O Heerenhuis VROUWENKIESRECHT. Advertentiên. FRANS JOZEF BITTERWATER Ph. SMOLDER, Vereeniging Liefdadigheid. i y m ZALira, X KERSTKRANSEN ♦SAKSISCHE TIlieHH X WBIHNACHTSTOLLEN D. H. PIJSEL, VERSCHOENEN verkoopen: z6o algemeen belang en meent, dat de partij f goederen, welke uit het buitenland hier worden aangevoerd hetzij met, hetzij zonder douane- i rechten zeer aanzienlijk is. Met algeiueene stemrüen wordt hierna aan de v prudentie van het Dagelijksch bestuur der Ka- 7 mer overgelaten de oproeping te doen (Men zie die oproeping op de eerste pagina.) Wordt overgegaan tot de periodieke verkiezing van het Dagelijksch Bestuur; de heeren Sinnige en H. van Haselen vormen het stembureau. Tot Voorzitter wordt herkozen de heer J. Ger. Kleber met 3 stemmen, tegen 1 op den heer Sinnige; tot. onder-Voorzitter de heer H. C. van Dam, eveneens met 3 stemmen, tegen 1 op den heer Sinnige. De herbenoemden verklaren zich bereid, de benoeming aan te nemen en worden gecompli menteerd. De Voorzitter brengt alsnog ter sprake het geval van de kleinhandelaren, die reeds Don derdagsavonds een plaatsje op degroentenmarkt in nemen. Gelijk bekend, besprak de heer Van der Zoo de Jong dezen misstand in een van de vorige zittingen der Kamer en meende, dat zulks zeer bezwarend was voor de betrokkenen. Op uitnoodiging der Kamer stelden hij en de heer Sinnige ter plaatse een onderzoek in en daaruit oleek hun overtuigend, dat, als hier verandering zou worden gebracht, de remedie erger zou zijn dan de kwaal. De lieer Sinnige rapporteerde, dat bij het bezoek, des avonds omstreeks 11 uur, de betrok kenen eerst ontwijkend antwoordden, doch lang zamerhand toeschietelijker weiden en eindigden mot K verzoeken „laot het blieven zoons 't noeis". De betrokkenen willen liever niet loten om een standplaatsgedurende vele jaren hebben zij dut plaatsje gehad en dónr vinden hun klantjes hen op den marktdag en Donderdags- nachts komen d&ar de groothandelaren. Als ze „hun" plaatsje niet zouden hebben, zou men meencn, dat ze .weg waren, hen niet eldere zoeken en hen onwillekeurig benadeelen. Zij zelve ondervinden er geen last vande ge woonte is een tweede natuur en vele tientallen jaren soms komen zij daar iederen Donderdag nacht. Spr. concludeert, dat de Kamer den betrok kenen slechts een ondienst zou doen door de zaak niet te laten in het status quo. De V o o r z i 11 r, er aan herinnerd hoe indertijd de gevoelens over deze quaestie uiteen liepen, meent, dat deze inlichtingen alle par tijen wel zullen bevredigen en dankt den heer Sinnige voor het rapport. De heer H. van Haselen bracht alenuter sprake de spoorweghalte over de gasfabriek. Is reeds iets bekend wanneer deze halte gebouwd wordt Spr. vroeg dit in verband met de halte aan den Hooglandschen weg. waar in October en November duizend retours werden afgegeven. Waar die overwegwachter alle werk alleen moet doen en slechts op markdagen eenige hulp krijgt, acht spr. dien toestand niet-ongevaarlijk. Naar verluidt, zou de halte bij de Koppelpoort niet komen wegens verschil tusschen de Centraal- en de Hollundsche spoor. Toch meent Spr. dat het aantal van 1000 kaarten wijst op de behoefte. De Voorzitter meent, dat de halte inder daad zou voorzien in een behoefte en herinnert, dat de zaak reeds in den Gemeenteraad werd besproken, dat de Raad vun Toezicht op de spoorwegdiensten toezegging deed en de Gemeen te toen terrein voor de halte aankocht. Inder daad zal de halte voor locaal-treinen daar ver rijzen. doch vermoedelijk eerst als het stations terrein geheel in orde zal zijn. Aan een andere vereeniging heeft de Centraal Seantwoord, dat zij door de Hollandsche van aar terrein verdrongen is en zij noode en ei genlijk door geweld gedwongen thans zal over gaan tot den bouw der halte. Spr. acht het niet goed, dat de Kamer zich thans zou wenden tot den Minister van Water staat, te meer daar het Gemeentebestuur nog geen antwoord kreeg op zijn schrijven over deze zaak. De heer Van Haselen wilde de zaak juist nu weder ter sprake brengen omdat in dit koude jaargetijde soms 30 en 40 personen zich verdringen om het wachthuisje aan den Hoog landschen wrg. Do heer Kleber meent het gevaarlijk, daarop te zeer te wijzenmen zal daar dun een abri maken en daarmee de halte bij den Koppel nog langer uitstellen. De heeren Sinnige en Van Dam deelen deze meening en achten het beter, later op de zaak terug te komen als het Gemeentebestuur antwoord zal hebben ontvangen. Hierna wordt de vergadering gesloten. De heer G'. L. D. Slracké, tijdelijk leeraar aan de lfoogere Burgerschool hier, is benoemd tot leeraar in He Wiskunde aan de Hoogere Burger school te Veendam. Onze stadgenoot majoor L. G. baron Van Boet- _zelaar, van het le regiment huzaren, heeft om gezondheidsredenen non-activiteit aangevraagd. Bij Kon. besluit is aan onzen stadgenoot den kapitein der .Schutterij .1. A. Th. H. F. van Rijs wijk de Jong vergunning verleend tot het aan nemen en dragen der versierselen van ridder der Koninklijke militaire orde van Jezus Chrises, hem door Z. M. den Koning van Portugal en der Algarven geschonken. In den ouderdom van nauw 52 jaar overleed Donderdagavond in het Andreae-gesticht te U- trecht, waar hij heul was gaan zoeken vooreen kwaal, overste W. H. L. Borgerhoff Mulder, di- rigeerend officier van gezondheid 2e klasse en chef van het Militair hospitaal hier. De om zijn groote kunde bij zijn chefs zeer gunstig anngeschrevene en om zijn streng doch eerlijk ontreden door zijn ondergeschikten al gemeen beminde ontslapene werd 24 Augustus 1375 officier van gezondheid 3e klasse, en na de promotion in 1879 en 1883 den 21 Mei 1897 be vorderd tot den hoofd- of'ciersrang. Een Bchoone toekomst was nog voor hem weggelegd. Ziju stoffelyk hulsel werd hedenmiddag iu stillen eenvoud, op verzoek der familie zonder militaire honneurs, doch onder groote blijken van achting en genegenheid op ae Nieuwe al- gemeene begraaiplants hier ter aarde besteld. Door de „Maatschappij tot redding van dren kelingen" is aan onzen voormaligen stadgenoot den heer De Jager Meezenbroek, thans inspec teur van politie te Utrecht, uitgereikt de gou den medaille voor diens groote hulpvaardigheid eenige maanden geleden betoond, toen het hem door herhaaldelijk aangewende pogingen mocht gelukken een kind, dat bewusteoos uit het wa ter was gehaald en geen enkel teeken van le ven meer gaf, na ongeveer drie kwartier uit zijn bezwijming op te wekken, Reeds dezen zomer werd hem de zilveren me daille voor een dergelijk bewijs van naastenliefde toegekend. N i het buiten zoo k oud is en de velden met een dikke laag sneeuw bedekt zijn, lij den onze gevederde vriendjes honger en ko men er duizenden om. Bedenkt, dat zij gedurende bet geheele jaar zich hebben bezig gehouden om ons met hun aardig gezang te verkwikken en onze tuinen en boomgaarden van schade lijke insecten te zuiveren. Een weinig kruimpjes of fijn gehakt vleeschafval (voor do uitsluitend insecten-eters) buiten gestrooid, behoedt velen voor een laugzamen, pijnlijken dood. Ter «bevordering van een geregelde bezor ging van de bij de jaarswisseling ter pi st ko mende stukken wordt, evenals in vorige ja ren, de gelegenheid opengesteld om brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, welke men op 1 Januari e.k. aan de geadresseerden wenscht te zien uitgereikt, reedr van heden '23 December af ter post te brengen. Om die stukken van de overige te onder scheiden, behooren over de geheele lengte van het adres twee kruisende strepen getrok ken te zijn. Zij moeten uiterlyk 31 Decem ber, te 12 uren 's middags, ter plaatse van bestemming zijn aangebracht. Het publiek wordt, zoowel in zijn eigen belang ais in dat van den dienst, bijzonder aanbevolen, van deze gelegenheid tot vroe- gereter post bezorging bij dejaarswisseling ge bruik te maken. Het verslag van de hier heden gehou den Jaarvergadering van de „Ned. vereeniging voor vrouwenkiesrecht" wordt, evenals dat van de dezen avond te houden openbare,vergadering dier vereeniging, opgenomen in het volgend nummer. Luitenant-adjudant D. Overdiep, die met in gang van 1 Februari op zijn verzoek eervol is ontheven van zijn betrekking van adjudant van het Instructie-bataiilion te Kampen, wordt op dien datum overgeplaatst bij het 5e regiment infan terie hier. Tot korporaal- kleermaker van het le batal jon 5e regiment infanterie is aangesteld H. Hie- ter. Een paar honderd militairen uit dit garni zoen zullen gebruik maken van de gelegenheid hun van heden lot 2 Januari geboden om de feestdagen bij hun ouders door te brengen. Door den intendant in de Nieuwe Holland sche Waterlinie is gegund het weghalen vnn het gebruikte ligstroo van het garnizoensnachtleger te Amersfoort over het jaar 1902 aan D. Lam, tegen den prijs van: een éenmans bedzak 15 cent, een eenmans kussenzak l'/t cent, en een tweemans stroozak 20 cent. Werd in de jongste vergadering van den Raad van Beheer van het Sanatorium te Baarn voor gesteld, het badhuis te lateu vervallen omdat de stoomketel is afgekeurd, reeds werd door een ondernemend man verzocht, een badhuis zij het dan ook slechts voor de zomermaanden te mogen exploiteeren aan den Baarnschen dijk. Mocht ook alleB ons vermoeien, met liefde's wieken zweven wij, licht als de vogelen des he mels. ten hoogen op eu vermogen wij het schier ongelooflijke. Bij de Zaterdag deor Notaris Vos gehouden verkooping van woningen en bouwterreinen aan den Leusderw^ft ter grootte van 3.64.97 H. A., werden deze in massa verkocht voor f7660. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gelet op een schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche zaken, dd 20 December 1901. Verzoekt vóór 31 December a.s. in kennis ge steld te worden met het bestaan van instellingen in deze gemeente, die tendoel hebben uitkeerin- gen of hulp, ingeval van ziekten, kraam of over lijden te verstrekken tegen bijdragen der deel nemers of werkgevers (medicijnfondsen, doctors bussen ondersteuingskassen, begrafenisbussen, ziekenkassen, verzekeringsmaatschappijen etc). Uitgezonderd zijn de instellingen, die bestaan bij spoor- en tramwegen en die, welke reeds in lichtingen ten Stadhuize of aan den Inspecteur van den Arbeid hebben verstrekt. De Burgemeester voornoemd, WUYT1ER8. RECLAMES 1—5 regels 1.25; elke regel meer i 0.25. Een „volkomen betrouwbaar bitterwater". Prof. STOKVIS, te Amsterdam bekend en „overal verkrijgbaar". Directie te Budapest. Heden overleed onze gelielde zuster eu behuwd-zuster CORNELIA GIJSBERTINA ANT0MA in den ouderdom van 73 jaren. A H. DRIJFHOUT van HOOFF A. H. DRIJFHOUT van HOOFF— Hamming. 3-Gruveiihage, 21 December 1901. I Voor mijne jtleegkinders, rir nu bijna 103-jarige blin de u-tfintrt' en hare dochter, roep ik wederom de welwil lende hulp in om die oudjes niet onverxorgd te lateu d. i/i b is r: Kampen. Comestibles fijne vleeschwaren délicatessen KAMPSTRAAT Grootste debiet in zeer fijne dessert- kaas, als: NEUFCHATEL. ROCQUEFORT. CA MEN BERT. RAMADOUX. LIMBURGER KAAS, enz. enz. Aanbevelend, Als boven. Aan de heeren Departementshoofden wordt bericht dat He dames van Kleeding zitting houden Dinsdag 24 December 1901 inplaals van Woensdag 25 December 1901. De Secretaris-Boekhouder, N. G. van de STADT, Kleine Haag, 7. VEREENIGING voor OPENBARE VERGADERING op Maan dag 23 December 1901, des avonds HALF acht in de concertzaal van »De AnsNIi". Toegankelijk voor mannen zoowel als vrou wen. SPREEKSTER mej. Titia van der Tuuk, uit Arnhem. Toegang 10 cent. conf1seur VARKENSMARKT. VERSCH VOORHANDEN: EN in alle pry zon. Omdat zij op eene geheel bijzondere ma nier toebereid en daarna gedrenkt wordt in een extract, dat, in de keerkringslanden uit de bestanddeelen van de koflievrucht ge trokken, aan de moutkoflie wel den srnaak en den geur der boonenkofhe geeft, doch niet behept is met de schadelijke eigenschap pen, die alle boonenkoffie kenmerkt. Omdat zij byzouder voor vrouwen en kin deren inzonderheid aanbevolen kan worden als een heilzaam tegenwicht legen hand over hand toenemende zenuwachtigheid onzer bevolking. Alhier te bekomen bij H. SCHIMMEL, G. J de KONING, alsmede bij de Importeurs voor Nederland en België te Rotterdam. PRIVAA T-DOCENT, VAN CAMPENLAAN 7 - AMEH8F00RT. Onderw. in Ned., Fr., Hoogd., Eng., Wisk., enz. Toezicht op studie van H. B. scholieren. Opleiding voor admissie-examen Machinisten Kweekschool te Hellovoetsluis en Amsterdam. voor Dames, Heeren en Hinderen, licht en élégant van model, in elke kwaliteit en allé'prij/.en. ©P enz. enz. enz. De Notaris JOHs KNOPPERS, te Amersfoort, zal Zaterdag II Ja nuari 1902, 's avonds 7 uur, in het hotel De Zwaan, in de Utrechtschestraat te Amersfoort, publiek liet kapitale» te Amersfoort aan de Langestraat no. 33, met TUIN daarachter, uitgang hebbende in de Mooierstraat, groot 2 Aren 50 centiaren. Het HEEREN HUIS bevat beneden 4 ka mers, keuken, gang, kelder en bergplaatsen, boven 3 kamers, portaal, voorzolder, achter zolder met 2 diensbodenkamers. De kamers zijn van stookplaatsen, vaste kasten en ver dere gerieflijkheden voorzien. Bewoond geweest door nu wijlen Mej. L. H. C. van ÜOCKO.U MAAS. Te aan vaarden hij do betaling der kooppenningen over 3 maanden of vroeger. Breeder bij biljetten. Notaris BOLK, te Amersfoort, zal op Vrijdag 17 Januaai 1902, 's morgeus 10 uur, in «Het Vai.kje'' te Amersfoort, publiek verkoopen: I. Voor hel St. Pieters en Bloklands Gasthuis, 6 perceelen eiken- en elzen hakhout, op »de Hoef" te Hoogland. 121 stuks Eikcnboomen in 31 perceelen op de Laan bij «Schoonoord" te Hoogland, 23 Eikcnboomen in 5 perceelen op het land in huur bij Antonie de Vries, aan den Livridertschen weg te Amersfoort. II. Voor het Capittel van Sl. Joris. 5 perceelen Eikenhakhotit bij Puntenburg aan den Isseitschen zandweg te Amersfoort. (No. 1 begint aan den Zand weg, en dit hout mag gewit worden). 1 perceel Elzenhakhout (gemeente Stoutenburg) op de Stadskampen in huur bij T. de Kruijfl. III. Voor het Burger Weeshuis, Het Elzenhout in éen perceel, op het land aan de 3 sluizen te Amersfoort. Betaaltijd 24 Juni 1902. Breeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2