Donderdag 17 October 1901. No 5128. 51e Jaargang. Stadsnieuws. FRANS JOZEF BITTERWATER Ingezonden. èmersfoortsche courant FIRMA A H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond Abonnement per 3 maanden f\.franco per post ƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 40 cent. Legale-, officieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent. Reclames 15 regels 1.25; elke regel meer 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kos ten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën vaü buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT9 Telephoon 19. KKVNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat een afschrift van het proces-verbaal van hetHoofd- stembureau in het Kiesdistrict Amersfoort, betrek kelijk den uitslag van de stemming vaD een 'id voor de Provinciale Staten van Utrecht, in dat dis trict, is aangeplakt aan de bergplaats staande aan den WestsiDgel wijk E, no 13, nabij het Raadhuis, en een afschrift ter Secretarie ter in rage neilerligt. Amersfoort, den 17. October 1901. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUYT1ERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Ds. 1). J. van Aalst, nieuwberoepeu pre dikant bij dp Ned. Hervormde gemeente hier, zal Zondagochtend worden bevestigd door ds. W. J. Meiners en des avonds te 6 uur zijn intrede doen. Bij de gister in het hoofd-kiesdistrict Amers foort gehouden verkiezing voor éen lid van de Provinciale Staten, ter voorziening in de va cature, ontstaan door de benoeming vanjbr. nar. H. M. J. van Asch vau Wijck tot lid van de Eerste Kamer der Stalen-generaal, kwamen van de 4363 kiesgerechtigden slechts 2130 ter stembus. De stemmen waren verdeeld als volgt:] Amersfoort I. Bunschoten Eemnea Hoogland Leusden Renswoude Soest I. H. Stoutenburg Bolk. O"' S.'°" ling. vlee. nige. Herstemming alzoo tusscben de heeren J. Bolk en L. Onvlee. Het »Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad", ais telkenjare de Begrooting voor de Gemeente Utrecht besprekende, schrijfto.a ®B. en W. noemen eenige zaken op, die alweer hoogere eischen zullen stellen aan het GemeentebestuurReorganisatie van de Burgeravondschool. Verandering van de bestaande Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus in een Gemeentelijke in stelling, door het Rijk gesubsidieerd. »Men is in Amersfoort nu bezig de over neming van de daar gevestigde Hoogere Burgerschool door liet Ryk te verkrijgen, met het doel, de kosten voor de Gemeente te verminderen. Wellicht moet de overgang van de hier bestaande Rijks Hoogere Bur gerschool aan de Gemeente dienen om de Amersfoortsche Hoogere Burgerschool door bet Rijk zonder nadeel voor 's Rijks kas te bewerkstelligen. De last, waarvan Amers foort gaarne bevrijd wil zijn, zou dus op Utrecht worden overgebracht. »Niet onaardig bedacht inderdaad door de heeren in Den Haagmaar voor de Utrechtsche belastingbetalers alles behalve aangenaam Wij nemen dit gedeelte over zonder an der commentaar dan een verwijzing naar het artikel over de Hoogere Burgerschool hier ter stede in ons nummer van Maandag en odder herinnering hoezeer Utrecht door het Rijk werd bevoordeeld door instellingen van onderwijs: Universiteit, Veeartsenijschool, Omtrent onzen vroegeren stadgenoot ge neraal De Petit schrijft »La Belgique mili taire" Le général-major De Petit, commandant de la position fortifiée du Hollandsch Diep et de la 3me circonscription militaire, vient d'etre mis k la retraite. Cette nouvelle sur- prendra fort l'armée beige, oü eet éminent officier est sympathiquement connu. Le gé- néral De Petit n'a que 58 ans, il est dans toute la force de Ia vie il n'y a pas long- temps, nous l'admirions comme cavalier, et, nous entretenant avec des camarades de l'armée hollandaise, tous s'accordaient a vanter ses brillantes qualités. Que s'est-il passé? Nos voisins sont-ils si riches en gé- néraux de valeur pour retraiter ceux qui seraient capables deles servirle plus utile- ment en cas de danger? Men is heden aangevangen met de plaat sing in de wachtkamer van het Postkantoor der busrechtkastjes. In het geheel zijn er 56, alle genummerd en alle voorzien van sloten die slechts door den busrechthouder kunnen worden geopend. Wie busrecht heeft tegen betaling van slechts vijftig cent per kwartaal ontvangt drie sleuteltjes, zoodat bijv. hij en zijn vrouw en een bediende het sleuteltje in bezit kan houden en zoodoende telkens, aan het kan toor komend, kan zien of een of ander post stuk is aangekomen. Voorwaar een goede verbetering, want thans worden de ambtenaren niet telkens meer in hun werk gestoord en behoeft het publiek niet langer geruimen tijd te wach ten eer nagezien is of er iets gekomen is. De beëediging van de bij het 5e regiment infanterie nieuwbenoemde officieren zal niet 5laats hebben op Zaterdag 19, doch Zater- ag 26 dezer. Luitenant M. J. Looijen keert binnenkort hier in garnizoen terug en wordt dan be last met het rykunstig onderricht van het 1e regiment veld-artillerie. De A. F. C. »Quick" zal aanstaanden Zor»^ dagmiddag te 2 uur op het terrein aan den Leusderweg een competitie-wedstrijd spelen tegen Vitesse", uit Arnhem. Evenals in vorige jaren worden zoowel in het «Militair Tehuis" aan de Beekstraat als in »De Zaaier" en door het uLeger der Heils" iederen avond der volgende week uitvoeringen gegeven om hen, die minder gesteld zijn op de kermisvermakelijkhedeo, gelegenheid te geven een minder gevaarlijk genoegen te smaken. H. M. de Koningin-Moeder begeeft zich de volgende week voor eenigen tijd buiten 's lands. Op »Soestdyk" wordt Zaterdag een jacht- partij gegeven. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, en verzouden van het Postkan toor te Amersfoort in de le helft der maand October 1901. Brieven J. J. Schmits Amsterdam. S. van den Berg Span Alkmaar. Middelink Apeldoorn. Mej. W. van de Velde Breda. Mev. Koopman André Leeuwarden. P. Hendriks N. Amsterdam. Wed. Van Appijne Utrecht. Huzaar Schotten Venloo. Brietkaarten: K. P. Roraijn Johannes Draijer S. van Huissteden Amersfoort. Mej. N. Westhof Amsterdam. A. Klijn A. Schut Nunspeet. Mej. Bezemer Utrecht. Buitenland (brieven: Heinmen Peter Brummel Steinushoff. F. Pot Zwitserland. D. Van Mispelaar Colorado Springs. Briefkaarten Mej. J. van IJsendijk Dresden. De Wielerbaan te Baarn wordt gesloopt. De Gemeenteraad van Barneveld heeft besloten, in verband met het batig saldo der gasfabriek a f 1100 den prijs van het kook- gas te verlagen met een 1 cent en aldus te brengen op 6 cent per M3. Te Hoevelaken werd gisterochtend het tweejarig zoontje van den koffiehuishouder G. Z. vermist. Na lang zoeken vond men het knaapje in de sloot achter de woning. Brigadier Kreikamp en veldwachter Van Zomeren pasten nog geruimen tijd de kunst matige ademhaling toe, zonder dat het hun echter gelukken mocht, de levensgeesten weder op te wekken. Dr. Schreuder, die inmiddels ontboden was, vermocht slechts den dood te consta- De beer J. A. Radix, candidaat tot den Heiligen dienst, heeft het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente te Soesterberg aange nomen. Wangunst is de grootmoeder van den haatoneenigheid vormt de ontbrekende schakel. Burgerlijke stand van Amersfoort van 10 tot en met 16 October 1901. GEBOREN: Hermanus, z. van G.Craanen en J. A. van Apeldoorn. Timothea Lucia Gijsberta, d. van G. Verschuur en C. van Geijn. Joanna Theodora Antonia, d. van T. Krijnen en M. van de Pol. Kathleen Fanny, d. van J. W. Middelburg en C. E. F. Potter. Jannetje, d. van H. van den Essenburg en M. G. Bos. Aaltje, d. van H. J. Hassink en M. Voenendaal. Sophia Catharina, d. van A. C. Beijer en M. S. van Zuilen. ONDERTROUWD: A. Evers en G. Koenen. GETROUWD: G. Mijnlief en P.S.Luijkx. F. Wolffenbuttel en H. van 't Klooster. A. van der Starre en T. A. Dijk. P. van der Heiden en A. Wannink. OVERLEDEN Joanna Theodora Antonia Krijnen, 1 dag. Jannetje Vial, 14 d. Adriana Wegman, 2 m. Door plaatsgebrek moeten zoowel feuilleton aUi recensiénenz. blijven liggen tot het vol gend nummer. Pink pillen hunne lichamelijke en moreele kracht terug, de vrouwen die door hun plicht als moeder verzwakt zijn, zullen eterk worden en zullen aan hunne zuigelingen een gedeelte van hun levens kracht geven. De grijsaards zelf die van de Pink pillen gebruik maken, zullen door hen een tweede jeugd terugbekomeu. PrijB fl.75 de dooB, f9. per 6 doozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-dt- pöthouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij a. van de Weg, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. DS Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Piuk Pillen alleen bij den Heer Snabilié de Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere persouen verkoopen gcedkooper zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo pen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking aezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zjjn be gonnen. Het namaaksel dor Pink Pil- leu heeft nog nooit iemand ge-/WKTYyj»ir 1 Afbeelding der doos: RECLAMES 1o regels fl.25; elke regel meer f0.25. Het is te veel Het is waarlijk te veel! Dusdanig is de uitroep die men zeer dikwijls herhaalt, 't zij dat gelukkige gebeurtenissen zich opvolgen, 'tzij dat het ongeluk te zwaar op etD persoon valt. Het is eene voort durende klacht die de heer Everard Petrus Bosman, 42 Oeverstraat te Arnhem, deed hooren en werke lijk z\j was gegrond. In zijn plaats had ik bet be staan vervloekt dat mij zoo deed lijden en mij zoo lapg ontwetend had gelaten dit wondervolle genees middel te doen kennen dat rnjj radicaal genezen heeft. Sedert eenige jaren, schrnft hij, was ik lijdende aan pijnen in de ingewanden, als verstoppingen, duizeligheid, misselijkheid, gebrek aan eetlust enz. enz. waardoor al de gebruikte .geneesmiddelen niet baattenzoodat ik eindelijk besloot, een doos Pink Eillen van dr. Williams te gebruiken, en dit volge- ouden, tot ik 7 doozen gebruikt had, zoodat ik rnjj thans geheel genezen gevoel. In 't belang der menschheid geef ik vergunning dit zoo uitstekend resultaat bekend te maken. Een „volkomen betrouwbaar bltterwater". STOKVIS, te Amsterdam. is sedert meer dan 25 jaren als het beste in zijn soort bekend en „overal verkrijgbaar". Directie te B—*— Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. De Heel BOSMiH rolgem portret Ale spiervereterker en als hersteller van het bloed moeten de PiDk Pillen boven elk ander geneesmid del gekozen worden want zij herstellen de goede werking der maag en ingewanden, versterken het organismus geheel en al. Het moreel zelve wordt er door opgewekt. De mannen vermoeid door over dreven arbeid of andere oorzaken, vinden door de De Vrouweakampea. Dezer dagen kwam in de bladen een bericht voor, dat 85 kisten met goederen, uit Holland verzonden naar de concentratie-kampen in Zuid-Afrika, door de Engelschen waren gebruikt voor „hands-uppers" en Engelschen. De vrouwen en kinderen der Afrikaansche helden en martelaren ontvingen van die goederen niet». Dit bericht heeft menigeen hier ter lande onge rust gemaakt en doet velen aarzelen te geven. Im mers als het goed toch in Engelsche handen valt. Maar men moet zich niet ongerust maken: De Vereeuiging „Het Christelijk Nationaal Boe ren comité'' heeft tot nu toe f32 000 aan verschillen de kampen gezonden, <-n al dat geld is terecht ge komen. Wij bereiken de kampen te Potcbefstroom, Klerks dorp, Krugersdorp, Johannesburg, Middelburg, Stan- derton, Volksrust, Pieter Maritzburg, Bethulië, Pre toria en Pietersburg. Vau iedere zending zijn de quitantién bij or.s in gekomen zelfs brieven, waariu dank gezegd wordt voor het ontvangene. Een partij dekens, ter waarde van f 4000, ia ver zonden zóo, dat zij niet in verkeerde banden kan komen. Men honde dus niet op met geven. Natuurlijk moeten zij die de gelden bestedeD, den weg kenDen en de noodige voorzichtigheid betrach ten, doch wanneer dat gebeurt, is er geeu bezwaar. Zelfs met het Potchefstroomsche kamp, waarmêe w\j eenige moeite hadden, is nu alles in orde. Men zende dus gerust zijn gaven. Ze zijn zoo noodig. Redden we wat nog te redden is: er is een veilige weg om te handelen, make men van dien weg gebruik. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Het Bestuur van de Vereeniging: „Het Christelijk Natiokaal Boebbn-Comité," H. BIJLEVELD, Voorzitter. R. C. VERWEIJCK, Secretaris. J. C. WEISZ Jr., Penningmeester. Prinsengracht 297, Amsterdam. Laatste Nieuws. Onder het afdrukken verzoekt de Direc teur van het Postkantoor ons, mee te willen deelen, dat een brievenbus geplaatst is op den hoek van Van Asch van Wijck-straat en Smallapad, welke op de tijdstippen, op het (tydelijk) bord vermeld, zal worden ge licht.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 1