Buitenland. Marktprijzen. Advertentiën. FAILLISSEMENT. een HUIS met TUIN, LAMA1S0M i HOUWER Co l len zullen in elke Gemeente kosteloos wor den beschikbaar gesteld, rnits zicb slechts een voldoend aantal jongelingen voor het volgen van het onderwys aanmelden, en ge schikte localiteit te verkrijgen is, waarvoor zelfs, in geval van noodzakelijkheid, een bil lijke huur zal worden vergoed. Een groote plaats in de locale oefeningen belmoren in te nemen, die in het schieten Het zal echter niet wel mogelijk zijn, de schietoefeningen in alle Gemeeuten te doen plaats hebben met het thans bij helleger in gebruik zijnde geweer M. 95 en de daar bij beboorende munitie. Van groot belang voor het welslagen van bedoelde schietoefeningen is daarom de uit vinding van een nieuwe patroon Marga-pa troon, of patroon voor verkleinde afstanden welke uit het gewone leger-geweer wordt geschoten en waarmede alle reglementair voorgeschreven schietoefeningen kunnen wor den gehouden, doch waarby de afstanden waarop wordt geschoten, tot op 1'i0 worden teruggebracht, en waarbij de veiligheid van het aan de schietbanen grenzende terrein vol doende is gewaarborgd. Hoewel de proeven rnet bedoelde patro nen nog niet in haar geheel zijn afgeloopen, komt net den Minister wenschelyk voor, reeds nu aan de gelegenheid tot bel houden van schietoefeningen met bedoelde patroon meer bekendheid te verschaffen. Generaal-majoor A. J. Prins, commandant der 2e divisie, en luitenant-kolonel J. A. Roelofis, chef van den staf dier divisie, ver toefden hier van Donderdag- tot Zaterdag avond om de manoeuvres van het 5e regi ment infanterie bij te wonen. Generaal-majoor J. N. Roelaöds, bevelheb ber in de 2e militaire afdeeling, hield hier Zaterdag een inspectie over de militaire gebouwen. Majoor J. Vos zal worden belast rnet het bevel over het 1e bataljon, majoor L C. Vervooren met dat over het 3e bataljon, ter wijl kapitein W. F. K. BischofT van Heems- kerck zal optreden als commandant van het reserve- en het depot-bataljon van het 5e re giment infanterie. Ook kapitein A. J. VV. van der Grinten komt hier in garnizoen. Bij het 5e regiment infanterie zijn bevor derd tot sergeant-majoor-titulair de ser geant d.d. luitenant te velde C. A. van Doorn, en tot reserve-sergeant de reserve-korporaals P. J. Th. A. Battaerd en J. H. G. Gartens. De miliciens der lichtingen 1897 en 1898, die bij hot 5e regiment infanterie voor her halingsoefeningen onder de wapenen zijn, keeren morgen met groot-verlof naar hun haardsteden terug; De 5e battery 1e regiment veld-artillerie, die onder bevel van kapitein E. C. Boogaert heeft deelgenomen aan de manoeuvres van het le regiment infanterie, is hier Zaterdag middag te 4 uur per extra-trein uit Assen teruggekeerd. Bij de gister te Bergen gehouden sluitings- rennen der Kennemer sport-club werden o. a. de volgende prijzen behaald door paarden van luitenant G. J. A. A. baron Van Heem stra in den hordenren voor inlandsche paar den jonger dan 3 jaar de 2e prijs door »Mal- cadjik", de 3e prijs door «Christiaan"in den hordenren voor paarden ouder dan 3 jaar de 2e prijs door »Werda",in den wed ren vlakke baan door «Juggle", bereden door luitenant baron Bentinck. Bij de Zaterdag ten overstaan van notaris A. N. J. Vos gehouden veilingen werden de heerenhuizen met tuin aan de Bergstraat No. 33 en No. 35. bewoond door overste Van Buiiren cu kapitein J. J. Storm vau Leeuwen, ieder groot 1 A. 80 c.A.,in massa verkocht voor f 8(500; het huis aan de Kampstraat No. 63, bewoond door den zadelmaker J. F. bweijer, groot 2 A. 45 c.A., werd verkocht voor f1600; het winkelhuis No. 42 aan de Utrechtsche straat bewoond door deu heer J. T. Breemer, groot 68 c.A., werd opgehouden voor f4800; het perceel bouwterrein op den hoek van Wijers-straat en Van Asch van Wijck-straat, groot 4 A. 65 c.A., werd opgehouden voor f1820. De Rechtbank te Arnhem eischte tegen den 30-iarigen niet-eervol ontslagen zee officier W. A. F. R., die ook hier ter stede pogingen tot oplichting deed, wegens oplich ting van een juwelier, een geweermaker en een hotelhouder aldaar, een jaar gevange nisstraf. Na Zaterdag den ganschen dag in een na burig calc met elkander vertoefd te hebben, is tegen 10 uur 's avonds twist ontstaan tus- schen Ilollandsche en Duitscbo kermisrei zigers en eenige stoelenmatters, die met hun zeven woonwagens op het daarvoor bestemde terrein by deu tweeden spoorweg-overgang van den Soesterweg stonden. Toen «Ie twist te hoog liep, wist de kaste lein hen uit zyn «vergunning" te verwnde- reu, waarna een geregeld gevecht onstond op den weg. De enkele omwonenden bemoeiden zich niet met het gevalde duisternis en de strij dende partijen maakten dat dan ook hoogst onraadzaam. Eensklaps viel een schoteen geweldige woordenwisseling en een kreet volgden en een der Zechbrfider, de 45 jarige Heinricb Wilhelm Weber, bijgenaamd de Hercules, een reus van 1.83 31. en wegende ruim 230 pond, stortte levenloos ter aarde. De politie was spoedig ter plaatse entoen zij tegen half drie 's nachts van het Bureau huiswaarts keerde, had zij, behalve veel en goed getuigen-materiaal, twee der belhamels in arrest, een Hollander en een Duitscher. Dit het zeer verwarde getuigenverbaal, 5 mannen en 3 vrouwen werden gehoord, is gebleken, dat de verslagene, na geweldige klappen te hebben uitgedeeld, ten slotte op een der woonwagens is afgegaan, zyn geweer zwaaiend en dreigend -eder te zul len vermoorden die onder zijn bereik kwam, en dat hij de woonwagen van een der Duit- schers grootendeels vernield heeft De eigenaar daarvan is eerst gevlucht, doch later terug gekomen, met een mes in de hand of bij daarmee gestoken heeft, is niet vastgesteld. De Duitscher heeft den Hercules het ge weer (een Mauser) ontwrongen, waarna deze naar zijn wooowagen is gehold, vragend om een bijl, toch terug komend met een mes en een dikken stok waarop een bajonet ste- vig bevestigd zat. Een nieuw gevecht is toen ontstaan, waarbij de Duitscher hem het geweer op bet boold heeft stuk geslagen, waarna (of gedurende welk bedrijf) de Hollander hem met het mes of met de bajonet le lijf ging, in welk j handgemeen hij intusscben zelf twee messte ken opliep. Up het lijk zijn een groot aantal verwon dingen geconstateerd, doch geen enkele was grooter dan 3 c.M. en uil het eerste onder zoek is niet gebleken of de dood een gevolg is geweest van een messteek of van de slagen met hel geweer. Eerder wordt aan genomen, dat zij veroorzaakt is door hart verlamming ten gevolge van opwinding van dehdoor drank en drift verhitten man. De Justitie uit Utrecht kwam gistermiddag te half drie hier ter stede om de getuigen te hooren en de artsen dr. H. W.Schreuaer en dr. N. P. G. F. Giese, die heden den doodsschouw deden, te beëedigen. Tijdens eeif hevige vechtpartij tusschen een aantal boeren te F.arneveld is Donderdaga vond de boerenknecht A. Veldhuizen door mannen, gewapend met knuppels, vreeseiijk mishandeld. Met hevige hoofdwonden is hij bewusteloos in het Gemeentehuis gedragen, waar twee doctoren vermoedelijke schedel breuk constateerdenzij twijfelen aan zijn herstel. Üp den verslagene, zelf een bekend vechtersbaas, werden twee messen gevonden. dato 7 September: De aanzienlijke burgen? van dc stad zullen worden uitgekozen en ge dwongen worden om bij beurten met den trein op de lijn naar Pietersburg mee te rei zen, ten gevolge van de laatste ongevallen, die daar zijn voorgekomen. Hoe laDg nog zal men zóo iets schande lijks toelaten De wijze onderzoekt, doch oordeelt niet: de dwaze onderzoekt niet, doch oordeelt. De firma wed. A. Schrijver, te Amsterdam, heeft met Barnum en Baily gecontracteerd, op de geheole tournée door Nederland de levensmiddelen te leveren. Een denkbeeld van hetgeen noodig is, krijgt men wanneer men leest, dat in twee dagen te Nijmegen gebruikt werdentwee geslachte ossen, zes geslachte varkens, twee geslachte schapen, 125 pond gezouten varkensvleescb, 500 K.G. aardappelen, 50 K. G. havermout, 2400 ka detjes, 200 bi'ooden van 1 K. G., 50 K. G. meel, 400 pond witte suiker, 400 Liter melk, 3 Liter room, 120 bos wortelen, 120 K. G. bieten, 50 K. G. spliterwten, 6 hammen en 25 K. G. waschzeep. Van andere zijde meldt men, dat Barnum en Baily op éen dag te Leeuwarden f56000 aan entrees hebben ontvangen van rond 30000 bezoekers. Te Groningen zijn bij de laatste voorstel ling van Barnum en Baily meer dan duizend personen wegens gebrek aan plaats moeten ueengaan. Er waren er4 die er een reis van 6 uur voor hadden gemaakt. De stede lijke belasting van Groningen heeft in de twee dagen van Barnum's verblijf het aardige sommetje van f5000 opgestreken. Te Zwolle is de eerste voorstelling door ruim 10000 menschen bezocht. Vrijdagmiddag tusschen 4 en 5 uur is een aanslag gepleegd op President Mac Kinley, toen deze een bezoek bracht aan de tentoon stelling te Buffalo. Toen hij zich in den den muziektempel bevond, naderde hem een nelgekleede vreem deling, die een hoogen hoed droeg, en ter wijl hij den president de hand reikte, trok hij met de linker een revolver af, aie hy onder een doek verborgen hield en trof den President tweemalen in de borst. De dader vau dit nieuwe gruwelstuk is een 38-jarig anarchist van Poolsche afkomst. De wonden zijl» niet docdelijk. Hoe lang nog zullen de Mogendheden zulk een met vot».en treden van bet Oorlogsrecht toelaten Thans seint Reuter weer uit Pretoria, in LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort in de 2e helft der maand Juli 1901. Brieven Wed. Frederiksen Almelo. Sa to rn in Lehman Amersfoort. K. van Gessel Apeldoorn. Brandwaarborg mij Bol?ward. Wed. van Geste re Groningse. Heogeloosche Courant Hengelo. A. Veldhupse Hilversum. T Bergsma Leeuwarden. B. de Wit Santpoort G. van Legenhcrst Ctreoht. Ledder l'wecbA W. Kraaaen Aaseesfeort. Juör. Meger Amersfoort. J. de Leecw Amsterdam. Blank enxee Amsterdam. H. SchnUen Amsterdam. A. P. Knijpers Amsterdam. Van Walcheren Arnhem. H. Vos Bergen op Zoom. Bakker Harderwijk. W. van Apeldoorn Botterdam. A. de Waart Botterdam. Carrée Soesterberg. Carrée Soeaterberg. B. Walraven Terneuzen. K. Bel lea Zand. Walrichec Zeist. H. Batink Utrecht Briefkaarten Epacheuten Amersfoort. A. Leopold Amsterdam. M. E. van Essen Amsterdam. Hekelaar Amsterdam. P. El&rts Driebergen. De Booij Hilversum L. Maasop - Botterdam. J. Lablom Utrecht. A. Stuster Amersfoort. Wed. de Groot Amsterdam. J. de Leeuw Amsterdam W, Mochul Amsterdam. J. BriDk Zwammerdam. H. Jonker Den Haag. J. Meiboom Amerefoort. Buitenland. Way pole London. H. Bischoff Interlaken. M. Maschaupt Brussel J. Wies Keulen. J. M. Prins Corsiiia d'Aopezzo LeendertzGodesberg. RECLAMES 1—5 regels f125; elke regel meer f0.25. Treurige toestand van een jong meigje. heer A. Walburg, Borneostraat 13 te 's-Gra- venhage, deelt ons medeDe uitwerking van het gebruik Uwer Pink Pillen door mijne zuster is hoogst verrassend geweest. Zij in 14 jaren oud en was vreeseiijk lijdende aan bloedarmoede, waardoor vele kwalen outstonden. Vreeselyke maagpijn, steeds pijn in dep rug, slapeloosheid, geen eetlust, luste loos en alt\jd door verdrietig. Jongejuffrouw WALBURG, 'olgeoa portret: Zoodat wij het altijd zoo vroolijke kind niet meer herkenden en zy zelve, hoe jong ook het, leven als een last beschouwde. Daar wy veel van Uwe pillen gelezen hadden en de goede uitkomsten derzelve, besloten wij ook voor haar dit redmiddel aan te schaffen, hetwelk in den waren zin des woords een te recht gekomen en zy ziet er zoo gezond uit, dat hare dankbaarheid voor de Pink Pillen geene gren zen kent. Nogmaals hartelnk dankzeggend en in 't belang van zoo vele lijdenden, kunt haar her stel gerust bekend maken. A. WALBUBG. Borneostraat, 13. 's-Gravenhage. Na zulk een attest, waarvan de handteekening door den Burgemeester gelegaliseerd is, zal er wel geen twijfel meer bestaan. Andere ziekten welke de zelfde oorzaak hebben, zooala rheumatiek, huidziekten, algemeene zwakte, beenziekte by het kind en somtyds de tering zyn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het opnemen van het voedsel te vergemak kelijken en door het bloed te zuiveren, genezen de Pink Pillen alle ziekten. Pry's f 1.76 de doos, f 9. per ödoozen Verkrijg baar bö Snabilié, Steiger, 27, Botterdam, hoofd-de- pölbouder voor Nederland, en Apotheken,franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. va» de Wbg, dro gist, Langeatraat 107 te Amersfoort, en A. DB V'bikh. Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Botterdam of bij de depothoudere "die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen goeckooper zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn en hoegenaamd niet ae minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik dee echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil--j- len heeft nog nooit iemand ge- éAiTVVwg Amersfoort, 6 September 1901. Appeleu fD.- a f8.Peren f6.a flO.— Zandaardappelen f1.80 a f2.—Hoen- dereierer, f 4.00 a f4.50 per 100 stuks. "Boter f 1.20a f1.30 p. k. Kippen f0.60af 1. Kuikens f1.00 a fl.20. Piepkuikens f0.30 a 10.60. Eenden f0.60 a f0.90. Hazen f0.a f0.Wilde komjneu f0.a f0.Tamme koniinen f0.60 a f 1.10 p. st. Duiven f 0.40 a fö.50 p. paar. Vette varkens f0.— a f0.—Magere varkens f14a f25.ZeugeD f40.a f70. Biggen f6.f12. Aangevoerd waren ongeveer30 heet. Appelen. 20 heet. Peren heet. Klei- aardappelen, 150 heet. Zandaardappelen, 15 000 st. Hoendereieren. 1400 kilo Boter. Vette varkens, 30 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 500 Biggen en 20 Zeugen. M Voorspoedig bevallen van een DOCHTER, M. F. M. JACOBS— Hoes. Amersfoort, 8 September 1901. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid I overleed beden plotseling te 's-Gra- I venhage onze geliefde Vader en I Behuwdvader de HoogWelGeboren j heer j jhr. J. J. van RAAB van CANSTEIN, in den ouderdom van ruim 77 jaar. M. WOUDSTRA Van Raab van Canstein. W. WOUDSTRA. Amersfoort, 29 Aug. 1901, Eenige kennisgeving. Bij vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Utrecht dd. 6 September 1901, is CORN's van UNEN, firma C. van UNEN Co., koopman te Amersfoort, verklaard In staat van faillissement, met benoeming van den EdelAchtb. heer jhr. mr. H. M. J. van ASCH van WIJCK, lid dier Rechtbank, tot Rechter commissaris en van den ondergeteekende, wonende te Amersfoort en aldaar kantoor houdende aan de Muurhuizen No. 27, tot Curator. mr. J. C. H. PRIKKEN, Advocaat-Procureur. JfTjN^yr* TE HUUR gevraagd met 1 wij» ij» Augustus 1902 bevattende 7 KAMERS, waarvan minstens3 benedenniet te ver verwijderd van het Station. Franco brieven met opgave van ligging en huurprijs onder letter B. aan het bureau der (oude) Atnersf. CourantKortegracht 9. Kassiers en Commissionairs In Effecten, AMSTERDAM, NIJMEGEN. AMERSFOORT, Mu urhuizen 33, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen, het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landsche wissels, vreemd bankpapier en muntspeciën, nemen geiden a déposito, verleenen handelscredieten en openen re kening-courant met renteberekening, sluiten prolongation, versohaften gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de cafe-kastjes hunner gepantserde brand en inbraakvrije kast, waarvoor nadere condities te hunnen kantore verkrijg baar.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2