KORT OVERZICHT VAN DE Voorwaarden der Verzekering tegen Diefstal. De Inbraakverzekering heeft ten doel de vergoeding van verlies of beschadiging tenge volge van inbraak. Onder inbraak wordt verstaan buitenbraak, het zich laten insluiten, inklimmen en het zich toegang verschaffen door middel van valsche sleutels of andere ongewone werktuigen. Het zich toegang verschaffen door middel van valsche sleuteis is bij verzekering van effecten en geldswaardige papieren of gelds waarden niet voldoende, daar bij de/.e ver zekeringen alleen dan de schade wordt ver goed in geval van braak aan de kast of kluis. Voor het geval dat de woning, waarin zich het verzekerde bevindt, onbewoond wordt gelaten, loopt de verzekering door zonder verhooging van premie, voor zoover betreft goud, zilver, juweelen, paarien, edelgesteenten en kleinoodiën, gedurende dertig dagen, en voor de andere tot den inboedel behoorende goederen tot zes maanden. De verzekering zal echter, mede zonder verhooging van pre mie, voor goud, zilver, paarien, enz. blijven doorloopen, voor zoover die voorwerpen alsdan na kennisgeving mochten zijn in bewaring gegeven, bij eene door de Maatschappij goed gekeurde Bank of Geldinstelling of ander bewoond woonhuis. De verzekering omvat zoowel den eigen dom van den verzekerde als dien van alle bij hem inwonende personen. De verzekerde is verplicht alle behoorlijke voorzorgen te nemen voor de veiligheid van het verzekerde, even als zulks niet verzekerd ware, bepaaldelijk wat betreft de behoorlijke sluiting van vensters, deuren en andere toe gangen. De Verzekering kan geschieden: a. voor volle waarde; l>. voor minder dan de volle waarde, minstens 1 5 gedeelte, onder voorwaarde van volle vergoeding der schade tot hoogstens het ver zekerd bedrag (Premier Risque Verzekering). Bij afsluiting van verzekeringen voor 5 jaar met jaarlijksche premiebetaling 5 pCt. Rabat. Bij verzekeringen voor 10 jaar met jaar lijksche premiebetaling 10 pCt. Rabat. Bij vooruitbetaling der premie eener 3-jarige Verzekering wordt de premie slechts over twee en een half jaar berekend. Bij vooruitbetaling eener 5-jarige verze kering premiebetaling over 4 jaar. Bij vooruitbetaling eener 7-jarige verze kering premiebetaling over 5' jaar. Bij vooruitbetaling eener 10-jarige verze kering premiebetaling over 7' jaar. worden alleen dan, wanneer bepaald noodzake lijk door de „Rhenania" geaccepteerd en wel: Voor 1 maand tegen 1 4 der jaarpremie. 2 maanden 1 3 3 1 2 6 2 3 De Minimumpremie voor alle verzeke ringen bedraagt 1.50. Bij verzekering van effecten, spaarbank boekjes en andere geldswaardige papieren, bankpapier uitgezonderd, moet van de nummers aanteekening worden gehouden en deze aan- teekeningen moeten zoo veilig mogelijk op een daartoe bestemde plaats bewaard worden. De „Rhenania" verzekert voor hoogere premie ook tegen brand en diefstal doch alleen in de brandkasten.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 5