Amersfoort. Te bevragen bij I). SCHIMMEL, West singel, alhier. Heden overleed na eene I kortstondige ongesteldheid onseenig I kind HENRI ARNOLD in den ouderdom van bijna 2 jaar. A. MAAS GEESTERANUS. E. MAAS GEESTERANUS— Vas Visser. Amersfoort, 25 Augustus 1901. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed alhier onze I I geliefde Behuwd-nioeder, Grootmoe- I I der en Tante Mevrouw Wed. A. F. STICK EL SCHOEMAKEK— G00SENS, I in den ouderdom van 90 jaar. Mede namens de Familie Mevr. Wed. H. M. STICKEL I SCHOEMAKEK— Brouwer. Zutphen, 28 Augustus 1901. Groenmarkt 21. Eenige algemeene kennisgeving. I Een HEER vraagt voor 2 maal per week een SLAAPKAMER met ONTBIJT en KOF FIEDRINKEN. Brieven franco letter I). inet opgave van conditiën Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Tegen billijke vergoeding huisvesting en verpleging gezocht voor een 46-j:irigen leer ling der Hoogere Burgerschool, bij eene familie. Brieven met inlichtingen en volledige prijsopgave onder letter J. vóór 1 September aan den Boekhandelaar G.J. SLOTHOUWER, alhier. ^ne B'angaise du centre de Ia «■fc* M*' France, reeommandée par des Dames hollandaises, et des Docteurs des Uni- versités de Ilollande, désire donner des legons de conversation a Amersfoort. Lettres affranchies sous M. B. bureau de l'Amersf. Crt., Kortegracht 9. •INSCHRIJVING van LEERLINGEN Maandag 2 September van éen tot twee uren, in de MUZIEKSCHOOL. Hervatting der lessen Dinsdag 3 Sep tember. De COMMISSIE. Wegens gebrek aan rnimte tegen zeer geringen prijs over te nemen een groote Franco brieven onder letter W. H. aan V'ALKHOFFs Boekhandel, Laogestiaat. Prachtig le klas Rijwiel, met beste banden, fijne 1j2 pitch Brampton rollenketting, echte B. S. A. trapbeweging, buitengewoon gemakkelijke en zachte gang, slechts een paar maal bereden, door plotse linge omstandigheden voor den prijs van f75.00 over te nemen. Brieven letter C. J. bureau Oude Amers foortsche Courant, Kortegracht 9. KASSIERS Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buiterilandsch geld Prolongatiën, Beleeningen, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. S A FE DEPOSIT. Kantoor: Mnurhnizen 9.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2